Національні криптовалюти: можливість або ризик?Національні криптовалюти - блог Guland

Національні криптовалюти повільно проникають в наше життя. В даний час Венесуела є єдиною країною з «функціонуючою» національною криптовалютою в якості законного платіжного засобу, але це тільки початок нової тенденції. Росія, Китай, Естонія, Іран і Туреччина - це лише деякі з країн, які оголосили про свої наміри щодо створення національної криптовалюти.

Немає сумнівів, що оцифровка грошей неминуча. Фактично, близько 92% всіх грошей в світі існують в цифровій формі, і цифрові платежі поступово замінюють готівкові платежі. Такі країни, як Норвегія, Швеція і Данія, вже планують повністю відмовитися від використання готівки.

Війна, якою ми живемо

Однак одна справа оцифровувати гроші, а інше - випускати національну криптовалюту. Що ця нова тенденція означає для нашої фінансової свободи і конфіденційності?

«Конфіденційність необхідна для відкритого суспільства в епоху електроніки. Приватність не секретність. Особиста справа - це те, що не повинен знати весь світ, а секретна справа - це те, що взагалі ніхто не повинен знати. Конфіденційність - це можливість вибирати, що відкривати про себе світові». - Маніфест Cypherpunk


З появою Інтернету світ досяг поворотної точки в культурному взаємозв'язку. У 1960-х роках Міністерство оборони США фінансувало розробку проекту ARPANET - початок того, що ми зараз називаємо Всесвітньою павутиною. Перше повідомлення було відправлено в 1969 році з лабораторії професора інформатики Леонарда Кляйнрока в Каліфорнійському університеті в другий мережевий вузол в Стенфордському дослідницькому інституті.

В кінці 1980-х років були створені перші ISP (інтернет-провайдери), і з тих пір Інтернет не переставав масштабуватися.

Введення електронної пошти, миттєвих повідомлень, телефонних і відеодзвінків через Інтернет в середині 90-х років зробило всеосяжний вплив на те, як ми спілкуємося і ведемо бізнес. Інтернет надав нам швидший доступ до інформації, ніж будь-коли раніше, і надав нам платформу для самовираження через різні блоги, форуми та соціальні мережі.

Наслідки цієї радикальної зміни в нашому способі життя численні, і не всі вони позитивні. Інтернет-залежність у поєднанні з розладами концентрації уваги, тривогою і погіршенням відносин в реальному житті - це лише деякі з них. Однак є одна проблема, яка повинна турбувати нас найбільше - кінець конфіденційності.

В кінці 80-х і початку 90-х криптографи, стурбовані втручанням уряду в наше приватне життя, почали розробляти способи анонімізації зв'язку через Інтернет шляхом створення широко поширених комп'ютерних систем, які неможливо відключити.

У 1993 році неформальна група активістів, які виступають за активне використання криптографії і широке поширене використання технологій підвищення конфіденційності, під назвою Cypherpunks випустила документ, відомий як маніфест Cypherpunk. Цим вони закріплюють основний принцип руху:

«Ми, Cypherpunks, займаємося створенням анонімних систем. Ми захищаємо нашу конфіденційність за допомогою криптографії, за допомогою анонімних систем пересилання пошти, за допомогою цифрових підписів і електронних грошей».


Інтернет - це наше поле битви; Наш розум - озброєння війни

Рух Cypherpunk сходить до Девіда Чаум «Безпека без ідентифікації: системи транзакцій, які роблять старшого брата застарілим». Написані в 1985 році ідеї, викладені в цій статті, вплинули на так званих «кодувальників заколотників» кінця 80-х років, і незабаром після того, як він був опублікований, він став основним документом - першопричиною, що викликала лавину анархо-лібертаріанських ідей в наступний період.

Програмісти-повстанці визнали криптографію зброєю, яка можа значно послабити владу урядів і викликати радикальні соціальні та політичні зміни. У 1992 році був створений список розсилки Cypherpunks, що складається з багатьох видатних особистостей, таких як Джуліан Ассанж, Адам Бек, Хел Фінні, Нік Сабо і Сатоши Накамото, і на основі вільно поділюваних ідей цього таємного співтовариства було зроблено численні спроби розробити електронні валюти.

Перша рудиментарна зброя, викувана в арсеналі Cypherpunk, була Hashcash Адама Бека (1997). Стаття Адама є концептуальним попередником алгоритму консенсусу PoW і першою помітною спробою створення анонімної онлайнової транзакції системи.

Незабаром у 2004 році Хел Фінні опублікував свою статтю «Багаторазові докази роботи», яка запозичена з принципів Hashcash Бека. Рік по тому була опублікована легендарна пропозиція Ніка Сабо «Бітове золото», яка створила план для найпотужнішого фінансового інструменту нашої епохи - Біткоіна.

У 2009 році, коли Сатоси Накамото опублікував офіційний документ по Bitcoin, було очевидно, що рух Cypherpunk прямо або побічно впливала на нього. Біткойн був розроблений з конкретною метою - існувати явно поза будь-якого державного контролю. Замість урядів Біткоін спирається на математику.

Нам більше не потрібно довіряти посередникам наші фінансові дані. Ми більше не повинні вимагати у банків свободу за обмін один з одним. Біткойн заново винайшов гроші, надавши всім на планеті доступ до глобальної фінансової системи без кордонів - без питань.

Традиційні грошові системи мають пірамідальну структуру - гроші рухаються зверху вниз, і ті, хто ближче до джерела, отримують найбільшу вигоду від цього вертикального «розподілу». Біткойн спрямований на те, щоб порушити цей сфальсифікований розподіл багатства, надаючи всім рівні можливості брати участь в процесі створення, розподілу і моніторингу валюти.Суверенна реакція

Біткоін повільно перевертає все з ніг на голову. Зброя, яку створили, направлено на нас. Щоб зрозуміти, що відбувається, по-перше, нам потрібно поглянути на магістральну технологію, яка полегшує операції з Біткоінами, яка зазвичай називається Блокчейном.

Цей термін зазвичай служить для опису децентралізованої і незмінної бази даних, зміст якої неможливо змінити. Незмінність робить Блокчейн ідеальним фінансовим інструментом для відстеження та підтримки прав власності, управління посвідченнями, захисту даних транзакцій і багатьох інших можливих додатків.

Блокчейни можуть бути публічними або приватними, прозорими і/або анонімними, централізованими або децентралізованими, але, незалежно від типу, Блокчейн - це просто технологічний інструмент і, як і будь-який інший інструмент, за своєю природою не є ні добром, ні злом. Однак його використання може бути доброзичливим або злим.

2017 рік був, можливо, найзначніший рік для криптозахисту, кілька урядів оголосили про свої плани використовувати цю технологію, і є такі вказівки: вони планують використовувати її в абсолютно протилежній меті, для якої вона спочатку була створена - спостереження.

Будуть потрібні роки, щоб ці плани стали реальністю, але, як сказав би голова Народного банку Китаю, «розвиток цифрових валют неминучий».Зростання національних криптовалют

Лише через дев'ять років після того, як Сатоши опублікував «Біткойн», «криптовалюта» стала популярною. У 2017 році Біткоін був п'ятим за популярністю пошуком в Google, і його попит зростає в геометричній прогресії.

На даний момент на ринку представлено більше 1500 різних крипто токенів; звичайно, не всі з них виживуть і будуть мати якесь значення для світу, але багато хто вже це зробили, а з часом і багато інших. Аж до недавнього часу уряди по всьому світу застосовували «вичікувальний» підхід до регулювання щодо стохастичної криптовалютної експансії.

Основна мета цього підходу полягає в тому, щоб дозволити новому феномену розгортатися, приділяючи при цьому пильну увагу напрямку, в якому він рухається, і проблем, які він вирішує або створює.

Хоча стратегії вичікування і «пісочниці» широко розглядаються як найбільш загальноприйнятий регуляторний підхід до «проблеми», схоже, що від них все частіше відмовляються, і на зміну їм приходить нова стратегія. Росія, Венесуела, Естонія, Данія, Китай, Канада, Іран і ряд інших країн заявили про свій намір розвивати свої власні національні криптовалюти - кожна зі своїм порядком денним.

Наприклад, Венесуела випустила Petromoneda в лютому 2018 року, щоб обійти санкції США і отримати доступ до міжнародного фінансування.

Російська національна криптовалюта - CryptoRuble повинна бути запущена в середині 2020 року, і, наскільки нам відомо, вона буде діяти як легальна валюта, прив'язана до рубля, і, подібно до Petromoneda, замість децентралізованого майнінга буде випускатися жорстко, контрольована урядом.

Як і російський, уряд Китаю прагне створити національну цифрову валюту. Мета? Повний контроль над грошовим потоком в і з країни.

Тепер ви можете подумати, чому це погано? Зрештою, національні криптовалюти ще більше ознайомлять громадськість з крипто.

Вони дозволять центральним банкам випускати і розподіляти гроші, усуваючи посередництво комерційних банків, і, таким чином, знижувати вартість транзакцій і створювати більш доступні грошові послуги.

Крім того, оскільки національні криптовалюти використовуватимуть технологію Блокчейна, вони зменшать ймовірність шахрайства, підробки та відмивання грошей. Крім того, прийняття національних криптовалют збільшить швидкість міжнародних платежів, що дозволить здійснювати безліч угод і прискорювати економічні процеси.

Вражає, чи не так? Ну не зовсім.Темна сторона національних цифрових валют

Термін «національна криптовалюта» є оксюмороном. Розмовне використання слова «криптовалюта» тягне за собою цифрову, децентралізовану і розподілену валюту - нічого схожого на національні криптовалюти. Фактично, національні криптографії, використовуючи технологію Блокчейна, надають уряду повний контроль над грошовим потоком. Необмежений доступ до транзакційних даних, записаних в незмінному регістрі, - це шлях до катастрофи.

Ви не впевнені? Давайте подивимося на китайський соціальний експеримент.

Щоб поглянути на речі в перспективі, ми зробимо крок назад і розглянемо повільний і сталий розвиток китайської тоталітарної держави.

У 2014 році Державна рада Китаю опублікувала документ під назвою «План планування побудови системи соціального кредитування». Документ, хоча в той час він, здавалося, і залишався непоміченим, містить радикальну ідею, яка виглядає так, немов він вийшов з епізоду з «Чорним дзеркалом».

А саме, китайський уряд планує запустити систему соціального кредитування, яка призначена для оцінки загальної соціальної цілісності його 1,3 мільярда жителів. До 2020 року Система стане обов'язковою, і поведінку кожного громадянина і юридичної особи буде відстежено і оцінено.

Люди з низьким рейтингом і юридичні особи матимуть обмежений доступ до банків, Інтернету, ресторанам, посібниками по соціальному забезпеченню, права на іпотеку або роботу і практично до будь-якої мислимої послуги, що надається державою.

Тепер уявіть світ, в якому ця система соціального кредитування доповнюється повністю впровадженою та повністю прийнятою національною криптовалютою. Уявіть, що ви народилися в світі, де кожна окрема транзакція, яку ви робите, починаючи з дня вашого народження і закінчуючи днем ​​вашої смерті, записується в незмінний регістр.

Кожен UTXO, записаний в Блокчейні, містить хеш-покажчик на попередні транзакції, і, в результаті, вся ваша транзакційна активність може бути легко, протягом декількох хвилин (за умови наявності достатньої системи відстеження) простежена до найпершої транзакції в системі.

Ви купуєте жуйку - це записано; ви купуєте порно фільм, будинок, ліки, подарунок - це запис. Постійно. Ви керуєте малим бізнесом або є генеральним директором великої корпорації? Всі ваші операції на ринку тепер перебувають під прямим наглядом і контролем з боку уряду.

Ви зробили покупку 15 років тому, яка в даний час вважається неетичною? Забудьте про те, щоб балотуватися на політичні посади. Національні криптовалюти роблять фінансовий нагляд невід'ємною частиною системи - modus operandi (образ дії) за замовчуванням. Концепція національної криптовалюти робить Оруелла 1984 року наче казку.Держави Великого Брата ніколи не повинно бути

Наша нездатність або небажання реагувати або усвідомлювати загрози, які виникають поступово, дорого обійшлися нам в минулому, і якщо ви вважаєте, що рівень ерозії конфіденційності, який в даний час відбувається в Китаї, не може трапитися з західним світом, погляньте на інформації Google і Facebook на вас.

Коли Cypherpunks почали ділитися криптографічними знаннями, АНБ та інші шпигунські агентства випустили попередження і навіть пригрозили судовим позовом, якщо вони зважаться опублікувати криптографічне дослідження відкрито. Незважаючи на перешкоди, крипто-заколотники перемогли, і криптографія не стала привілеєм урядів, і замість цього вона стала суспільним благом.

Сьогодні ми, ймовірно, стикаємося з найбільшою загрозою фінансової конфіденційності в історії. Національні криптовалюти, якщо вони будуть реалізовані, дадуть Великому Братові безпрецедентну владу. Єдина зброя, яку ми маємо проти цієї атаки на наші свободи - це децентралізовані, розподілені, з відкритим вихідним кодом, анонімні криптовалюти, такі як Monero, Z-cash, Dash і інші.

Ми повинні принести славу суверенній людині і взяти «гроші» в свої руки.Національні криптовалюти (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: