Технологія Blockchain в малому бізнесіБлокчейн в бізнесі - портал Guland

Blockchain і криптовалюти в цілому набули неабиякої популярності в 2017 році, в основному через божевільні темпи зростання. Тільки ліниві не говорили про Блокчейн і криптовалюту, і якщо раніше тільки ентузіасти цікавилися цим, то тепер все більше число серйозних компаній звертають свою увагу на Blockchain. Але ми повинні визнати, що не всі люди намагаються зрозуміти суть цього питання за хвилею божевільного ажіотажу і як застосовувати Блокчейн в бізнесі. У цій статті ми спробуємо пояснити, як ці технології можуть бути реалізовані в реальних бізнес-процесах.

Використання Blockchain в ланцюзі бізнесу

Використання Blockchain в ланцюзі бізнесу - портал GulandБізнес на Блокчейні: вступ

Чи можна використовувати блок-ланцюжок без криптовалют? Це можливо, і деякі державні структури розглядають можливість перенесення робочого процесу на цю технологію. Крім того, деякі великі банки впроваджують блок-ланцюг для віддаленого управління обліковими записами. Але якщо ми розглядаємо більшість компаній, то Blockchain їм цікавий, тому що їм необхідно спростити і знизити витрати на проведення фінансових транзакцій.

Поточна фінансова система побудована таким чином, що неможливо оплатити, передати або отримати гроші без участі посередника. На сьогоднішній день комісія за один платіж становить близько 50 центів, гроші, в принципі, невеликі, але якщо ви підсумуєте величезну кількість транзакцій, ми бачимо суму, розмір якої дійсно вражає.

Blockchain відмінно вирішує цю проблему, дозволяючи вам безпосередньо проводити операції між учасниками системи. Але є дві основні проблеми:

  1. Популярні існуючі продукти недосконалі. Що це означає на практиці? Криптовалюти, такі як Bitcoin і Ethereum, безумовно, гарні, але вони більше орієнтовані на B2C або навіть на бізнес-системи C2C. Наприклад, Біткоін може містити до 10 транзакцій в секунду, але необхідний максимум до 100. У контексті окремих операцій це дрібниці, але якщо це питання операцій, які необхідно виконувати безперервно, то такі затримки просто неприйнятні.

    Blockchain має великий потенціал, але в рамках реалізованих популярних проектів це питання ніколи не вважалося пріоритетом. На ринку платформ Блокчейна вже є ряд розробок, які вирішують проблеми, згадані вище, наприклад, Boscoin, Kasper і CREDITS.

  2. Окупність. Теоретично, ви можете створити свій власний проект з використанням технологій Blockchain, але є два «АЛЕ». По-перше, створення робочої системи не з дешевих. По-друге, вам потрібно буде знову залучити своїх ділових партнерів в свою власну мережу, що не завжди буде легко. Таким чином, якщо ви створюєте послугу виключно для своїх потреб, ви просто витрачаєте свої ресурси.

    Виникає природне запитання - що робити в цьому випадку? Відповідь досить проста - використовуйте одну з уже існуючих служб, які відповідають вашим потребам. Сучасний Блокчейн не обмежується Біткойном і Ефіром. Сьогодні ринок готовий запропонувати готові рішення, які задовольнять потреби клієнта.Застосування Блокчейна в бізнесі

Завдяки здатності Blockchain досягти віддаленого, автономного консенсусу між користувачами, компанії швидко зрозуміли, що така автономна інфраструктура даних корисна для речей, які виходять далеко за межі криптовалютності. Це може допомогти швидко і недорого вивести продукти і транзакційні послуги на ринок і розвантажити традиційно високі витрати на безпеку, протоколи Know Your Customer (KYC), зберігання даних і інші накладні витрати. Використання Блокчейна і Інтернет речей для бізнесу допоможе не тільки знизити витрати, але і дозволить підприємствам всіх розмірів конкурувати на більш висококонкурентному ігровому майданчику.

Розумні контракти

Навіть у найменших компаній є дюжина підрядників, постачальників та інші ділові відносини. В даний час взаємна довіра між компаніями встановлюється контрактами. Якщо сторона договору не виконує умови, зачеплена сторона звертається до суду. Процес може зайняти кілька місяців і бути дорогим.

Блок-ланцюжок перетворює стандартні контракти на папері в інтелектуальні контракти, запрограмовані і виконувані через ланцюжок блоків. Перевага цього рішення полягає в тому, що умови контракту не можуть бути змінені, і немає можливості уникнути їх виконання. Будь то виставлення рахунків, оплата працівникам або за рахунками, оплата процентних платежів, створення страхових полісів, обробка поповнення запасів, закриття нових угод або будь-яка інша транзакційна діяльність, інтелектуальні контракти можуть справити позитивний фінансовий вплив на малий бізнес.

Смарт-контракти також можуть допомогти малим підприємствам, які вимагають узгодженого грошового потоку, забезпечуючи своєчасну оплату. Для невеликих компаній, у яких немає нескінченної скарбниці, пізня оплата може привести до невдач. Фактично, 40 відсотків малих підприємств повідомили про рух грошових коштів протягом минулого року. Оскільки немає ніяких сумнівів в тому, коли кошти будуть отримані, компанії можуть надавати послуги і знати, що кошти завжди будуть доступні.

Налаштування інтелектуальних контрактних функцій між бізнесом і його численними партнерами, учасниками та зацікавленими сторонами - розумний і стійкий крок. Багато бізнес-процесів, які колись вимагали персоналу, посередників, дорогих ліцензій на програмне забезпечення, передплати і дорогоцінного часу, можуть легко бути замінені при невеликих витратах. Все це і багато іншого дозволяє компаніям, які покладаються на Blockchain, залишатися дрібними, але конкурентоспроможними.

Молоді компанії, зацікавлені в підключенні себе і своїх партнерів до технології Блокчейну, інтелектуальним контрактам і Інтернет речам, можуть використовувати деякі з найбільш ранніх послуг на цій арені. Щоб уникнути початкових витрат на розробку на Ethereum, вже є такі розробки, як Confideal і dApp Builder, які спрощують створення і запуск повного інтелектуального контрактного порталу всього за кілька кліків.Поліпшення конфіденційності та безпеки

Значне зниження накладних витрат є основною перевагою для малих підприємств, що займаються хостингом на блок-ланцюжку, але безпека і прозорість також виявляться перевагами для бізнесу. Система відкритих і закритих ключів, захищена криптографією, гарантує, що учасники послуг Блокчейна можуть бути перевірені тими ж службами, не піддаючи їх особистої фінансової або ідентифікуючої інформації.

Це благо для компаній, яким більше не потрібно брати на себе ризик обробки великої кількості персональних даних. Крім того, клієнтам також корисно знати, що їх конфіденційна інформація зберігається далеко від цікавих очей. Малий бізнес, який потребує інформацію про кредитну картку своїх клієнтів, може перевіряти транзакції, не знаючи особистості користувача, заохочуючи систему, яка ставить користувачів під контроль того, хто має доступ до своєї особистої інформації.

Уже зараз компанії, засновані на блочних зв'язках, використовують засоби ідентифікації. Підприємства покладаються на децентралізований характер і функції безпеки Blockchain для забезпечення більш досконалих і більш прозорих засобів ідентифікації. Компанія пропонує клієнтам можливість ідентифікувати себе і мати доступ до сертифікованих документів і нотаріусам, а також до ринку для клієнтів для покупки послуг і продуктів.

Малі підприємства, які хочуть отримати більш повний захист, можуть розміщувати свої власні послуги з децентралізованою архітектурою для досягнення цього за замовчуванням. Замість того, щоб купувати дорогу централізовану архітектуру сервера або платити величезні збори в Amazon Web Services або Google, досвідчений генеральний директор може замість цього вибрати оренду децентралізованого простору для хостингу на замовлення з платформою Blockchain. Підприємства можуть купувати якомога більше локальних смуг пропускання і простору для зберігання, яке збирається від користувачів в безпосередній близькості від них. Це забезпечує підвищену цілісність даних і більш ефективний план витрат.

Такі послуги, як правило, усувають тягар конфіденційності від компаній і гарантують, що у них будуть тільки правильні криптографічні стандарти, пов'язані з ланцюжком, щоб розпізнавати і перевіряти своїх клієнтів. У поєднанні із захистом інформації про клієнтів компанії, що працюють з службами на Блокчейні, мають кращі лінії захисту від хакерів.Залучення нового капіталу до малих підприємств

Незалежно від величезного потенціалу блокового ланцюга для малого і середнього бізнесу, найкраща річ, яка може виникнути в результаті цієї тенденції, - це те, як нові ідеї знаходять фінансування. Малі підприємства, як правило, не мають фінансування з-за часу, який потрібен для отримання банківського кредиту. Венчурний капітал, більш сучасний спосіб отримання коштів, також застарів через Блокчейна.

Blockchain став оригінальним стимулом для нової тенденції - продажу перших токенів. Коли стартапи та інші молоді компанії намагаються знайти оборотний капітал, ICO пропонує свої власні криптовалютні токени бажаючим учасникам ринку.

Ці валюти мають цінність щодо грошових коштів через їх перехідні відносини, що лежить в основі ліквідної криптовалюти, такої як Ethereum. Це також приваблює трейдерів до фінансування цих нових компаній: ідея в тому, що фірми з великим потенціалом і успіхом підвищують відносну цінність маркера. Незалежно від послідовності цього принципу, він допоміг фінансувати тисячі нових підприємств в фінтех, охороні здоров'я, іграх, політиці, соціальному забезпеченні та багато іншого. Багато хто розглядає його як конкурентоспроможний новий варіант фінансування, який може похвалитися численними перевагами в порівнянні з іншими методами, які майже повсюдно приходять з рядками. Компанії більше не повинні жертвувати майбутніми доходами або частиною акцій, щоб отримати шанс на зростання.

Грошові перекази

Щорічно зростає обсяг міжнародних грошових переказів. Підприємства втрачають багато грошей при конвертації валют, не кажучи вже про те, що для здійснення переказу може знадобитися до 5 днів. Єдиної міжбанківської платіжної системи немає, що також викликає ряд проблем.

Технологію Blockchain і криптовалюти часто розглядають як «банківських вбивць», але це не зовсім вірно. Ця технологія може допомогти банкам бути більш гнучкими, більш швидкими і безпечними. Це особливо корисно для банків, які схильні до постійних кібератак. Ми повинні пам'ятати вірус WannaCry, який блокував операції для тисяч компаній в 74 країнах.

Сьогодні, якщо криптовалюта використовується для оплати, процедура займає кілька хвилин. Таку швидкість обробки даних можна порівняти з миттєвими платежами Visa або Mastercard.Пошук співробітників

Підбір персоналу завжди був проблемою для компаній. Нескінченні співбесіди й тести на компетентність дуже стомлюючі і вимагають великих зусиль і часу.

У майбутньому кожен співробітник матиме особисту базу даних протягом усього життя, відкриту для роботодавців. Він буде містити інформацію про попередній досвід роботи і підвищенні кваліфікації. Таким чином, Блокчейн перевірятиме компетентність потенційного співробітника.

Це позбавить від необхідності, щоб HR-менеджер і потенційний роботодавець виконували перевірку даних і становили додаткові тести.

Думки експертів

«Технологія Blockchain є рішенням для більшості проблем в сфері малого та середнього бізнесу. Робочий процес, заснований на розподіленому регістрі і інтелектуальних контрактах, повністю змінить ділові відносини» - Ігор Чугунов.

«Промисловості, які як і раніше покладаються на ручні процеси і паперові форми, часто передаються по факсу, для обробки транзакцій фонду. Це створює неефективність, високу вартість, операційні ризики та затримки, які можуть збільшуватися в пікові часи обробки і часи ринкового стресу. Шляхом перенесення всього ринку на розподілену ринкову інфраструктуру, засновану на блоковому ланцюжку, повністю пов'язаний життєвий цикл торгівлі від порядку, врегулювання, аж до оплати і послуг після торгівлі - все це стає розумними контрактами. Узгодження може відбуватися в режимі реального часу, так як ланцюжок транзакцій не може бути порушений. Малі та середні компанії значно скоротять витрати, чисельність персоналу і збільшать свою клієнтську базу, використовуючи блок-ланцюг» - Кен Трегідго, заступник генерального директора лондонської компанії Calastone Limited.

«За останні 6 місяців ми зареєстрували понад 4 мільярди записів про транзакції на основі Блокчейнів. Це не дивно, оскільки, згідно з нашими розрахунками, блок-ланцюжок заощадить малим і середнім підприємствам не менше 30% їх витрат» - Чонг Сінг.

«Малі та середні підприємства зможуть легко і дешево використовувати і аналізувати Big Data в найближчому майбутньому завдяки блоковому ланцюгу. Зараз цього не відбувається, тому що компанії сліпі і глухі, блукаючи в мережі, як олені на автостраді» - Джеффрі Мур, американський організаційний теоретик, консультант з питань управління.Як збільшити вартість бізнесу за допомогою Блокчейн технологій (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: