Що таке майнінг Догікоін і що для цього потрібноМайнінг криптовалюти Dogecoin - портал Guland

З появою криптовалют багатьох цікавило питання, що таке майнінг і як цим займатися. Але, не менш важливе питання, яку валюту вибрати для заробітку. У цій статті ми поговоримо про те, що таке майнінг Dogecoin і як налаштувати цей процес.

Якщо в двох словах, то майнінг (mining) в перекладі з англійської означає видобуток корисних копалин. По суті, використовуючи ресурси свого комп'ютер, ви обробляєте дані мережі Блокчейн, за що система видає вам винагороду у вигляді Догікоінів.

Коротко про валюту і гаманець

Перш, ніж кидатися у вир з головою важливо вивчити, яку валюту краще добувати. Багато хто робить ставки на нові мережі, які з'явилися відносно недавно. І це цілком розумно, тому що нова мережа має низьку складність і висока ймовірність подальшого зростання вартості токенів. Однак, важливо розуміти, що і старі валюти залишаються актуальними і донині. І однією з таких валют є Догікоін. Детальніше про цю крипту ви зможете дізнатися зі статті «Огляд криптовалюти DOGE».

Логічно, що токени потрібно десь зберігати. І для цього є віртуальний гаманець. Причому, варто відзначити, що цифрові гаманці бувають різних типів від полегшених онлайн версій, до окремих фізичних пристроїв. Кожен тип має свої переваги, особливості, а також спосіб реєстрації. Все це детально описано в статті «Створити гаманець для Догікоіна».Що потрібно для майнінга

Насправді для того, щоб почати процедуру видобутку потрібно не так вже й багато. Більш того, практично все є у вільному доступі. Звичайно, для того щоб збільшити швидкість майнінга потрібно купити більш потужне обладнання, адже чим більше інформації обробить ваш ПК, тим вищу винагороду ви отримаєте. Але якщо це не основний дохід, то цілком достатньо і звичайного домашнього комп'ютера. Крім цього, потрібно підготуватися:

Але, про все по порядку.

Устаткування

Перше питання - чим майнити Догікоін. І тут є кілька варіантів:

Кожен з варіантів має певні особливості, переваги і недоліки. Тому, давайте розглянемо їх докладніше.

Відеокарти

Якщо говорити про відеокарти, то це найбільш популярний і рентабельний варіант. Справа в тому, що відеокарти з часом відіб'ють свою вартість, але залишаться актуальними і їх можна буде продати на Б/У ринку, повернувши чималу частину вкладених коштів. Цей же варіант дозволить компенсувати витрати в разі невдачі. При цьому продуктивна ферма з декількох топових відеокарт практично не поступається ASIC.

Переваги такого рішення:

Важливо розуміти, що майнінг на відеокарті має і деякі мінуси:

Це два недоліки, які досить легко вирішити. Ще одне досить важливе питання, яку відеокарту вибрати, AMD або nVidia? У наш час геймери і майнери розділилися на два табори - червоний (АМД) і зелений (нВідіа). І сперечатися тут немає сенсу. При правильному налаштуванні системи і софта, виробник відеокарти буде не важливий. Ви повинні розуміти, що топові рішення (nVidia - 1080Ti і AMD - RX580) по продуктивності не сильно відрізняються.

Однак, потрібно сказати, що компанія AMD випустила спеціальні драйвери для майнінга на картах Радеон. Цілком можливо, що «Зелені» прослідують цьому прикладу. Якщо ви не можете вирішити, від якого виробника купити відеокарти, то варто відзначити, що чаша терезів усе ж трохи переважує на карти від AMD (більшість майнерів вибирають ці карти).Процесори

Центральний процесор (ЦП) так само можна підключити до процесу видобутку. Однак, важливо розуміти, що ті алгоритми, які використовуються для обробки даних крипто-мережі, більше підходять для процесора відеокарти. Тому продуктивність ЦП в даному випадку буде істотно нижче, ніж відеоадаптера. Майнінг на процесорі є більше допоміжною функцією, коли ви налаштували ферму, і щоб ЦП не простоював, його так само задіюють для паралельного видобутку.

Важливо розуміти, що якщо зібрана ферма і майнінг здійснюється відеокартами, то потужний ЦП вам не потрібен. Цілком достатньо старого двоядерного «проца». Але, якщо в планах включити процесор в процедуру видобутку, то буде потрібен досить потужний чіп. І тут так само два конкуренти:

 1. AMD - компанія, що випускає і відеочіпи і CPU.
 2. Intel - до недавнього часу монополіст в топових рішеннях.

Компанія Інтел досить тривалий час була монополістом, тому вибирати не доводилося, купувалися флагманські рішення, на даний момент це Core i7 8700K. Однак, у 2017 році головний і єдиний конкурент компанії, відомий під брендом AMD, випустив не менше продуктивний процесор, який, до того ж, мав нижчу вартість. І на сьогоднішній день вам доведеться вибирати між i7 8700K і AMD Rizen 7 1700. Що купити - вибирати вам, залежно від того, яку суму ви маєте в своєму розпорядженні. Якщо говорити про співвідношення ціна \ якість, то AMD трохи вийшли вперед.

Процесори - портал GulandASIC-пристрої

Це спеціальне обладнання, яке має своє програмне забезпечення і налаштоване на майнінг конкретної криптовалюти. У цьому є як плюси, так і мінуси.

До переваг можна віднести:

До недоліків відноситься:

Якщо складність мережі виросла настільки, що ASIC вже не може забезпечити потрібну продуктивність, то його неможливо продати і відбити хоч невелику частину вкладених коштів. І це головний недолік. Незважаючи на це, майнінг на Асіках все ще користується популярністю.

ASIC-пристрої - портал GulandПули

З обладнанням розібралися. Тепер потрібно підібрати відповідний пул.

Pool - це сайт, на якому збираються майнери для видобутку крипти.

Саме через пул і виконується видобуток. Причому можна добувати як самостійно, так і в групі разом з іншими учасниками. У цьому випадку винагорода буде розділена між всіма учасниками в залежності від того, хто і скільки ресурсів надав. Пулів для майнінга Догікоіна досить багато. Ось список пулів, які користуються найбільшою популярністю:

Назва Коротка інформація
Aikapool.com Мультивалютний пул, який користується популярністю серед досвідчених майнерів. Сайт має гранично простий інтерфейс, через що, як не парадоксально, новачки можуть зазнавати труднощів у пошуку конкретних розділів. На сайті є вся необхідна інформація про те, як налаштувати майнер.
Doge.hashfaster.com Повністю англомовний pool, тому якщо у вас немає мінімум базових знань англійської, то розібратися буде досить складно. Буде потрібно запастися перекладачем. Однак, це досить великий пул, який користується популярністю.
Multipool.us Це кращий pool, який є одним з найстаріших сайтів для майнерів. Пул підтримує роботу з 20 видами криптовалют, в тому числі і DOGE. Його головною перевагою є надійність і захищеність. Крім цього, майнери цінують його за прозорість і чесність. За весь час роботи не було помічено жодного випадку обману або втрати переказу.

Існують і інші групи для спільного видобування Догікоіна. Їх досить багато. Але, перш, ніж починати роботу з новим сайтом, слід дізнатися про нього якомога більше інформації.Програми

Отже, ми вибрали пул. Тепер потрібно налаштувати свою систему на видобуток. Для цього потрібно завантажити відповідну програму. Такого софта досить багато. Однак, кожна програма має свої тонкощі і нюанси. І по суті, вони здебільшого є клонами один одного. І відмінності стосуються лише якості оптимізації. Однак, є три програми, які користуються попитом серед майнерів, і мають більш серйозні відмінності:

Назва Огляд
SGminer Найпопулярніший майнер для видобутку криптовалют. Має максимально простий інтерфейс, не навантажує систему і не краде продуктивність. Розібратися в ній буде просто навіть новачкові. Дана програма підходить для графічних процесорів від AMD.
CGminer Ця програма дуже схоже на попередню. В обох випадках оптимізація на високому рівні і призначена програма так само для карт від AMD. Але, крім основних функцій дана програма має інструменти для оверклокінгу (розгін відеокарт і ЦП), регулювання обертів кулерів, автоматичного відключення непрацюючих воркерів. Використовується протокол NeoScrypt, що дозволяє генерувати більший хешрейт.
Cudaminer Ще одна популярна програма для збору Dogecoin. До особливостей можна віднести:
 • Можливість роботи з пулами, що мають автообмін на Біткоіни.
 • Підтримка більшості алгоритмів.
 • Автоматичне перемикання майнера в залежності від прибутковості.
 • Простота в роботі і настройці.
 • Підтримка більшості пулів.
Програма рекомендована для власників відеокарт від nVidia.

Важливо розуміти, що всі вони досить схожі і відрізняються лише додатковими функціями. Налаштовуються вони приблизно однаково.Покрокова інструкція майнінга

Ось ми і дісталися до питання, як майнити Догікоін. По суті, потрібно просто налаштувати програму. Причому, тут важливо враховувати, які відеокарти використовуються для видобутку, або ж майнінг взагалі на процесорі.

Отже, якщо ферма на AMD-картах:

 1. Качаємо програму sgminer.
 2. Після скачування розпаковуємо архів.
 3. Далі в папці з розпакованою програмою створюємо файл * .txt (назвати можна як завгодно).
 4. У ньому прописуємо таку команду «sgminer -o stratum.aikapool.com:7915 -u Weblogin.Worker -p WorkerPassword». тут:
  • stratum.aikapool.com:7915 - це адреса пулу.
  • Weblogin.Worker - логін на сайті пулу і ім'я воркера після точки.
  • WorkerPassword - пароль від воркера.
 5. Зберігаємо документ.
 6. Перейменовуємо текстовий документ в «Start.bat» - таким чином, ми створили виконуючий файл, так званий батнік.

Для карт nVidia:

 1. Викачуємо DOGE miner для карт нВідіа - Cudaminer.
 2. Створюємо батник за вищеописаною схемою, але прописуємо ось таку команду «ccminer-x64.exe -algo = neoscrypt -o stratum.aikapool.com:7915 -u Weblogin.Worker -p WorkerPassword».

Подібна схема настройки повністю ідентична, якщо ви налаштовуєте майнінг Догікоінів на своєму комп'ютері або на зібраній фермі. Варто відзначити, що часто сторонні розробники викидають в мережу вже налаштовані програми, з створеними батніками. Вам же залишається лише вписати \ змінити свої логін і пароль від воркера.Прибутковість

Говорячи про прибутковість важливо розуміти, що цей показник залежить від безлічі факторів:

Порахувати, чи вигідним буде Dogecoin mining досить легко, знаючи вартість токенів, електроенергії і продуктивність обладнання.

Варто відзначити, що добувати крипту можна і за допомогою ноутбука. Але, в цьому випадку потрібно розуміти, що в лептоп використовуються мобільні версії процесорів і відеокарт, так як в компактних пристроях складно здійснити ефективну систему охолодження. А мобільні версії ЦП і GPU відрізняються зниженою продуктивністю. Тому майнінг на ноутбуці - це не найкраща ідея. Хоча, цілком можна налаштувати. Причому інструкція не відрізняється від тієї, яка описана вище.

Калькулятор дохідності

Щоб не вираховувати всі параметри вручну і повністю виключити помилку, були створені спеціальні сайти - онлайн-калькулятори прибутковості майнінга. Подібних сайтів дуже багато. Більш того, більшість пулів мають таку функцію. За допомогою такого калькулятора набагато простіше зробити потрібний розрахунок - вам просто потрібно вказати дані:

Як правило, інформація про вартість токенів і складності мережі надходить автоматично, так як калькулятор або синхронізований з пулом, або є його частиною.

Складність мережі

Отже, ми вже дізналися, як добувати Догікоін, налаштувати майнер, порахувати прибутковість і так далі. Вище ми зустрічалися з таким поняттям, як складність мережі. Але, що це таке?

Складність мережі - це необхідна обчислювальна потужність для обробки даних.

Можна провести аналогію з бухгалтерією. Кожен майнер являє собою бухгалтера, який обробляє звіти про грошові перекази. І чим більше цих переказів, тим складніше їх обробити.

Крім цього, на складність видобутку впливають і інші параметри:

Якщо в двох словах, то крипто-мережі влаштовані так, що відбувається врегулювання процесу видобутку. Тобто, наприклад, існує всього 100 млн токенів, і вони повинні бути здобуті за певну кількість часу. Тому з кожним розкритим блоком йде переполовинювання винагороди, а складність зростає. Все це прописано програмно.

Чи вигідно соло

Якщо ви збираєтеся здобувати токени на ПК, який в принципі використовуєте для ігор або роботи, то, як правило, такі комп'ютери не мають достатньої потужності (якщо мова не йде про геймерский варіанті). Тому майнінг в соло режимі буде не найкращою ідеєю, тому що на розкриття одного блоку може піти дуже багато часу, а винагорода того не коштуватиме. Саме для цього і були придумані пули. Звичайно, винагорода ділиться залежно від того, скільки хеш надала система кожного з учасників. Але, розкриття блоків відбувається набагато частіше.

Якщо ж у вас досить потужна ферма і налаштований видобуток на автоматі, то цілком можна почати добувати і в соло режимі. Головне, на що варто подивитися, скільки хеш потрібно для розкриття одного блоку і зіставити ці дані з продуктивністю вашої ферми. Варто зазначити, що мережа Dogecoin має невисоку складність.

Майнінг Догів на процесорі (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Додати коментар: