Мережа Блискавка: рішення проблем масштабованостіLightning Network - портал Guland

Стало ясно, що для Біткоіна необхідна нова технологія, яка може забезпечити додатковий рівень для існуючого ланцюжка блоків, щоб зробити транзакції більш дешевими і швидкими, без зміни базової структури або існуючого забезпечення безпеки мережі.

Технологією, яка була запропонована для вирішення цих проблем з Біткоіном, була мережа Lightning Network.

Що таке Lightning Network

24 серпня 2017 року було проведено розширення мережі Біткоін, щоб забезпечити розміщення значно збільшеної клієнтської бази та обсягів транзакцій. Ця реалізація Segregated Witness (також відома як SegWit) була м'якою зміною в процесах транзакцій Біткойнів.

SegWit був реалізований для того, щоб зробити Біткоін-транзакції менш гнучкими і більш адаптивними до збільшення розміру Блокчейна для збільшення швидкості транзакцій. Але необхідна була технологія, яка б зробила транзакції більш дешевими і швидкими.

Пропозицію про її створення було зроблено в 2015 році, і протягом наступних двох років Lightning неухильно переходила від концепції до прототипу, до більш просунутої версії прототипу і до офіційного запуску.

Мережа Блискавка була вперше описана Джозефом Пуном і Фаддеем Дрией. Вона була випущена в якості попередньої версії 6 грудня 2017 року. В даний час вона розробляється ACINQ, Elements Project (Blockstream) і Lightning Labs. Вона написана на мовах C, Scala і Go.

У деяких колах Lightning Network відома як технологія, яка робить Біткоін масштабуємим.

Lightning Network - це технологія поліпшення Біткоінів, в якій використовується позаплановий протокол, відомий як хешовані контракти тимчасових блокувань (HTLC), для створення двонапрямлених каналів платежів, що дозволяє маршрутизувати Біткойн-платежі за кількома одноранговими каналами платежів.

Це дозволяє організаціям здійснювати платежі один одному навіть без прямого доступу до цих каналів, що в кінцевому підсумку підвищує швидкість перевірки транзакцій і знижує витрати на такі транзакції.Чому це було реалізовано

Як випливає з назви мережі, мережа Lightning була в першу чергу налаштована для підвищення швидкості транзакцій в Біткоіні, а також для забезпечення платежів і транзакцій в мікромасштабі з використанням Біткойнів і інших криптовалют.

В даний час у Біткоіна є дві проблеми, які створюють обмеження в його масштабованості:

 1. Розмір кожного нового блоку обмежений 1 МБ. Це накладає обмеження на кількість транзакцій, які мережа Біткоін може виконувати в будь-який момент часу. В даний час Біткоін обробляє тільки 3 транзакції в секунду, в той час як карткова компанія VISA може обробляти майже 1700 транзакцій в секунду (цифри 2016 року). Таким чином, збільшення обсягу транзакцій з такою обмеженою транзакційною ємністю створює проблему перевантаження.

 2. Перевантаження, яку відчуває мережа Біткойн в результаті астрономічного збільшення числа клієнтів і транзакцій, привела до збільшення комісії за транзакції. Розмір комісійних в деяких випадках сягав 30 доларів, і при такій структурі комісійних занадто складно здійснювати мікроплатежі.

Однією з причин впровадження Lightning Network є скорочення використання ємності до такої міри, що збори різко скорочуються, що дозволяє здійснювати роздрібні мікроплатежі в мережі.

Інший спосіб - зменшити перевантаження в мережі Біткойн, направляючи транзакції з меншою кількістю інтересів поза мережею, і дозволяючи здійснювати двосторонні платежі без делегування коштів або довіри третім сторонам.

Ця зміна, яке давно назріла. Інтерес до біржових торгів Біткоін різко зріс з кінця 2016 року до теперішнього часу. Це зростання кількості клієнтів і транзакцій зробило величезний тиск на ланцюжок Біткойнів, що призвело до перевантаження і збільшення затримок при підтвердженні транзакцій. Це також призвело до ситуації, коли за транзакції в Біткоіні стягується більш висока комісія.

Тому стало необхідним або розширити мережу, або створити нову альтернативу, яка матиме чудові характеристики в порівнянні з існуючим ланцюжком блоків, зберігаючи при цьому основні функціональні можливості.

Відповідь з'явилася у вигляді блискавичної Мережі.Як це працює

Мережа Lightning була створена для прискорення процесу перевірки Біткойн-транзакцій. Справжня система використовує установки для майнінга і вимагає комп'ютери, які можуть вирішувати складні математичні завдання, щоб транзакції були записані в книгу. Тому транзакції можуть зайняти багато часу для підтвердження; до однієї години в деяких випадках.

Збільшення обсягу транзакцій без відповідного збільшення розміру блоків означає, що перевантаження і відкладені перевірки в мережі Біткойн тепер в порядку речей.

За білим папером Мережі блискавки, Lightning вирішує проблеми перевантаженості, з якими стикаються в Bitcoin, використовуючи те, що відомо як хешований Timelocked контракт (HTLC) між двома сторонами угоди. Відповідно до умов HTLC учасники (відправник і одержувач) погоджуються здійснювати транзакції по окремому каналу, який не підключений до мережі, а оновлення ланцюжка блоків виконується пізніше.

HTLC використовує хеш-блокування і тимчасове заблокування, щоб дозволити стороні, що здійснює платежі, направляти платежі одержувачу, використовуючи посередника, який не є довіреною особою, якій не довіряє жодна зі сторін, і в той же час блокувати зовнішнього посередника від крадіжки будь-яких платежів, які передаються з використанням посередницького вузла.

Транзакції обмежені за часом; вони стають недійсними, якщо закінчується термін, зазначений в договорі. Додавання нового рівня в ланцюжок блоків потім полегшить перевантаження в мережі і дозволить двом сторонам виконувати транзакції на мікрорівні з більш низькими комісійними за транзакції, які наближаються до граничних витрат, при яких надається послуга.Які основні характеристики мережі Lightning

Переваги

 1. За словами розробників Lightning, підвищення швидкості перевірки транзакцій дозволило б адаптувати Біткойн для використання в торгових точках роздрібної торгівлі, а також для призначених для користувача транзакцій на основі пристроїв.

 2. Миттєві платежі стануть можливі з Біткоіном. Буквально можна було б купити піцу за допомогою Bitcoin.

 3. Очікується, що Lightning допоможе Біткойнам успішно конкурувати з іншими платформами миттєвих платежів і буде революціонізувати однорангові транзакції.

 4. Він може підтримувати транзакції через різні ланцюжки блоків.

 5. Спільні транзакції не передаються по Блокчейну, який не залишає слідів і, отже, захищає конфіденційність обох користувачів.

Недоліки

 1. Єдиним реальним недоліком тут є те, що Блискавка не була широко поширена. Тому наскільки безпечною, швидкою і надійною вона є, коли піддається тиску використання, до цих пір невідомо.

 2. Було створено кілька додатків для роботи з Lightning, і до сих пір відгуки користувачів вказували на те, що їх використання не зовсім зрозуміло. Деякі додатки, такі як Zap, як і раніше вимагають, щоб користувачі вручну налаштовували свої вузли і вводили свої IP-адреси, що не подобається користувачам, які не знаються на технологіях.

 3. Далеко не всі розробники працюють над технологією. Це може затримати початок широкого використання і застосування мережі Lightning.

 4. Основною проблемою для сховищ Біткоін є гучні (а іноді і спонсоровані державою) хакерські атаки, які відбувалися на біржах і платформах майнінга. Чи зможе Lightning протистояти цьому або угода поза ланцюжка транзакцій зробить Біткойн більш вразливим? Це в даний час невідомо.Чи зможе Lightning Network революціонізувати Біткоіни

Все, що залишилося зараз, - це щоб розробники Lightning випустили його в світ і побачили, як це відбувається на відкритому ринку. Безсумнівно, з'являться деякі помилки, але це не будуть речі, які не можна виправити.

Мережа Блискавок - портал Guland

Розробники Ethereum, схоже, бачили потенціал Lightning і побоюються, що він кине йому виклик за частку ринку криптовалют з точки зору розгортання в смарт-контрактах. Можливо, саме тому Віталік Бутерін, один з творців Ethereum, оголосив в блозі Ethereum, що Ethereum Foundation створює програму субсидій для розробників, які можуть реалізувати масштабоване рішення, для збільшення кількості транзакцій, які можуть бути оброблені мережею Ethereum.

Крім очевидних можливостей поліпшення використання Біткойнів в тимчасових децентралізованих транзакціях, поява Lightning Network також стимулювала дискусію серед творців криптовалют про поліпшення масштабованості їх мереж, щоб справитися із збільшеним впровадженням і трафіком серед кінцевих користувачів. Це може бути тільки добре для сьогоднішніх споживачів криптовалют.Що таке Мережа Блискавок? (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: