Що таке криптовалюта bitcoin і навіщо вона потрібнаЩо таке Біткоін - портал Guland

Все більше людей дізнається про криптовалюти і цікавляться ними. На сьогоднішній день існує вже величезна кількість різних криптографічних валют, але пальму першості, як і раніше, тримає родоначальник - bitcoin. Перш ніж використовувати дану валюту, заробляти її і на ній, слід спочатку розібратися, що таке Біткоін простою мовою.

В даній статті буде дано розгорнуту відповідь на те, що собою являє Біткойн, як він працює, які має відмінності і переваги.

Біткоін - що це таке простими словами

Біткоіном називають першу (і на даний момент найпопулярнішу) криптовалюту в світі, яка не має єдиного центру емісії, дає можливість проводити будь-які операції анонімно і з мінімальними витратами.

Український термін «біткоін» - це транслітерація з англійської мови: bitcoin. Який в свою чергу вийшов шляхом злиття двох слів: bit - віртуальна мінімальна одиниця комп'ютерної пам'яті і coin - монета. Таким чином, Bitcoin можна перевести як «віртуальна монета».

Дані інтернет гроші біткоіни, як і інші криптовалюти, експерти вважають грошима нового тисячоліття, оскільки вони кардинально відрізняються і від державних фінансових систем (банки), і від сервісів електронних платежів (QIWI, Яндекс.Гроші, WebMoney, PayPal та ін.).

Дана валюта спочатку була обмежена в своїй кількості. При створенні програми були занесені певні умови в систему: правило видобутку нових монет і ліміт в 21 мільйон Btc. З того моменту, як був здобутий перший блок біткоіна, в системі запустився зворотний відлік, по досягненню якого емісія буде повністю припинена. За попередніми даними, дану кількість криптомонет має бути видобуто до 2033 року.

Біткоіни можна ділити на дробові частини, це стало необхідним з ростом його курсу, коли виникла необхідність передавати не кілька btc або один цілий bitcoin, а якусь його частину. У мережі часто можна зустріти питання типу: «mbtc скільки це btc», «ubtc скільки це btc», «1 bits це скільки біткоіни» і т.д. Відповідь буде наочно видно в таблиці нижче.

таблиця Біткоіна - портал Guland

Як бачите, найменша частина біткоіна називається satoshi, в честь засновника. Детальніше про найменшу неподільну частину btc читайте в статті: «Що таке Сатоши».

Дуже рідко вживаються слова millibitcoin або microbitcoins, в основному називають суму в Сатоши, якщо необхідно обміняти або передати валюту іншій людині. Тому, слід знати курс, щоб угода була вигідною. Про те, який курс Сатоші до фіатних валют на сьогодні можна дізнатися зі статті: «Калькулятор Сатоши».

Творець біткоінів

Творцем першої криптовалюти прийнято вважати якогось Сатоши Накамото, який вперше опублікував свою працю в 2009 році. Насправді, ніхто не знає, хто ховається під цією маскою, цілком можливо, що це псевдонім людини або зовсім цілої групи розробників.

Викликає сумнів також той факт, що перша поштова розсилка, в якій були опубліковані принципи і докази роботи криптовалют, була чистою англійською мовою. Втім, у 2010 році була заява від Сатоши Накамото, про те, що він відходить від роботи над подальшим розвитком біткоіна, і з тих пір система розвивається сама по собі.Як працює bitcoin

Звичну нам валюту виробляє держава. Вона нібито пов'язана з запасами золота, хоча насправді не пов'язана ні з чим - держава може надрукувати стільки, скільки побажає.

Біткоіни ж не пов'язані ні з державами, ні з фінансовими корпораціями. Нові блоки генеруються в результаті того, що майнер обслуговують потреби всієї системи.

Що таке btc - це віртуальні гроші, щоправда, не мають під собою матеріального еквіваленту, а лише записи у спеціальній базі даних. Дана база надійна і технологія по якій вона зроблена, найімовірніше, більш цінна, ніж сам біткойн - це так званий BlockChain.

Технологія блокчейн

Вся система функціонує за технологією BlockChain - ланцюжку блоків, що містять дані і збудовані за певною схемою. Даний ланцюжок стає дедалі більше, виконуючи функції розподілу та класифікації бази даних. Вона необхідна для виконання транзакції біткоінів по всій системі.

Формування блоків здійснюється одночасно величезною кількістю «майнерів» по всьому світу, після чого відправляються в базу. Це означає, що всі операції, що виконувалися з кожним блоком Bitcoin, відправляються в відкриту базу даних. Таким чином, перевірка транзакції bitcoin доступна кожному користувачеві системи.

Всі блоки в блокчейн пов'язані між собою і внести зміни в базу вже не можна. Реєстри бази даних розташовані не на одному комп'ютері, а на тисячах машинах людей, що працюють в системі. Реєстр постійно оновлюється в автоматичному режимі, поповнюючись інформацією про нові здобуті блоки, і скоєні транзакції.

Технологія блокчейн - портал Guland

Можна подумати, що відкрита інформація про транзакції дає шахраям величезні можливості для своїх чорних оборудок, але на практиці все з точністю навпаки. Оскільки працює принцип децентралізації і база розташована відразу на тисячах апаратах, то щоб її зламати потрібно доступ мінімум до половини всіх комп'ютерів, що неможливо.Майнінг

Як було сказано вище, у системі відсутній єдиний центр обробки транзакцій і формування нових блоків, і ці функції покладені на плечі користувачів. Тому, кожен учасник мережі теоретично може займатися емісією.

Люди, які займаються цим, називаються майнерами і за цю роботу вони отримують певну кількість біткоінів. Емісія (видобуток) Bitcoin називається Майнінг.

Детальніше про те, що таке майнінг, як він здійснюється, яка потрібна апаратура, читайте в статті: «Майнінг біткоїнів».

Що таке переполовинювання біткоіна

Переполовинювання (англ. - halving або halvening) - це вбудована в програму функція, яка зменшує розмір грошової винагороди майнера вдвічі. Ця функція була спеціально додана, щоб захистити мережу від швидкої видобутку занадто великої кількості монет.

Щоб «стимулювати» роботу учасників мережі, в процес видобутку нових блоків була закладена конкурентна складова. Таким чином, чим більше людей зайняті майнінгом, тим складніше стає даний процес. Як відомо, новий блок транзакцій підтверджується здобувачами приблизно через кожні 10 хвилин. А зменшення нагороди за блок bitcoin на 50% відбувається кожні 210 тисяч блоків. Виходить, що за годину розшифровується близько 6 блоків, а значить, для видобутку 210 000 блоків необхідно плюс-мінус 4 роки, після чого настане новий біткоін халвінг.

Попереднє переполовинювання нагороди bitcoin було в 2016 році і зараз за видобутий блок майнер отримує 12,5btc. Багатьох цікавить, коли буде переполовинювання біткоіна в наступний раз? Ви можете слідкувати за зворотним відліком на сайті.

Як виглядає Біткоін

Всі учасники системи отримують спеціальну адресу (криптографічний рахунок) і секретний ключ, за допомогою якого можна підписувати переклади зі свого рахунку на рахунок іншого користувача системи.У віртуальному вигляді

Оскільки біткойни є віртуальною цифровий валютою, то вони не виглядають як паперові або монетні гроші, а як електронний файл. Кожна електронна валюта біткоін є числовою функцію, що задовольняє заданим в первісному коді системи умову.

Щоб детально розуміти, як працювати з біткоїном, слід розбиратися в процесах хешування і криптографії. Ось тільки новачкам це зовсім не потрібно, так як всі процеси виконуються програмним забезпеченням, а тому глибоко вникати в програмування не обов'язково.

Користувачам мережі лише слід знати, що криптовалюта bitcoin, якою можна розплачуватися в мережі, являє собою суму вихідного коду (хеш функції) - так званий біткойн-адрес або публічний ключ. Дана хеш-сума підраховується автоматично з вихідного ключа грошової одиниці, а оскільки в зворотну сторону процес не працює, то будь-який користувач системи може розповідати про свої публічні ключі. І до тієї секунди, поки він сам не відправить їх іншому учаснику, ніхто не в змозі обчислити їх вихідний код, і отримати доступ до його криптомонет.

Щоб було простіше виконувати трансакції, то для переказів і оплати послуг застосовують біткоін-гаманці. У них зберігаються цифрові ключі, необхідні для транзакцій btc валюти. Детальніше про те, який гаманець краще і як його зареєструвати читайте в статті: «Як створити біткойн-гаманець».

У фізичному

Хоч біткойни і є кібервалютою, але стверджувати, що це тільки віртуальні гроші, на сьогоднішній день буде помилкою. Справа в тому, що вже є створені з метала матеріальні монети біткоіна, ціна яких варіюється від десятків доларів до десятків тисяч.

Виробляються такі монети наступним чином:

 1. Вибирається метал за смаком творця монети або замовника.
 2. Відливається в оригінальному дизайні, вказуючи на одній зі сторін номінал монети - 0,1 btc, 0,5 btc, 1 btc, 10 btc і т.д .
 3. Генерується унікальна біткоін-адреса на рахунок якої перекладається сума, зазначена на монеті.
 4. Біткоін-адреса наноситься на монету і закривається голограмою.

На даний момент такі монети є більше сувенірними, хоч і володіють вказаною на монеті цінністю.

Біткоін у фізичном вигляді - портал GulandВідмінність біткоіна від звичних грошей

Ми з вами вже розглянули, що таке біткоіни і криптовалюта, але чим же ж вони відрізняються від звичайних грошей? Насправді відмінностей дуже багато:

Ось вся правда про біткоіни і їх відмінності від фіатних грошей.

Де взяти біткоіни

Методів отримання повністю безкоштовних криптомонет більше не існує. У зв'язку з ростом курсу закрилися сервіси, що роздавали монети за просто так. Зараз, для отримання грошей, необхідно затратити ті чи інші ресурси. Розглянемо найбільш дієві способи отримання bitcoin:

 1. Крани - найбільш легкий спосіб отримати перші криптографічні монетки. В першу чергу цікавий новачкам, які тільки починають розбиратися в темі біткоіни - що це для чайників, бажають побачити перші Сатоши на своєму рахунку і зрозуміти специфіку криптовалютної галузі.

 2. Майнінг - видобуток btc із застосуванням обчислювальних потужностей відеокарти. Через високу конкуренцію і складність, зараз це найбільш складний вид заробітку.

 3. Робота за біткоіни - виконання тих чи інших завдань на спеціалізованих біржах, де оплата відбувається криптографічними монетами.

 4. Купівля-продаж криптовалюти - максимально наближена до роботи на ринку Форекс - придбання біткойнів за меншу вартість і продаж її за більшу.

 5. Бінарні опціони - торгівля опціонами на коливанні курсу битка.

Якщо Вам цікаві й інші методи заробітку даної цифрової валюти, то ознайомтеся зі статтею: «Всі методи заробітку Bitcoin».Обмін

Після того як ми розібралися, що таке біткоіни і як їх заробити, прийшов час з'ясувати, як ці монети обміняти.

У країнах СНД біткоіни поки не легалізовані, але офіційно і не заборонені. З одного боку можна почути застереження про використання біткойнів, з іншого готуються законопроекти, які повинні легалізувати криптовалюту.

Тому, поки офіційно уряд не дав добро на роботу з криптомонетами, їх не мають право купувати і продавати банківські установи. Доводиться використовувати інші шляхи обміну біткоінів - через приватних осіб, в інтернет-обмінниках або на торгових біржах:

 1. Біржі - в наші дні вже існує багато таких ресурсів і користувачам є з чого вибирати:
 2. Онлайнові обмінні сервіси - працюють, як і звичайні обмінні пункти, знімаючи фіксований відсоток за операцію. За допомогою моніторингу обмінних пунктів bestchange можна підібрати кращий онлайн-обмінник.

 3. Купівля в іншої людини - знаходите на форумах, присвячених біткоінам, користувача, готового продати або купити криптовалюту і домовляєтеся з ним про угоду. Спосіб вкрай ризикований, якщо натрапите на шахрая, то повернути назад гроші не вийде.

Як можна використовувати

І все ж, для чого потрібні біткоіни і що з ними робити? Є чимало варіантів і для інвесторів, що бажають заробити, і для користувачів, які просто бажають йти в ногу з часом:

 1. Зберігання - мабуть, головна відповідь на питання, навіщо потрібні біткоіни. Аналіз курсу btc дає чітке поняття, що інвестиції в дану валюту не позбавлені сенсу. Та й всі тенденції говорять про те, що попит на криптовалюту біткоін буде тільки продовжувати рости.

 2. Виконувати міжнародні перекази - в середовищі фрілансерів і віддалених співробітників розрахунок біткоінами все більше набирає популярності. Як вже було описано вище - це дешево, надійно і анонімно.

 3. Грати на bitcoin в казино, робити спортивні ставки, торгувати на біржах - все обмежується лише вашою фантазією.

 4. Оплачувати послуги і товари біткоїнами - вже чимало компаній і магазинів приймають в якості оплати криптовалюту.

Що можна купити на біткоіни

На світовому ринку bitcoin більш розвинений - за цю валюту можна купити яхти, машини деяких фірм (Tesla), нерухомість. У країнах Євросоюзу, Південної і Північної Америки, а також на Далекому Сході ними можна без проблем розплатитися і за їжу, одяг та інші дрібні товари.

А що можна купити на біткоіни в інтернеті? Такі компанії як Dell, Microsoft і Amazon приймають в якості оплати криптографічну валюту, не кажучи вже про сотні магазинів і сервісів поменше.

Тому питання, де приймають біткоіни, з кожним днем втрачає свою актуальність і незабаром, за будь-який товар або послугу можна буде викладати цифрову криптографічну монетку.Що таке Біткоіни і навіщо вони потрібні (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Додати коментар: