Централізовані і децентралізовані криптовалютні біржіЦентралізовані і децентралізовані криптовалютні біржі - портал Guland

Якщо ви тільки починаєте торгувати криптовалютами, або навіть якщо у вас великий досвід, немає сумнівів, що ви можете бути перевантажені більш ніж 1600 цифровими валютами і більш ніж 200 біржами, на яких ви можете торгувати ними.

І хоча є подібності, кожен сервіс відрізняється. Єдина схожість, яке відрізняє біржі, це те, чи є вони централізованими біржами або децентралізованими біржами.

Хоча централізовані біржі виросли до величезних розмірів і домінують в екосистемі торгівлі криптовалют, є деякі, які вважають, що використання централізованих бірж для торгівлі суперечить всьому, що децентралізовані криптовалюти будують в першу чергу. Але є і ті, хто заявляє про переваги централізованих сервісів, таких як економія від масштабу і посилення функцій безпеки. Давайте більш детально розглянемо обмін криптовалют в порівнянні з централізованим і децентралізованим.

Централізовані біржі приносять користь новим трейдерам

Централізовані біржі, часто звані CEX, працюють як звичайна компанія, з командою управління, яка контролює операції, і чіткою ієрархією, яка розбита на функціональні області, такі як фінанси, операції, IT і так далі. Ви б визнали, що бізнес-модель цього типу обміну дуже схожа на традиційну біржу цінних паперів. Це сторонній посередник, який отримує вигоду від об'єднання покупців і продавців один з одним. Ви, мабуть, знайомі з деякими з найбільших централізованих бірж, включаючи OKEx, Bianance, Huobi, Bittrex, Coinbase, Kraken і інші подібні біржі.

Ми можемо з упевненістю сказати, що ці біржі почали приносити криптовалюти в маси, полегшуючи новим користувачам створення облікових записів і покупку їх першого Bitcoin або Ethereum. Це також допомогло швидко збільшити ліквідність на криптовалюти.Не доводиться сумніватися в тому, що централізовані біржі забезпечують легкий доступ для новачків в криптовалютах. Оскільки вони схожі на традиційні біржі цінних паперів, вони можуть працювати аналогічним чином, і централізовані біржі часто надають додаткові клієнтські послуги. Малоймовірно, що ви знайдете децентралізовану біржу, яка пропонує стоп-лосс, маржинальну торгівлю або кредитування, але ці послуги стають все більш стандартними на централізованих біржах.

Централізовані сервіси також зазвичай пропонують обмін від фіата до криптовалют і від криптовалютних до фіатних валют. Це робить їх дуже зручними для багатьох нових користувачів. Це також означає, що вони, як правило, регулюються урядом і повинні відповідати законам «Знай свого клієнта» і «Протидія відмиванню грошей» в країні їх реєстрації та проживання.

Ця прихильність урядових постанов, необхідність відмовитися від особистої інформації і той факт, що ці сервіси вимагають від користувачів передачі своєї конфіденційності та контролю третій стороні, суперечить самій суті криптовалют, які були створені, щоб звільнити людей від необхідності для сторонніх посередників і втручання держави в їх фінансове і особисте життя. Коли ви озираєтеся навіть на коротку історію технології Блокчейн, є багато випадків, коли централізація часто закінчується поганими результатами.

Ви, напевно, вже знаєте, що у централізованих бірж є свої проблеми, деякі з яких включають в себе:

Багато з цих проблем можуть бути пов'язані з тим фактом, що коли ви купуєте криптовалюти на одній з цих централізованих бірж і залишаєте свої монети в їхніх гаманцях, ви фактично не контролюєте закриті ключі. Якщо ви не керуєте закритими ключами, ви насправді не володієте криптовалютами. Вони перетворюють криптовалюту в систему дрібних резервів, що є одним з недоліків існуючих банківських і фіатних валютних систем, які повинні замінити криптовалюта.

Централізовані біржі також в деякій мірі відійшли від криптовалютної екосистеми останнім часом, так як багато хто відмовився перераховувати нові монети ICO через тиск з боку регулюючих органів та побоювань з приводу майбутніх правових проблем. Відсутність лістингу на великих централізованих біржах може створити проблеми з ліквідністю для всіх нових ICO, навіть тих, які підтримують відмінні проекти.Децентралізовані біржі залишаються автономними

Децентралізовані біржі, також відомі як DEX, можуть працювати автономно завдяки використанню розумних контрактів. Інтелектуальні контракти перетворюють ці біржі в щось схоже на рівноправну біржу, дозволяючи покупцям і продавцям торгувати безпосередньо, без необхідності посередника третьої сторони. Це зберігає децентралізований дух руху Блокчейна.

DEX - це досить нова розробка, і хоча в даний час вони складають лише невелику частину всієї торгівлі криптовалютами, їх число і популярність зростає. В даний час найбільший додаток dApp в мережі Ethereum - це децентралізований сервіс, відомий як IDEX.

Недолік, який стримує рух DEX, - це той же недолік, який розробники Блокчейн намагаються виправити, а саме масштабованість.

Ви, безсумнівно, чули, принаймні, про деякі з DEX, таких як Kyber Network, EtherDelta, 0x, Bancor Protocol і Counterparty DEX, і це лише деякі з них.

На додаток до проблем масштабованості, схоже, існують проблеми з призначеним для користувача інтерфейсом і дизайном, тому що більшість децентралізованих біржових сайтів дають відчуття сайтів кінця 1990-х років. Вони часто мають дивний дизайн і можуть працювати повільно, незважаючи на відсутність великого трафіку. Цей недолік трафіку є величезною проблемою для деяких, оскільки він шкодить їх ліквідності і здатності наладити належний обмін.

Децентралізовані біржі дійсно забезпечують децентралізацію в торгах, але вони також мають деяку централізацію в розробниках, які контролюють роботу біржі. Це негласні люди, які пишуть код для dApps і розумних контрактів. Через цю часткову централізацію DEXs все ще стягують торгові збори, хоча вони набагато менші, ніж у їх централізованих колег.

DEXs дають одну велику перевагу для ринку. Деякі початкові пропозиції монет потрапляють на один або кілька DEX незабаром після лістингу, і це може допомогти їм в кінцевому підсумку потрапити на великі централізовані біржі. У той час як DEX легко перерахує нову монету, CEXs вимагають більш розвиненого і зрілого проекту, перш ніж перераховувати монету.DEX також досить лякає новачків в криптовалютах в більшості випадків. Вони вимагають більш високого ступеня технічних знань і не мають зручного інтерфейсу, який ви зазвичай знайдете при централізованих сервісах. Їм також не вистачає таких функцій, як прямі покупки, маржинальна торгівля, ордера стоп-лосс і інші більш традиційні біржові пропозиції.

Є також почуття, що деякі DEX страждають, тому що вони можуть пропонувати тільки маркери, вбудовані в їх платформу. Наприклад, DEX, що працює в мережі Ethereum, може пропонувати тільки маркери на основі Ethereum при обміні. Крім того, можливі атомні свопи, які дозволять легко обміняти будь-яку валюту Блокчейна, і позбавлять від необхідності пропонувати тільки власні активи.

Все це в сукупності утримує DEX від масового впровадження, і це ставить їх перед проблемою ліквідності, оскільки у них просто не вистачає користувачів.

На закінчення

В даний час є багато вагомих аргументів на користь централізації, але в кінцевому підсумку ми повинні розглянути, як це в кінцевому підсумку вплине на криптовалюти, які в своїй основі мають бути децентралізовані і відокремлені від нинішніх банківських і фінансових екосистем. Тим не менш, є хороші і погані сервіси, коли ви дивитеся на централізований або децентралізований проект.

Коли справа доходить до рішень, рішення повинно бути залишено за кожною людиною. Ті, хто хоче простий обмін, який працює для забезпечення їх безпеки і пропонує розширені функції, можуть вибрати використання централізованих сервісів. А ті, хто цінує переваги децентралізації та конфіденційності, залишаться на децентралізованих біржах.

І деякі виберуть використовувати обидва. Використання централізованих бірж для обміну фіатної валюти в криптовалюту і децентралізованих бірж для торгівлі невеликими альткоїнами, які не були перераховані на більш поширених централізованих біржах.Порівняння централізованих та децентралізованих бірж (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: