Централізований і децентралізований Blockchain



Блокчейни викликали інтерес у інвесторів з усього світу завдяки їх неймовірній обіцянці бути нетлінною бухгалтерською книгою. Коли більшість людей думають про Блокчейн, вони мають на увазі децентралізовані або загальнодоступні Блокчейни, такі як Біткоіни, в яких будь-хто може отримати доступ і брати участь. Однак технологія Блокчейна не обмежується тільки децентралізацією, оскільки централізовані Блокчейни також мають деякі переваги для корпорацій.

Централізований і децентралізований Блокчейн - портал Guland

Схожість між централізованими і децентралізованими Блокчейнами

З технологічної точки зору як централізовані, так і децентралізовані ланцюжки блоків дуже схожі, так як обидві розподілені в тимчасових мережах, де кожен вузол відповідає за зберігання та захист загальної книги. І для тих, і для тих Блокчейнів потрібен узгоджений механізм (наприклад, підтвердження роботи або підтвердження участі) між вузлами для створення єдиної бухгалтерської книги. Обидва цих типа ланцюжків блоків також повинні забезпечувати верхню і нижню межі безпеки і ефективності мережі.

Відмінності між централізованими і децентралізованими Блокчейнами

Найбільший фактор, який відрізняє централізовані ланцюжки блоків від децентралізованих, - це пул вузлів, які можуть брати участь в мережі і вносити адміністративні зміни в мережу. Так, наприклад, Біткоіни, який є найбільшим загальнодоступним Блокчейном в світі, не має перешкод для доступу, коли мова заходить про доступ до бухгалтерської книги та спільному використанні комп'ютера для виконання алгоритму перевірки роботи. На відміну від цього, IBM HyperLedger Fabric є більш налаштованою в тому сенсі, що організація, яка розгортає Blockchain, має право голосу в кожному аспекті участі в Блокчейні. Централізовані Блокчейни, як правило, більш обмежені в тому, кому вони дозволяють вносити зміни в книгу, так як вони використовують Blockchain для внутрішніх записів.

Переваги децентралізованих Блокчейнів

Децентралізовані Блокчейни, такі як Біткойн, який є найпопулярнішим Блокчейном в світі, мають дуже високий рівень безпеки через величезну кількість ресурсів майнінга, які використовуються для захисту мережі. Це означає, щоб скоординувати успішну атаку на мережу Біткоін зловмисний хакер мав би отримати величезну кількість ресурсів, що економічно невигідно. Ще однією перевагою є те, що будь-хто може використовувати мережу для відправки коштів в будь-яку частину світу без посередників.

Недоліки децентралізованих Блокчейнів

Через свій публічний характер публічні ланцюжки блоків, такі як Біткоіни, схильні до всіляких аналізів, які можуть виявити більше інформації про учасників мережі, роблячи Blockchain менш приватним. Величезна кількість майнерів, що займаються майнінгом в мережі, означає, що складність повинна збільшуватися, що призводить до в основному марних обчислень, виконуваних майнерами для того, щоб перевершити один одного. Підраховано, що кожна Біткоін-транзакція коштує приблизно стільки ж електроенергії, скільки потрібно для споживання середнього будинку на протязі восьми днів. Тому публічні книги не дуже екологічні.

Переваги централізованих Блокчейнів

Централізовані ланцюжки блоків пропонують набагато більше можливостей настройки та контролю над мережею для організації, яка її розгортає, оскільки вони можуть вирішувати, хто буде брати участь в мережі. Це означає, що не потрібно стільки ресурсів вкладати в боротьбу за безпеку мережі, що робить централізовані Блокчейни більш екологічними в порівнянні з їх децентралізованими аналогами. Це також означає, що вони мають більш високу загальну пропускну здатність, тому що вони вибирають обладнання, на якому працює мережа. На практиці це означає, що корпорації можуть використовувати приватні Blockchain для зберігання конфіденційної інформації серед вузлів, яким вони довіряють. Це дозволяє їм використовувати неймовірну міць Блокчейнів, не розкриваючи конфіденційну інформацію.

Недоліки централізованих Блокчейнів

Оскільки для забезпечення безпеки мережі не так багато обчислювальної потужності, як у випадку децентралізованих ланцюжків блоків, централізовані ланцюжки блоків менш захищені. Для змови потрібно лише кілька вузлів, на яких розміщена мережа, оскільки достатньо ресурсів для злому мережі. Крім того, оскільки транзакції не доступні для публічного перегляду, складніше перевірити справжність транзакцій для зовнішньої сторони. Крім того, оскільки приватні книги недоступні для загального користування, вони мало кому знадобляться, крім корпорацій, які їх розгортають.

Блокчейн: децентралізована економіка (відео)

Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Вам також буде цікаво: