Що таке Блокчейн оракули?Блокчейн оракули - портал Guland

Оракул Блокчейна призначений для надання розумних контрактів по Блокчейнам з даними із зовнішнього або стороннього джерела. Оскільки розумні контракти - це просто виконуваний код, вони беруть дані у оракула і оцінюють їх перед додаванням в свій потік виконання, де це необхідно. Це призначено для додання розумним контрактам більшої гнучкості і корисності, оскільки вони зможуть безперешкодно використовувати сторонні дані. Оракул Блокчейна може захищати дані з фінансових ринків, додатків охорони здоров'я або використовувати статистику виробничого процесу.

Деякі типи оракулів Блокчейна

Смарт-контракт може бути запрограмований для здійснення платежу на основі будь-якого типу умови, що може бути виражено програмно. У деяких випадках всі необхідні дані знаходяться прямо в мережі, але в багатьох випадках для розумного контракту може знадобитися інформація ззовні мережі, і в цьому випадку оракули Блокчейна можуть бути надзвичайно корисні.

Як згадано вище, оракул Блокчейна значно розширює функціональність розумних контрактів, надаючи їм доступ до даних поза ними власної мережі або Blockchain. Ви знайдете, що оракули Блокчейна бувають різних форм.

Одна з цих форм заснована на тому, де знаходиться оракул - в апаратному або програмному забезпеченні системи. Отже, ми можемо розглянути спосіб взаємодії цих оракулів зі смарт-контрактами наступним чином:Оракули, побудовані на апаратному забезпеченні: в деяких випадках розумний контракт повинен знати, коли яка-небудь подія відбувається в реальному світі, наприклад, коли вантажівка паркується у вантажної платформи, де датчики руху можуть виявити вантажівку і відправити інформацію в розумний контракт. Інший приклад використання - в ланцюжку поставок, де зазвичай використовуються RFID-датчики. Справжня проблема, з якою стикаються апаратні оракули, полягає в тому, щоб точно звітувати про показання без шкоди для безпеки даних. Oracalize пропонує двоетапне рішення ризиків, надаючи криптографічне підтвердження показань датчика і механізми захисту від несанкціонованого втручання, що роблять пристрій непрацездатним в разі злому.

Протоколи Blockchain, засновані на програмному забезпеченні: це онлайн-джерела інформації, до яких легко отримати доступ за допомогою смарт-контрактів Blockchain. Зазвичай вони надають фізичні дані, такі як температури, ціни на активи, інформацію про транспорт та іншу загальнодоступну інформацію. Вони, ймовірно, є найбільш потужними з усіх типів оракулів просто завдяки широті інформації та їх зв'язку з Інтернетом. Оскільки програмні оракули підключені до Інтернету, в деяких випадках вони здатні надавати дані в реальному часі для розумних контрактів.

Різні форми Блокчейн оракулів

Оракул Блокчейна не потрібно класифікувати в залежності від того, де він знаходиться. Він також може бути класифікований по тому, звідки він отримує свої дані або куди він відправляє свої дані.

Оракули, що тягнуть дані (Oracles Pulling Data) - це ті, які надають розумні контракти з даними із зовнішнього світу. Фінансові розумні контракти можуть бути запрограмовані на покупку або продаж і активування, коли воно досягає певної ціни. Цей тип смарт-контракту буде використовувати оракула, щоб отримати точну актуальну інформацію про ціну.

Оракули, що штовхають дані (Oracles Pushing Data) - дають розумному контрактом можливість відправляти дані, які у нього є, у зовнішній світ. Одним із прикладів штовхаючого оракула може бути розумне блокування в фізичному світі, який має свою власну адресу ланцюжка блоків. Коли він отримує платіж за адресою Blockchain, смарт-контракт повинен відправити команду на автоматичне розблокування.Оракули для ринків прогнозування

Ще один тип оракула - ті, які використовуються на ринках передбачення. В цьому випадку розглядається не функція розглянутого пракона, а спосіб, яким вони використовуються для отримання надійних і точних результатів.

Підтвердження оракулів: на Блокчейні існують ринки прогнозування, такі як Gnosis і Augur, які покладаються на оракули для підтвердження майбутніх результатів. Якби вони використовували тільки одне джерело інформації, це могло бути ненадійним і ризикованим. Замість цього ринки передбачень використовують систему оцінки для оракулів, а щоб зробити речі ще більш безпечними, вони можуть використовувати комбінацію різних оракулів. Наприклад, вони можуть використовувати вибір 4 з 7 оракулів, щоб точно визначити результат якої-небудь події.

Як ви можете бачити, є певні переваги використання оракулів, але є один величезний недолік, а саме, довіра до оракулів.

Оракули вимагають довіри

У кожному разі дані, використовувані оракулами, повинні розглядатися як такі, що заслуговують на довіру. Наприклад, якби Петя якимось чином отримав доступ до бази даних Accuweather, для нього було б тривіально ввести точку даних, яка показує максимальну температуру 30С, і таким чином виграти парі між собою і Толею.

Як ви можете бачити, там, де існує можливість отримання смарт-контрактами невірних або змінених даних зі своїх оракулів, також існує серйозний недолік безпеки. Одним з можливих шляхів вирішення цієї проблеми, яке вже використовуються механізмами прогнозування, є запит інформації у кількох оракулів, а не у одного. В цьому випадку, якщо один оракул повідомив про температуру 30, а чотири інших повідомили про температуру 25, ми б знали, що для вирішення конфлікту можуть бути використані інші умови.

Наприклад, розумний контракт може прийняти тільки значення більшості, в даному випадку 25, і тоді Толя був би переможцем ставки. В якості альтернативи, розумний контракт може бути запрограмований так, щоб взагалі не працювати, якщо він отримує суперечливу інформацію, і замість цього вимагає втручання людини.На закінчення

Оракули Блокчейна можуть відправляти і отримувати дані зі сторонніх джерел, що робить їх надзвичайно цінним ресурсом для інтелектуальних контрактів в Блокчейні, де для інтелектуального контракту потрібні дані, які не можуть бути надані Блокчейном. Oracles можуть значно поліпшити функціональність розумних контрактів, надаючи їм можливість спілкуватися за межами власного Блокчейна. Існує багато різних типів оракулів Блокчейна, включаючи програмні і апаратні.

Незважаючи на децентралізовану і ненадійну природу Блокчейнів, оракул вимагає певного рівня довіри, щоб бути корисним. В цьому випадку ми могли бачити, що розумні контракти стають все більш складними для вирішення питань довіри оракулів. Наприклад, розумний контракт може бути запрограмований на запит декількох оракулів, щоб зменшити довіру, необхідну при використанні одного оракула.

Одна річ майже напевна, і це оракули, що роблять розумні контракти ще розумнішими. Ми тільки почали дряпати поверхню того, що можуть зробити оракули. Механізми прогнозування - це одне з застосувань, але розумні контракти в Інтернеті речей можуть широко використовувати оракули практично для всього, про що ви тільки можете подумати, значно зменшуючи необхідність втручання людини і ймовірність людської помилки.Blockchain Oracles - розвиток і перспективи технології (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: