Що таке Ефіріум простими словами



Ethereum - наступний великий науково-технічний прогрес для людства. З точки зору порівняння, якщо Біткоін децентралізує валюту, Ethereum децентралізує Інтернет.

Ethereum змінить все: те, як ми обмінюємося цінностями через Інтернет, те, як ми використовуємо наші комп'ютери, це революціонізує розробку додатків, комунікацій і, в кінцевому підсумку, наше майбутнє.

Що таке криптовалюта Ethereum (ETH) простою мовою - портал Guland

Вступ

З технічної точки зору Інтернет - це не що інше, як набір систем і протоколів, створених для того, щоб з'єднати нас і дати нам можливість обмінюватися всіма видами інформації.

З моменту початку комерційного використання Інтернету в громадських цілях в середині 1989 року система являє собою глобальну мережу, що складається з безлічі добровільно пов'язаних між собою автономних мереж, що працюють без центрального органу управління.

Людство насправді не слідувало початковому баченню Інтернету, і мережа ставала все більш централізованою, з багатьма різними керівними органами, і останнім часом, у зв'язку з останнім розвитком політики США, концепція мережевого нейтралітету була поставлена ​​під сумнів. Бути політично некоректним, це прямий замах на наші найсвятіші цінності і свободи.

Цензура, як правило, є більш серйозною проблемою, ніж здається, але ми, природно, дізнаємося про це, коли вже надто пізно.

Технологія Блокчейна була введена Сатоши Накамото в 2009 році тим, що зараз відомо як Біткоін, криптовалюта, яка змела засоби масової інформації з ніг. Ринкова капіталізація понад 300 мільярдів доларів? Це безглуздо.

Біткойн, або, переважно, технологія, що лежить в його основі, Блокчейн, - це набагато більше, ніж проста «система грошових переказів між рівними».

Блокчейн - це децентралізована система, до якої можна в односторонньому порядку приєднатися і внести свій вклад в її обслуговування, і яку можна залишити, коли забажаєш, без будь-яких наслідків для них або для системи.

У децентралізованій системі кожен знає заздалегідь певні правила поведінки і може приєднатися або піти. Там немає керівного органу, немає цензора, немає центральної точки контролю. Це може бути точне оновлення інтернет-потреб.

Значно більш потужна ідея, ніж Біткоін

Центральна ідея мережі Блокчейн Ethereum підтверджена в офіційному документі Ethereum і полягає в наступному: «Мета Ethereum - створити альтернативний протокол для побудови децентралізованих додатків, надаючи інший набір компромісів, який, на нашу думку, буде дуже корисним для великого класу децентралізованих додатків з особливим акцентом на ситуації, коли важливі швидкий час розробки, безпека для невеликих і рідко використовуваних додатків і здатність різних додатків дуже ефективно взаємодіяти.

Ethereum робить це, створюючи, по суті, кінцевий абстрактний базовий рівень: Блокчейн з вбудованим повною мовою програмування Turing, що дозволяє будь-кому писати розумні контракти і децентралізовані додатки, де вони можуть створювати свої власні довільні правила для власників, форматів транзакцій і функції переходу станів».

Ethereum - це програмований Блокчейн.

Ethereum - це не Біткойн-форк, і він не працює на тому ж Блокчейні, що і Біткоіни. Це абсолютно новий Блокчейн з різними технічними складнощами, але такий же за ідеєю, як і будь-який інший Блокчейн.

Ethereum - портал Guland

Він заснований на тимчасовій мережі, але замість надання користувачам можливості використовувати низку визначених операцій (наприклад, криптовалютних транзакцій), як це робить Біткоін, протокол Ethereum дозволяє користувачам виконувати практично будь-який код, який вони хочуть.

Подібно протоколу Біткоінів, вузли в протоколі Ethereum жертвують своєю обчислювальною потужністю, щоб підтримувати і оновлювати Блокчейн. Тим не менш, вони також працюють на віртуальній машині Ethereum (EVM).

EVM - це «суперкомп'ютер», який складається з сукупної обчислювальної потужності вузлів в мережі. Цей децентралізований віртуальний суперкомп'ютер використовується для запуску інтелектуальних контрактів (код), представлених користувачами. Потім цей код зберігається в Блокчейні Ethereum і залишається там без будь-яких змін (незмінних) назавжди.

Давайте перейдемо до найдрібнішого Ефіріуму:

Ethereum можна розглядати як такий, що має два різних компонента: облікові записи та додатки (або варіанти використання).

Що таке акаунти на Ethereum?

У протоколі Ethereum є два типи облікових записів: зовнішні облікові записи (або адреси Ethereum, контрольовані закритими ключами - як в мережі Біткойн), і контрактні облікові записи (або розумні контракти, які є адресами або «сутностями», контрольованими кодом всередині їх).

Аккаунт, що належить ззовні, використовується для створення, відправлення та отримання транзакцій і підписується закритими ключами. Уявіть, що ваш зовнішній обліковий запис схожий на банківський рахунок, а особистий ключ - це захисний код, який використовується для доступу до вашого банківського рахунку.

Як визначено в офіційному документі Ethereum, обліковий запис Ethereum містить чотири поля:

  1. Одноразовий номер - лічильник, який використовується для перевірки того, що кожна транзакція може бути оброблена тільки один раз.
  2. Поточний Ефірний баланс рахунку.
  3. Код контракту аккаунта, якщо є (в разі смарт-контрактів).
  4. Сховище облікового запису (за умовчанням порожньо).

Кожний обліковий запис Ethereum має публічну адресу або щось на зразок ряду випадкових чисел і символів в шістнадцятковому форматі, який виглядає приблизно так: 0x84dbb737eac3002103e721b9ab7ch67a6850a310

Ви можете думати про цю адресу як про «ім’я» вашого банківського рахунку, і ви будете використовувати цю адресу для надсилання та отримання Ефіру або Жетонів або використання інших сервісів по протоколу Ethereum.

Для того щоб відправити транзакцію, ви повинні підписати її своїм закритим ключем - і причина називається закритою.

Якщо хто-небудь будь-яким чином отримує ваш закритий ключ, він володіє вашим обліковим записом і може відправляти транзакції. Якщо ви втратите свій особистий ключ або парольну фразу в своєму гаманці, як це зробили багато людей, вони зникнуть назавжди. Розкіш використання децентралізованих платформ пов'язана з обов'язками, а ваша головна відповідальність - безпека вашого профілю.

Що таке смарт-контракти Ефіріума?

Концепція розумних контрактів вперше була представлена ​​Ніком Сабо в 1996 році в його публікації «Розумні контракти: будівельні блоки для цифрових ринків».

Основна ідея розумних контрактів полягає в тому, що багато видів договірних положень (таких як заставне утримання, зв'язування, розмежування прав власності і т. д.) можуть бути визначені як ряд відносин або логічних кроків і, отже, написані в коді і вбудовані в апаратні засоби і Програмне забезпечення, яке ми використовуємо сьогодні.

За словами Ніка Сабо: «я називаю ці нові контракти« розумними», тому що вони набагато більш функціональні, ніж їх неживі паперові предки. Не мається на увазі використання «штучного інтелекту». Розумний контракт - це набір обіцянок, зазначених в цифровій формі, включаючи протоколи, в рамках яких сторони виконують інші обіцянки».

Хоча розумні контракти можуть використовуватися для широкого кола різних транзакцій, написання розумних контрактів складніше, ніж здається, тому в даний час вони найбільш підходять для простих операцій, в яких зобов'язання обох сторін можуть бути зменшені до декількох простих логічних кроків.

Розумні контракти Ethereum написані на Solidity, спеціальній мові програмування для Ethereum. Сама мова може бути простою, але через постійний і самореалізований характер контрактів, після того, як вони були додані в ланцюжок блоків, будь-яка помилка, закладена в них, не може бути змінена. Це означає, що для написання більш складних розумних контрактів потрібно більше, ніж просто знання Solidity і деякої логіки програмування, а скоріше деякі колишні знання про написання контрактів в «реальному світі» і юридичних аргументах.

Розумні контракти Ethereum - портал Guland

Як Віталік Бутерін, творець Ефіріума, визначає їх у своїй білому папері: «Зверніть увагу, що «контракти» в Ефіріумі не слід розглядати як те, що має бути «виконано» або «дотримано»; скоріше, вони більше схожі на «автономних агентів», які живуть всередині середовища виконання Ethereum, завжди виконують певний фрагмент коду, коли «тикаються» сполученням або транзакцією, і мають прямий контроль над власним балансом ефіру і своїм власним ключем / сховище значень для відстеження постійних змінних».

Логіка інтелектуальних контрактів аналогічна логіці покупки: Ви вибираєте своє замовлення, весь протокол виконується в фоновому режимі відповідно до ваших вимог (в даному випадку протокол являє собою розумний контракт - або, точніше, його код - який визначає послідовність дій, які повинні відбутися в мережі ), і ваше замовлення чекає вас, як тільки ви завершите оплату.

Іншими словами, розумні контракти не тільки визначають правила, права і обов'язки, які складають угоду, але також автоматично виконують саму угоду. Вони являють собою самостійні частини комп'ютерного коду, які визначають і забезпечують виконання договірних угод між двома сторонами.

Що таке децентралізовані програми?

Тепер, коли у нас є загальне уявлення про розумні контракти і їх застосування в регулюванні транзакцій, що здійснюються в мережі Ethereum, ми можемо коротко поглянути на так звані децентралізовані додатки - або DApps.

DApps - це, по суті, частини програмного забезпечення, які реалізують технологію Блокчейна і розумні контракти для досягнення функціональності децентралізованої програми.

І ось що це означає:

Після додавання DApp в Блокчейн він стає незмінним; отже, жоден суб'єкт не може контролювати його. Щоб зрозуміти значення цієї характеристики DApps, ми хочемо провести просту паралель з YouTube.

А саме, коли ви використовуєте YouTube, трафік, що генерується вами - будь то перегляди, коментарі, завантажені відео і т. д. - зберігається десь і підлягає перевірці, яке дозволяє здійснювати цензуру (ваших завантажень), а також спеціалізовану рекламу (на основі вашої історії), щоб не сказати більше.

Це підводить нас до ключової проблеми, на вирішення якої спрямовані децентралізовані програми: повернути користувачам контроль над своїми даними. Щоб гарантувати, що рішення цієї проблеми дійсно лежить в архітектурі DApp, існує три ключові вимоги, яким повинні відповідати всі DApp:

  1. Незмінний: як ми вже пояснювали, після додавання додатків в ланцюжок блоків його вміст, будь-яка сукупна інформація користувача і будь-яка інша інформація, необхідна для роботи програми, не може бути змінений будь-яким одним об'єктом. Це ключова відмінність між Twitter і EtherTweet. Наприклад: будучи DApp, EtherTweet є соціальною мережею на основі Блокчейна, яка не схильна до цензури (або будь-якої іншої форми редагування) і все ще пропонує аналогічні функції, такі як Twitter.

  2. Децентралізована: концепція незмінності тісно пов'язана з тим фактом, що всі дані DApp зашифровані і зберігаються в децентралізованому загальнодоступному ланцюжку блоків.

  3. Відкритий вихідний код: вихідний код DApp повинен бути загальнодоступним, щоб користувачі, охочі зазирнути за лаштунки, могли це вільно зробити і, отже, могли самі переконатися, як надані ними дані використовуються для належного функціонування додатку, і нічого більше.

Тепер ми докладніше розглянемо роль, яку інтелектуальні контракти грають в децентралізованих додатках, пояснюючи основні функціональні можливості DApp.

DApp складається з тих же аспектів, що і будь-який інше додаток; інтерфейс (призначений для користувача інтерфейс програми або веб-сайт) та сервер (Блокчейн Ethereum і смарт-контракти, які використовуються додатками).

Зовнішній інтерфейс DApp не має великого значення для розуміння децентралізованих додатків, оскільки він зводиться до простого веб-дизайну, дизайну для настільних комп'ютерів або мобільних пристроїв, так само, як це робиться зі звичайним додатком. Однак, коли справа доходить до серверної частини, все трохи складніше.

Як ми вже згадували, розумні контракти загальнодоступні в Блокчейн Ethereum і взаємодіють один з одним в ньому. Вони є будівельними блоками DApp, тому ми можемо розглядати DApp як ніщо інше, як сукупність взаємно взаємодіючих інтелектуальних контрактів, які в разі складніших DApp виконуються послідовно для досягнення кінцевої мети програми.

Для тих, хто не так розбирається в технологіях, ми наведемо цей незрозумілий технічний матеріал до простого прикладу:

Припустимо, у нас є DApp, який повинен отримувати платіж від одного користувача, перевіряти транзакцію, а потім відправляти користувачеві певний URL-адрес у відповідь.

В основі цього DApp буде принаймні один розумний контракт, який буде приймати інформацію користувача (наприклад, відкритий і закритий ключ і необхідну суму для здійснення транзакції), перевіряти інформацію (іншими словами, переконається, про наявність ключів), виконати транзакцію (перевести задану суму з гаманця користувача), підтвердити транзакцію (зробити публічну запис в Блокчейн, що транзакція дійсно пройшла успішно і засоби були переведені), згенерувати той URL-адрес, який ми згадали вище, а потім відправити його першому користувачеві в якості відповіді.

Цей простий механізм, який ми тільки що описали, може бути використаний, наприклад, для проведення розіграшу в Інтернеті, коли ви входите, вносячи певну плату, і отримуєте унікальний URL-адрес веб-сайту, на якому вам випадковим чином призначається приз. Але як користувач може переконатися, що участь безпечна?

Як ми вже говорили, контракти зберігаються і виконуються в Блокчейні, що означає, що вони не включають елемент довіри; користувач може заздалегідь поглянути на смарт-контракт і особисто переконатися в послідовності подій, які відбудуться, коли контракт автоматично буде виконаний при вступі в лотерею.

Крім того, користувач може бути впевнений, що він бачить те, що він отримує, оскільки контракти не можна змінити або зламати через незмінність Блокчейна і, отже, незмінність додатку.

Нарешті, весь код в контрактах доступний для аудиту спільноти Ефіріум, і переконатися, що він працює так, як задумано або рекламується.

Загалом, DApps - це децентралізована, прозора, перевірена колегами альтернатива звичайним додаткам, яка не підлягає контролю, зловживання або зміни початковими розробниками через свою незмінності.

Вони повністю розкривають умови використання своїм користувачам і покладаються на автоматичне виконання інтелектуальних контрактів, які неможливо перехопити або змінити, тому вони пропонують безпечний спосіб проведення транзакцій в Блокчейн Ethereum.

Економіка Ефіріума

Мережа Ethereum включає в себе свою власну вбудовану валюту, яка називається «ефір» з попередньо поміченими найменуваннями, званими 1-вей, 10 ^ 12-сабо, 10 ^ 15-Фінні, 10 ^ 18-ефір. Валюта служить подвійній меті - забезпечити рівень ліквідності, щоб забезпечити ефективний обмін між різними типами цифрових активів і механізмом оплати комісійних за транзакції.

Чому в ефірі інфляція?

На відміну від Біткоінів, Ефір є інфляційною валютою. Це означає, що загальна кількість Ефіру в мережі Ethereum буде поступово збільшуватися з плином часу без обмеження ринку.

Випуск нового ефіру в процесі видобутку залишається постійним, хоча очікується, що з часом рівень інфляції знизиться. Ідея, що лежить в основі моделі сталого лінійного росту пропозиції, полягає в зниженні ризику накопичення або концентрації багатства як типового явища, що зустрічається в дефляційних валютах, таких як Біткоіни.

Ідея полягає в тому, щоб стимулювати використання Ефіру і стимулювати витрати замість того, щоб утримувати їх.

У липні 2014 року Фонд Ефіріума 2 почав 42-денний краудсейл («ICO») ефірних токенів. Загальна кількість випущених ETH склало 60 102 216 штук, і вони були продані за 31 591 BTC на суму 18 439 086 доларів на той момент. Початкова ціна ETH становила $ 0,306. Щоб проілюструвати успіх проекту, один ETH коштує ~ 160 доларів на момент написання цього поста.

Ціна ETH визначається вільним ринком. Це означає, що ефір є вільною валютою, він не прив'язаний до якої-небудь іншій валюти в світі і не підтримується жодним урядом в світі (на даний момент).

Ціна ETH вказує на загальну довіру людей до проекту Ethereum.

Примітка: в найближчому майбутньому Ethereum, швидше за все, змінить алгоритм узгодження з Proof-of-Work на Proof-Of-Stake, зменшивши вимоги до випуску до нуля від 0,05X в рік.

Що таке газ?

«Газ» - це назва спеціальної облікової одиниці, використовуваної в Ethereum.

Він вимірює, скільки «роботи» виконує дія або набір дій. Кожна операція, яка може бути виконана за допомогою транзакції або контракту на платформі Ethereum, варта певної кількості газу, пропорційної складності операції і обчислювальної потужності, яка потрібна для її виконання.

Таким чином, Gas - це плата за транзакцію, яку ви повинні заплатити за використання EVM. Не робіть помилки, газ не валюта, і для газу немає окремого токена. Газ розраховується і оплачується в ефірі.

Чому потрібен газ?

Є дві основні причини для газу в мережі Ethereum.

По-перше, Gas гарантує, що транзакції, що відправляються в мережу, є дорогими, і тому він служить засобом регулювання «спаму» в мережі, в основному усуваючи стимул використовувати мережу таким чином, який нікому не потрібен.

Так що, якщо газ не є реальною валютою, чому збори за транзакції не вимірюються безпосередньо в газі?

Тому що ціна Ефіру, як ми вже говорили раніше, визначається вільним ринком і, отже, схильна до значних коливань цінової волатильності, в той час як вартість обчислень не змінюється, оскільки змінюється ціна ефіру. Тому гарною ідеєю буде відокремити ціну обчислень від ціни Ether, щоб вартість операцій не доводилося коригувати кожен раз, коли ринок рухається.

Що таке токени в Ethereum?

Токени - це новий вид цифрової власності, який видається певним DApp і надає певні права його власнику.

Цінність токенів визначається попитом і пропозицією, що є причиною того, що більшість ICO - це шахраї, в яких немає нічого, крім тіньового документа і веб-сайту переднього плану.

Так для чого використовуються токени?

Токен може використовуватися різними способами, в залежності від ідеї емітента. Він може виступати в якості доступу до DApp, він може надавати користувачеві різні права в залежності від бізнес-моделі DApp, він може служити для реалізації різних варіантів використання, таких як голосування, платежі і т. д.

Перед виходом Ethereum кожен повинен був створити власний Блокчейн для випуску токена криптовалюти або розгалузити Блокчейн Біткоіна і створити нову валюту з різними специфікаціями, що є досить складним процесом.

Ethereum вирішив цю проблему завдяки тому, що був завершений за повноти Тьюринга і дозволив створювати токени поверх свого Блокчейна.

Як розподіляються токени?

Жетони зазвичай поширюються вперше через те, що зазвичай називають початковою пропозицією монет (ICO). ICO в світі криптовалют аналогічний первинним публічним пропозиціям (IPO) в традиційному світі фінансів.

ICO використовується як форма краудфандінга, яка дозволяє розробникам DApp залучати капітал для своєї діяльності, в той час як інвестори і початківці інвестори міркують про майбутнє проекту.

Юридична природа токенів і ICO дуже суперечлива в академічному світі, і у державних регулюючих органів по всьому світу є різні способи вирішення цієї проблеми. Китай, наприклад, повністю заборонив ICO, тому що 99% з них - шахрайство і схеми Понці. Інші регулюючі органи терпимо ставляться до ICO, поки не придумають розумні способи їх регулювання і, отже, забезпечать принаймні деякий захист клієнтів.

Як бути обережним при інвестуванні в ефір і ICO

Якщо ви думаєте про придбання Ether або інвестуванні в ICO, є кілька важливих правил, яким ви повинні слідувати, якщо не хочете обпектися.

По-перше, не зберігайте велику кількість Ефіру на біржах криптовалют або сторонніх сервісах.

Було безліч випадків злому на платформах обміну та інших проблем безпеки - це просто не мудрий вибір. Інвестуйте в жорсткий гаманець, такий як Ledger S Nano або Trezor. Захистіть і створіть резервні копії ваших особистих ключів, так немов від цього залежить ваше життя.

У криптовалютному бізнесі ви - ваш найлютіший ворог. Кожна точка безпеки, відповідальності та аналізу залежить від вас.

Друге, і, можливо, найважливіше, після того, як ви прочитали наше повне керівництво по Ефіріуму і зацікавилися Ефіріумом, - дуже скептично ставтеся до всього.

Більшість ICO - це шахрайство, тому переконайтеся, що ви робите свою домашню роботу; приєднуйтесь до спільноти і задавайте питання про все, що ви не розумієте повністю. Ніколи не вкладайте свої гроші в те, що ви не ретельно досліджували.

І останнє, але не менш важливе: дотримуйтесь закону. Це може бути складно, так як регулювання ICO все ще нечітке і неясне в більшості юрисдикцій, і різні регулюючі органи роблять різні і часто суперечливі заяви. Тим не менш, ви повинні зробити своє дослідження і поважати закони своєї країни.

Висновок

Швидкість розвитку криптовалют прискорюється з безпрецедентною швидкістю, і однією з найбільших рушійних сил є Ethereum.

Біткойн досі є найбільшим ім'ям в грі, але кожен, хто віддалено знайомий з цією нішею, знає, що Біткоіни - це скоріше торгова марка, а не справжній технологічний гігант.

Ethereum - дійсно чудова і революційна технологія. Децентралізована, повна по Тьюрингу віртуальна машина.

Ви б повірили, якби хто-небудь сказав, що це станеться 5 або 6 років назад?

Це вже сталося, і воно буде продовжувати перетворювати світ в усе більш пов'язане місце, де процвітає свобода інновацій.

Не можна заперечувати, що у Ефіріума є деякі проблеми. Масштабованість - відстій, алгоритм PoW є дорогим і обтяжливим для навколишнього середовища, і це лише деякі з безлічі незначних технічних недоліків. Але початок Інтернету було таким же важким і повним перешкод, і подивіться, що вийшло!

Крім того, у Ethereum є спеціальна і далекоглядна команда розробників, а також спільнота молодих і захоплених технофілів, щоб переконатися, що ця багатообіцяюча технологія повністю реалізує свій потенціал.

Що Ви думаєте про Ethereum? Давайте поговоримо в коментарях нижче!

Що таке Ethereum і як він працює? (відео)

Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Вам також буде цікаво: