Як технологія Blockchain може допомогти в транспортній логістиціBlockchain в транспортній логістиці - портал Guland

За оцінками IBM, вдосконалення логістики за допомогою Блокчейна може врятувати галузь на 38 мільярдів доларів. IBM і Maersk вже провели тестовий приклад з використанням партії авокадо, відправленої з Момбаси в Роттердам. Розрахункові витрати самого контейнера для доставки складають понад 2000 доларів США. Вартість пов'язаних документів становить $ 300 - це 15% - 20% від загальної вартості. Ці витрати можуть бути зменшені до нуля за допомогою розподіленої книги.

Давайте розглянемо приклад транспортування червоного м'яса з Австралії в Сполучені Штати, щоб проілюструвати можливості застосування Блокчейн в логістиці.

Ситуація з Австралією

Австралія входить в трійку лідерів по виробництву яловичини в світі. Деякі цікаві номери були опубліковані в «М'ясна і тваринницька Австралія» (MLA). В цілому, сектор тваринництва оцінювався в 116,48 млрд. дол. США в 2016-2017 роках. В цілому існує 47 021 ферм, в яких зайнято приблизно 200 000 чоловік. Крім того, вона є домом для сотень м'ясопереробних заводів.

У звітному періоді Австралія виготовила понад 2,07 млн. тонн яловичини. 68% були експортовані в 77 країн світу. Експорт також включає 907,965 голів худоби. Сукупна вартість поставок червоного м'яса досягла 5,3 млрд. дол. США; поголів'я худоби - 0,9 млрд. дол. США.

На відміну від інших найбільших експортерів (Індія і Бразилія), Австралія не може запропонувати конкурентні переваги, такі як близькість до ринків і дешева робоча сила. Країна повинна спиратися на якість та простежуваність продукції, а також ефективність ланцюжка поставок.

Ситуація з Австралією - портал GulandПроблеми, які стоять перед галуззю

Логістика поставок червоного м'яса з Австралії є дискретною і використовує весь спектр транспортних режимів (автомобільні, залізничні, повітряні і морські). Кожен елемент мережі використовує свою власну локальну систему (ERP, CRM, EDM, BPM і т. д.). Комунікація між цими елементами залежить від аналогового (тобто звичайного) методу, пов'язаного з паперовою документацію - факсимільної, кур'єрської, поштової, особистої зустрічі.

Укладання всіх паперів, які супроводжують партію, склала б еквівалент усіх обсягів «Війни і миру» Льва Толстого. Кожному перевізнику потрібно кілька копій накладних, страхових полісів і контрактів з навантаження / розвантаження. Для цілей митного оформлення потрібна декларація. Не кажучи вже про пакувальні аркуші, специфікації доставки, рахунку-фактурі (специфікаціях), сертифікатах якості та походження, рахунках здоров'я і ветеринарних сертифікатах. Проте, частина інформації зберігається в численних месенджерах, електронній пошті, в друкованому вигляді і т. д.

Основні проблемні місця:Тернистий шлях яловичини від виробника до клієнта

Розглянемо логістику EC Throsby, акредитованого заводу з експорту яловичини, розташованого на великому перетині шосе поблизу Сінглтона. На заводі працюють 250 чоловік. Його річний оборот перевищує 250 мільйонів доларів. Щотижневий трафік складає 35 контейнерів (стандарт B-double) щодо експорту через порт Сідней. В цілому працює 46 тижнів на рік.

Завдання номер один - доставити контейнери на залізничну станцію в Ньюкаслі, Новий Південний Уельс, що становить 41 км. Маршрут руху проходить по шосе Нью-Англії і швидкісній автомагістралі Hunter. Наступним завданням є доставка контейнерів приблизно в 171 км по залізниці до порту Ботаніка, Сідней. Потім вантаж переноситься морем в Порт Лос-Анджелеса, який займає в середньому 26 днів.

Обидва порти страждають від незграбної інфраструктури і бюрократії. Контейнери витрачають час, що застрягли в чергах для митного оформлення, відбору проб, затвердження маркування та оцінки відповідності.

Після цього, м'ясо доставляється автомобільним і залізничним транспортом до клієнтів - роздрібні торговці і ресторани. В цей ланцюжок залучено в середньому 30 суб'єктів (виробник, логістична компанія, державні установи, банки і т. д.). Вони обмінюються приблизно 200 паперовими (документально оформлених) повідомленнями. Інші проблеми включають різноманітність кодів і номерів, присвоєних одному і тому ж контейнеру в різних системах ERP, наприклад, митні номера відповідно до декларації, коди судноплавних компаній і т. д.

Тернистий шлях яловичини від виробника до клієнта - портал GulandРішення від технології Blockchain в транспортній логістиці

Технологія Блокчейн здатна покривати м'ясну логістику в цілому, починаючи від заводу EC Throsby до клієнтів США, включаючи кінцевих споживачів. Воно буде доставлено за допомогою децентралізованого додатку на платформі розподіленого реєстру.

Ключовими відмінними характеристиками платформ є розширені інтелектуальні контракти з можливістю планування і програмування циклів; максимально можлива швидкість транзакцій до 1 мільйона в секунду і швидкість обробки не менше 0,01 секунди за транзакцію; низькі комісійні збори, які можуть становити всього 0,001; 90% коефіцієнт стиснення даних для збереження дискового простору в вузлах.

Всі члени мережі будуть підключені до децентралізованого логістичного додатку. Митниця, перевізники - всі стануть вузлами Blockchain з різним рівнем доступу до даних. Всі будуть використовувати гаджети з передвстановленим відкритим ключем для перегляду інформації. Закритий ключ дозволить учасникам зробити свій запис в книзі або закрити транзакцію з використанням цифрового підпису.

Як буде працювати Блокчейн в транспортній логістиці?

Посадова особа EC Throsby готує продукти для відправки і документує пакувальний лист в інтелектуальному контракті. Це ініціює процес затвердження експорту (в цифровому форматі) австралійськими урядовими установами.

Той же розумний контракт відправляє поновлення статусу щодо санітарного огляду м'яса, герметизації контейнерів, отримання вантажу логістичною компанією, страхування і затвердження митницею. Всі документи і дії поділяються і доступні всім елементам ланцюжка. Це дозволить простежити місцезнаходження м'яса і визначити, хто володіє ним в даний момент, і які подальші кроки повинні бути на цьому шляху. Смарт-контракт також перевіряє сертифікати, введені третіми особами.

Виробник може маркувати вантаж, наприклад, з крипто-якорем. Крипто-якір може бути оснащений температурним датчиком для контролю охолодження / заморозки товарів або GPS-датчиком, який здатний сигналізувати про несанкціоновані відкриття упаковки. Ця інформація записується в блок-ланцюжку.

Взаємодія між виробником і клієнтом працює так. Перед відправкою товару смарт-договір блокує суму, зазначену в контракті в гаманці клієнта, яка фіксується на блок-ланцюжку. Після того, як клієнт отримує товари від перевізника, кошти переводяться в гаманець виробника. Розумний договір може бути змінений шляхом додавання додаткових умов: значна відстрочка доставки - покупець отримує відшкодування; клієнт не може забрати вантаж після прибуття - стягується штраф.

Також варто згадати, що кінцеві споживачі можуть відслідковувати історію м'яса, просто вказуючи свій смартфон на пакет і зчитуючи QR-код або мітку RFID.

Як буде працювати Блокчейн в транспортній логістиці - портал GulandСім переваг, пропонованих Блокчейн в логістиці

Розглянемо плюси переходу на цю технологію:

  1. Всі документи і затвердження документа належним чином уповноваженою особою переносяться в розподілений регістр. Такий підхід має на увазі нульовий паперовий документообіг.

  2. Всі файли інтегровані в єдину систему - весь асортимент вантажної транспортної документації в тому ж форматі. Іншими словами, всі коносаменти, накладні, декларації, сертифікати, незалежно від того, хто є власником, і займають відповідні посади, можуть бути загальнодоступними.

  3. Дані оновлюються в реальному часі у всіх вузлах. Це дозволить синхронізувати роботу всіх задіяних функцій і об'єктів та поліпшити точність прогнозування і планування, що призведе до зниження загальної вартості.

  4. Ланцюжок не підкоряється ніякому центральному регулюючому органу. Він надзвичайно високопродуктивний, що масштабується, і не піддається видаленню або кібератакам на одному сервері. Можливі наслідки включають різке скорочення випадків шахрайства, незаконної або неетичної практики.

  5. Зменшення кількості посередників і процедур, пов'язаних з аналоговими взаємодіями. Усунення декількох записів даних в системі, що скорочує час обробки.

  6. Одноразове оновлення інформації для всіх членів мережі. Немає можливості фальсифікувати або втратити документацію. Немає корупційних ризиків, немає людського фактора.

  7. Можливості інтеграції автоматичних тригерів і використання даних з датчиків IoT, тим самим покращуючи реакцію при одночасному скороченні зусиль. Перехід також дозволить реєструвати зміни зовнішніх умов, які мають вирішальне значення для певного типу продукту.Цілі реалізації Блокчейн системи на транспорті

Існує ряд бар'єрів, які перешкоджають остаточної реалізації цієї технології в галузі логістики. Існує необхідність в підтримці всіх елементів ланцюга, що беруть участь в процесах. Крім того, запуск буде обмежений числом країн, митних і портових властей, охочих прийняти цю нову систему.

Інші цілі:

Висновки

Blockchain - це інноваційний та покращений метод відстеження поставок продукції, оскільки всі учасники логістичного ланцюжка поставок зберігають живу копію всіх даних без центрального сервера. Кожен новий запис в книзі завжди доступний для перегляду учасниками, вони можуть відслідковувати, що відбувається з вантажем, де воно знаходиться в даний момент, і можуть бути впевнені, що ніхто не втручався або не порушував процес. Крок за кроком, звичайний робочий процес стає цифровим, що дозволяє прискорити потік інформації і призводить до економії часу і грошей.

Приклади Блокчейн в логістиці

Ну і наостанок наведемо кілька проектів, які стверджують, що зможуть вирішити проблеми логістики, по воді, суші і повітрю, адже до сих пір в цій галузі всі працюють по-старому з купою папірців і так далі, а тут все буде на смарт-контрактах плюс без посередників .Застосування Блокчейн технологій в логістиці (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: