Введення в світ криптовалютВведення в світ криптовалют - портал Guland

Початок роботи з криптовалютами не повинен бути складним, і щоб допомогти вам, ми створили докладне введення в криптовалюти для початківців, яке полегшить завдання. Все, що вам потрібно знати про криптовалюти, ви знайдете нижче.

Що таке криптовалюта і як вона працює, що таке Блокчейн, майнер (і як працює майнінг) і як працюють криптовалюти? Це лише деякі з питань, на які ми постараємося відповісти.

Вступ

Протягом всієї історії люди використовували різні методи для обміну цінностями між собою. Спочатку люди здійснювали операції з такими товарами, як худоба, насіння, золото і срібло. Також використовувалися менш цінні товари, такі як намисто.

Ці методи транзакцій поступово замінялися монетами і паперовими грошима. Пізніше з'явилися товарні гроші, які складалися з предметів, що представляють основний товар (наприклад, золоті сертифікати).

Довгий час валюти випускалися в приватному порядку; уряди не претендували на формальну монополію на випуск і використання грошей на своїх територіях - і люди могли вільно здійснювати операції так, як це вважалося правильним.

З дев'ятнадцятого століття поняття "законний платіжний засіб" було введено, і уряди, за допомогою однієї лише влади створили монополію на випуск валюти.

З ефективною відмовою від «Золотого стандарту» в 1933 році і повним розривом зв'язку між золотом і валютою (а саме доларом США) 15 серпня 1971 року концепція «паперових» грошей більше не могла бути викуплена за товар. Це гроші, випущені центральною владою.

Люди готові приймати гроші в обмін на товари і послуги просто тому, що довіряють цій центральній владі. Довіра («фідуція») має вирішальне значення для такого роду грошей. Якщо громадськість втратить довіру до центральної влади, гроші втратять свою цінність.

З винаходом Всесвітньої павутини і триваючим розповсюдженням Інтернету з'явилися віртуальні спільноти, деякі з яких випустили свої власні віртуальні валюти. В цьому відношенні цифрова валюта була винайдена як засіб обміну цінностями через Інтернет.

Ця нова форма цифрових грошей зазвичай контролюється її розробниками і використовується і приймається членами конкретного віртуального співтовариства.

Валюта - це одиниця виміру кількості грошей. Гроші самі по собі є абстрактною купівельною спроможністю.


Гроші, віртуальна валюта, криптовалюта і паперові гроші

«Коли хтось вивчає історію грошей, він не може не задатися питанням, чому люди протягом більше 2000 років мирилися з урядами, які користуються винятковою владою, яка регулярно використовувалася для їх експлуатації та обману. Це можна пояснити тільки міфом про те, що урядова прерогатива стала настільки міцною, що навіть професійним студентам з цих питань ніколи не доводилося піддавати її сумніву. Але як тільки обґрунтованість встановленої доктрини ставиться під сумнів, її підстава швидко виявляється крихким. Ми не можемо простежити деталі брудної діяльності правителів по монополізації грошей за межами часів грецького філософа Діогена, який, як повідомляється, ще в четвертому столітті до нашої ери називав гроші «політиками». - Фрідріх

Паперові гроші

Фіатні гроші - це валюта, яку уряд оголосив законним платіжним засобом, але не підкріплена фізичним товаром. Вартість паперових грошей визначається відношенням попиту і пропозиції, а не вартістю матеріалу, з якого зроблені гроші.

Історично склалося так, що більшість валют ґрунтувалися на фізичних товарах, таких як золото або срібло, але паперові гроші засновані виключно на вірі і кредиті економіки. Оскільки паперові гроші не пов'язані з фізичними резервами, вони ризикують стати марними через гіперінфляцію. Якщо люди втратять віру в паперову валюту країни, наприклад, в доларову купюру, гроші більше не матимуть ніякої цінності.

Паперові гроші - портал Guland

Віртуальна валюта

У процесі визначення «віртуальних валют» ми стикаємося з декількома проблемами.

Насправді, легше визначити, чим вони не є, а не тим, чим вони є. Проблема стає ще більш очевидною, якщо врахувати, що «валюта» по суті вимагає законодавчого визначення. Віртуальні валюти, однак, не мають нормативного визначення. З «синтезу» цього силогізму ми можемо легко зробити висновок, що віртуальні валюти насправді не є «валютами» через правовий вакуум, що оточує їх.

Це робить їх надзвичайно привабливими і небезпечними, оскільки вони все ще знаходяться в «правовій сірій зоні». Це відсутність чіткого регулювання, проте, не означає, що вони не знаходяться під пильним контролем регулюючих органів по всьому світу.

Віртуальні валюти традиційно класифікуються відповідно до їх відносин з «реальними грошима» і «реальною економікою» з урахуванням того, чи працює і як грошовий потік між віртуальними валютами і реальними валютами, і як віртуальні валюти можуть використовуватися для покупки реальних товарів і послуг.

Згідно з цими характеристиками існуючі схеми віртуальних валют були розділені на:

Проте, віртуальні валюти, які найбільш цікаві уважному погляду регуляторів, - це Біткоін, Ефіріум, Лайткоін, Догікоін (сатиричний мем, створений з єдиною метою - троллінгу «криптовалют») та інші криптовалюти вищого рангу на ринку.Криптовалюта

Криптовалюта - це форма віртуальної валюти, яка використовує методи шифрування як засіб забезпечення перевірки транзакцій. Криптовалюти можуть бути централізованими і децентралізованими, в залежності від способу видачі валюти.

Біткоіни вважаються «криптовалютами», особливо тому, що вони використовують механізм тимчасової криптографії для перевірки правильності переказів. Користувачі можуть обмінювати Біткоіни за допомогою механізму перевірки, відомого як «Майнінг», який заснований на публічній бухгалтерській книзі (також відомої як Блокчейн), яка записує інформацію про відправника, одержувача, часу і кількості «валюти» в транзакції.

Коли власник Біткоіна передає його одержувачу, група так званих «майнерів» консультується з бухгалтерської книгою, щоб перевірити право володіння власником, вирішує складну проблему криптографії і коментує переказ одержувачу, реєструючи транзакцію в Головній книзі (де одержувач тепер буде відображатися як новий власник).

В якості стимулу для майнінга, який включає в себе «жертву» обчислювальної потужності комп'ютера і, отже, величезну кількість електроенергії, «майнеру», який вирішує проблему криптографії, присуджуються нові згенеровані Біткоіни. Це також називається методом перевірки транзакцій Proof of Work.

Біткойн, принаймні теоретично, є повністю децентралізованою валютою.

Криптовалюта - портал Guland

Статус «гроші» і віртуальні валюти

Природа «грошей» децентралізованої криптовалюти береться під сумнів.

Гроші та валюта є двома окремими поняттями, і перше може існувати без другого, особливо якщо розглядати «додаткові» валюти.

Юридична природа грошей традиційно ототожнюється з трьома функціями:

  1. гроші як засіб обміну;
  2. гроші як розрахункова одиниця;
  3. гроші як засіб заощадження.

Криптовалюти використовуються для обміну між «одиницею рахунку», з одного боку, і (віртуальними або реальними) товарами і послугами, з іншого. Можна сказати, що перші дві функції, які зазвичай ставляться до грошей, також є функціями децентралізованих криптовалют.

Можна навести аргумент, що остання функція, «сховище цінностей», може бути приписана криптовалютам, і ця остання особливість викликає серйозні побоювання, оскільки функція «сховища цінностей» може бути небезпечно близька до «інвестиційних інструментів» (які ретельно регулюються практично у всіх правових системах ).

Аргумент про те, що криптовалюта може вважатися функцією «накопичення вартості», зазвичай виводиться з дефляційної грошово-кредитної політики валюти і тенденції до зниження ринкової волатильності вартості з часом у міру того, як ринкова капіталізація стає все більшою і з'являється все більше користувачів, які приєднуються кожен день.Початок роботи з криптовалютами: трохи історії

Оскільки першою криптою був Біткойн, то візьмемо його за приклад. Нижче ми спробуємо відповісти на такі питання, як: як працює ринок Біткоіна, і яка мета Біткойнів, а також інші речі, які ви, ймовірно, не знали про цю криптовалюту.

Біткоін був винайдений в 2008 році, коли була опублікована стаття під назвою «Біткойн: електронна касова система тимчасової мережі», написана під псевдонімом Сатоши Накамото.

Сатоши Накамото вийшов зі складу розробників в квітні 2011 року, зробивши подальший розвиток валюти «відкритим вихідним кодом». Особистість людини або людей, що стоять за Біткоіном, до сих пір невідома, хоча в Інтернеті існує безліч теорій змови.

Однак ні Сатоши Накамото, ні будь-хто інший не контролюють протокол Біткоіна, який працює на основі повністю прозорих математичних принципів. Саме винахід є новаторським і змінює світ з безпрецедентною швидкістю.

Багато експертів називають це «найбільшим винаходом з часів Інтернету». Накамото об'єднав кілька попередніх винаходів, таких як b-money і HashCash, щоб створити повністю децентралізовану систему електронних грошей.

Ключовим нововведенням було використання розподіленої обчислювальної системи (званої алгоритмом «доказ роботи») для проведення глобальних «виборів» кожні 10 хвилин, що дозволяє децентралізованій мережі прийти до консенсусу про стан транзакцій. Це елегантно вирішує проблему подвійних витрат, коли одиницю валюти можна витратити двічі.

Історично проблема подвійних витрат було «вирішено» шляхом введення третьої довіреної сторони, зазвичай банку або розрахункової палати (або PayPal, Payoneer і т. д.) з єдиною метою перевірки і клірингу транзакцій.

Цей традиційний метод підвищує вартість комісій, пов'язаних з транзакціями, і створює численні проблеми, такі як монополія на видачу валюти і кредиту, нерівномірний розподіл багатства і використання централізованих систем, які схильні до хакерських атак, і це лише деякі з них.

Мережа Біткоіна була запущена в 2009 році на основі офіційної статті про Біткоіни, раніше опублікованої Накамото, і з тих пір стала предметом безлічі змін і поліпшень в результаті співпраці багатьох розробників по всьому світу.Початок роботи з криптовалютами для початківців: введення

Коли ви починаєте працювати з Біткоіном, вам слід почати з визначення Біткоіна. Як визначено в анотації до Біткойнів:

«Біткоін - це чисто однорангова версія електронних грошей, яка дозволяє відправляти онлайн-платежі безпосередньо від однієї сторони до іншої, не проходячи через фінансову установу. Цифрові підписи забезпечують частину рішення, але основні переваги втрачаються, якщо надійна третя сторона все ще потрібна для запобігання подвійних витрат.

Ми пропонуємо рішення проблеми подвійних витрат з використанням тимчасової мережі. Мережеві тимчасові мітки транзакцій шляхом хешування їх в безперервний ланцюжок заснованих на хеші доказів роботи, формуючи запис, який не можна змінити, не відновлюючи доказ роботи. Найдовший ланцюжок не тільки служить підтвердженням послідовності подій, а й доказом того, що вона сталася з найбільшого пулу потужності процесора.

Поки велика частина потужності ЦП контролюється вузлами, які не взаємодіють для атаки на мережу, вони будуть генерувати найдовші ланцюги, що випереджають зловмисників. Сама мережа вимагає мінімальної структури. Повідомлення передаються з максимальною віддачею, і вузли можуть покинути мережу і приєднатися до неї на свій розсуд, приймаючи найдовший ланцюжок перевірки роботи як доказ того, що сталося, поки їх не було».

Підривна сила винаходу Біткойнів має найбільшу мислиму величину.

«Винахід» вогню і приготування м'яса дозволило homo sapiens зігрітися, вижити і процвітати. Це прискорило зростання нашого мозку і, як наслідок, зростання нашого населення і культури. Винахід колеса дозволило нам перевозити вантажі і здійснювати операції на ще більших відстанях, ніж раніше.

Винахід друкарського верстата, компаса, електрики, транзисторів і телеграфів, комп'ютерів і, нарешті, Всесвітньої павутини кардинально змінило хід історії назавжди. Сьогодні ми живемо в епоху великих новинок, і винахід Біткоіна (і що лежить в його основі технологія - Блокчейн), безумовно, є найбільшим винаходом 21-го століття.

Вперше в сучасній історії людства ми можемо відправляти і отримувати всі види інформації та даних і обмінюватися ними на великі відстані без необхідності покладатися на будь-якого довіреного посередника. Вперше в сучасній історії людства паперові гроші зазнали серйозних випробувань.

Сьогодні у нас битва валют, кожна з яких має різну грошово-кредитну політику і цілі на вільному і відкритому ринку, що дозволяє здійснити мрію австрійської школи економіки. Але давайте зупинимося на романтизації і пояснимо, як все це працює.Як працює протокол криптовалют

Пояснення роботи децентралізованих криптовалют найбільш ефективно досягається за допомогою пояснення протоколу Біткойнів.

Створення монет - Майнінг

В процесі «видобутку» є плутанина між стимулом і метою процесу. Більшість людей, знайомих з світом криптовалют, розглядають майнінг як засіб створення нових монет і отримання з них прибутку.

Це зворотній і неправильний погляд. Справжньою причиною існування майнера в протоколі Біткоіна є перевірка і кліринг транзакцій. Тому випуск нової валюти (нових Біткоінів) є стимулом / нагородою за жертву обчислювальної потужності / електрики. Як працює майнінг Біткойнів читайте в цій статті.

Блокчейн - Розподілена публічна книга

Блокчейн - це постійно зростаючий список записів, званих блоками, які пов'язані і захищені криптографією. Кожен блок зазвичай містить хеш-покажчик у вигляді посилання на попередній блок, позначку часу і дані транзакції. За своєю структурою і природою Блокчейн стійкий до зміни даних.

Блокчейн може служити в якості відкритої розподіленої бухгалтерської книги, яка може ефективно записувати транзакції між двома сторонами, що перевіряється постійним чином. Для використання в якості розподіленої книги блок-ланцюжок зазвичай управляється тимчасовою мережею, спільно дотримується протоколу перевірки нових блоків.

Різні криптовалюти працюють по різних протоколах (або «правилах») і, отже, за різними ланцюжками блоків. Так чому ж Блокчейн такий особливий?

Ну, в основному Блокчейн дозволяє вести неспростовні записи будь-якого роду інформації. Після запису дані в будь-якому даному блоці не можуть бути змінені заднім числом без зміни всіх наступних блоків, що вимагає змови більшості мереж. Кожен блок містить в собі хеш попереднього блоку, який називається «батьківський блок», тому створюється ланцюжок блоків, звідси і назва.

Справжня краса винаходу полягає в незліченних випадках його використання: від децентралізованого хмарного сховища до платформ цифрового голосування, захисту цифрової ідентифікації, децентралізованого нотаріуса, реєстру земель на основі Блокчейна, аж до різних бізнес-застосувань, таких як використання Блокчейна для відстеження доставки вантажів, децентралізовані платформи зв'язку та інші. Воістину революційний винахід.

Вам не потрібно знати все це, коли ви тільки починаєте працювати з криптовалютами, але це допомагає дізнатися більше, чи не так?Володіння криптовалютами - ключі і адреси

Право власності на криптовалюти встановлюється за допомогою цифрових ключів, адрес і цифрових підписів.

Коли ми думаємо про цифрові ключі з точки зору протоколу криптовалют, ми думаємо про приватність і відкриті ключі. Закритий ключ зазвичай вибрали випадковим чином (генерується з джерела ентропії) і відомий тільки власнику засобів (гаманець).

Закритий і відкритий ключі створюються парами, а саме відкритий ключ генерується з використанням множення еліптичної кривої (одностороння криптографічна функція), а адреса криптовалют, крім того, створюється з відкритого ключа з використанням односторонньої хеш-функції.

Тепер, перш ніж запитати себе, чому ви повинні дбати про все це в технічному жаргоні, дозвольте прояснити це заздалегідь. Криптовалютна-адреса - це те, що найчастіше з'являється в транзакції як «одержувач» коштів. Якби ми порівняли транзакцію в криптовалютах з паперовим чеком, адреса криптовалют - це бенефіціар, і це те, що ми пишемо в рядку після «Оплата в порядку».

У паперовому чеку цей бенефіціар іноді може бути ім'ям власника банківського рахунку, але може також включати корпорації, установи або навіть готівку. Оскільки для паперових чеків не потрібно вказувати рахунок, а замість цього використовувати абстрактне ім'я в якості отримувача коштів, вони є дуже гнучкими платіжними інструментами. Криптовалютні-транзакції використовують аналогічну абстракцію для досягнення тієї ж гнучкості - адреса криптовалют.

Гаманці

Для початку роботи з криптовалютами потрібен гаманець. Але все по порядку. Термін «гаманець» вводить в оману, оскільки він створює ілюзію того, що ваші монети зберігаються у вашому гаманці. Це не вірно. Ваші криптовалюти зберігаються як «невитрачені вихідні дані транзакції - UTXO» в Блокчейні.

Пара закритих і відкритих ключів, яка використовується для доступу до цих коштів, зберігається в гаманці. Технічно, «гаманець» - це ланцюжок для ключів, в якому зберігаються ключі, які дозволяють вам отримати доступ до своїх коштів, заблокованих в Блокчейні. Користувачі підписують транзакції своїми ключами, тим самим підтверджуючи, що їм належать вихідні дані транзакції (монети).

По суті, немає такої речі, як збережений баланс адреси або рахунку; там тільки розкидані UTXO, прив'язані до конкретних власників. Концепція балансу криптовалют користувача - це похідна конструкція, створена додатком гаманця. Гаманець розраховує баланс користувача шляхом сканування Блокчейна і агрегування всіх UTXO, що належать цьому користувачу.Чи безпечні транзакції

Найбезпечніший спосіб купити криптовалюти (особливо якщо ви новачок) - це використовувати хороший гаманець і купувати монети з відомих джерел. Коли ви маєте справу з грошима, безпека має першорядне значення, а тим більше, коли ви маєте справу з децентралізованими криптовалютами.

У монети є дві сторони, і криптовалюти нічим не відрізняються. Прибравши третю довірену сторону з рівняння, вся відповідальність лягає на ваші плечі. Для того щоб відправити транзакцію, ви повинні підписати її своїм закритим ключем - і причина називається закритою.

Якщо хто-небудь будь-яким чином отримує ваш закритий ключ, він в основному володіє вашими засобами і може відправляти транзакції. Якщо ви втратите свій особистий ключ або пароль до свого гаманця, як це зробили багато людей (приблизно 30 мільярдів доларів в Біткоінах було втрачено до цього моменту), вони будуть втрачені назавжди - так, це страшне число, особливо якщо ви тільки починаєте знайомитися з криптовалютами.

Немає центральної влади, з якою можна зв'язатися і розібратися - вони пішли назавжди! Просто так! Історія! Так що будьте обережні з вашими засобами і потратьте додатковий час на їх забезпечення. Холодне зберігання може бути тим місцем, з якого ви можете почати.

Де купити криптовалюту

Є два способи покупки криптовалют, онлайн і оффлайн (або тет-а-тет). Щоб купити криптовалюти онлайн, коли у вас є гаманець для їх зберігання, ви можете знайти когось в Інтернеті, хто побажає продати їх безпосередньо вам, або ви можете зареєструватися на криптовалютній біржі Exmo, Cex, Coinbase, Kraken, і т. д. і купити криптовалюту за допомогою фіатних грошей.

Самий анонімний метод отримання криптовалют - це покупка їх тет-а-тет за готівку. Існують різні сайти, де ви можете домовитися про зустріч з кимось, хто хоче продати вам криптовалюту за готівку.

Для початку ви можете спробувати LocalBitcoins або старий метод «друг друга» і звернутися за допомогою!

Що таке криптовалюта (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: