Ripple vs Bitcoin - порівняльне дослідженняРіпл проти Біткоіна - портал Guland

Знаменита біла книга Біткоіна (Bitcoin whitepaper), випущена в 2008 році Сатоши Накамото, стала основою для створення тимчасової електронної готівки, яка почала руйнувати фінансові ринки. Біткойн став найпершою криптовалютою, заснованоою на тимчасовій криптографічно захищеній мережі.

Ріпл з'явився в 2012 році, коли була заснована Фінтех-компанія Ripple. Він був створений як засіб для більш швидких, дешевих і надійних міжбанківських платежів і міжнародних переказів.

Вступ

Той, хто володіє Біткоінами, може безпосередньо укладати угоди з ким-небудь ще, і всі транзакції, зроблені з Bitcoin, незмінно записуються в публічну книгу. Ця відкрита книга відома як Блокчейн, і як тільки транзакція додається в Blockchain, її деталі не можуть бути змінені або стерті.

Біткоін використовує процес, званий Майнінг, для перевірки дійсних транзакцій і для захисту мережі. Майнінг виконується користувачами, які додають обчислювальну потужність своїх комп'ютерів в мережу для вирішення все більш складних криптографічних завдань.

Ripple є джерелом ліквідності для банків і платіжних систем, які відправляють міжнародні платежі. Він пов'язує різні необов'язкові валюти і дозволяє здійснювати платежі всього за чотири секунди з мінімальною вартістю транзакції 0,00001 XRP. Порівняйте це з системою SWIFT, яка вимагає трьох днів для врегулювання транскордонного переказу, при цьому збори можуть перевищувати 45 доларів США.Ріпл проти Біткоіна: в двох словах

Як працює Bitcoin (BTC): Біткоін - це однорангова децентралізована цифрова валюта, яка може використовуватися окремими особами і організаціями для передачі один одному, при цьому всі транзакції записуються в публічну книгу. Він був створений як транзакційна валюта, щоб замінити урядові валюти.

Як працює Ripple (XRP): Ріпл використовується платіжними системами, банками і корпораціями, щоб зробити міжнародні перекази дешевше, швидше і надійніше. Він діє як міст між різними зазначеними валютами для відправки коштів через мережу Ripple.

Ripple vs Bitcoin - портал Guland

Ключові подібності

Хоча вони обидві вважаються криптовалютами, а BTC і XRP здаються схожими на поверхні, коли ви копнете глибше, ви виявите, що вони насправді зовсім не схожі. Як вже говорилося, вони обидві криптовалюти. І у них обох є верхня межа кількості монет, які коли-небудь будуть створені. І обидва вони є основними гравцями в криптовалютній екосистемі.

На цьому схожість закінчується, так як ці дві криптовалюти були створені для абсолютно різних цілей.

Біткоін був створений як транзакційна валюта для заміни необов'язкових валют і призначений для оплати товарів і послуг, а також для передачі вартості від одного користувача іншому. Навпаки, XRP був створений для банків, корпорацій та інших установ, щоб переводити гроші на міжнародному рівні.

І це підводить нас до набагато більш важливої ​​теми: відмінності в Ripple проти Bitcoin.Основні відмінності

Хоча подібності між Біткоіном і Ріпплом нечисленні і широко поширені, відмінності більш численні і йдуть набагато глибше. Нижче наведені шість ключових відмінностей між Ripple і Bitcoin.Плюси і мінуси BTC і XRP

Bitcoin (BTC)

Плюси: Біткоін - найбільша і найвідоміша криптовалюта на сьогоднішній день, що отримала майже загальне визнання за свою 10-річну тривалість життя. Він встановлює планку для всієї криптовалютної екосистеми і, можливо, є найбільшою і пристрасною спільнотою серед усіх криптовалют.

Мінуси: Біткоїн стримується повільними і дорогими транзакціями, які обмежують його корисність в якості транзакційної валюти. В умовах транзакційних платежів існує ряд криптовалют, які працюють краще, ніж Біткоіни, деякі з яких були розроблені спеціально для цієї мети.

Ripple (XRP)

Плюси: Ripple вражає банки за своєю суттю і руйнує сектор міжнародних платежів найбільш ефективним способом. Ripple також може похвалитися сильною фінансовою підтримкою і зростаючим списком партнерських відносин з найбільшими світовими фінансовими інститутами. Це повинно допомогти Ripple продовжувати рости і збільшувати свої важелі.

Мінуси: Ripple буде щосили намагатися збільшити усиновлення з боку фінансового співтовариства, оскільки очікується, що він зіткнеться зі зростаючою конкуренцією з боку таких компаній, як SWIFT, Visa і самими банками. Банки мають величезну інфраструктуру, яка створювалася протягом десятиліть, щоб покладатися на існуючі платіжні і переказні системи, і змусити їх змінитися буде важкою перешкодою. Чи приймуть найбільші світові банки технологію Ripple, ще невідомо.

Витрата BTC і XRP

Біткоін був спроектований як одноранговая цифрова валюта, і варіанти витрат продовжують збільшуватися, хоча вони також залишаються дещо обмеженими через повільний час транзакцій і високі комісії за транзакції Біткоіна. Він все частіше використовується для великих платежів, наприклад, пов'язаних з майном, автомобілями і предметами розкоші. Його використання в якості транзакційної валюти, ймовірно, залишиться обмеженим, поки плата залишається високою.

Ripple не задуманий як транзакційна валюта, але в Інтернеті є невелика кількість продавців, які приймають Ripple. Це ганьба, тому що з його швидкими транзакціями і невеликими комісійними насправді це кращий вибір для транзакційної валюти. Але Ripple був розроблений як засіб для міжнародних грошових переказів (або навіть переказів активів, таких як золото і нафта), і це залишається його основним варіантом використання. Фактично, багато ентузіастів криптовалют взагалі не вирішуються використовувати Ripple через його централізацію і зв'язок з традиційними банківськими операціями.Інвестування в BTC і XRP

Інвестувати в Біткоіни дуже просто, оскільки ви можете купити його на багатьох біржах криптовалют або навіть у приватних осіб. І ви можете використовувати практично будь-який спосіб оплати: готівка, кредитні картки і онлайн-платіжні гаманці.

Чи хочете ви купувати і інвестувати в Біткоін - це інше питання. Так, він залишається найбільшою і найстарішою криптовалютою, але в першій половині 2020 року він втратив більше 50% своєї вартості і залишався на рівні близько 10000 доларів, в другій половині почався планомірний підйом. Початок 2022 року ознаменував нове пікове значення в 42000 доларів.

Ripple побачив неймовірне зростання в другій половині 2017 року і досить добре зберіг свою вартість в 2018 році, незважаючи на великий ведмежий ринок криптовалют. Фактично, на даний момент, схоже, що він кине виклик Ethereum за місце другої за величиною криптовалютою за ринковою капіталізацією.

Ripple продовжує додавати нових клієнтів, і зростаюче використання токенів XRP має допомогти з часом підняти його ціну.

XRP може бути не так легко придбати, як BTC, але це не складно, так як більшість криптовалютних бірж вносять XRP в якості однієї зі своїх пропозицій. Труднощі в тому, що ви зазвичай не можете купити XRP з зазначеними валютами. Замість цього ви спочатку повинні купити Ethereum або Bitcoin, а потім обміняти їх на XRP.

Що стосується того, чи варто вам інвестувати в Ripple, все, що можна сказати, - це провести власне дослідження. Отримайте краще уявлення про технології та сценарії використання і прийміть власне рішення щодо потенціалу зростання мережі Ripple і токена XRP.

Висновок

Питання «Ріппл проти Біткоіна» може бути не зовсім актуальним, оскільки вони засновані на різних принципах і були створені для різних цілей. Ви не знайдете, що Ripple використовується так само, як Біткоін, але це не означає, що його не варто розглядати як криптографічний холдинг.

Ripple має деякі переваги, такі як сильна фінансова підтримка і велика кількість партнерських відносин. Він заклав хорошу основу в своєму прагненні стати наріжним каменем світової платіжної індустрії. І якщо він стане таким великим, як сподівається компанія Ripple, власники XRP можуть отримати велику вигоду.

Що стосується Біткоіна, щось не схоже, що він скоро втратить свою владу як найбільша і найвідоміша криптовалюта. Хоча він бореться з проблемами масштабованості і транзакційними витратами, в даний час ведуться роботи по вирішенню цих проблем. І в даний час це є хорошим засобом накопичення вартості, оскільки його все більше використовують у світовій фінансовій індустрії.Ріпл XRP проти Біткоіна BTC (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: