Що значить непідтверджена транзакція на BlockchainНепідтверджені транзакції Blockchain - портал Guland

Кількість транзакцій в мережі постійно зростає, а це значить, що блоки, в яких вони зберігаються, заповнюються швидше. Через це виникає поширена проблема - затримка транзакції в результаті того, що вона не підтверджена. Час очікування переказу може затягнутися на кілька годин, днів, а часом і тижнів. Це створює очевидні незручності, особливо в ситуаціях, коли необхідно перевести кошти в стислі терміни. У цій статті ми розглянемо, що таке непідтверджені транзакції Blockchain і з'ясуємо, що необхідно робити в таких ситуаціях.

Що таке транзакція і черга

Транзакція - це запис в ланцюжку блоків, званої Блокчейн.

Будь-яка криптотранзакція містить три типи даних:

Черга транзакцій Біткоіна - набір операцій в Blockchain, які довгий час чекають проведення через низьку комісію, підвищене навантаження та інших чинників. Відомо, що працездатність мережі забезпечують майнери, які використовують наявні потужності для обробки транзакцій і пошуку необхідного хеша при проведенні операції. В першу чергу обробляються угоди з більш високою комісією, після чого майнери приймаються за транзакції з меншою премією. Так і формується черга Біткоінів, в «голові» якої більш привабливі операції, а в «хвості» платежі з мінімальною премією.Як перевірити транзакцію в Блокчейн

Щоб подивитися чергу транзакцій Blockchain, можна скористатися одним з наступних сервісів:

  1. Гаманець Blockchain.info. Щоб відстежити транзакцію, необхідно внести відомості про неї в спеціальний рядок «Пошук». Подивитися операцію можна по хешу, IP або адресою. Якщо перейти в розділ Charts, легко дізнатися чергу транзакцій Біткоінів зараз, а саме загальний розмір не проведених операцій.

  2. Chain.so - ще один зручний сервіс, де легко можна глянути список транзакцій Блокчейн. У верхньому рядку можна знайти угоду по одному із запропонованих варіантів. Тут же вказується приблизний час, який йде на обробку кожної транзакції, її розмір, найменування майнера та інші параметри.

  3. Btc.com. Відразу після входу на головну сторінку користувач бачить список і розмір останніх блоків, час і винагороду. Нижче ви можете перейти по посиланню «Непідтверджені транзакції». Після переходу можна побачити рекомендовану комісію. Нижче ви можете побачити час перерахування з урахуванням розміру комісії, а також розмір мемпул.

Що значить непідтверджена транзакція

Непідтверджена транзакція - це транзакція, яка після її ініціювання не була додана в блок. Робота мережі Bitcoin підтримується майнерами, які і «обробляють» перекази. У них є власний пріоритет - чим вище комісія за байт транзакції, тим швидше вона буде додана в новий блок. Так що підтвердження транзакції Біткоінів в Blockchain залежить від комісії, яку вибрав відправник.

Головною причиною непідтвердженої транзакції називають низьку комісію, яку виставив користувач. У більшості гаманців є поняття рекомендованої комісії, яку програма вибирає сама. Однак, цей показник може бути, як занижений, так і завищений.Як прискорити транзакцію Blockchain

Якщо проводка вже була відправлена ​​в систему, але з якоїсь причини зависла транзакція в Блокчейн, є кілька варіантів вирішити цю проблему.

Opt-In Replace-by-Fee

Ця опція дозволяє користувачеві направити криптотранзакцію ще раз, але тільки вже з більш високими криптовитратами.

Якщо власник Біткоінів спробує зробити все це без відповідної опції, мережа сприйме її як спробу подвійної витрати. Відповідно, така криптоугода НЕ ​​буде оброблена.

Використання Opt-In Replace-by-Fee дозволяє вирішити цю проблему, тому що мережа побачить, що користувач відправляє ту ж проводку, але тільки з більш високою комісією.

Єдина проблема, з якою можна зіткнутися клієнт мережі в цьому випадку - не всі майнери підтримують таку функцію. Тобто необхідно дочекатися моменту, поки на операцію зверне увагу той майнер, який працює з Opt-In Replace-by-Fee.

CPFP (Child Pays for Parent)

Цей метод розрахований на ситуації, коли відправник створив нову транзакцію з битками, які «умовно» отримав з іншої транзакції, яка ще не була підтверджена. В такому випадку, для проведення операції необхідно сплатити комісію ще за ту саму непідтверджену транзакцію.

Отже, особливість цього способу в тому, що він не безкоштовний, і його підтримують не всі пули. Але все ж в його ефективності немає сумнівів. Щоб просунути угоду, треба скористатися одним з виходів операції, з якої виникли проблеми. Правда, важливо, щоб цієї суми вистачило як для старої, так і для нової угоди.

Тобто, користувач створює ще одну транзакцію, використовуючи для цього вихід, наприклад, здачу, для того щоб відкрити ще одну угоду. Пересилати Біткоіни можна собі ж, головне, щоб була задіяна здача з проблемного переказу.Прискорювачі

Прискорювач транзакцій viabtc контролює швидкість проходження в мережі Блокчейн. Це відносно новий сервіс, який встиг зібрати безліч шанувальників. Його основна мета в тому, щоб прискорити просування завислих переказів в мережі. Причому його необхідність не викликає сумнівів, тому що таких зависающих транзакцій з'являється все більше, і з ними не може впоратися навіть людина, яка дійсно розбирається в криптовалютах. А новачкам взагалі без сервісу viabtc не обійтися. Так що за допомогою цього невеликого прискорювача можна забути про очікування підтвердження транзакції, яка не надходить протягом кількох діб.

Скасування транзакції

Мережа настільки завантажена, що непідтверджена транзакція Blockchain з'являється дуже часто, а значить, потрібно розібратися, що з цим робити. Незважаючи на те, що в Блокчейні непідтверджена транзакція - це звичайне явище, що робити, мало хто знає. Найбільш популярне питання «чи можна скасувати транзакцію в Blockchain».

Так можна. Але є умова - це можна зробити лише в установленому на комп'ютері гаманці. Така процедура не принесе ніякого результату, якщо користувач використовує хмарні гаманці. Якщо транзакція була здійснена з них, треба шукати альтернативний варіант її скасування.Непідтверджені транзакції на Blockchain (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Додати коментар: