Який найнадійніший і найкращий Біткоін гаманецьBitcoin гаманець - портал Guland

Щоб виконувати різні дії з криптовалютою - відправка і отримання платежів, майнінг і заробіток, Вам слід мати Bitcoin гаманець. Але перш, ніж приступити до вибору місця зберігання своїх монет, слід усвідомити одну річ - не існує єдиного універсального гаманця біткойнів. Насправді існує величезна кількість девайсів, програм, компаній та сайтів, де можна завести гаманець.

Тому, якщо Ви бажаєте підібрати для себе найкращий варіант, то слід ознайомитися з усіма видами гаманців!

Що таке Біткоін гаманець

Що собою являє криптовалюта Біткоін було розглянуто в статті: «Що таке Bitcoin». Зараз переходимо до розгляду біткойн-гаманців.

Кожен з нас звик, що онлайн-гаманець - це якийсь аккаунт в платіжній системі або інет-банкінгу, де відображається наявна кількість грошей. Система біткоін схожа за своєю суттю, але тільки зовні. У мережі Bitcoin інформація про Ваші гроші зберігається в блокчейні, копії якого є на всіх комп'ютерах світу, що входять в дану мережу. Таким чином, баланс ніхто не зможе підробити. BTC гаманець умовно можна уявити як Ваш особистий спосіб взаємодії з усією системою біткоін, подібно до того, як онлайн-гаманець в інтернет-банкінгу є «містком» між Вами і фінансовою системою.

Кожен гаманець для біткоінів містить приватний ключ - це секретний код, за допомогою якого можна управляти своїми монетами. Фактично, зберігати і захищати треба не самі гроші (біткоіни), як ми звикли, а приватні ключі, які підтверджують, що біткойни на рахунку саме Ваші. Підведемо підсумок:

Bitcoin-гаманець - це пристрій, програма або сайт, які містять приватні ключі для Ваших btc і надають можливість взаємодіяти з мережею біткоін (проводити трансакції).


Типи Bitcoin-гаманців

Давайте розберемося, які бувають види btc wallet і чому люди використовують різні гаманці:

Який гаманець підійде Вам:

Такий поділ лише наша точка зору, Ви ж можете підібрати гаманець біткоінів виходячи з власних потреб. Кожен гаманець має свої переваги й недоліки, до того ж кожен з них має різне призначення. Одні орієнтовані на безпеку, інші ж на приватність, а треті на швидкий доступ до засобів.

Тому слід уважно вивчити плюси і мінуси кожного з видів гаманців і конкретно кожного гаманця.

Типи Bitcoin-гаманців - портал GulandАпаратні гаманці

До цього типу належать фізичні електронні девайси, створені виключно для зберігання і захисту криптовалют. Суть такого гаманця в тому, що він наднадійний, але для доступу до грошей необхідно підключати пристрій до ПК, смартфону або планшету.

На даний момент, кращі біткоін гаманці апаратного типу, представлені наступною трійкою:

Апаратний гаманець - найнадійніший біткоін гаманець з високим порогом безпеки. Приватні ключі знаходяться всередині самого девайса, а робота з ними відбувається у віддаленому захищеному середовищі. Таким чином, вони зберігаються в безпеці, навіть якщо пристрій підключено до зламаного або незахищеного комп'ютера.

Оскільки біткоіни - це цифровий продукт, то кібер-злочинець може зламати ваш комп'ютер, отримавши доступ до програмного або онлайн гаманцю (якщо ви паролі зберігали десь на ПК) і викрасти Ваші кошти, оскільки отримає в своє розпорядження приватний ключ.

Маючи на руках апаратний гаманець, Ви будете зберігати приватний ключ в офлайні, що дозволить уникнути подібних ситуацій. Так, злодії можуть вкрасти сам пристрій, але воно захищене PIN-кодом. Більш того, при ініціалізації гаманця створюється спеціальний код для відновлення, завдяки якому можна повернути доступ до своїх монет.

Переваги:

Недоліки:

Ledger Nano S

Досить дешевий в порівнянні з іншими пристроями, обладнаними екраном. Девайс представила компанія Ledger в серпні 2016 року. Ознайомитися з докладним описом гаманця і замовити його можна за посиланням.

TREZOR

Вперше представлено в серпні 2014 року. Є першим в світі апаратним Bitcoin-гаманцем, що гарантує безпечне зберігання криптовалют і надає можливість проводити трансакції в мережі так само зручно, як і через онлайн-гаманці. Дізнатися докладніше про девайс і замовити його можна за посиланням.

KeepKey

Випустили пристрій KeepKey у вересні 2015 року, він став другим апаратним гаманцем в історії з екраном. Великий екран KeepKey дав можливість творцям вбудувати кілька нових заходів захисту, яких немає в двох попередніх девайсах. Прочитати детальніше про Кіпкей і замовити його можна за посиланням.Програмні гаманці

Дані Bitcoin-гаманці функціонують на комп'ютерах, смартфонах або планшетах, які повинні обов'язково бути підключеними до інтернету. Оскільки програмні гаманці генерують приватні ключі на обладнанні, що підключено до інтернету, то вони не можуть вважатися на 100% захищеними. Про це ми говорили вище.

Діляться на 2 підвиди:

  1. Товсті - качають всі ланцюжки блоків, постійно оновлюючи їх. Забезпечують найвищу безпеку, система може перевірити справжність кожного блоку. Але вимагають багато місця на диску і оперативної пам'яті, а швидкість роботи не висока.

  2. Тонкі - завантажують лише потрібні дані зі сторонніх ресурсів, через що знижується рівень безпеки, оскільки ланцюжки перевіряються стороннім додатком. Працюють набагато швидше, ніж товсті.

Переваги:

Недоліки:

Нижче наведено список біткоін гаманців, розбитий по пристроях. Деякі програми можна встановлювати як на ПК, так і на планшети зі смартфонами.Для ПК

Програмні настільні гаманці необхідно завантажувати та встановлювати на комп'ютер. Який біткоїн гаманець вибрати - справа тільки Ваша, головне, щоб він підходив під ті цілі, що Ви собі ставите.

Bitcoin Core

Bitcoin Core (товстий) - це офіційний біткоін гаманець від легендарного Сатоши Накамото. Хоч їм користуються і не всі через повільну швидкість і неможливість відновити гаманець. Проте, він надає найвищі показники безпеки. Однак, програма завантажує на диск весь блокчейн, через що перша синхронізація займає відчутно довгий час, а вага повного гаманця майже 90 Гб.

Правда, варто відзначити, що офіційний сайт bitcoin гаманця підтримується і оновлюється Bitcoin-спільнотою, тому даний капшук з безпеки і надійності йде відразу після апаратних гаманців.

Armory

Armory (товстий) - досить зрілий, безпечний і багатофункціональний капшук. Також як і Core завантажує весь Blockchain. Таким чином, забезпечує максимальний рівень безпеки. Правда, він може здатися технічно складним для нових користувачів.

Electrum

Electrum (тонкий) - грубо кажучи, полегшена версія BTC Wallet для Mac, Linux і Windows. Вперше був представлений громадськості в листопаді 2011 року. Одним з достоїнств є підтримка апаратних гаманців (TREZOR, Ledger Nano і KeepKey).

Біткоін гаманець Electrum підійде і новачкам і просунутим користувачам, оскільки є одним з найбільш популярних додатків для ПК. Працює максимально швидко і простий у використанні.

Електрум застосовує сторонні сервіси для підтвердження транзакцій, це, звичайно, зменшує обсяг даних при завантаженні (не вимагає багато місця на диску), але в той же час знижується рівень безпеки і анонімності. З іншого боку, можна використовувати автономне зберігання (якщо є в наявності ПК, не підключений до інтернету). Також є можливість відновити гаманець за спеціальним мнемокод. Тому, можна з упевненістю сказати, що Electrum - це кращий гаманець біткойнів для ПК.

Bitcoin knots

Даний гаманець заснований на офіційній версії Bitcoin Core. Для нього слід виділити багато місця на диску, так як він завантажує повну версію блокчейна. У зв'язку з цим Вам надається повний контроль над приватними ключами.

Його перевага в тому, що були реалізовані деякі додаткові можливості, наприклад - поліпшення роботи з мережею.

Недоліком є сира версія, він ще недостатньо протестований, через що можуть виникати помилки.

GreenAddress

GreenAddress (тонкий) - це мультипідписний капшук, який можна встановити на ПК, Android або iOS. Він сумісний з TREZOR і Ledger Nano.

Мультипідпис - це захисна міра, при якій сайт вимагає від Вас дозвіл на переміщення коштів. Таким чином, підвищується рівень безпеки. Більш того, приватний ключ зберігається на Вашому локальному пристрої. До того ж встановлюється двухфакторна аутентифікація.

Copay

Copay (тонкий) - додаток від Bitpay, що підтримує не тільки настільні ОС, але і Android, Windows Phone, і iOS. Це дає можливість працювати з одним і тим же гаманцем на декількох пристроях.

Програма володіє простим призначеним для користувача інтерфейсом і не вимагає закачування всього блокчейна. Але через те, що операції підтверджуються за допомогою випадкових серверів, знижується конфіденційність.

Multibit

Multibit (тонкий) - швидкий і легкий гаманець з різними мовними інтерфейсами. Простий в установці і роботі, хоча новачкам може, по початку, здатися складним. Встановлювати можна на Windows, Linux і MacOS.

Не вимагає багато місця на диску, так як не завантажує весь блокчейн. Як і інші тонкі гаманці має знижені можливості безпеки.Мобільні

Гаманці для персональних комп'ютерів досить гарні (особливо товсті, з максимальним рівнем безпеки), але не дуже зручні. Якщо Ви перебуваєте поза домівкою та вирішуєте розплатитися за допомогою біткоінів, то на виручку прийдуть мобільні гаманці. Всі вони є тонкими, оскільки не завантажують весь ланцюжок блоків. А скачати біткоін гаманець на мобільний девайс дуже просто.

Працюючи як додаток, такі гаманці зберігають Ваші приватні ключі на смартфоні, надаючи Вам можливість розплачуватися безпосередньо з мобільного пристрою. Для цього можна використовувати як QR-код на екрані, так і технологію безконтактного зв'язку (NFC), отримуючи можливість виконувати оплату, просто приклавши смартфон до рідера, не вводячи при цьому ніяких даних.

Airbitz

Airbitz - розроблений для iPhone і Android цей гаманець досить простий у використанні. Зручна авторизація дозволяє без зусиль впоратися з програмою навіть новачкам. Завантажити bitcoin гаманець Ви можете на офіційному сайті, за вказаним URL.

Bitcoin Wallet

Bitcoin Wallet або "Гаманець Шільбаха" - це перший мобільний біткойн-гаманець, створений для Android, з відкритим кодом. Володіє підвищеним рівнем безпеки, оскільки не має серверів обробки транзакцій, а підключається безпосередньо до мережі Bitcoin за схемою p2p.

Будучи лідером за кількістю завантажень, цей гаманець ідеально підходить для знайомства з біткойн-трансакціями. Надає функції обміну BTC на звичайні валюти; оплати по Bluetooth, через NFC; і безліч інших.

Breadwallet

Breadwallet - зарекомендував себе як гаманець для iPhone, також з недавніх пір працює і під Android. Дає можливість управляти приватними ключами через простий користувальницький інтерфейс. До того ж користувач має повний контроль над приватними ключами. Завантажити гаманець bitcoin на Андроїд Ви зможете, перейшовши на офіційний сайт за посиланням вище.

Mycelium

Mycelium - один з найбільш популярних Bitcoin-гаманців для Андроїда. Дуже простий у використанні, за що користувачі його і полюбили.

GreenBits

GreenBits - це нативна Android-версія мультипідписного гаманця GreenAddress. Він також підтримує апаратні гаманці TREZOR і Ledger Nano.Онлайн-гаманці

Зареєструвати гаманці біткоіна можна і онлайн, без установки додатків або програм. Доступний з будь-якого пристрою, що має зв'язок з інтернетом. Немає необхідності завантажувати блоки на Ваш ПК або смартфон. Правда, безпека на низькому рівні, так як Ви довіряєте свої заощадження сторонньому ресурсу - його можуть зламати, у вас можуть викрасти дані для входу, власники сайту можуть виявитися шахраями. Все це говорить лише про одне - онлайн-гаманцем слід використовувати лише новачкам, щоб зрозуміти специфіку роботи біткоін-мережі, використовувати для короткочасного зберігання невеликих сум або для виведення Сатоши з кранів і казино.

Створювати гаманці для біткоіна варто тільки на перевірених ресурсах, з великим стажем роботи. Придивіться до ресурсів, що пропонують додаткові засоби захисту - смс-підтвердження, двофакторна аутентифікація, холодне зберігання.

Blockchain

Blockchain - найпопулярніший сервіс, якому понад 4-ох років, а кількість користувачів понад 2 мільйонів. І хоч це не офіційний сайт біткоін гаманця, але за цей час заслужив довіру і має явні переваги над іншими ресурсами.

Blockchain надає повну конфіденційність особистості, зашифровані адреси і ключі знаходяться на серверах компанії, але їх можна експортувати. Даний онлайн гаманець bitcoin дуже простий у використанні і дає можливість здійснювати перекази без комісії.

Детальніше про те, як створити гаманець на цьому ресурсі і як з ним працювати читайте в статті: «Гаманець Blockchain».

WebMoney

Творці ВебМані не упустили можливості йти в ногу з часом і пропонують створити біткоін гаманець WMX, на якому можна зберігати аналог біткоіна. Правда, 1 WMX дорівнює 0,001Btc, а не одному біткойну.

Знаки WMX можна перевести в WMZ, WMR, WMU і інші (і навпаки), за курсом WebMoney, як це зробити читайте в статті: «Як в WebMoney поміняти валюту». Також їх можна витратити в численних інтернет-магазинах.

Харо

Харо - легкий гаманець з мінімалістичним дизайном, простотою і високою швидкістю роботи. Має високі параметри конфіденційності транзакцій і володіє двухфакторною аутентифікацією. Це характерно для важких гаманців, але ХАПО пропонує створити гаманець для біткоін просунутого рівня без необхідності завантажувати ланцюжки блоків.

Xapo – не анонімний гаманець, доведеться надати номер телефону та особисті дані. Але він пропонує холодне сховище - монети лежать на автономних серверах, які не підключені до мережі, в колишньому військовому бункері. Крім того, можна замовити фірмову банківську карту, прив'язану до гаманця. Детальна інформація про те, як створити гаманець на Хапо і користуватися ним, розписана в статті: «Гаманець Xapo».Біржі обміну

Біржі криптовалют - це спеціалізовані ресурси, де відбувається купівля і продаж криптовалют і фіатних грошей. Так само можна зберігати біткойни на самій біржі необмежену кількість часу. Який bitcoin гаманець вибрати вирішувати особисто Вам, нижче ж буде приведено 3 найбільш популярних біржі.

EXMO

Біржа EXMO вдало функціонує вже протягом декількох років і прекрасно себе зарекомендувала. У ній можна не тільки зберігати свої монети, але і примножувати свій капітал. Працюючи з такими ЕРС як QIWI, WebMoney, Яндес Гроші, можна в будь-який момент вивести свої заощадження. Більш докладно про неї можна прочитати в статті: «Біржа EXMO».

Cryptonator

Криптонатор - один з популярних онлайн-гаманців криптовалют і бірж обміну. Тут можна безпечно зберігати, отримувати, відправляти і обмінювати будь-яку криптовалюту і фіатні гроші. Доступ до ресурсу, а значить і свого мультивалютного рахунку доступний цілодобово.

LiveCoin

LiveCoin - ще один популярний гаманець для bitcoin і біржа обміну зі зручним інтерфейсом. Пропонує працювати з 60 найпопулярнішими видами грошей, в число яких входить Bitcoin, Litecoin, Doge, Ethereum і інші.

Для заробітку на кранах

Внаслідок того, що курс біткоіна постійно підвищується, з'являється все більше бажаючих заробити Сатоши на кранах. А багато кранів виплачують дохід на спеціальні сервіси - мікрокогаманці. З них вже можна далі перевести монети на більш безпечний гаманець для накопичення пристойної суми. Рейтинг біткоін гаманців для роботи з кранами значно просів в зв'язку з закриттям FaucetBox і ePay.

Faucethub

ФаусетХаб – мікрогаманець, призначений для збору криптовалют з кранів. На нього стікаються монети з усіх кранів, де стоїть автовиплата на FaucetHub. По досягненню мінімальної суми на вивід можна перевести криптомонети на більш безпечний гаманець.

FaucetSystem

FaucetSystem - фактично копія FaucetBox, що канув в лету. Тому ті, хто звик до ФаусетБоксу, можуть спокійно переходити на цей біткоін валет. Мінімальна сума на вивід становить 15к Сатоши. В системі вказаний список кранів, які підтримують саме FaucetSystem.

Який гаманець краще завести для Біткоінів (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: