Блокчейн в сфері туризму - проблеми і перспективиБлокчейн і туризм - портал Guland

У той час як технологія Блокчейн руйнує багато галузей промисловості, вона особливо підходить для індустрії туризму і подорожей через її низьку вартість використання, яка усуває посередників і комісійні збори.

Її прозорість, безпеку і незмінність, які не допускають небажаних вилучень або транзакцій, шахрайства або обману, також важливі для індустрії подорожей.

Що може запропонувати Blоckchаin

Транзакції і передача коштів при обробці замовлення з використанням смарт-контрактів Блокчейн можуть виконуватися протягом декількох секунд без використання третьої сторони, типу традиційної банківської системи. Питання про конфіденційність, який характеризує традиційну туристичну індустрію, також розглядається за допомогою технології блок-ланцюжків, зводячи до мінімуму схильність чутливим даним перед обличчям існуючих проблем з кібератаками і шахрайствами в традиційних фінансових послугах.

Результатом є революційна операційна система, яка забезпечує легку задоволеність клієнтів, безшовну інтеграцію великих даних і впровадження штучного інтелекту в галузь і високорівневий захист даних для доставки децентралізованої тимчасової транзакції на платформі Blоckchаin.

Це інтеграція таких сервісів, як:Чому туристичні агентства більше не актуальні

Туристичні агентства допомагають заощадити багато часу і сил на плануванні поїздки: агентство замовляє готель, оформляє документи, єдине, що вам потрібно зробити, це вибрати час, який ви плануєте витратити на курорті. Це здорово, але не забувайте про серйозні недоліки:

 1. Ви не економите, плануючи відпустку через туристичне агентство. Агентство бере велику комісію за свою роботу: ви переплачуєте, а турагент в той же час економить на вас: вибирає дешевший готель, співпрацює не з кращими організаціями. Це особливо важливо для гарячих турів. І в кінці, замість обіцяних «п'яти зірок» і першої лінії від моря, ви отримуєте кімнату з оплатою за WiFi і годину, щоб дістатися до моря на орендованому автомобілі.

 2. Повсякденний відпочинок. Що пропонують більшість туристичних агентств? Тури на автобусі, курорти з триразовим харчуванням в день, екскурсії по місцях, заповненим туристами. Найпопулярніші пропозиції від туристичних агентств - поїздка до Туреччини на 2 тижні, де ви в кінцевому підсумку просто гуляєте на сонці і відвідуєте столову три рази в день. Вам не буде нудно від такої відпустки через кілька днів? Ви переплатили за це?

Туристичні агентства мають більш цікаві пропозиції, в тому числі активний і екстремальний відпочинок, але вони набагато дорожче.

Однак ми вважаємо, що більш цікаво планувати відпустку самостійно:

 1. Ви практично не обмежені у виборі країн для поїздок. А при умові, що Україні надали безвіз, кількість країн куди можна поїхати зростає в кілька разів. Крім того є досить країн в світі, де ви отримаєте візу відразу в аеропорту після прибуття (серед них Непал, Кенія, Камбоджа, Індонезія, Мадагаскар, Йорданія і багато інших).

 2. Ви заощадите. Якщо ви візьметеся за відповідальний підхід до вибору місця проживання, оренду транспорту та міста, в якому ви будете перебувати, ви можете не тільки заощадити гроші, але і отримати більше, ніж пропонують туристичні агентства.

 3. Ваша поїздка буде більш цікавою. Ваш відпустку починається з моменту її планування: ви вибираєте країну, в яку хотіли б відправитися, місто, яке було б вам найбільш цікаве, будинок, який ви можете собі дозволити, і який вам дійсно сподобається.

Звичайно, завжди є один великий недолік - ризик обману: ринок туризму сповнений шахраїв, і якщо у туристичного агентства є хоч якась відповідальність, поодинці, перебуваючи в чужій країні, існує ризик не отримати те, що ви очікували - заброньований номер готелю буде хатиною біля моря, а триразове харчування - це те що ви зловите в ньому.

Блокчейн платформи пропонують вихід - прозору, децентралізовану мережу, де постачальник послуг і мандрівник не мають можливості обдурити один одного. У кожного користувача є рейтинг та відгуки, ви завжди спілкуєтеся з великим співтовариством мандрівників і завжди можете попросити поради, дізнатися всю цікаву інформацію і в той же час залишатися в безпеці.Як Блокчейн може змінити готельну індустрію

Незалежні готелі скаржаться на несправедливо високі комісії, що стягуються агентами онлайн-подорожей (OTA (Online travel Agencies)), такими як Booking, Expedia, Agoda, Tophotels, LateRooms і інші. За словами готельєрів, їх тарифи складають до 25% від доходу від броні за гостя. Розглянемо можливі рішення проблеми.

Ціна готелів та гостей оплачується на сайтах онлайн-бронювання

Douglas Quinby, старший віце-президент дослідження Phocuswright, дослідницької компанії, сказав:

«2016 рік став першим роком, коли замовлення на розміщення в ОТА перевищили загальний обсяг валідного обслуговування веб-сайту», - додає далі прогноз на 2022 рік: «готелі продовжать посилювати тиск на онлайн-посередників».

Аналітик прав. Днями Daily Mail провела опитування серед готельєрів. Вони були розлючені!

«Агентські службовці з розміщення - це паразити, які змушують підвищувати ціни», - сказав Беппо Б'юкенен-Сміт з готелю Isis of Eriska Hotel and Spa в Шотландії. «Два найбільших сайту, Booking.com і LateRooms.com, стягують комісію в розмірі від 15 до 25 відсотків від того, що платить клієнт. Готелі повинні підвищувати ціни на номери, щоб покрити втрати».

Ян Девіс з Ellingham House в Північному Уельсі уточнює цифри, кажучи:

«Один гість заплатив 950 фунтів стерлінгів через сайт онлайн-бронювання, з яких 220 фунтів стерлінгів були комісією».

Шеф-кухар Кріс Чоун з Plas Bodegroes в Плухелі, північно-західний Уельс, доходить до точки кипіння:

«У них є мета взяти вас за горло і заволодіти вашим бізнесом. Я припиняю свій контракт з Booking.com».

За словами готельєрів, бронювання може блокувати доступ до інформації про клієнтів, тим самим запобігаючи прямий контакт. В якості альтернативи, це може змусити власників готелів використовувати свої власні веб-сайти для підриву Booking.com. Тим часом, ринкова влада ОТА над готелями вкрай нерегулярна. Чим вище залежність готелю від клієнтів зі складальних сайтів, тим гірші умови, накладені на власника. Комісійні ставки, що виплачуються більшими мережами, такими як Hilton, значно нижче (від 10% до 15%).

В даний час глобальна готельна індустрія оцінюється в 500 мільярдів доларів на рік. За приблизними підрахунками, до $ 125 млрд. зайвих витрат щорічно ділять готелі і гості.Що робить OTA настільки популярними?

По-перше, це відсутність довіри до готельної індустрії (особливо незалежним готелям). Згідно з дослідженням Phocuswright, мандрівники вибирають OTA, оскільки вони їм більше довіряють. «Довіра» побудовано з кількох деталей. Зручний інтерфейс, різноманітний вибір, зручний пошук з відповідними результатами, різні варіанти бронювання, численні огляди, фотографії та статті. Це змушує клієнта відчувати себе повністю захищеним.

Тільки великі готельні мережі можуть дозволити собі значні маркетингові бюджети. Звичайно, крихітні готелі запустили сайти, щоб залучити гостей. Але коли справа доходить до поновлення веб-сайту по сезонним пропозицій і наповнення його якісним контентом, щоб потрапити на вершину пошукових систем, малим підприємствам не вистачає коштів для цього. На відміну від OTA, які витрачають великі гроші на рекламу в Google, Yahoo, Yandex і Baidu. Як повідомляє Reuters, тільки Booking.com витрачає 8 мільярдів доларів на рік. Це гарантує, що їх веб-сайти завжди знаходяться високо в пошукових системах і видимі всім користувачам.

Це призводить до повного домінування ОТА над невеликими готелями. Саме вони страждають від екстравагантних ставок і ціноутворення зверху вниз.

Хто стане піонером запуску Blоckchаin в галузі?

«Незалежні готелі будуть являти собою найбільший пул для поширення Блокчейнів, оскільки вони зазвичай платять набагато більше за рахунок традиційних каналів поширення», - говорить Харві Норман, консультант по туризму та директор HospitalityTechGuru. «Тим не менше, будуть витрати на установку нової технології, яку повинні розглянути готельєри, перш ніж відмовитися від традиційних способів. Це буде включати в себе наймання правильного персоналу, інвестування в нові інструменти і навчання нових людей. Оскільки Біткоін порушить середу для OTA, готельєри очікують зіткнутися з деякими опором. Однак більшість експертів згодні з тим, що це буде безпрограшна ситуація для готелів і ОТА».

Ігор Чугунов, генеральний директор і засновник платформи CREDITS Blockchain, додає:

«Існують перешкоди для входу в блок-ланцюг. Будь-який пристрій може бути підключено до блокового ланцюжку всього за кілька кліків і через покупку токенів. Цей варіант буде доступний навіть найменшим гравцям на ринку. Проте те, що нам потрібно, - це готове рішення - децентралізоване рішення з зручним інтерфейсом для зручності неспеціалістів. Уявіть, що всі ці застарілі системи управління готелями, такі як Engine Engine, PMS і Channel Manager, об'єднані, щоб сформувати єдиний щоденник Блокчейн. Запис всіх замовлень з готелю і порталів OTA. Запис всіх очок, зароблених гостями в рамках їх програм лояльності. Шифрування робить ці процеси більш безпечними. Записи не можуть бути сфальсифіковані або видалені. Відкритий ключ, записаний за допомогою програми, дозволяє переглядати всі відкриті дані: транзакції, попередні замовлення, огляди. Автори записів не розголошуються. Це закритий ключ, який відкриває доступ до конфіденційної інформації. Цей децентралізований щоденник стане новим механізмом бронювання і новою базою даних, щоб зберігати списки готелів, всю інформацію про готелі, відгуки гостей, історію транзакцій, детальну інформацію про програми лояльності. Клієнти легко знайдуть свій ідеальний номер».

Роберт Коул, засновник консалтингової фірми RockCheetah, малює майбутнє: «Давайте візьмемо приклад гостя, якому потрібні прилеглі двомісні номери з видом на океан з високого поверху. Введення в цьому запиті в додатку Blockchain буде відображати всі готелі, що пропонують правильну комбінацію ставок, апгрейдів і винагород, які можуть пропонуватися отельерами. Справжність всіх записів гарантується».Смарт-контракти на бронювання

Навіть в контексті автоматизації (автоматичне оновлення доступності номера на веб-сайті готелю) багато етапів бронювання виконуються вручну і, отже, є неефективними і ненадійними. Блок-ланцюжок гарантує, що всі транзакції управляються інтелектуальними контрактами, що кодують правила торгових відносин між сторонами. Як це буде виглядати в реальному житті?

Гість або OTA відправляє запит на бронювання певної кімнати, визначаючи, крім усього іншого, його або її віртуальний гаманець, розумний контракт автоматично перевіряє наявність готельного номера, і перевіряє, чи зберігаються в цьому гаманці необхідні кошти. Якщо всі умови дотримані, смарт-договір переводить гроші з гаманця, реєструє транзакцію в регістрі, оновлює інформацію про покупку цієї кімнати на всіх сайтах і відправляє посилання на резервування для гостя. Він також відомий як цифровий ключ кімнати. Гості можуть просто натиснути кнопку віртуального розблокування на смартфоні або будь-якому іншому гаджеті, щоб відкрити двері своєї кімнати. Якщо в кімнаті виявлено будь-які збитки або повністю спустошений міні-бар, смарт-договір виведе частину коштів на депозитний рахунок гостя навіть після оформлення замовлення. Під час транзакційного циклу немає паперових документів. Всеохоплююча цифровізація».

Смарт-контракти також гарантують захист від шахрайства наприклад, підроблені замовлення (на стороні клієнта) або дублікати номерів (на стороні готелю).

Всі програми лояльності на тому ж ланцюжку

Експерти по лояльності клієнтів Collinson Latitude підрахували, що «61% мандрівників шукають програми лояльності з широким спектром винагород». Згідно зі статистикою, наданою корпорацією IMI, «68% клієнтів демонструють лояльність до бренду готелю, який пропонує найвищу кількість винагород». Експерти з маркетингу агентства Mintel повідомляють, що «гості втрачають інтерес до програм лояльності, якщо вони знаходять їх важкими у використанні».

Це звучить як розумне рішення для невеликих готелів, залучати нових гостей і перетворювати їх в лояльних клієнтів. Однак вони стикаються з перешкодами на цьому шляху. В даний час межі програми лояльності чітко окреслені бізнесом, якому належить будь-яка дана програма. Іншими словами, системи лояльності незалежні і не пов'язані один з одним. Зате блок-ланцюжок може об'єднати їх під одним дахом, тим самим підвищуючи продуктивність кожної програми на кілька порядків.

Збільшення числа нових готелів, кафе, магазинів, агентств з оренди пов'язано з ланцюжком через додаток «все-в-одному». Таким чином, вони інтегровані в єдину програму лояльності і стають діловими партнерами. Турист отримує бали лояльності, надаючи свій ідентифікаційний номер (природно, записаний на Блокчейні). Вони нагороджуються за повторні замовлення, купівлі, сніданок, таксі, позитивні відгуки, запрошення друзів. Фактично, ці точки є внутрішніми системними жетонами. Їх можна обміняти на грошові кошти або інші криптоконверсіі або використовувати в різних громадських місцях.

Тим часом переваги мандрівників можуть стати абсолютно прозорими, що підсилює зусилля по їх експоненціальному збільшенню. Ситуації, коли курортні послуги пропонуються в якості винагороди дуже зайнятому гостю у відрядженні, пішли в минуле.Приклади платформ Блокчейна в туризмі

В даний час десятки стартапів в сфері туризму по всьому світу намагаються залучити фінансування через процедуру ICO. Ми дамо коротку інформацію по 6 платформам:

 1. Winding Tree - це децентралізована мережа розподілу туристичних послуг, побудована на основі Блокчейна Ефіріума, яка буде підвищувати ефективність і зручність взаємодії покупців і продавців за допомогою смарт-контрактів та інших інструментів з відкритим вихідним кодом.

 2. Concierge (CGE) - проект, створений на основі технології Блокчейн на децентралізованій платформі NEO, являє собою мобільний додаток для користувачів, які збираються у відпустку. За допомогою подібноїї програми з'явиться можливість забронювати готель в будь-якій країні світу без комісії. При цьому оплатити бронь можна буде як фіатними засобами, так і криптовалютами.

 3. Travelflex - це по суті соціальний додаток, який має широкий вбудований функціонал для вирішення проблем мандрівників таких як здійснення платежів з низькою комісією і безпечне зберігання коштів або надання зручного способу комунікації, що передбачає інтеграцію з соціальними мережами.

 4. Cool Cousin (CUZ) - проект представляє собою мобільний додаток і за своїм принципом роботи багато в чому нагадує тематичні форуми, де туристи діляться своїми враженнями від відвідування тієї чи іншої країни, міста, курорту. Додаток адресовано в першу чергу тим, хто вважає за краще самостійно планувати відпочинок, заздалегідь проклавши маршрут. За розміщення контенту користувачі зможуть отримати винагороду у вигляді токенів.

 5. MeetnGreetMe - система повністю концентрується на підвищеннія зручності та простоти використання туристичних послуг, пропонуючи створення глобальної платформи, де кожен мандрівник зможе отримати консьєрж-послуги, персонально підібрані під його потреби і бюджет. Ідея полягає в тому, щоб об'єднати мандрівників і місцевих жителів в єдину екосистему, в якій, завдяки прозорості та відкритості технології Блокчейн, вдасться створити довірчі відносини між різними сторонами і ефективну систему винагород за певні дії.

 6. Go Cubo Lodge Club (GO) - унікальний в своєму роді проект, що надає можливість орендувати спеціальний мобільний будинок для проживання в будь-якій точці світу. За невелику суму користувачі зможуть скористатися повноцінним будинком, економлячи свій час і насолоджуючись комфортними умовами. Розплатитися за оренду житла можна буде токенами. Проект буде реалізований на власній децентралізованої платформі IoT на основі Блокчейн.

Перешкоди в реалізації Blockchain в туризмі

За словами Роберта Коула, засновника RockCheetah, прийняття цієї нової технології в індустрії гостинності, пов'язане з двома проблемами. Інтеграція з успадкованими системами плюс низька швидкість на блоковому ланцюжку. Наприклад, традиційна система резервування здатна обробляти 250 000 транзакцій в секунду. Нижчі швидкості просто неприйнятні.

Тому потрібні платформи здатні вирішити і те, і інше. Вони зможуть служити основою для сторонніх розробників для програмування їх автономної роботи з належним урахуванням застарілої системної інтеграції і створення власного токена. Максимальна швидкість, що досягається на платформі, повинна становити не менше 1 мільйона транзакцій в секунду.

Перші кроки галузі в напрямку Блокчейна

На початку березня Його Високість шейх Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, наслідний принц Дубая, оголосив про створення величезного і повністю ринкового ринку туризму і готельного бізнесу, чому сприяє уряд. Згідно з новим прес-релізом, ринок стане повністю функціональним через два роки.

Проект під меншим масштабом розробляється під егідою Австралійського туристичного агентства Webjet. TUI Group вже використовує інтелектуальні контракти для укладення угод з позаштатними (тур) гідами.Як Блокчейн змінить індустрію туризму (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: