Що таке Хард-Форк: вступне керівництвоЩо таке Хард-Форк - блог Guland

Хардфорк використовується для опису радикальної зміни в Блокчейні, яке призводить до заміни існуючого протоколу, який робить недійсними або перевіряє існуючі транзакції або блоки.

Це потрібно, щоб усі сторони певного ланцюжка блоків примусово оновили систему, щоб пристосувати новий програмний протокол. Отже, без зайвих слів, давайте заглибимося в те, що таке Hardfork.

Вступ

Коли виникає хард-форк, відбувається необоротне відхилення від колишнього ланцюжка блоків і процедур її авторизації, яка закриває всі вузли, які не було оновлено. По суті, відбувається те, що попередній шлях виключений, хоча він продовжує існувати, в той час як новий шлях дотримується нових протоколів.

У більшості випадків користувачі, що залишилися на старому ланцюжку блоків, повинні прийняти нові протоколи і відповідно оновитися до нового програмного забезпечення. Хоча тут можна уникнути технічних деталей, слід зазначити, що процеси і системи, які не були оновлені, не зможуть використовувати новий інтерфейс.

Приклад Біткоіна

Є кілька жорстких форків на Блокчейні Біткоін в порівнянні з Ефіріум-блокчейном. Хоча всі криптовалютні хардфорки не успішні, є кілька, які заслуговують на увагу.

У 2017 році в Bitcoin стався Hardfork, який призвів до появи Bitcoin Cash, і це, по суті, означало, що народилася нова криптовалюта. У той час як Біткойн продовжував використовувати існуючі протоколи, Біткойн Кеш запропонував власний Блокчейн і вдосконалені алгоритми.

Інші відомі хард-форки на Біткойн-Блокчейні включають в себе:

Segwit2x, також відомий як B2X, не зміг побачити світло, і в кінцевому підсумку був скасований, незважаючи на початкову обіцянку підтримки з боку деяких великих бірж.Як вийшов Хардфорк Біткоіна

Інновація Bitcoin Cash стала результатом мозкового штурму і оглядів експертів, що привело до більш швидким темпам транзакцій в ланцюжку Біткоіна.

Проблема перевантаження в біткойн-блокчейні була вирішена за допомогою функції, яка дозволила розширити межі розміру блоку до 8 МБ, що призвело до скорочення часу обробки. Вражаючий запуск Bitcoin Cash привів до того, що користувачі Coinbase звернулися з петицією в грудні 2017 року, пропонуючи прийняти її в якості валюти за замовчуванням на платформі.

Як це було помітно у випадку з хард-форками, в той час як Bitcoin Cash користувався перевагами нових протоколів, Bitcoin відставав у часі обробки транзакцій.

Ринкова вартість хардфорків і криптовалют

Коли виникає хард-форк, це призводить до виникнення нової конкуренції на ринку. Коли з'явився Ethereum Classic, він став альтернативою Ethereum. EtherZero - це новітній хард-форк на Блокчейні Ethereum.

З моменту свого дебюту Bitcoin Cash накопичив величезну кількість шанувальників, і те ж саме можна сказати про Bitcoin Gold. Фактично, кожен раз, коли виникає хард-форк, відбувається втрата частки ринку.

За останні 12 місяців Біткоін втратив близько 50 відсотків своєї частки ринку по відношенню до інших криптовалют, очолюваними Ethereum і Bitcoin Cash.

Ефективність Біткоін-Блокчейна буде підвищена в результаті роботи дослідників. Інноваційні технології, такі як мережа Lightning і Waves, пропонують варіанти, які можуть зробити Біткоін більш ефективним.

Іншими словами, Hardfork можуть привести до поліпшених і ефективних Блокчейнів.

Інші позитивні ефекти жорстких вилок можна побачити в ефективності і розширенні можливостей старих вузлів. Bitcoin Cash має більш високу швидкість транзакцій в порівнянні з Біткоінами.

На ринку криптовалют з'являється все більше альткоінів в результаті масштабованості, швидкості транзакцій і безпеки Блокчейна Ethereum.

Футуристичні додатки Blockchain стають реальністю завдяки досягненням в області енергетики, охорони здоров'я, банківської справи та інших областях людської діяльності.Винахід Segregated Witness

Режим консенсусу, прийнятий Segwit, ефективно виключив можливість клонування підпису, що може привести до втрати цифрових активів. Segwit, розроблений командою Johnson Lou, Eric Lambrozo і Pieter Wuille, оголосив про кращу безпеку для транзакцій Blockchain.

Вплив, яке Сегвей надав на обробку транзакцій, полягало в тому, щоб виключити дані підписи, оскільки це більше не було потрібно в разі консенсусного підходу до перевірки транзакцій. Виключення даних підписів ефективно звільнило простір для розміщення більшої кількості транзакцій.

Ефект сегрегованого свідка або сегвіта полягає в тому, що злом транзакцій стає неможливим. Це нововведення робить можливим відключення транзакції при виявленні компрометації системи.

Коли виник Segwit, це дозволило модифікувати старі протоколи Blockchain, не приводячи до хард-форку. Іншими словами, ця модифікація була програмною виделкою, оскільки вона приводила тільки до зміни авторизації транзакцій, не приводячи до припинення доступу користувачів на старому вузлі.

Litecoin є прикладом впливу Segwit, оскільки він збільшив швидкість обробки транзакцій (в 3 рази швидше) на своєму Блокчейні з використанням оновлених протоколів.

Litecoin також пропонує можливість прискорення операцій з Біткоінами, якщо вони інтегровані в існуючий ланцюжок Біткоїна.

З появою Segwit вузли, що використовують старе програмне забезпечення Bitcoin, не застаріли. Segwit використовувався, щоб гарантувати, що оновлені платформи можуть легко інтегруватися зі старими.

Segwit дозволив користувачам старого вузла Біткойнів продовжити операції, ініційовані на новому, і це стало результатом розгортання алгоритму софтфорк.

Користувачі старого вузла можуть обробляти транзакції і отримувати доступ до ланцюжку Біткоіна, в той час як оператори поступово відмовляються від старого програмного забезпечення. У жорстких форків допустима затримка неможлива, оскільки нові і старі вузли відразу стають несумісними, коли це відбувається.Біткоін Хардфорк і Біткоін Кеш

Щоб зрозуміти вплив хард-форків, варто вивчити вплив такого кроку на Біткоїн Кеш, коли він був розгалужений. Багато операторів криптовалютних бірж в той час коливалися, підтримуючи Bitcoin Cash.

Відсутність доступу до нових вузлів через вартість інфраструктури і скептицизму могло бути однією з основних причин протистояння з боку Bitstamp і Coinbase. Зрештою, Bitcoin Cash отримав підтримку по всьому світу від декількох бірж, і завдяки ринкової капіталізації він став 4-ою за величиною криптовалютою.

Деякі біржі вжили заходів обережності, щоб призупинити щоденні торги, в той час як розворот Біткоїнів розвертався до тих пір, поки стабільність не повернулася на ринок. Коли транзакції поновлювалися згодом, користувачі бірж підраховували свої збитки за кількістю днів, протягом яких вони не могли торгувати.

Як приватні ключі прийшли на допомогу

Користувачі Біткоіна, що мають облікові записи з біржами, знаходяться в невигідному становищі, якщо у них немає закритих ключів. Наявність закритого ключа дозволяє передавати токени з використанням відкритої адреси та авторизації за допомогою закритого ключа.

На таких перехрестях, коли торгівля стає неможливою на біржах, закриті ключі дозволяють власникам токенів передавати свої маркери на інші торговельні майданчики криптовалют або в однорангові мережі. Крім того, за допомогою гаманця токени можуть бути легко продані і передані.Приклад Біткойн-золота

Bitcoin Gold був розгалужений в жовтні 2017 року, і він працює на своєму Блокчейні, відмінному від Bitcoin і Bitcoin Cash відповідно. Безпосередня вигода, отримана власниками Біткоїнів, коли цей хардфорк мав місце, полягала в присудженні бонусних токенів за кожен існуючий токен Біткоінів, що належить користувачеві.

Користувачі, у яких були Біткоін-гаманці, могли скористатися бонусними пропозиціями, оскільки вони отримували безкоштовні токени біткойн-золота відповідно до їх існуючих запасів біткойн-токенів. Знову ж, користувачі Blockchain, у яких не було доступу до закритих ключів, виявилися поза цією щедрістю.

Коли виникає хардфорк, очевидно, що він має наслідки для операторів і користувачів задіяного ланцюжка блоків. У довгостроковій перспективі Bitcoin Cash знизив домінування Біткоіна так само, як це зробив Bitcoin Gold.

Bitcoin Gold і Ethereum Classic, як продукти хард-форків, також сприяли скороченню частки ринку Біткоіна.

Уроки хардфорків

Кожен інвестор повинен знати, що жорсткі вилки мають далекосяжні наслідки для обробки транзакцій, вартості токенів і особистого добробуту.

Витяг уроків з хард-форків, що спостерігалися в останні роки, доведе, що це варто для скрупульозних інвесторів.

Деякі поради включають в себе:

Ми сподіваємося, що ця стаття про те, що таке хардфорк, дала вам огляд розгалуження і того, як він впливає на криптовалюти.Що таке хардфорк Біткоіна? (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: