Яка моя Біткоін-адреса і як вона працює?



Що таке Біткоін адреса - портал Guland

Біткоін адреса є наріжним каменем для розуміння того, як відбувається обмін криптовалют між двома людьми, оскільки вони, по суті, диктують джерело і місце призначення для певної кількості Біткойнів. Для новачків в світі криптовалют адреса Біткоіна може здатися трохи заплутаною.

На відміну від звичайного номера банківського рахунку, ці адреси можуть містити як цифри, так і букви і мати довжину до 35 символів.

Як це виглядає

Як виглядає Біткоін адреса - портал Guland

Популярна омана серед нових користувачів полягає в тому, що Біткойн-адреса нагадує адресу електронної пошти. Хоча кожному користувачеві дійсно призначається унікальний рядок символів, аналогічний способу роботи облікового запису електронної пошти, проте немає ніякої свободи або гнучкості в тому, які символи складають сам адресу.

Персоналізація цих складних літер та цифр надзвичайно обмежена з тієї єдиної причини, що вся система розроблена як можна більш випадковою.

Адреса Біткоіна використовується для визначення того, хто є власником певної кількості Біткойнів. Коли новий Біткоін-гаманець створюється з використанням програмного забезпечення, адреса також генерується випадковим чином.

Простіше кажучи, адреса - це група довільних цифр і букв, які представляють Біткойн-баланс даного користувача. Власник гаманця також може відправляти Біткоіни іншим користувачам або отримувати їх скільки завгодно разів, використовуючи в якості джерела свою власну адресу.

Якщо ви вже встановили Біткоін-гаманець, вашу адресу буде досить легко знайти. Хоча точні кроки щодо її розшуку багато в чому залежать від того, яке програмне забезпечення Біткойнів ви використовуєте, у більшості гаманців є розділ «Отримати» з адресою, яку чітко видно і готова до копіювання.



Як відбуваються транзакції, використовуючи адресу Біткойнів?

По-перше, вам потрібно буде вказувати цю адресу людям кожен раз, коли їм потрібно відправити вам платіж через Біткоіни. Так що, ймовірно, хорошою ідеєю буде тримати його в легко доступному місці.

Як відбуваються транзакції - портал Guland

Як приклад того, як виглядає Біткойн-адреса, ось та, через яку The Bitcoin Foundation приймає пожертвування: 3Mrdyvm4Dnc4Dii4xDpEtbTsQTEUbZiQQs. Щоб відправити будь-яку кількість Біткоінів безпосередньо на таку адресу, вам необхідно скопіювати її в розділ «Відправити» програмного забезпечення вашого гаманця.

Як тільки всі інші поля будуть заповнені, включаючи суму транзакції, ви зможете почати процес з кінця. І саме так, маючи тільки адреса одержувача, ви успішно відправите їм певну суму Біткоінів з вашого гаманця за вирахуванням комісійних за транзакції.

Оскільки Біткойн-адреси, як правило, занадто довгі і їх важко запам'ятати для більшості людей, QR-коди стали відносно популярним способом їх обміну. Довгий рядок літер та цифр може здатися складним комусь незнайомим з Біткоінами, але якщо замість цього те ж саме представлено у вигляді штрих-коду, вони з набагато більшою ймовірністю зрозуміють, як працює система.

Насправді, враховуючи, наскільки легко зробити помилку при ручному введенні адреси Біткоіна, цей метод майже універсальний.



Наскільки безпечні транзакції з Біткоіном?

Не вдаючись в технічні аспекти того, як насправді генерується Біткойн-адреса, важливо відзначити, що під час створення гаманця створюються два ключа. Схема іменування цих ключів досить проста: один називається відкритим ключем, а інший - закритим ключем.

Біткоін-адреса - це, по суті, ще одна форма згенерованого відкритого ключа, і, отже, його можна поширювати або рекламувати в будь-якому місці без ризику втрати ваших Біткоінів.

Закритий ключ, з іншого боку, дає будь-кому повний контроль над Біткоінами, що зберігаються за адресою. Таким чином, володіння парою відкритий-закритий ключ - це все, що потрібно кожному для відновлення гаманця з нуля.

У разі витоку вашого закритого ключа зловмисник може перевести всі Біткоіни, що знаходяться в цьому гаманці, на свою адресу. Ось чому з закритим ключем слід звертатися не менш обережно, ніж з традиційним фізичним гаманцем.

Якщо ви не користуєтеся десктопним або апаратним гаманцем, ймовірність того, що ви коли-небудь мали доступ до свого особистого ключа, дуже мала. Послуги онлайн-біткойн-гаманця, в тому числі пропоновані такими біржами, як Coinbase і Kraken, зазвичай дають користувачам тільки загальнодоступну адресу. Через наслідки для безпеки, коли користувач втрачає закриті ключі свого гаманця, легко зрозуміти, чому служби гаманця обмежують його доступ до них.

З іншого боку, доречно також зазначити, що, оскільки всі транзакції з Біткоіном реєструються в загальнодоступному ланцюжку блоків, будь-який користувач, який має вашу адресу отримання, також може відстежувати суму грошей, що входять і виходять з вашого гаманця. Для боротьби з цим деякі служби гаманців почали пропонувати можливість зміни адреси після кожної транзакції або фіксованого проміжку часу.

З огляду на, що конфіденційність і анонімність є одним з основоположних принципів Біткоін-мережі, використання гаманця для зміни адреси одержувача часто дуже корисно.

Фактично, деякі інші криптовалюти були спеціально розроблені для цієї функції, і найбільш популярним прикладом є Monero, орієнтований на конфіденційність. Але гра про конфіденційність настільки сильна, що ходять чутки, що терористичні групи і секретні організації використовують цю технологію для здійснення незаконних операцій, але це вже зовсім інша історія.



Біткоін гаманці - базове розуміння (відео)



Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: