Життя і часи «Безсмертного» БіткоінаБіткоін мертвий? - портал Guland

Протягом десяти років Біткоін пережив безліч трагедій і протистояв широкому спектру негативних факторів, при яких багато б вже вимерли. З моменту свого вступу в життя в 2009 році, він був обложений поганими відгуками, зневажливими зауваженнями і смертними вироками. Але, незважаючи на всю негативність, з якою довелося зіткнутися Біткойну, десять років по тому він став найціннішою криптовалютою в світі.

Біткоін, цифрова валюта, яка поширюється в електронному вигляді, була введена анонімним Сатоши Накамото в 2009 році, причому перша версія була створена роком раніше. У жовтні 2008 року в списку розсилки криптографії, відомому як metzdowd.com, був опублікований технічний документ, в якому описано валюта Біткойн, що також вирішило проблему подвоєння витрат. З тих пір і до теперішнього часу він продовжував зростати і ставав сильнішим і кращим.

Смерть і постійне воскресіння Bitcoin - це те, до чого він звик. Критики не витрачають час на те, щоб кинути валюту і розповісти історію «Я ж тобі казав», коли здається, що Біткоін досяг небувалого мінімуму, практично не сподіваючись знову встати на ноги. Незалежно від того, що люди думають про Біткойн, незалежно від того, скільки смертних вироків винесено і надруковано некрологів, він буде продовжувати процвітати.Трішки історії

До появи Bitcoin існували і інші цифрові валюти; серед них був DigiCash, створений відомим американським криптографом Девідом Чаумом в Амстердамі в 1990 році. Він винайшов багато з перших криптографічних протоколів, на яких будуть засновані цифрові валюти.

Девід Чаум розслідував, що потрібно для створення електронних грошей. Його погляди на недоторканність приватного життя привели його до думки, що символічні гроші, що імітують паперові гроші і монети, але мають функції конфіденційності, були б ідеальними для безпечної торгівлі. За його словами, угоди можуть відбуватися між двома людьми без особливих зусиль і в приватному порядку.

Пізніше народився DigiCash. Компанія процвітала, поки не зіткнулася з банкрутством в 1998 році. Microsoft запропонувала дати компанії 180 мільйонів доларів, які були відхилені компанією. Коли угода провалилася, компанія була пізніше продана.

Іншими валютами являються PayPal, BitGold (який ніколи повністю не розроблявся), WebMoney (1998), Liberty Reserve (створений в 2006 році і закритий в 2013 році через злочинну діяльність).

У 2007 році з'явилися повідомлення про те, що Сатоши Накамото працює над створенням цифрової валюти. 15 серпня 2008 року Ніл Кін, Володимир Оксман і Чарльз Брай подали заявку на патентну заявку на шифрування. Коли з'явилися припущення, що це таємничий Сатоши Накамото, всі троє заперечували зв'язок з творцем Біткоіна.

Пізніше, в 2008 році, домен Bitoin.org народився і був зареєстрований на сайті anonymousspeech.com, який дозволяє користувачам реєструвати доменні імена і приймати Bitcoin. У листопаді 2008 року валюта була зареєстрована на SourceForge.net, веб-сайті для спільної роботи спільноти, який займається розробкою і розповсюдженням програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. До січня 2009 року блок Genesis був замінований. У січні також була випущена версія 0.1 Біткойна. А в січні 2009 року, Хел Фінні - перший, хто отримав Bitcoin-транзакцію.

Коли був представлений Біткоін, скептики не вітали цю ідею, так як вони бачили багато провальних цифрових валют в минулому. Багато хто думав, що Біткойни спіткає та ж доля. Будучи першою децентралізованою цифровою валютою, вона до цих пір витримала випробування часом.Багато критиків Біткоіна в основному бізнес-середовищі

Біткойн за своєю суттю є системою, яка може кинути виклик централізованому статус-кво. Не дивно, що більшість представників бізнес-класу сприйняло це як анафему. Такі слова, як «бульбашка», «примхливість», «нічого не вартий» і безліч інших невтішних термінів, використовувалися для характеристики піонерської криптовалюти.

У вересні 2017 року Джеймі Даймон, головний виконавчий директор JP Morgan Chase, однозначно назвав Bitcoin «шахрайством». Він висловив безліч зауважень з приводу своїх коментарів і спробував представити їм якийсь контекст. Він високо оцінив технології Блокчейна і розподіленої бухгалтерської книги, назвавши їх корисними інноваціями в реальних додатках. Він, однак, порівняв Біткоіни з тюльпанізмом голландської імперії 17-го століття. Під час тюльпанізму, ціни на тюльпани виросли до безпрецедентних висот, перш ніж ефектно впали в лютому 1637 року.

Пузир тюльпанів - не єдиний міхур, з яким порівнювали Біткойн. Деякі бізнес-магнати також порівнюють його з міхуром доткомів в кінці 90-х і початку 2000-х років. Ці аналітики і експерти проводять порівняння між ірраціональним достатком інвестицій, яке, схоже, є загальним для обох епох. Для цих бізнес-експертів галас, який оточує ринок, призведе до неминучого падіння Bitcoin тільки після того, як буде досягнуто переломний момент, що призведе до серйозного падіння цін на Біткоіни.

Уоррен Баффет, ще один титан ділового світу, є переконаним критиком Біткойнів і залишається незмінним у своїй неприязні до ринку криптовалют. Ще в 2014 році глава Berkshire Hathaway назвав Bitcoin міражем. Три роки по тому він подвоїв свою критику, заявивши, що в кінцевому підсумку це призведе до поганого кінця. Велика частина неприязні Баффета до Біткоіна заснована на його аргументі про те, що він не може бути оцінений і як такої не має власної внутрішньої цінності.

Волатильність цін і анонімність операцій з Біткойнами в поєднанні з нерегульованим характером ринку змусили багатьох гігантів Уолл-стріт ухилятися від нього. Проте, останнім часом припливи поступово змінюються, і деякі фахівці з Уолл-стріт починають робити попередні кроки на ринку Bitcoin.Сприйняття урядом Біткоінів

Якщо основна бізнес-сцена є найбільшим критиком ринку Біткоіна, уряди по всьому світу виступають проти його росту. Згідно Bitcoin Bans, онлайн-сервісу, який відстежує кількість випадків, коли Bitcoin були заборонені урядовими установами по всьому світу, він був заборонений 23 рази. До країн, які так чи інакше заборонили Біткоіни, відносяться Китай, Колумбія і Еквадор.

Навіть в країнах, де Біткойн прямо не заборонено, були спроби жорстко регулювати ринок. Виникнення уваги уряду на ринку Біткоінів можна простежити до днів Шовкового шляху і AlphaBay. Це були темні веб-платформи, де Bitcoin можна було використовувати для покупки нелегальних предметів. Після розгону цих та інших подібних платформ уряди почали вживати суворих законів, що стосуються криптовалют.

Страх багатьох урядів - це можливість використовувати Біткоіни для відмивання грошей і фінансування тероризму (ОД/ФТ). Це засновано на анонімному характері операцій, що ускладнює визначення права власності на фонди. Silk Road і AlphaBay були яскравим прикладом для багатьох урядів потенційних загроз безпеки, що створюються нерегульованим ринком Bitcoin.

У Сполучених Штатах, ЄС, Росії та деяких азіатських країнах були зроблені узгоджені зусилля для запровадження законодавства, яке може запобігти використанню Біткойнів для ОД/ФТ. У багатьох країнах прийняті закони, які ввели строгі правила «знай свого клієнта» (KYC) і правила протидії відмиванню грошей (AML) для операцій з Біткоінами і іншими операціями з торгівлі криптовалют. Метою цих законів є усунення анонімної торговельної діяльності.Встати, впасти і повторити

Волатильність цін на Біткоіни привела до того, що криптовалюта пережила багато циклів буму-спаду з моменту її створення в 2009 році. Згідно з поясненням Чарльза Кіндлбергер «моделі міхура Хаймана Мінського», в будь-якій економіці міхура існує п'ять різних етапів:

  1. Зміщення
  2. Бум
  3. Ейфорія
  4. Фінансові труднощі
  5. Відраза

Поява Bitcoin викликало деяке переміщення в глобальних платіжних системах. Таке ж переміщення можна віднести до інших новаторських технологічних досягнень, таких як Інтернет, телефон і залізниця.

Протягом декількох років ціна на Біткоіни почала зростати, так як все більше людей захоплювалися цією ідеєю. Все це призвело до буму і ейфорії, які характеризували останню частину 2017 року. Ціна на Bitcoin зросла з трохи менше 1000 доларів США до майже позначки в 20 000 доларів США. Втім, ейфорія тривала недовго, так як негативні повідомлення з Південної Кореї викликали сумніви і паніку. Ринок незабаром відчув сильну розпродаж на ринку, що призвело до фінансових ускладнень. Ціна Біткойнів впала до рівня нижче $ 6000 протягом декількох тижнів, що свідчило про кризу. Згодом криза тривала і вартість впала до 3000 доларів США. Однак з початку 2022 року ціна Біткоіна знову почала зростати і обновила свій пік = $ 42000.

У розпал шляху Біткойнів з 2009 року по сьогоднішній день відбулося кілька збоїв і різке зростання цін. Якраз коли скептики б'ють Bitcoin, він знову повертається в норму. Такі події, як зломи Гокса, розорення Шовкового шляху і кілька жорстких заходів з боку регулюючих органів не змогли повністю погасити полум'я Біткоіна.

В даний час Bitcoin, схоже, тупцює на місці, намагаючись стабілізуватися і знову піднятися. Наступні кілька місяців можуть стати ключем до того, чи мають скептики рацію або Біткоін дійсно «безсмертний».Майнінг в 2022 (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: