У чому різниця між приватним і публічним БлокчейномПублічні та приватні Блокчейни - портал Guland

Існує ряд пояснень того, що таке Блокчейн і в чому саме полягає різниця між Біткоіном і Блокчейном, але ще одна область, в якій виникає багато питань, - це різниця між публічними і приватними Блокчейнами.

Приватні Блокчейни корисні для корпорацій, які хочуть скористатися наявними можливостями децентралізованих регістрів для поліпшення поточної функції. Давайте подивимося на глибоке порівняння публічних і приватних Блокчейнів.

Подібність публічного і приватного Блокчейна

Багато різновидів Блокчейна розвивалися роками, і термінологія часто невірно тлумачиться. Це легко зробити, тому що у публічного і приватного Блокчейнів багато спільного:

Отже, чим вони відрізняються?Публічний Блокчейн і відомі учасники

Єдина відмінність між загальнодоступним і приватним ланцюжком блоків пов'язана з тим, кому дозволено брати участь в мережі, виконувати узгоджений протокол і вести спільну книгу. Публічна мережа Блокчейнів повністю відкрита, і будь-хто може приєднатися і брати участь в мережі. Мережа зазвичай має механізм стимулювання, щоб спонукати більшу кількість учасників приєднатися до мережі. Біткоіни сьогодні є однією з найбільших публічних мереж Блокчейнів.

Одним з недоліків загальнодоступного ланцюжка блоків є значна обчислювальна потужність, яка необхідна для підтримки розподіленого регістра в великому масштабі. Більш конкретно, для досягнення консенсусу кожен вузол в мережі повинен вирішити складну, ресурсномістку криптографічну проблему, яка називається доказом роботи, щоб гарантувати, що всі синхронізовані.

Іншим недоліком є ​​відкритість публічного ланцюжка блоків, яка практично не має на увазі конфіденційність транзакцій і підтримує лише слабке уявлення про безпеку. Обидва з них є важливими міркуваннями для випадків корпоративного використання Блокчейна.

Приватний Блокчейн і підприємство

Приватна мережа Блокчейн вимагає запрошення і повинна бути перевірена або мережевим стартером, або набором правил, запроваджених мережевим стартером. Компанії, які встановлюють приватний ланцюжок блоків, зазвичай встановлюють дозволену мережу. Це накладає обмеження на те, кому дозволено брати участь в мережі і тільки в певних транзакціях. Учасникам необхідно отримати запрошення або дозвіл на приєднання. Механізм контролю доступу може відрізнятися: існуючі учасники можуть вирішувати майбутнє учасників; регулюючий орган може видавати ліцензії на участь; або консорціум може приймати рішення замість цього. Як тільки об'єкт приєднається до мережі, він буде грати роль в підтримці ланцюжка блоків децентралізованим чином.

Hyperledger Fabric від Linux Foundation є прикладом реалізації структури Блокчейна з дозволами і одним з проектів Hyperledger, підтримуваним The Linux Foundation. Він був спроектований з урахуванням цих вимог підприємства.

Цей тип дозволеної моделі Блокчейна дає можливість використовувати більше 30 років технічної літератури для реалізації значних переваг. Зокрема, цифрова ідентифікація має основоположне значення для більшості випадків використання в галузі, будь то рішення проблем ланцюжка поставок, порушення роботи фінансової галузі або сприяння обміну даними пацієнтів / постачальників в сфері охорони здоров'я з високим рівнем безпеки. Тільки суб'єкти, які беруть участь в конкретній транзакції, матимуть знання і доступ до неї - інші суб'єкти не будуть мати до неї доступу. Дозволені ланцюжки блоків також дозволяють на кілька порядків підвищити масштабованість з точки зору транзакційної пропускної здатності.

Наступні кроки в вашій подорожі по Блокчейн

Величезна обіцянка і прискорений розвиток дозволеної технології Блокчейна в поєднанні з інтенсивним діловим інтересом з боку широкого кола галузей промисловості є ідеальним стимулом для все більшого числа підприємств, щоб почати розгортання мереж Блокчейнів в виробництві. Передбачається, що ці дозволені мережі скоро прямо або побічно вплинуть на всі аспекти людського підприємництва.Публічні та приватні Блокчейни (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: