Застосування Блокчейн в сфері нерухомостіБлокчейн в нерухомості - портал Guland

Це тільки питання часу, коли технологія Blockchain вселиться в усі промислові та комерційні сектори. Ринок комерційної нерухомості насправді не є винятком і став свідком змін в операціях за рахунок впровадження таких технологій, як розумні контракти. Блок-ланцюг являє собою безпечну, розподілену і децентралізовану систему регістрів, яка записує дані в хронологічному порядку і дозволяє уникнути втручання в дані. Через ці характеристики, блок-ланцюг має потенціал, щоб змінити ситуацію в секторі комерційної нерухомості.

Навколо Blockchain так багато шуму, що важко точно визначити, що станеться з ринком нерухомості.

Все буде «крипто»? Хіба ріелтори зникнуть? Чи будемо ми жити в абсолютно «цифровому» світі, де ви можете купити частину будинку на Філіппінах від частини вашого будинку або квартири?

На жаль, більшість думок виходить від людей, що належать до розрізнених полів: традиційна нерухомість з традиційними фінансами, проти технологічного цифрового світу і крипто-ентузіастів з дуже маленьким зв'язком з реальним світом.

Важко зрозуміти, хто правий, або, принаймні, добре обізнаний.Яка ситуація з нерухомістю?

Найбільші проблеми в нерухомості сьогодні:

 1. фрагментація
 2. неліквідність
 3. елітарність
Нерухомість - це найбільший клас активів, що становить приблизно 217 трильйонів доларів США по всьому світу.

Раніше в ньому домінували США і Європа, але зараз країни з економікою, що розвивається (особливо що розвиваються APAC) займають більшу частину пирога.

Ми знаємо, що ринок сильно фрагментований - це великий біль для інвесторів. Ви можете почути розповіді про порожні квартири, придбані багатими китайськими інвесторами в Ванкувері, і багато подібних.

Сьогодні все ще дуже складно купити (частина) нерухомість, як на вашому внутрішньому ринку, так і за кордоном. Там так багато документів, належної обачності, транзакцій між банками і службами умовного депонування і агентами і так далі.

Це також дуже неліквідний ринок, де єдина «ліквідна» можливість, державні або приватні REIT (інвестиційні трасти нерухомості) складають приблизно 1% від класу активів. Як правило, вони є інвестиціями типу «покупка і утримання» і часто гірше, ніж інші активи в класі.

Навіть якщо ви ніколи не купували будинок, можливо, ви бачили як це роблять ваші батьки або друзі. Як проходить процес:

 1. Зібрати гроші / отримати попереднє підтвердження іпотеки.
 2. Знайти хорошого агента з нерухомості.
 3. Підібрати будинок / квартиру.
 4. Зробити пропозицію.
 5. Пройти дев'ять кіл пекла.
 6. Закрити угоду.

Галузі, де речі майже завжди виконуються однаково, як правило, дозрівають для руйнування під час вступу нових технологій.

Нерухомість не є винятком. І Blockchain пропонує деякі величезні переваги в порівнянні з тим, як ми в даний час купуємо і продаємо нерухомість.Купівля за Біткоіни

Просто погляньте на особняк вартістю 24 мільйони доларів, який недавно вийшов в продаж в Лондоні. Роздумуєте про те, щоб купити його? Є тільки один нюанс - власник буде приймати тільки Біткоіни в якості оплати. Цей власник - Лев Логінов, співзасновник London Wall, інвестиційної компанії з нерухомості. І вгадайте що? Його будинок - не єдиний, який буде на ринку в Біткоїнах. У компанії більше майна, які вони скоро будуть продавати виключно в криптовалютах.

Якщо ви вважаєте, що це всього лише трюк для ультра-багатих, то поговоримо про апартаменти в Україні? Тому що недавно квартира стала першою власністю, яку коли-небудь купували і продавали з використанням криптовалют. Продажа була виконана компанією Propy, стартапом, який планує розмістити більше нерухомості на Блокчейні.

Так чому відбуваються Блокчейн угоди з нерухомістю? Що кращого у використанні криптовалют для покупки вашого нового житла? Чому б просто не використовувати старі добрі долари, євро або гривні?

Як використовувати Блокчейн в житловій нерухомості

Анекдоти, багато анонсів і прогнозів, пов'язаних з «Як Blockchain збирається революціонізувати нерухомість», як правило, не підтверджують реальну природу проблеми. Як правило, технологія може тільки пом'якшувати проблеми. Але давайте подивимося, що відбувається.

Скорочення посередників

Ну, по-перше, ви можете прибрати з ланцюжка чимало посередників, коли купуєте або продаєте нерухомість на Блокчейні. Брокери, юристи, банки - їх можна обійти, коли ви використовуєте валюту, таку як Біткоіни, щоб купувати або продавати нерухомість. Це також усуває збори і платежі, які традиційно йдуть на посередників, таких як компанії умовного депонування.

Навіть втрата додаткових двох або трьох відсотків від вартості будинку при купівлі або продажу може бути надзвичайно дорогою. Можна припустити, що хтось, хто купив будинок за 50 000 доларів, буде радий зберегти додаткові 3 000 - 5 000 доларів в кишені. Їм, як і раніше доводиться купувати меблі, вірно?Смарт-контракти

І все це погоджено з допомогою розумних контрактів, які записані в Блокчейн. Як тільки умови контракту виконуються, вони залишаються в силі в будь-який час. Їх також видно на блоковому ланцюжку, тому умови вашої угоди залишаються прозорими. Операції з нерухомістю відбуваються не швидко. Їх непросто обробляти. Blockchain не може усунути місцеві правила щодо житла, але це може прискорити процес передачі і перевірки власності шляхом використання смарт-контрактів.

Навіть пошук будинку може бути набагато простіше. Було б непогано, якби в будинку була цифрова ідентичність, яка включала список колишніх власників, ремонт, доповнення та вартість запуску вдома цілий рік? Якщо б будинки або апартаменти мали цифрову ідентифікацію на Блокчейні, все це було б у вас під рукою.

Смарт-контракти не тільки автоматизують процес оренди об'єктів нерухомості, але і забезпечують більш плавний і швидкий процес управління контрактами, який прискорює процеси, пов'язані із завершенням угод. На думку більшості гравців галузі, Blockchain буде полегшувати створення, аутентифікацію і більш плавні процеси аудиту контрактів в режимі реального часу, за географічними регіонами і без необхідності третьої сторони!

Оскільки інтелектуальні контракти мають правила та інструкції, розроблені і включені в транзакцію, це гарантує, що платіж може бути виконаний тільки при дотриманні всіх умов і в процесі, відповідному всім зазначеним правилам. Це допомагає при встановленні повної прозорості процесу і, отже, зменшує ймовірність транзакційних суперечок, створюючи впевненість серед усіх боків.

Захист від шахрайства

Смарт-контракти також можуть допомогти усунути шахрайство з нерухомістю. Помилкові листинги, підроблені документи і орендні шахрайства будуть практично неможливі, якщо цифрове володіння безпосередньо пов'язано з власністю на блоковому ланцюжку.

У США є проблеми з більш складним шахрайством і шахрайством за участю списків, але в більш бідних країнах шахрайство іноді набагато більш прямолінійне. Хтось просто проникає в базу даних і змінює записи. Тепер вони володіють чужою землею. Запис заключних транзакцій в блок-ланцюг робить практично неможливим втручання в них.Доступне інвестування

Одна з таких революцій, яка збирається потрясти нерухомість, - в інвестиційному секторі. Традиційно ви повинні бути надзвичайно багатими, щоб інвестувати в нову будівлю або власність. Це просто недоступно для більшості людей. Але з Біткойнами і іншими криптовалютами ви можете купити дробову власність. Таким чином, інвестори з кожної податкової групи можуть інвестувати і брати участь в угодах.

І власникам комерційної нерухомості не доведеться сидіти і чекати, коли ще один мільйонер зможе купити у них свою власність. Замість цього величезна група дрібних інвесторів могла б об'єднати свої зусилля і придбати нерухомість.

Індустрія нерухомості не зовсім оптимізована, як є. Купівля будинку, як правило, вимагає багато часу на пошук, поїздки в банк, тривалі переговори з ріелторами та ще сто інших неприємностей. Але Blockchain може прибрати більшу частину тяганини навколо процесу покупки будинку.

Blockchain проекти в сфері нерухомості

Представляємо вам список деяких відповідних ініціатив і стартапів (у випадковому порядку), з деякими короткими особистими коментарями по кожному з них. Якщо ви бачите якийсь недогляд або якщо ви думаєте, що щось спотворене, повідомте в коментарях.

 1. TrustToken: вони символізують будь-які види активів (включаючи нерухомість).

 2. Velox.RE: вони завершили перший успішний пілот угоди з нерухомістю в Біткоін-Блокчейн з округом Кука (Чикаго); вони також заснували Міжнародну асоціацію нерухомості Blockchain.

 3. Атлант: децентралізована платформа для торгівлі активами нерухомості з використанням фірмового токена (ATL).

 4. ChromaWay: цікава компанія з хорошим послужним списком; також в даний час реалізує шведський земельний кадастр на Блокчейні. Малий ринок, але дуже цікава ініціатива.

 5. BrickBlock: схоже на Atlant: платформа для торгівлі активами, включаючи нерухомість. Цікава їхня робота в Фондах нерухомості (REF).

 6. Decentraland: платформа віртуальної реальності на Blockchain Ethereum.

 7. Propy: торгова площадка, де перераховані будинки для продажу можна купити за допомогою криптовалют.

 8. SmartRE: дробове володіння, використовуючи пропрієтарні жетони.

 9. Caviar.io: змішує криптоактивні активи і короткострокові кредити, що приносять дохід, за підтримки нерухомості.

 10. Foam.space: протокол перевірки розташування.Висновки

Цілком очевидно, що Blockchain є можливість для індустрії нерухомості.

Можливі переваги:

По-перше, будь-яке нововведення повинне бути пов'язане з існуючим регулюванням і гравцями.

По-друге, ми відкидаємо ідею про те, що вся індустрія буде демонтована технічним нововведенням. Банки все ще будуть там, як і ріелторські, іпотечні, титульні компанії. Однак, що зміниться, це їх роль в процесі угоди з нерухомістю і їх здатність стягувати плату за свої послуги.

Банки та іпотечні компанії будуть пропонувати більш впорядковані і ефективні послуги власникам будинків, і в основному вони отримають вигоду від більш простого «бекенда» для обробки транзакцій.

Підвищення прозорості та аудитоздатності потенційно призведе до скорочення шахрайства. Це принесе велику користь для споживачів, хоча вони мало що помітять.

По-третє, премія за ліквідність, пропонована за допомогою токенізаціі активів, також принесе величезну користь кожному - від інвесторів до кінцевих споживачів.Думки експертів

Ми поговорили з десятками експертів в цій області і зібрали найцінніші ідеї по цій темі. Сподіваємося, що цей експертний огляд допоможе вам краще зрозуміти, чому використання блокового ланцюга в нерухомості - це, по-перше, хороша ідея і потенціал цієї технології для всієї галузі.

Яке, на ваш погляд, краще застосування Blockchain в сфері нерухомості / оренди?

«Застосування блокового ланцюга, яке отримує найбільшу грошову ефективність як для власника, так і для орендаря, є здатність усунути посередника від транзакції. Компанії, що займаються нерухомістю, служили заслінкою інформаційного потоку між власниками і орендарями, що було необхідно для їх власного виживання. З технологією Blockchain власники і орендарі можуть відкрито спілкуватися один з одним в суспільстві, причому кожна їхня репутація на лінії для інших видно, наприклад, відповідальність власника за те, що він рекламує, а відповідальність орендаря - своєчасно оплачувати і належним чином захищати власність, яку вони орендують.» - Джон Гілберт з Prime-Ex Perpetual.

«Основною перевагою технології Блокчейн є автоматична довіра, яка дозволяє будь-кому взаємодіяти P2P без посередників. Передача угод оренди і нерухомості на Блокчейні дозволить обом сторонам діяти без посередників. Blockchain дозволяє створювати надійний рейтинг учасників ринку, впливати на їх репутацію і стимулювати правильну поведінку. Blockchain може використовуватися також для реєстрації протоколів об'єктів нерухомості, автоматизації переговорів і претензій і автоматизації процедур страхування. Це може бути величезним корисним стрижнем всієї галузі.» - Неллі Орлова з InnMind.

«Blockchain по суті є незмінним регістром - як електронна таблиця, де минуле не можна піддавати цензурі. У зв'язку з цим найкраще застосування Блокчейна в нерухомості буде пов'язане з інтелектуальними контрактами Ethereum, які дозволять прибрати платіжних посередників (бази даних державної власності, брокерів, юристів, компаній умовного депонування і т. д.) і знизити транзакційні витрати.» - Едвард Штурм з Sturm Media LLC.

««Краще» важко сказати, але одна дуже важлива заява полягає в наступному: великі покупки, такі як нерухомість, виграють від впровадження Блокчейна. Існує доказ покупки, який не може бути змінений жодною людиною, і ви можете точно бачити, скільки разів майно змінює руки. З блочним ланцюгом існує унікальне джерело істини.» - Роб Петерсон з The Bee Token.

Чи можуть розумні контракти замінити традиційні договори оренди найближчим часом?

«Я не вважаю, що найближчим часом смарт-контракти замінять традиційні угоди про оренду, хоча я можу впевнено бачити, що це стане можливим через 5 - 15 років. Як і раніше існує великий потенціал, який ще належить реалізувати в світі Blockchain, і необхідні подальші поліпшення, не кажучи вже про освіту власника нерухомості, щоб зробити розумні договірні платежі нормою.» - Люк Джордан з Descryptive.

«Смарт-контракти замінять традиційні орендні угоди протягом наступного року на дуже невеликих тестових ринках. Протягом двох з половиною років ми побачимо більш широке поширення. Є багато компаній, що беруть участь в гонках, які виходять з рішеннями в світ, і, швидше за все, скоро ми побачимо деякі хороші варіанти.» - Едвард Штурм з Sturm Media LLC.

"Не повністю. Ми не можемо обійти юридичні практики з поточним станом інтелектуальних контрактів. Якщо в юридичному контракті виявлені які-небудь лазівки, необхідно визначити належний процес, щоб визначити найкращий курс дій. Закон часто може бути текучим і інтерпретується, а код - ні. Смарт-контракти є жорсткими і вимагають максимальної обережності при обробці, оскільки вони не можуть бути оновлені після впровадження (якщо ви не знищите контракт).» - Роб Петерсон з The Bee Token.Які переваги використання криптовалют / токенів при оплаті послуг, пов'язаних з орендою?

«Cryptocurrencies - це вираження вартості, як долари, але їх цінності визначаються в основному покупкою і продажем на різних відкритих ринках. Ми були б наївними думаючи, що значення криптовалюта не можуть бути або ніколи не керувалися, але все ж криптовалюти забезпечують набагато більшу прозорість, ніж тіньові оборудки, пропоновані Федеральною резервною системою і світовими банкірами по всьому світу.» - Джон Гілберт з Prime-Ex Perpetual .

«Я можу уявити собі економіку, в якій компанія з управління майном виділяє токени, які будуть використовуватися для цілей надання послуг, пов'язаних з орендою. Перевагою, безсумнівно, є зниження транзакційних витрат. Точно так же орендарі могли б управляти і зберігати токени, які могли б використовуватися в інших угодах або протягом більш тривалого періоду часу.» - Адам С. Трейсі з The Tracy Firm.

«Крім непохитності, про яку говорилося вище, перевага оплати за допомогою криптовалют додає безпеку з підвищеною видимістю. Blockchain призначений для створення прозорості з душевним спокоєм.» - Роб Петерсон з The Bee Token.

Які основні вразливі місця в індустрії оренди житла в даний момент є і як, на ваш погляд, технологія Blockchain може допомогти нам вирішити їх?

«Найбільше вразливе місце в індустрії оренди житла існує в професійних посередників, обійшовши вільний потік інформації між власниками нерухомості та орендарями. По-моєму, децентралізовані соціальні програми, призначені для підтримки потоку інформації між орендодавцями та орендарями, є найбільш очевидним і найбільш корисним застосуванням технології Blockchain. Він має право забезпечити як економію коштів орендодавцю, так і більш дешеву оренду для орендаря.» - Джон Гілберт з Prime-Ex Perpetual.

«Я вважаю, що обслуговування нерухомості стає найбільшою проблемою. Правильний структурний токен можна використовувати як засіб для виконання послуг, пов'язаних з орендою, більш швидкими та ефективними засобами. Технологія Blockchain на даний момент корисна тільки для поліпшення бізнес-моделей, які вже працюють, а не для створення чогось абсолютно нового. Це може змінитися, але на даний момент ви дивитеся на можливість більш ефективно надавати послуги за нижчою ціною.» - Адам Трейсі з The Tracy Firm.

«Найбільші вразливі місця в індустрії оренди житла зараз - це відсутність швидкості, пов'язаної з людським виконанням (іноді це особливо погано з більш дорогими об'єктами і багатьма сторонами) і високими комісійними. Смарт-контракти та технологія Blockchain вирішуватимуть ці проблеми, роблячи транзакції непроникно безпечними.» - Едвард Штурм з Sturm Media LLC.

Blockchain в нерухомості (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: