Біткоін проти Біткоін Кеш - порівняльне дослідженняБіткоін проти Біткоін Кеш - портал Guland

Bitcoin і Bitcoin Cash - що це? Якщо ви тільки входите в сферу криптовалют, вас чекають сюрпризи. Минулі роки були одними з найбільш захоплюючих на крипто-сцені: він сповнений драми, шахрайства, вилок і нових, часто заплутаних правил.

Якщо ви тільки починаєте читати про криптовалютні речі, швидше за все, ви зіткнетеся з хаосом, з яким ніколи не стикалися, і різниця між BTC і BCH - одна з речей, яку ви повинні вивчити в першу чергу.

Вступ

Бум і крах ринків, тисячі різних токенів і монет, різні ланцюжки блоків, технології масштабування, фальшиві новини, мільйони нових блогів з'являються скрізь - в загальному, це всього лише один великий безлад. Додатково до всього, після того, як ви знову і знову отримуєте новини про Біткоіни, ви, нарешті, вирішуєте подивитися, про що йде мова, і дізнаєтеся, що існує більше одного Біткоіна?

Біткоін (BTC) і Біткоін Кеш (BCH) - дві окремі криптовалюти, і для новачків існування цих двох валют, ймовірно, збиває з пантелику, і, чесно кажучи, ви не винні в цьому. Між ними йде тотальна війна, за якими стоять об'єднані спільноти з різними філософіями і інтересами, які розповсюджують брехню і піддають цензурі правду один про одного.

Для випадкових і допитливих користувачів все здається «нормальним», принаймні, в тій мірі, в якій це слово можна інтерпретувати в крипто-світі, але як тільки ви заглиблюєтесь в дослідження, все стає дуже заплутаним і дуже швидким. Отже, як все це сталося і що таке Біткойн Кеш?

Щоб повністю зрозуміти дебати про BTC і BCH, нам потрібно почати з короткого уроку історії:

Звідки взявся Bitcoin? Коли в 2009 році вийшов Біткоін, нічого подібного не було. Ідея децентралізованої і дефляційної цифрової валюти, що імітує економіку дорогоцінних металів, була настільки безглуздою, що навіть люди, залучені в її створення, не повірили в це. Само собою зрозуміло, пішла чутка, і Біткоїн почав рости дуже швидко.

У міру зростання мережі ціна росла, і навпаки, створюючи спіраль, яка починалася з менш ніж 0,005 дол. США за Біткоін в 2009 році і в підсумку досягла колосальних 20 000 дол. США в грудні 2017 року.

Однак нічого доброго не обходиться без ціни, і Bitcoin не є винятком. Оскільки для отримання одного блоку потрібно приблизно 10 хвилин, а розмір блоку обмежений 1 МБ, мережа Біткоїнів може обробляти близько 7-10 транзакцій в секунду. Для порівняння: VISA має пропускну здатність 50 000 транзакцій в секунду.

Після прочитання стає ясно, що Біткоін, як суперзірка всіх криптовалют і перший в своєму роді, стикається з серйозними проблемами масштабованості, особливо в останні роки.

Просто щоб переконатися в цьому, в співтоваристві криптовалют широко поширена думка, що тільки Біткоїн і Ефіріум жахливі в масштабуванні. Це просто неправильно. Масштабованість - це проблема Блокчейна, а не Біткоіна. Просто, Bitcoin був першою криптовалютою, яка досягла такого рівня прийняття.

Якщо будь-яка інша альт-монета досягне того ж рівня прийняття, їм доведеться зіткнутися з тими ж проблемами.Bitcoin проти Bitcoin Cash: дебати про розмір блоку

Можна тільки уявити, наскільки безглуздими повинні бути ці дебати про розмір блоку для стороннього, але для Біткоін спільноти це питання має життєво важливе значення. Хоча є дві взаємодоповнюючі технології, відомі як SegWit і The Lightning Network, вже впроваджені в основні мережі як життєздатні рішення проблеми масштабування, в даний час прийняття цих технологій все ще занадто мало, щоб мати який-небудь реальний ефект.

Це залишає вікове запитання обмеження розміру блоку для обговорення.

Є дві протиборчі сторони, що ведуть війну за розмір блоку, великі блокатори і маленькі блокатори. Великі блокатори підтримують збільшення розміру блоку, стверджуючи, що це негайно поліпшить транзакційну ємність мережі і зробить Біткойн більш корисним як засіб обміну, одночасно залучаючи все більше і більше сторін до приєднання до мережі і роблячи її дійсно основною.

Маленькі блокатори виступають за статус-кво і вважають за краще мати справу з проблемою за допомогою таких рішень, як транзакції поза мережею і SegWit.

Вони вважають, що збільшення ємності блоків - це лише тимчасове полегшення, яке створює небезпечний прецедент. Вони вважають, що основна цінність Біткоіна полягає в його децентралізації, яка забезпечує йому властивості стійкості до цензури, і, крім того, стверджують, що збільшення розміру блоку підвищить бар'єри для входу і допоможе централізації мережі.

Що ж, ця дискусія є законним місцем народження Біткоїн Кеш. 1 серпня 2017 року, після того, як відмінності в сприйнятті, пріоритети та інтереси двох протиборчих сторін стали нестерпними, міноритарний контингент бірж, майнери і користувачі роздвоїли Блокчейн Біткоіна і створили Bitcoin Cash.

Біткоін Кеш

1 серпня 2017 року майнери, розробники і приватні особи, у яких виникли сумніви з приводу використання Біткоінами SegWit, заявили, що Bitcoin Cash була взята з оригінального ланцюжка блоків Bitcoin, стверджуючи, що технологія не вирішить фундаментальну проблему масштабованості. Великі блокіратори, розчаровані відсутністю консенсусу в суспільстві, необхідного для поновлення протоколу і створення більш великих блоків, взяли справу в свої руки.

Створення «нової версії Біткоїнів» було просунуто трьома ключовими гравцями зі спільноти Біткоінів:

  1. Роджером Вером, дуже відомим раннім інвестором в різні біткойн-проекти, такі як Bitinstant, Ripple, Blockchain.info, Bitpay і Kraken, а також власник домену Bitcoin.com;

  2. Джихан Ву, співзасновник Bitmain, найбільшої компанії, що виробляє майнер ASIC і підтримуючої AntPool, один з найбільших майнінгових пулів;

  3. Deadal Nix (справжнє ім'я Amaury Séchet), провідний розробник Bitcoin ABC і Bitcoin Cash.Біткоїн Кеш проти Біткоїн: в чому основні відмінності?

Як вказується на офіційному сайті, Bitcoin Cash стверджує, що є «тимчасовою електронною готівкою для Інтернету» і справжнім продовженням початкового задуму Сатоши Накамото. Хоча існує невелика помітна різниця в зовнішньому інтерфейсі в тому, що стосується звичайних користувачів Біткойн / Біткойн Кеш, є дві ключові технічні відмінності, про які новачки повинні знати:

Розмір блоку

Наскільки великий Біткоін Блокчейн? Очевидно, що ключовою відмінністю між BTC і BCH є розмір блоку. Біткойн має обмеження розміру блоку 1 МБ, в той час як BCH має регульований розмір блоку, починаючи з 8 МБ. Більший розмір блоку означає більше транзакцій, що обробляються в секунду, але це також означає, що вони займають набагато більше місця для зберігання, що, в свою чергу, створює проблему входу для потенційних майнерів.

Виконання повного вузла є необхідною умовою для майнінгу криптовалют на Блокчейні, що означає, що майнер повинен завантажити всю історію транзакцій, які коли-небудь відбувалися на Блокчейні. По суті це означає, що майнінг BCH вимагає більш дорогих апаратних засобів і витрат на зберігання даних, що може стати потенційним стримуючим фактором для людей, які бажають розпочати майнінг валюти.

Алгоритм майнінгу

Інша істотна технічна відмінність між ними - алгоритм майнінга. Вони обидва використовують алгоритм майнінга PoW, але спочатку BCH використовував менш складний алгоритм майнінгу, щоб залучити майнерів і конкурувати з BTC. Тим не менш, цей підхід мав зворотні наслідки, так як майнери входили і виходили виключно через прибутковість майнінгу BCH в даний момент, що призвело до непередбачуваних блокувань.

Щоб вирішити цю проблему, BCH представив алгоритм коригування складності (DAA), який представляє собою алгоритм динамічного майнінгу. Це означає, що складність майнінгі є гнучкою та замовною в спробах створити більш постійне і передбачуване блокування і захистити майнерів, що мігрують із BTC, від коливань швидкості хешування.Біткоіни і Біткоіни Кеш: плюси і мінуси

До теперішнього часу ви, ймовірно, задається питанням, який з них краще, Біткоїни або Біткоїни Кеш? Ну, чесно кажучи, це залежить від ваших пріоритетів і цінностей.

По суті, початковий Bitcoin фокусується на збереженні своєї децентралізованої природи і підтримці її якомога більш публічної, стійкої до цензора і неприпустимої. Швидкі та дешеві платежі мають другорядне значення, і якщо спільноті Біткойнів доведеться вибирати між ними, вони б вважали за краще мати дійсно децентралізовану і надійну мережу, навіть за рахунок високих комісій за транзакції.

Що стосується середнього користувача, то мінуси Біткоіна на даний момент досить зрозумілі: він повільний і дорогий, тому в битві у Кеш зараз є перевага.

Плюси? У нього дійсно децентралізована міць хешування, широко поширена по всьому світу, і вона досить надійна, так що майже неможливо організувати 51% атаки на неї.

Bitcoin проти Bitcoin Cash - портал Guland

Це більш-менш демократично, і поновлення вводяться після того, як у спільноти була можливість висловити свою думку в опитуваннях і пропозиціях BIP. Крім того, Bitcoin не є ні компанією, ні керованою нею. Він не має ніяких зв'язків ні з ким конкретно.

Після того, як Сатоши Накамото зник, не розкривши своєї істинної особистості, Біткоін залишився без лідера, правителя або фігури-ідола.

Так, в співтоваристві є критика, що команда розробників ядра Біткойнів дуже впливова, і їх думки можуть вплинути на розвиток Bitcoin так чи інакше, але така «централізація» смішна у порівнянні з тим, що відбувається з Біткойн Кеш.

Bitcoin Cash встановив свої пріоритети в зворотному порядку. Вони зосереджені на вирішенні проблеми масштабування якомога швидше і стверджують, що швидкі і дешеві транзакції залучать більше людей, що, в свою чергу, сприятиме децентралізації. Але, чесно кажучи, вимовляння слів «децентралізація» і «готівкові Біткоіни» в одному реченні - єресь.

Тільки три пули майнінга, а саме Antpool, ViaBTC і BTC.com разом, вже мають понад 50% потужності хешування. Якби ці три гірничодобувні сторони вирішили об'єднати свої сили, вони могли б легко організувати 51% атаки.

Крім того, велика частина випущених монет і велика частина добувної промисловості знаходяться в руках Джихана Ву і Роджера Віра, двох найвпливовіших людей в співтоваристві. Щоб зробити це ще більш комічним, в листопаді 2017 року, Рік Фальквінге випустив офіційне комюніке, в якому він називає себе головним виконавчим директором Bitcoin Cash.

Децентралізована криптовалюта з генеральним директором? Так. Звичайно.

Отже, що стосується Біткоїнів проти Біткоїнів Кеш, який з них краще? Це дійсно не так одновимірно. Bitcoin Core має 9187 повних вузлів, в той час як у Bitcoin Cash на даний момент 1013. Біткоінів як і раніше значно більше, з більшою хеш-потужністю, великою кількістю користувачів, гаманців, транзакцій в мережі.

Однак, будучи практично нефункціональним, зростання призначеної для користувача бази BCH можна очікувати, принаймні, в короткостроковій перспективі.Що ми можемо очікувати в майбутньому в битві між Bitcoin і Bitcoin Cash?

З тих пір як Bitcoin Cash роздвоїлися з Bitcoin, в засобах масової інформації, в блогах і на форумах йде гарматна війна. Обидві сторони поширюють противну брехню один на одного і атакують один одного по-різному.

Роджер Вер, власник одного з найбільших криптовалютних доменів Bitcoin.com і один з провідних осіб Bitcoin Cash, почав називати Bitcoin Cash реальним Біткоіном на своєму сайті, створюючи масову плутанину в співтоваристві, особливо для людей, які недавно потрапили в крипто.

Насправді, пропаганда стала настільки серйозною, що навіть Національний інститут стандартів і технологій при Міністерстві торгівлі США опублікував дослідницький документ під назвою «Огляд технології Блокчейна», в якому він посилався на Bitcoin Cash (BCH) як на вихідний Біткоін, посилаючись на Біткоїн ( BTC) як «форк».

На щастя, опублікована стаття NIST - була лише чернеткою, і була відкрита для коментарів і виправлень громадськості. Природно, співтовариство Біткоіна було обурене цією помилкою і зв'язалося з NIST.

До їх задоволенню, один редактор NIST відповів наступним електронним листом:

"Спасибі за ваші коментарі. Ви, як і багато інших, висловили стурбованість з приводу розділу 8.1.2. З метою забезпечення повної прозорості підходу до редагування цього розділу я відправляю вам переглянутий розділ для подальших коментарів.

8.1.2 Грошові кошти в Біткоіни (BCH або BCC1). У 2017 році користувачі Біткоін прийняли пропозицію про поліпшення для Segregated Witness (відомого як SegWit, де транзакції діляться на два сегменти: дані транзакцій і дані сигнатур) за допомогою програмної вилки. SegWit дозволив зберігати транзакційні дані в більш ефективній формі.

Проте, група користувачів мала різні думки про те, як повинен розвиватися Біткойн, і розробила хард-форк біткойн-блокчейна під назвою Bitcoin Cash. Замість реалізації змін в SegWit розробники Bitcoin Cash вирішили збільшити максимальний розмір блоку (крім того, розробники внесли зміни в інші аспекти системи, такі як алгоритм регулювання складності).

Коли трапився хард-форк, у людей був доступ до однакової кількості монет в Bitcoin і Bitcoin Cash».

Хоча в цей раз вони зрозуміли це правильно, сам факт, що навіть уряд постраждав від цієї пропагандистської війни, говорить сам за себе. Ефект «громадянської війни» був негативним для обох монет, і більш досвідчені люди на сцені почали вкладати гроші в Ethereum і інші alt-монети як єдиний спосіб дистанціюватися від всієї токсичності і драми.

Так що ми можемо очікувати від всього цього в майбутньому? Як і майже все в сфері криптовалют, неможливо знати, що може статися в дебатах про Bitcoin і Bitcoin Cash. Насправді, коли ви читаєте когось, хто пророкує майбутнє з великою впевненістю, ви можете бути впевнені, що він неправий. Чи справді Біткоїн Кеш вирішив проблеми масштабованості?

Так, комісії низькі, а транзакції швидкі, але, для порівняння, Біткоіни Кеш обробляють менше, ніж 1/10 від кількості транзакцій, які Біткоін здійснює в даний момент.

Коли Біткоїн був в масштабі Біткоїн Кеш сьогодні, комісійні були менш ніж на цент.

Так чи може Біткоін Кеш дійсно обігнати Біткоін? Чи виживуть вони обидва, або в довгостроковій перспективі буде тільки один переможець? Ці та інші питання залишаються без відповіді.Bitcoin і Bitcoin Cash, в чому різниця і що краще (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: