Як працювати з криптобіржею ЕксмоКриптовалютна біржа Exmo - портал Guland

Криптовалютних бірж сьогодні можна нарахувати не один десяток, умови у всіх різні, так само як і ступінь надійності. У даній статті буде приділено увагу біржі EXMO. На ринку вона працює вже не перший рік, стабільно зростає кількість клієнтів і торговий обсяг.

Дана біржа користується популярністю завдяки можливості поповнення її аккаунта фіатними грошима. А відгуки характеризують її як надійну. Втім, ніщо не буває ідеальним, тому про недоліки ми також поговоримо.

Що таке Ексмо - огляд майданчика

Exmo - це універсальна платформа, яка об'єднує в собі всі можливі сфери застосування криптовалют. Розрахована на користувачів з території СНД, так як інтерфейс сайту доступний на 10 мовах, серед яких є українська та російська.

Офіційний сайт: https://exmo.com і https://exmo.me (дзеркало).

Про початок роботи автори проекту заявили в лютому 2014 р. хоча відповідний домен був зареєстрований за кілька років до цього. Належить міжнародна біржа криптовалют ексмо.мі Finance LLP з реєстрацією в Великобританії. Хоча заснували біржу підприємці з СНД. Зокрема, Іван Петуховскій, Павло Лернер. Повідомляється, що у компанії є офіс в Барселоні.

Біржа ще в 2014 році змогла залучити 100 000 клієнтів. У 2017 подолана позначка в 1 мільйон користувачів. Контора вельми популярна в Європі і навіть отримала нагороду «найкраща біржа 2017 року» за версією BTC Awards CIS. За деякими даними, кожен другий російськомовний трейдер / інвестор в області криптовалют має рахунок на Ексмо.

В історії були неприємні моменти, наприклад, в січні 2017 р. Роскомнадзор заблокував роботу біржі на території РФ. Але адміністрація швидко цю заборону оминула й буквально протягом декількох днів робота була відновлена. Зроблено це було завдяки створенню дзеркальної адреси і біржа exmo.me російською продовжила свою роботу в штатному режимі.

Відносно сайту, можна сказати, що його дизайн виконаний по-сучасному, і після його відвідин, хочеться почати користуватися цим сервісом.

EXMO - одна з не багатьох бірж, що надає своїм користувачам функцію cashback до 60% на оплачену в торгівлі на біржі комісію. Також вона є єдиною біржею, на якій пари торгуються до гривні і рубля і мають високі обороти торгівлі. Така активність застосування гривні і рубля обумовлена ​​в основному СНГ аудиторією біржі, хоча географія користувачів біржі величезна.

Ексмо - один з кращих варіантів для новачків в області криптовалют за рахунок своєї простоти, функціоналу і перспективи.


Реєстрація на біржі Exmo

Як і на будь-якій біржі, почнемо з питання, як зареєструватися. Сама процедура відкриття нового рахунку не відніме багато часу.

Інструкція по створенню аккаунта досить проста:

 1. Заходите на сайт.
 2. Тиснете на кнопку «Реєстрація» у правому верхньому куті.
 3. Заповнюєте стандартні поля.

  Реєстрація на біржі Exmo - портал Guland

 4. На останньому етапі залишиться підтвердити пошту. На вказаний email прийде лист з посиланням.

Як бачите, завести аккаунт на майданчику не складе труднощів.

Відкривати 2 аккаунта не дозволяють, в клієнтській угоді це називають порушенням правил, можуть заблокувати обидва облікові записи.Вхід в особистий кабінет

Авторизація на сайті також дуже проста: вводите Email і Пароль, і розгадуєте капчу.

Вхід в Exmo - портал Guland

У кого включена двухфакторна аутентифікація (2fa), то доведеться ще ввести код з СМС, щоб увійти до свого кабінету.

Ідентифікація

На відміну від інших бірж обов'язково проходити верифікацію особистості на Exmo не потрібно. Якщо ви плануєте працювати тільки з криптовалютами і не плануєте виводити долари і євро на банківську карту, то можна обійтися і без підтвердження особистих даних.

З іншого боку, аутентифікація не складна, тому якщо вирішили влаштуватися на EXMO надовго, то краще її пройти. Зможете виводити гроші на карти, банківським переказом і на ті платіжні системи, які вимагають від клієнтів підтвердження даних.

Давайте розглянемо, які документи необхідні для верифікації адреси. Отже, ідентифікація проводиться в кілька етапів:

 1. Підтвердження особистості - потрібно завантажити скан копію паспорта.

 2. Підтвердження адреси - завантажується копія будь-якого документа, який може підтвердити адресу проживання. Це може бути виписка з банку, квитанція про оплату комунальних послуг і т. д.

 3. Верифікація угоди - просто роздруковуєте угоду, на кожній сторінці ставите підпис, потім скануєте його і завантажуєте через особистий кабінет.

 4. Селфі з ID картою - потрібно зробити фото із закордонним паспортом / ID картою в руці (можуть попросити зробити це на тлі вашого облікового запису на біржі). Цей тип верифікації виконується за запитом криптобіржі.

Форми для завантаження документів знаходяться в особистому кабінеті. Вимоги до документів стандартні - копії повинні бути високої якості, текст повинен бути читабельним. Не можна обробляти зображення в фоторедакторі, обрізати куточки і т. д, просто відсканували і відправили зображення.Як працювати на біржі Ексмо

Біржу не обов'язково використовувати саме для спекуляція криптовалютами. Тобто користуватися біржею можна для інвестицій та обміну валют. А маржинальна торгівля - лише один з режимів роботи EXMO.

За більшу частину операцій біржа стягує невелику комісію:

Створення гаманців

У верхній частині сайту побачите 4 посилання: Торги, Торги New, Швидкий обмiн, Гаманець. Нас поки цікавить гаманець, перейшовши в нього побачите список всіх підтримуваних валют, в правій частині кнопки поповнити і вивести.

Створення гаманців - портал Guland

Якщо працювати плануєте з криптовалютами, то спершу потрібно буде створити захищений гаманець, на який будуть перераховуватися гроші. Припустимо, потрібно отримати Біткоін гаманець, для цього вибираємо пункт поповнити і в правій частині тиснемо створити адресу.

створити адресу - портал Guland

Якщо вас цікавить, як дізнатися номер гаманця Exmo (за умови, якщо раніше вже адреса створювалася), то також переходите по кнопці «Поповнити» і адреса буде відображена в правій частині екрана.

Як бачите, відкрити гаманець дуже просто і його можна використовувати для будь-яких цілей: торгівлі, інвестицій, збору монет.Поповнення

Для того, щоб завести гроші на біржу, ви можете поповнити свій гаманець, натиснувши на відповідну кнопку, біля кожної з представлених валют:

Мінімальний депозит складає 1 долар. Зовсім без комісії відправити кошти на баланс не вийде. А ось, як поповнити Exmo з мінімальною комісією питання залишається відкритим. Раніше вигідніше було класти гроші з карти або з QIWI, якщо без верифікації.

Обмін криптовалют

Якщо використовувати сервіс як обмінник, то можна як продати криптовалюти на біржі Exmo, так і купити Біткоіни, Лайткоіни, Догікоіни, Ефір, Ріпл. Іншими словами відбувається простий обмін однієї крипти або фіатної валюти на іншу. Просто вводите суму в наявних у вас грошей, вибираєте напрямок обміну і з урахуванням актуального курсу отримуєте потрібну суму в іншій валюті.

Наприклад, щоб обміняти Біткоіни на гривні, перейдіть в вкладку «Швидкий обмiн», виберіть потрібні валюти, введіть суму і натисніть кнопку «Обмін».

Обмін криптовалют - портал Guland

Як бачите, міняти одну валюту на іншу досить просто, і багато хто використовує ресурс саме в цих цілях.Виведення коштів

Вивести гроші з Exmo можна все в тій же вкладці «Гаманець», при натисканні на кнопку «Вивести». Мінімальна сума виводу для кожної валюти своя і вона вказується системою. Вивід без верифікації можливий на платіжні системи типу Payeer, Perfect Money, AdvCash, а також на карти Visa/MasterCard при виведенні в гривнях.

За криптовалюти комісія при виведенні коштів фіксована, а при виведенні фіата розраховується як відсоток від суми. Так що при великих сумах може бути вигідніше виводити гроші саме в криптовалютах.

Якщо ви змінили дані свого облікового запису, то адміністрація може на 3 доби заблокувати можливість виведення коштів. Те ж саме робиться при першому поповненні рахунку з гаманця Яндекс.Грошей (на 3 дні) і гаманця Ківі (1-2 дні).

Виведення коштів з Exmo - портал Guland

Як торгувати

Перейшовши у вкладку «Торги», перед вами з'явиться інформація більш звична для трейдера, ніж просто для користувачів Інтернету, але якщо ви хочете заробляти на криптовалютах, то доведеться звикати і вам.

вкладка «Торги» - портал Guland

Як ви бачите, справа сторінки розташовані доступні торгові пари, серед яких BTC / USD, BTC / UAH, DASH / USD і інші. Натиснувши на цікаву для вас пару, ви зможете побачити графік, за яким зможете аналізувати його і прогнозувати подальшу зміну ціни. Дана біржа надає дуже корисний інструмент, для аналізу ціни, яким користуються практично всі трейдери, які торгують на фондовому ринку - стакан. Даний інструмент, дозволяє подивитися, де великі гравці хочуть увійти в ринок, тобто допомагає визначити сильний рівень, від якого можна входити в угоду.

ордера - портал Guland

Нижче розташовані склянки цін, де вказані такі дані: «Ціна» - ціна, по якій виставлено ордер і обсяг угоди. У лівому стовпчику вказані ордера на продаж, в правій колонці вказані ордера на купівлю.Торгувати можна укладаючи угоди за ринковою ціною, за це відповідає кнопка «За ринком». Потрібно просто вказати суму покупки / продажу криптовалют і натиснути купити або продати.

За ринком - портал Guland

Або «За лімітом» - поля ті ж самі, але додається пункт ціна - задається рівень, на якому угода буде укладена. Функція корисна якщо ви, наприклад, думаєте, що корекція продовжиться і хочете придбати крипту за нижчою ціною, але немає часу стежити за графіком в режимі онлайн весь цей час.

За лімітом - портал Guland

Є обмеження за кількістю розміщених за день ордерів. Система зареєструє тільки перші 20 ордерів, всі наступні враховуватися і виконуватися не будуть.

Ваша заявка може здійснитися частинами. Тут потрібно розуміти, як грати на біржі. По суті EXMO - майданчик, на якій взаємодіють продавці і покупці криптовалют. Якщо ви хочете, наприклад, придбати 6 ВТС, то потрібен продавець, який бажає продати таку ж кількість битків. А так як в точності практично ніколи збігу не відбувається, ваша заявка може покриватися пропозицією кількох продавців.

Врахуйте, що в режимі маржинальної торгівлі буде нараховуватися певний відсоток кожен день за використання кредитних грошей. Так що довго тримати позицію відкритою з великим кредитним плечем може бути невигідно. Згодом тільки за рахунок відсотка отримаєте великий збиток, рано чи пізно доведеться повернути і позикові кошти, і відсотки, що набігли.

У найближчому майбутньому планується додати складні ордера і в цілому розширити торговельні можливості криптобіржі. По зручності торгівлі і можливостям Ексмо поступається конкурентам.

Стратегія торгівлі, секрети, схеми і техніки для криптобірж такі ж, як і для роботи зі звичайними біржами і форекс. Отримуєте сигнали про те, куди буде рухатися валюта, і танцюєте від цих даних.Курс

За допомогою сервісу можна дізнатися скільки коштує Біткоін, Лайткоін, Ефіріум, Ефір Класик, Дож, Зек, Ріпл і будь-яка інша валюта по відношенню до гривні, долара, євро, рубля. Подивитися курс Біткоіна, Ріппла і інших валют зараз на біржі ексмо.ме можна в правому блоці, де представлені валютні пари, і на графіку.

графік на біржі ексмо - портал Guland

На жаль графік не можна збільшити, але можна переглядати зміни ціни за День, Тиждень, Місяць і рік.

Торгівля через бота

Bot Exmo буде виконувати рутинну роботу за вас - він буде моніторити стан біржі, відстежувати поточний курс, створювати ордера на покупку за вигідним курсом, і, після їх виконання, продавати куплену валюту.

Торговий робот буде працювати на вашому комп'ютері, підключатися до біржі під вашим обліковим записом, все, що вам потрібно - стабільний Інтернет, наявність деякої суми на балансі біржі.

Давайте розглянемо основні особливості бота для торгівлі криптовалютами на Exmo в 2022 році:

 1. Вони бувають платними і безкоштовними. У першому випадку ви маєте справу з доробленими програмами, заточеними під певні складні дії. Безкоштовний робот годиться на більш прості дії (той же моніторинг по склянках ордерів).

 2. Під роботу бота необхідно заводити окремий акаунт, і поповнювати депозит. На своєму акаунті проробляти ці дії не рекомендується самими розробниками.

 3. Скрипт працює з усією сумою відразу. Саме з цієї причини бажано поповнювати для початку депозит на невелику суму, щоб упевнитися в його роботі.

 4. Бота можна узгодити з адміністрацією біржі. Для цього необхідно написати в підтримку, і домогтися дозволу на використання бота. В іншому випадку ви ризикуєте, що бот не буде проходити елементарних перевірок (типу «доведи, що ти не робот»).

 5. Торговий бот можна налаштувати під валютні пари. Наприклад, під USD-BTC, в залежності від того, чим ви плануєте торгувати.

Коди - як користуватися

Ex code (Exmo код) - це внутрішня валюта біржі для проведення швидких і зручних взаєморозрахунків з клієнтами. Коди Ексмо можна використовувати як спосіб вмить поповнити баланс торговельного майданчика або вивести гроші з неї.

Як купити Exmo Code

Купити код Ексмо можна через обмінники електронної валюти. Процес покупки полягає в тому, потрібно вибрати напрямок обміну, вказати суму і деяку іншу інформацію. Після оплати виставленого рахунку, обмінник по електронній пошті, яку ви вказали при заповненні заявки, висилає Exmo код. Після цього цей ключ потрібно завантажити на сайті біржі в розділі «Гаманець».

Де взяти

Щоб отримати код потрібно:

 1. Перейти в розділ «Гаманець».
 2. Опуститься вниз і навпроти валюти EX-CODE натиснути кнопку «Вивести».
 3. Вибрати валюту рахунку (BTC, ETH, USD, RUB, EUR, XMR, XRP, LTC і так далі) і вказати суму.
 4. Натиснути «Створити Ex-code».
 5. Підтвердити виведення грошей. Протягом декількох хвилин (зазвичай 1-10 хвилин) прийде лист на e-mail. Після переходу за посиланням в листі з'явиться повідомлення, що вивід з біржі підтверджений і сам код EXCODE створений.
 6. Копіюєте код і обмінюєте на інші платіжні системи.

Продати Exmo-code можна в будь-якому обміннику, де їх приймають чи використовуючи популярну платіжну систему Advcash.

Чат

Чат біржі Ексмо живе своїм життям. Краще взагалі не дивитися туди і не вірити нічому, що там пишуть: ніякої корисної інформації або грамотної аналітики там немає. Але якщо бажаєте самі писати в чаті, то доведеться поповнити рахунок свого гаманця.

Також можна переглядати лог чату exmo за минулий час. У цьому допоможуть окремі ресурси, які можна знайти в Інтернеті.

Як заробити

Майданчик Ексмо відмінно підійде як для новачків фінансової сфери, яким знадобилося швидко обміняти електронну валюту за прийнятним курсом, так і для бувалих біржовиків, які вміють користуватися непростими опціями біржі і знають стратегії заробітку.

Торгівля

Як заробляти на біржах криптовалюта exmo, за допомогою купівлі-продажу, було розглянуто вище. Повторюватися немає сенсу, досить сказати, що майданчик залучає в механізм обміну криптовалют - це несе додаткові вигоди вкладникам. Якщо ви зможете грамотно розглянути конкретну ситуацію з фінансами і передбачити напрямок можливих змін, то зможете отримати чималий прибуток.

Майнінг

Сама біржа майнінг послуги не надає - не є програмою для видобутку або пулом. Але багато хто цікавиться, чи можна майнити на exmo гаманець. Якщо ви дійсно намайните блок на адресу біржі, то немає ніяких причин, чому біржа засмутиться від звалившихся на гаманець 25 Біткоінів і забанить ваш аккаунт.

Проте, правилами біржі EXMO майнінг безпосередньо на її гаманець строго заборонений і карається баном.

Справа в тому що, якщо майнінг відбувається на пулах і вони відправляють кошти як від сервісу, далеко не завжди можна сказати, чи був це майнінг або просто з якихось гаманців кошти відправлялися на біржу. Крім того, якщо майнінг на гаманець відбувається з пулів, то відправляються маленькі транзакції, які можуть бути менше за комісію, в результаті чого гроші не дійдуть до адресата.

Крани

Та ж ситуація і з подібними сайтами. Багато цікавляться, як заробити на Ексмо для чайника без вкладень, мають на увазі роботу з кранами. А ми вже з'ясували, що система має правило банити користувачів за вказування адреси гаманця для майнінгу і збору з кранів. Такі правила сервіси вводять з однією метою - уникнути великої кількості мікротранзакцій, тому що при подальшому використанні цих коштів може виявитися так, що комісія перевищить суму коштів. Тому, якщо ви бажаєте заробляти на кранах, то слід використовувати проміжний сервіс для накопичення монет, наприклад Faucethub. Чи існують крани для гаманця exmo? Так, якщо це накопичувальні крани з ручним виведенням.

Партнерська програма

Простий заробіток з Ексмо - це реферальная програма. Ви можете запрошувати користувачів і заробляти відсоток від комісій біржі по їх операціях. Кожен раз, коли зареєструвалася по вашому посиланню людина буде здійснювати будь-яку угоду на біржі, ви будете отримувати 25% від суми комісії, яку отримає біржа.

Транзакції

Наростаючий в останні місяці вал проблем з прохідністю Біткоін-транзакцій обумовлений саме тим, що рядові користувачі Біткоіна вже не можуть покластися на комісії, що рекомендуються більшістю сервісів. Залишається або призначати просто дуже великі комісії (порядку декількох доларів), або відправляти Біткоіни з тих сервісів, які оперативно стежать за необхідним розміром комісії і призначають саме таку комісію, яка потрібна для даного часу і даної транзакції. Відзначимо, що біржа EXMO не тільки задовольняє останньому вимогу, але і бере з користувачів фіксовану комісію за виведення будь-якої кількості Біткоінів, незалежно від того, яка комісія буде потрібно реально.

Що таке непідтверджена транзакція? Таке трапляється якщо комісія, яка була «причеплена» до транзакції користувача, виявиться на даний момент недостатньою для платежу подібного розміру.

Що тоді відбувається і як підтвердити транзакцію в exmo? Користувачеві доведеться чекати, поки навантаження в мережі не спаде, і весь цей час (нерідко - багато годин) відправлені кошти вже відсутні у колишнього власника і ще недоступні новому. У гіршому випадку, мережа взагалі не прийме Біткоін-переказ, і тоді кошти будуть недоступні кілька діб, після чого вони повернуться до власника (можливість "проштовхнути" переказ іноді є в наявності, але це вимагає додаткових витрат і спеціальних знань).

Буває ще одна проблема при виведенні коштів з біржі, але вона більше відноситься до поштових сервісів. Справа в тому, що на пошту не падає підтвердження про виведення коштів. Тоді можна порекомендувати тільки змінити пошту на Gmail.

Що являє собою API і як користуватися

Для початку розберемо що це таке. API (application programming interface, програмний інтерфейс програми) - це програмний механізм, який дає можливість отримувати з будь-якого програмного середовища інформацію, а також обмінюватися даними в реальному часі.

EXMO надає доступ до API за допомогою чотирьох способів:

 1. Public API - не вимагає використання методів авторизації і доступний за допомогою GET або POST запитів.

 2. Authenticated API - вимагає використання авторизації і доступний тільки з використанням POST запитів.

 3. Excode API - приватні функції доступні тільки з авторизацією. Для надання доступу до цих функцій необхідно звернутися в техпідтримку.

 4. Wallet API - вимагає використання авторизації і доступний тільки з використанням POST запитів.

Тепер розглянемо трохи докладніше приклад застосування API, що надається криптовалютною біржею EXMO.

Можна, використовувати API, щоб отримати дані про стан "склянок" на заданій парі. Це дозволить відображати поточні курси біржі EXMO на потрібній сторінці сайту. Можливо також і отримання інформації про те, скільки буде коштувати покупка певної кількості криптовалют по заданому напрямку обміну (ви отримаєте значення середньої ціни і підсумкової суми, яку потрібно буде витратити).

Мобільний додаток

Офіційний мобільний додаток у EXMO відсутній. Проте, користувачі можуть працювати з майданчиком через мобільну версію або використовувати програму TabTrader або ж завантажити один з доступних продуктів в магазинах додатків. Наприклад, в Google Play Market доступна програма EXMO від spb.dev. Завантаження і використання торгового майданчика на телефон ви робите на свій особистий страх і ризик.

Правда, розробники вже анонсували його вихід в найближчому майбутньому. Мобільна версія сайту нічим не відрізняється від десктопної, що робить роботу з мобільних пристроїв не дуже зручною - інтерфейс занадто «дрібний». Щоб купити / продати активи або просто подивитися актуальний курс валюти, потрібно постійно змінювати масштаб сайту.

Техпідтримка

Для зручності користувачів на біржі існує служба підтримки клієнтів, яка працює 7 днів на тиждень і 24 години на добу без перерв і святкових днів. Якщо у Вас виникло питання, побажання або пропозиція, то їх менеджери завжди готові допомогти Вам з будь-якою проблемою, а так само вислухати найсміливіші пропозиції щодо поліпшення сервісу.

Існує кілька способів зв'язатися з представником:

У розділі «Контакти» можна знайти і іншу інформацію по роботі сервісу. Правда, номер телефону ніде не вказано, так що подзвонити не вийде.

Видалити акаунт

Як піти з біржі в налаштуваннях майданчика виявлено не було. Проте є спосіб, як видалити гаманець. Для цього дивимося в угоду користувача на пункт 11.1:

У разі порушення Користувачем умов Угоди, законодавства Великобританії, норм моралі і моральності, або в разі змови з іншими Користувачами для порушення умов Угоди, EXMO має право заблокувати або видалити Особистий кабінет Користувача, заборонити або обмежити доступ до певних або всіх функцій Системи через його / її Особистий кабінет.

Відгуки

У відгуках не все гладко, є і погані і хороші. Основні претензії клієнтів до швидкості виведення і відповідей техпідтримки. Особливо багато таких повідомлень з'явилося в листопаді-грудні 2017 р., заявки яких розглядалися по 10-15 днів, або гроші списувалися з рахунку на EXMO, але не приходили на зазначені клієнтом реквізити.

У техпідтримки відповідь стандартна - все пояснюють високим навантаженням і обіцяють все виправити, все виплатити, але терміни не називають. До того ж в останні місяці кілька разів у бік збільшення були переглянуті комісії за виведення.

Враження, що адміністрація чи то не була готова до зростання числа клієнтів, то чи з самого початку не збиралася вирішувати цю проблему. Втім, є і ті, у кого проблеми з введенням / виводом не було, так що зі складнощами стикаються не всі клієнти Ексмо. А грамотний інтерфейс і доступні комісії також впливають на прихильність цільової аудиторії.

Форум

Платіжна система не має свого форуму, тому люди для спілкування вибирають інші майданчики. На самій же біржі є розділ EXMOWIKI - довідник і база даних по роботі криптовалютної біржі і основних операцій. Також є новинний розділ, доступ до документації.

Аналоги

Криптовалютні біржі набирають все більшої популярності і природно EXMO є не єдиною надійною системою в цій галузі. Є ще ряд інших, які ви можете спробувати в своїх цілях, як альтернативу Ексмо.

А враховуючи, що завдяки криптовалютним біржам, можна з мінімальною комісією і моментально обмінювати будь-які популярні криптовалюти на зручні нам грошові одиниці: гривні, євро, долар, рублі і виводити на популярні платіжні системи, наприклад на карту, впевнений дані аналоги, цікаві будуть багатьом, плюс ще на них можна торгувати і купувати будь-якими криптовалютами.

Далі перераховані схожі платформи:

Огляд криптографічної біржі Exmo (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Додати коментар: