Розумні міста Блокчейн більш досяжні, ніж думають людиРозумне місто Blockchain - портал Guland

Дубай поставив перед собою амбітну мету: стати першою державою Блокчейн-лідером в світі до 2022 року.

Місця, де можна використовувати Blockchain в містах майже нескінченні, але є деякі основні області, де Блокчейн буде являти собою значне поліпшення.

Давайте подивимося на деякі з цих областей, щоб побачити, як блок-ланцюг може вплинути на життя міста в найближчі роки.

Що таке цифрове розумне місто

Розумне місто - концепція інтеграції декількох інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ) та Інтернету речей (IoT рішення) для управління міським майном.

Активи міста включають, місцеві відділи інформаційних систем, школи, бібліотеки, транспорт, лікарні, електростанції, системи водопостачання та управління відходами, правоохоронні органи та інші громадські служби. Метою створення «розумного міста» є поліпшення якості життя за допомогою технології міської інформатики для підвищення ефективності обслуговування і задоволення потреб резидентів.

ІКТ використовуються для підвищення якості, продуктивності і інтерактивності міських служб, зниження витрат і споживання ресурсів, поліпшення зв'язку між міськими жителями і державою. Застосування технології «розумного міста» розвивається з метою поліпшення управління міськими потоками і швидкої реакції на складні завдання.Що може привнести Blockchain в систему «Розумне місто»

Міста по всьому світу вже працюють, щоб стати тим, що ми називаємо «розумними містами». Вони використовують підключення пристрою IoT, щоб робити все - від виявлення пострілів, до моніторингу трафіку і якості повітря.

І вгадайте що? Всі ці пристрої IoT можуть бути зареєстровані на блоковому ланцюжку.

Є багато можливостей для додавання Блокчейна в міські системи, які вже підключені. Ці системи збирають безліч даних, які можуть бути поміщені в блок-ланцюг. Модернізація до блокування спростить міським урядам доступ до цих даних і управління ними.

Скажімо, коли пропадає електрика в будинку або цілому кварталі, він може викликати автоматичне повідомлення посадовим особам, відповідальним за його налагодження.

Не кожна камера безпеки або електронний замок виготовляються однією і тією ж компанією. Чи не кожен гараж або стоянки використовують одні і ті ж датчики паркування для визначення машин.

Якби ми могли безпечно організувати всі ці дані на сумісній магістралі, тоді правоохоронні органи (або урядовці або той, кому дозволений доступ до даних) зможе отримати цей доступ, не пройшовши через кілька окремих етапів.

Blockchain може допомогти вирішити багато проблем неефективності міста майже відразу.

Громадська безпека

Комунікація і обмін даними можуть також вплинути на громадську безпеку.

Наприклад, компанія в Бостоні, яка намагається використовувати Blockchain для даних громадської безпеки в поліцейських управліннях. Їх дані дуже слабо організовані. Силоси даних недоступні для поліцейських ділянок в різних районах одного і того ж міста. Поточна система дуже рудиментарна, тому що немає кращого способу обміну конфіденційними даними між відділами.

Blockchain може забезпечити безпечну систему для обміну конфіденційними даними.

Проводи не перетинаються, і можливості не будуть втрачені через відсутність зв'язку. Це все ще необхідно зіставити з правом громадянина на недоторканність приватного життя і лімітом уряду на відстеження осіб.

Але добре бачити, що люди говорять про обмін даними і працюють над превентивними заходами, такими як аналіз статистики злочинності і планування поліцейського патрулювання навколо цієї інформації.Громадський транспорт

Більшість великих міст в значній мірі залежать від громадського транспорту. Деякі з них не можуть працювати без нього. Є можливості впровадити Блокчейн для роботи і тут.

Нещодавно Нью-Йорк отримав контракт на $ 573 мільйони доларів на перехід від своєї багаторазової MetroCard до електронних читачів. Прямо зараз, жителі Нью-Йорка змушені вручну перетягувати карти і заправляти їх грошима в міру необхідності.

У таких містах, як Сан-Франциско і Лондон, вам навіть не потрібна карта. Ви можете сканувати свій телефон і знімати платіж з підключених акаунтів, таких як Apple Pay або PayPal.

Наступним кроком буде використання системи на основі ланцюжка для оплати. Якщо у пасажирів є Біткоін гаманець на своєму смартфоні, вони можуть заплатити за будь-який транзитний прохід, програми лояльності або покупку без карти.

І це може стати додатковим стимулом для громадського транспорту.

Розумні стимули

Ще один цікавий аспект міст - то, як вони можуть стимулювати громадян приймати позитивні рішення.

Ось гіпотеза: скажімо, ви вирішили користуватися громадським транспортом, щоб дістатися на роботу кожен день на цьому тижні, а не на своїй машині.

Коли в ланцюжку реєструється інформація, що ви використовували громадський транспорт весь тиждень, ви отримуєте знижку на свій рахунок за електроенергію в цьому місяці. Або, може бути, вам приписують одну безкоштовну поїздку на автобусі.

Як би там не було, стимул повинен м'яко підштовхувати людей до етичних, стійких і прозорих способівспоживання і виробництва товарів і послуг.

Це може привести до створення більш стійких, придатних для житла міст з меншою кількістю проблем і неефективності. Зрештою, це те, чим Блокчейн може нам допомогти.

І якщо Дубай досягне своєї мети в 2022 році, у нас може з'явитися приклад, якому прослідують і інші міста через кілька років.Яка ситуація в світі

Зараз у всьому світі не так багато інтелектуальних розумних міст в глобальному співвідношенні, при цьому розвиток розумних міст - трудомісткий процес, який зачіпає всі верстви інфраструктури. До їх числа можна віднести Лондон, Київ, Нью-Йорк, Сінгапур, Берлін, Токіо.

Сінгапур - високорозвинене місто, де безпілотні автомобілі вже не межа фантастики. Дуже добре налагоджена система транспорту, а кожен будинок обладнаний датчиками для перевірки споживання води, електроенергії та інших показників.

Лондон - також добре розвинений транспортний вузол. Завдяки онлайн-сервісам і мобільних додатків жителі легко орієнтуються в схемах підземного і вуличного транспорту і спокійно можуть спланувати пересування по місту. Найкращі результати були зафіксовані в категоріях мобільність і охорона здоров'я.

Нью-Йорк - завдяки використанню датчиків розпізнають вібрацію від пострілів, копи оперативно реагують і усувають загрозу. Місто визнано найбезпечнішим. Тут також кращі результати виявилися в категорії безпеки і мобільність.

Берлін - особлива увага приділена енергозберігаючим технологіям, заради зменшення викидів токсичних речовин. Встановлено високі вимоги до досліджень і розробок технологій в сфері навколишнього середовища. Найкращі результати показані в категоріях охорона здоров'я і продуктивність.

Токіо - із застосуванням новітніх технологій місто стало містом хмарочосів з чистим повітрям. А завдяки гарній транспортній інфраструктурі стало можливим відслідковувати і прогнозувати автомобільний трафік. Синонімом це міста можна вважати «розумний транспорт».Блокчейн і розумне місто (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: