Використання технології Blockchain для боротьби з контрафактними творами мистецтваНаскільки Blockchain корисний для творів мистецтв - портал Guland

Технологія Блокчейна, вже дає багатообіцяючі результати в тому, що стосується руйнування різних областей бізнес-процесу. Одна особлива область, яка, здається, завойовує популярність останнім часом, знаходиться в світі образотворчого мистецтва.

Згідно зі статтею в Bloomberg, Verisart, стартап-блокчейн, що базується в Сполучених Штатах, намагається використовувати технології, що лежать в основі Bitcoin і Ethereum, для забезпечення надійних засобів перевірки достовірності творів мистецтва.

Заснована на Блокчейн структура для провенанса

Підробка - це проблема, яка так само стара, як саме мистецтво, і залишається великою проблемою, незважаючи на узгоджені зусилля зі створення працездатної структури, яка може бути використана для підтвердження автентичності твору мистецтва. Такі люди, як Джон Майатт, якого багато хто вважає винуватцем найбільшого шахрайства в мистецтві 20-го століття, створили небажану популярність для бізнесу в цілому.

Походження залишається найбільшою перешкодою для будь-яких зусиль, спрямованих на розробку основи для валідації творів мистецтва. Походження пов'язане з історією володіння твором мистецтва. Нездатність розробити надійну матрицю провенанса залишила світ мистецтва, щоб стати одним з найбільших нерегульованих ринків в світі. Насправді, він поступається тільки незаконній торгівлі наркотиками.Verisart планує використовувати технологію Blockchain, щоб забезпечити надійну основу для художніх робіт. Компанія була заснована в 2015 році як додаток для смартфонів, яке художники могли використовувати для створення власних протоколів перевірки. За словами Роба Нортона, засновника компанії, Verisart тісно співпрацює з художниками, які розробляють протоколи, які можуть дозволити їм створювати власні сертифікати для аутентифікації своїх робіт. Частиною кінцевої мети для Verisart є створення художнього реєстру на основі Блокчейна, який буде складати значну частину творів мистецтва в світі.

Одним з художників, який використовує платформу Verisart, є Філіп Колбер, сучасний художник. Як частина його власних унікальних сертифікатів аутентифікації, в кожен відтворений фрагмент вбудовані хеші зображень. Ці хеши містять найдрібніші уявлення вбудованих в них ілюстрацій.

Шепард Фейрі, ще один художник, пов'язаний з Верісарт. Насправді, він навіть вклав капітал в компанію і висловив своє захоплення перспективами цифрової системи сертифікації творів мистецтва. Фейрі - один з художників, чиї роботи постійно копіюються, і тому аутентифікація і перевірка стали для нього важливими.

Розширюється область застосування

Verisart - не єдиний гравець в цій області, який шукає шляхи вирішення проблем в світі мистецтва. Інша стартап-компанія під назвою Codex прагне використовувати технологію Блокчейна для створення структури провенанса для всіх видів предметів колекціонування, таких як твори мистецтва, антикваріат, ювелірні вироби і т. д. Компанія вже отримала інвестиції від Pantera Capital, фірми хедж-фондів.

Провенанс - не єдина проблема, яку Кодекс намагається вирішити, оскільки він також працює над вирішенням для ставок на основі ланцюжка блоків, названим Biddable. Кодекс хоче спростити процес торгів, усуваючи виснажливі і громіздкі кроки по розкриттю фінансової інформації, зазвичай починаються в процесі торгів.Мистецтво і Блокчейн - взаємне притягання (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: