Навчання Блокчейн технологіям новачків і розробниківНавчання Блокчейн технологіям - портал Guland

Блокчейн - одна з найбільш динамічно розвиваючихся технологій програмування останніх років. Попит на фахівців даної сфери сильно перевищує пропозицію. Це дає серйозні можливості для розвитку, не кажучи вже про високу оплату фахівців даної області.

У мережі зараз з'являється велика кількість різних курсів по Блокчейну і криптовалютам, і провідні вищі навчальні заклади планети додають вивчення технології в свою програму.

Що вам дадуть курси Блокчейн

На курсах ви навчитеся писати на Javа, Python, Solidity з нуля повноцінну Блокчейн ноду зі своєю власною криптовалютою. Також чекають роботи з пірінговими мережами, майнінгом.

На курсах буде багато теорії і кожна теоретична частина закріплюється практикою. На Blockchain навчанні отримаєте концентрат інформації, ніякої води - тільки те, що вам дійсно знадобиться при роботі.Мова Блокчейн

Лідируюча на даний момент платформа Блокчейн Ethereum, використовує мову програмування Solidity, але сумісна і з іншими мовами.

Сучасні програмісти використовують такі мови: C, C ++, Python, Java b JavaScript, Perl та ін. Solidity був розроблений таким чином, щоб фахівці з програмування, які володіють основними сучасними мовами, могли без складнощів освоїти і цю.

Найбільша подібність Solidity має з JavaScript, містить стандартні змінні, функції, класи і операції. Познайомитися з мовою і спробувати свої сили можна з браузера онлайн, пройшовши в редактор Ethereum, що дозволяє налаштувати і запустити власний код. Там же можна протестувати власний код на інших мовах.

Crypto Zombies

Це онлайн гра, в якій можна вчитися програмувати на Solidity - такий собі безкоштовний курс вивчення Блокчейна. Він прекрасно підходить для тих, хто хоче попрактикуватися в солідіті, а також навчитися писати програми на базі смарт контрактів. В даному випадку, користувачі навчаться писати невеликі ігри за допомогою мови програмування.

Перший етап поділений на 15 розділів, на виконання яких піде приблизно одна година. У кожному розділі є невелике завдання, яке необхідно виконати в вбудованому редакторі. Потім, необхідно натиснути на «Check Answer» для перевірки відповіді. Редактор перевірить, чи правильно виконано рішення. Якщо ні, з'явиться коментар і додаток запропонує виправити помилки і спробувати ще раз.

Даний збірник є дійсно дуже кумедним способом познайомитися з солідіті. Надається безкоштовно.Навчання програмуванню Блокчейн

Ринок формує попит на фахівців в програмуванні Blockchain, навчальні заклади змушені цей попит задовольняти, пропонуючи навчальні програми, хоча на даний момент вибирати складно.

Блокчейн Академія

Девіз Академії: «Пояснюємо складні речі просто!». Це дослідницький та освітній заклад, що спеціалізується виключно на технології Blockchain і криптовалютах.

Академія створена в 2013 році, що вже вселяє довіру. Тут консультуються розробники інформаційних систем великих банків і інших організацій, які впроваджують Блокчейн в практику.

Заняття інтенсивні, проводяться тільки очно і тільки в Москві, так що дистанційний варіант в цьому випадку не спрацює. Заняття індивідуальні та недешеві. Але зате ви будете на голову вище інших «криптанів».

Нетологія

Університет з підготовки та додаткового навчання фахівців інтернет-професій. Наприклад, тут вчать інтернет-маркетингу, дизайну, програмування, data science, управління проектами і багато чому іншому.

У програмі двотижневого курсу - введення в Blockchain, алгоритми роботи майнінга, інвестиції в криптовалюти, вихід на ICO і застосування Блокчейна в бізнесі.

Якщо ви добре знайомі з технологією Blockchain і інвестуванням в криптовалюти, але хочете більше дізнатися про аналіз ICO-проектів і економіці токенов, рекомендуємо курс «ICO: вчимося аналізувати Блокчейн-проекти». Курс організований «Нетологія» спільно з російським Блокчейн-проектом KICKICO. Тривалість курсу - 2 тижні.Skillbox

Освітній онлайн курс «Основи Блокчейна - вступний курс для початківців». Необхідна база знань для практикуючих майнерів, гравців на біржах криптовалют і розробників інформаційних систем.

Курс передбачає домашні завдання, семінари та участь в загальному чаті для консультацій за матеріалами курсу. Після завершення навчання ви дізнаєтеся, як створити власну криптовалюту, і станете грамотним фахівцем по Блокчейнам.

Курс платний і орієнтований більше на новачків, ніж на майнерів і криптотрейдерів. Якщо ви нічого не знаєте про криптовалюти і Blockchain - цей курс для вас.

Криптоакадемія

Інтенсивні онлайн і офлайн-курси від Кріптоакадеміі, члена Російської асоціації криптовалют і Блокчейна (РАКІБ).

Доступно декілька форматів навчання: навчання в групах по 10-25 чоловік, індивідуальне навчання та корпоративні програми для співробітників компаній.

У програмі: введення в криптоекономіку, стратегії криптотрейдінга, інвестиції в ICO і складання інвестпортфелю, майнінг і підтримка майстер-вузлів, безпека і юридичні аспекти. Відмінне рішення для тих, хто не знає з чого почати вивчення Блокчейна.

РЕУ ім. Г.В. Плеханова

В рамках університету запущений проект «Лабораторія цифрової економіки», що передбачає цілу систему заходів по популяризації цифрової економіки. Крім разових відкритих лекцій, проектів і ділових сніданків на постійній основі, функціонують курси перепідготовки та програми підвищення кваліфікації.

Програми мають різну структуру і націлені на розробку коду, інвестування, майнінг та ін. Програма навчання програмуванню Блокчейн включає 382 години занять (лекції і практика), проводиться на базі університету в партнерстві з ТОВ «БітБаза». Форма навчання пропонується очна денна та вечірня. Розбита на 3 блоки, які можна взяти всі або окремо вибрати потрібні. Блоки в програмі наступні:

За підсумками навчання виконується атестаційна робота і видається диплом. При проходженні тільки одного блоку навчання видається посвідчення про підвищення кваліфікації.Іноземні Блокчейн курси

Слід сказати слово про зарубіжну освіту. Там Blockchain розвивається активно, але закордонна класична освіта теж повільно підходить до нових технологій.

Університет Прінстона

Добре підходить для майбутніх фахівців в сфері Блокчейна, що знаходяться на початковому етапі свого становлення. Тут навчать основам криптовалют, криптографії. Слухачі мають можливість отримати практичні навички з програмування, пов'язаного з цією сферою. Школа підходить для тих, хто хоче зробити свою кар'єру в сфері розробки.

Все побудовано таким чином, що слухач починає вивчення з основ криптографії і потім переходить до того, як функціонують криптовалюти і Біткоіни, їх екосистеми, як вони впливають на політичну систему і які перспективи.

IBM Developer Works

Має поділ на дві школи:

  1. Для початківців в області Blockchain. Користувачі познайомляться з основами цієї системи, а також тим, як вона використовується в компаніях Hyperledger Fabric і IBM.
  2. Більш поглиблене навчання по Блокчейну від IBM. Він підходить для тих, хто вже має уявлення про Blockchain і хоче глибше вивчити тематику.

Даррен МакКарлі вважає, що тут дають чудові відеоматеріали, статті, а також зовнішні посилання для більш поглибленого вивчення теми.Coursera

Освітній проект, заснований в 2012 році двома професорами Стенфордського університету. На майданчику зібрано понад 2 тисячі курсів по більш ніж 180 спеціальностям, у тому числі по Блокчейну і криптовалютам.

Наприклад, є 11-тижневий курс Bitcoin and Cryptocurrency Technologies від викладачів Прінстонського університету. За допомогою курсу можна дізнатися про основи криптографії та програмування, освоїти Блокчейн Bitcoin і вивчити процедуру майнінга криптовалют.

Ще одна цікава знахідка - курс для Блокчейн-розробників від IBM. Тут ви отримаєте практичний досвід моделювання та побудови ланцюжка блоків а також створите свій перший додаток на Blockchain. Перша частина курсу охоплює базові концепції Блокчейна, але для завершення практичних завдань необхідні базові навички програмування.

Університет Нікосії

Unic - перший університет в світі, що пропонує отримати ступінь магістра цифрових валют.

Безкоштовний МООС (масовий відкритий онлайн-курс) по цифровим валют доступний для всіх, хто цікавиться цією тематикою. Викладачі - Bitcoin-експерти Андреас Антонопулос і Антоніс Полемітіс. Курс охоплює технічні основи децентралізованих платформ, а також фінансові та правові аспекти.

Попередні знання про криптовалюти та обчислювальні техніки для проходження курсу не потрібні. Студенти, які успішно пройдуть курс, можуть претендувати на отримання ступеня магістра в області Блокчейна і криптовалют.

Udemi

Глобальна освітня інтернет-платформа, на якій будь-який бажаючий може освоїти нові навички завдяки великій бібліотеці з більш ніж 65000 онлайн-курсів.

Платформа пропонує великий вибір навчальних програм про криптовалютам і Blockchain: від півгодинних відеороликів до повноцінних освітніх курсів з 30 лекцій.

Так, поряд з курсом для новачків Blockchain and Bitcoin Fundamentals тривалістю 2,5 години, є програма Build a Blockchain and a Cryptocurrency, яка включає 71 лекцію. Також є курси для Блокчейн-розробників: наприклад, Become a Blockchain Developer with Ethereum and Solidity.Підручники по Блокчейн технології

Далі ми представимо вам, як нам здається, найбільш повну добірку відмінних книг про розподіленому реєстрі і цифровій валюті, створеної на його основі - від витоків до гіпотез про «нову економічну реальність». Рейтинг складений на основі відгуків читачів, популярності книг і їх тематики. Тут зібрані праці, розраховані як на професійну аудиторії, так і на недосвідчених користувачів.

Назва книги Опис
Революція Blockchain: як технологія Біткоін міняє гроші, бізнес і світ Дон і Алекс Тапскотт, автори «Blockchain Revolution», гранично зрозуміло пояснюють роботу технології Blockchain, як вона буде розширюватися в майбутньому і трансформуватися, як відбуваються онлайн речі. У цій книзі також пояснюються різні способи, за допомогою яких технологія Blockchain змінює майбутнє транзакцій, грошей і бізнесу.
Блокчейн: концепція нової економіки Книга Мелані Суон про технології Blockchain. У цій книзі основна увага приділяється визнанню і вивченню практичних наслідків децентралізованої книги. Книга рекомендується тим людям, які хочуть знати, як працює технологія Blockchain і її потенційні додатки. Автор цієї книги пише, що натхненням для цієї книги було усвідомлення того, що застосування технології Blockchain виходить далеко за рамки цифрових валют.
Блокчейн для бізнесу Вільям Мугаяр - експерт в області Блокчейн-технології, децентралізації і тимчасових мереж. Його книга «The Business Blockchain» представляє технологію в якості «каталізатора» змін. Автор описує майбутнє, яке формується під впливом фундаментальних змін, викликаних розвитком технології Блокчейн, майбутнє, в якому всі процеси, будь то бізнес або щось інше, перемістяться на блок-ланцюжок.
Епоха криптовалют: як Блокчейн змінює світовий порядок Майкл Кейсі і Пол Вінья - журналісти The Wall Street Journal. У книзі Кейсі і Вінья спробували розвіяти страхи, пов'язані, наприклад, з нестабільністю курсу Біткоіна, його анонімністю, недержавним забезпеченням валюти і т.д. Журналісти пояснили походження криптовалюти, її функції і розповіли, що потрібно знати, щоб зорієнтуватися в новій економічній реальності.
Інтернет речей. Майбутнє вже тут Інтернет речей поки здається чимось далеким: «розумні» замки, термостати, холодильники та освітлювальні прилади постійно показують на виставках споживчої електроніки, але ми сприймаємо такі пристрої як дивні примхи. Семюел Грінгард розповідає, чому майбутнє саме за технікою, підключеною до Мережі, і як зміниться світ, в якому всі матеріальні предмети зможуть обмінюватися інформацією.


Блокчейн технології - де навчають фахівців (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: