Що технологія Blockchain може зробити для інтернет-освітиБлокчейн в освіті - портал Guland

Стрімка популяризація криптовалют не має значення. Реальна магія полягає в тому, що децентралізовані, загальнодоступні, незалежні один від одного мережі незалежних комп'ютерів (без центральних серверів) ефективно підтримували свої транзакційні регістри за допомогою консенсусу. Так, обміни і гаманці були зламані, але Blockchain не скомпрометовано. Для Bitcoin це безперервний дев'ятирічний рекорд безпечної роботи. І в цій статті ми поговоримо про те, які перспективи використання Блокчейн в освіті.

Введення в ситуацію

Архітектура ведення журналу транзакцій по тимчасовій мережі існувала тільки в теорії, перш ніж Сатоши Накамото запустив Біткоіни в січні 2009 року. Коли ви вивчите і визнаєте геніальність цієї архітектури, ціна криптовалют стає неактуальною.

Багато розробників, винахідників і підприємців роблять більше, ніж просто вивчають цю архітектуру. Вони застосовують Blockchain для вирішення багатьох проблем.

Блокчейн - це, по суті, рішення проблем довіри. Тимчасова мережа комп'ютерів зберігає і об'єднує блоки транзакцій в публічній онлайн-книзі, щоб унеможливити зміну записів без виявлення. Технологія має додатки за межами валюти, зі скороченням витрат, поліпшенням конфіденційності та безпеки, які є основними пам'ятками. Він застосовується в будь-якій ситуації, коли третя сторона веде записи. Детальніше про дану технологію читайте в цій статті.

Архітектура Блокчейн - портал Guland

Прямо зараз є стартапи, що створюють блок-ланцюг для вирішення проблем майже в кожній галузі. Дійсно, Blockchain став своєрідною технологічної панацеєю: він застосовується там, де дійсно необхідний, і там, де він не дуже потрібен.

Один із секторів, де він міг вирішити реальні проблеми, - це онлайн-освіта та професійний розвиток. Останнє вибухнуло в Інтернеті і виросло на суму понад 300 мільярдів доларів США. Хоча це допомогло мільйонам людей отримати знання і навички через комфорт в домашньому навчанні - в обхід більшості перешкод, які існують в формальній освіті, галузь стикається з безліччю проблем. Основні з них:

  1. Погана міжплатформова співпраця.
  2. Загроза розкрадання даних студентів.
  3. Складність в автентичності сертифікації.

Нижче перераховані випадки використання Блокчейн технології в освіті, які намагаються виправити ці проблеми.Децентралізовані платформи електронного навчання

Освіта в сфері Блокчейна пропонує можливість використання децентралізованих платформ, підтримуваних консенсусом, а не центральним органом. Це робить можливим навчання за принципом «рівний-рівному». Ця технологія також заохочує стандартизацію в навчальних закладах, можливість обміну платформою, на якій жоден викладач не володіє ексклюзивною ліцензією, а також можливість використовувати такі додатки, як смарт-контракти та маркери.

Це наступне покоління онлайн-навчання, де централізовані сайти, такі як Udemy і Lynda, замінюються новим поколінням викладачів, які працюють на єдиній спільній платформі і що використовують єдину валюту, незалежно від їх географічної, виробничої або професійної демографії.

Одним з стартапів, що створюють децентралізовану платформу електронного навчання, є LiveEdu, які будуються на Blockchain Ethereum. LiveEdu з'єднує творців контенту і учнів з акцентом на контент, який фокусується на реальних проектах, а не на теоретичних знаннях.

Платформа призначена для надання інструментів, які можуть використовувати як індивідуальні, так і інституційні контент-творці для навчання практичним навичкам і знанням без обмежень, пов'язаних з централізованими платформами. Він також надає засіб спільного використання цінностей, у вигляді відкритого токена (неконтрольований одним об'єктом), тільки можливого на блоковому ланцюжку.

Забезпечення безпеки учнів

Оскільки освітні установи все більше покладаються на доступні в Інтернеті бази даних, ризик хакерства, що змінює оцінки, додавання незароблених сертифікатів або навіть видалення (або крадіжка) всієї бази даних також збільшується.

У грудні 2016 року Lynda.com - інтерактивна навчальна платформа, що належить LinkedIn, була зламана. Несанкціонована зовнішня сторона отримала доступ до даних 9,5 мільйона облікових записів студентів.

Подібний компроміс з обліковим записом відбувається, тому що такі платформи, як Lynda.com, використовують сервери для зберігання даних. Ця форма централізованого зберігання - навіть якщо вона «в хмарі» - має одинарні точки атаки, які забезпечують доступ до всіх даних, що зберігаються в разі порушення.

Blockchain вирішує цю проблему на фундаментальному рівні: технологія вимагає консенсусу для підтвердження транзакцій, які стають постійними, як тільки вони будуть досить підтверджені. Оскільки кожний повний вузол (який може працювати однаково добре на сервері або на чиємусь домашньому комп'ютері в будь-якій точці світу) підтримує незалежну копію блок-ланцюга і перевіряє її не залежно від інших, центральних точок атаки немає. Вартість захисту даних учнів падає, а безпека поліпшується. Як згадувалося раніше, ніякий Блокчейн ніколи не був зламаний.Аутентифікація і забезпечення сертифікації

В даний час єдиний спосіб, яким роботодавці можуть перевіряти потенційні повноваження співробітників, - це зв'язатися з окремими викладачами. З огляду на, що у співрозмовника, швидше за все, будуть свідоцтва з декількох вузів, університетів, професійних педагогів і онлайн-компаній, це велика перевірка.

Ті, хто використовували Інтернет речей і Blockchain в освіті, легко зможуть підтвердити справжність своїх даних за допомогою блок-ланцюжка. Після того, як викладач додає сертифікат(и) окремої особи в книгу, деталі не тільки стають незмінними, але і є загальнодоступними і відокремлені від установи. Шукачі роботи можуть просто посилатися на онлайн-запис, щоб підтвердити свою історію навчання.

Студенти також отримують повний контроль над своїми даними за тією ж мірою. Вони можуть отримати доступ і перевірити кожну деталь своєї історії в Інтернеті, і не має значення, якщо викладач перестає викладати: записи постійно зберігаються в блок-ланцюжку.

Ідентифікація, акредитація та відстеження

Оскільки кожен викладач приєднується до Блокчейна - їх дані переміщаються з окремих сховищ даних в легкодоступний репозиторій, який можна розділити через кордони і галузі (з відповідним захистом і контролем доступу). Студентам більше не потрібно пред'являти сертифікати, щоб довести свої навички, так як всі їх дані доступні в Інтернеті.

Це величезна вигода для людей, які прямують країнами або в нову галузь або сферу. Припускаючи, що їх потенційний роботодавець має доступ до блокового ланцюжка, вони можуть просто надати свою біометричну ідентичність (аналогічно адреси гаманця), і все миттєво перевіряється з будь-якої точки світу.

У міру розвитку блокового ланцюга інноваційні нові додатки порушують онлайн-освіту. Як це точно відбудеться, ще належить з'ясувати, так як нинішні гіганти стикаються з реальністю нових технологій, які потенційно можуть привести до старіння їх існуючих платформ. Можливість розширити пропозиції курсів через кордони, забезпечити дані для студентів, знизити вартість експлуатації і поліпшити доступність даних, безсумнівно, буде означати захоплюючі зміни в освіті в найближчі роки для всіх учасників.Можливість застосування Блокчейн в освіті (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Додати коментар: