Огляд криптовалюти Ефіріум Класік (ETC)Криптовалюта Ethereum Classic - портал Guland

Криптовалюта отримує все більше поширення. І вже сьогодні про неї говорять на державному рівні. При цьому технологія постійно розвивається, з'являються нові «монети», нові способи видобутку, гаманці і так далі. Багато хто грає на нестабільному курсі, отримуючи досить високий дохід.

У цій статті ми поговоримо про те, що таке криптовалюта Ethereum Classic (ETC), а також розберемо способи її видобутку, спробуємо дати деякі прогнози на її майбутнє.

Подробиці про хардфорк

Ethereum Classic - це блокчейн-криптоплатформа, яка необхідна для розробки децентралізованих додатків на основі смарт-контрактів. Монети Ether, які виплачуються за проведені обчислення, мають назву GaS (в простолюдді Газ). При цьому вони служать не тільки для оплати проведених обчислень, але і для боротьби з DDOS-атаками. Точна дата виходу Класика - липень 2016 року. З того дня мережу значно зросла. Але про все по порядку.

Не дивлячись на те, що Ethereum Classic був розроблений групою тих же розробників, що створили оригінальний Ефіріум, багато хто називає цю мережу форком того самого оригінального Ефіріума, все ж це неправильне твердження. Так, над монетою працювали ті ж розробники, але це окремий новий проект, а не оновлення старого. Суть в тому, що частина розробників відмовилися проводити хардфорк, через особисті переконання.

Нова платформа постійно підвищує свою самостійність, а спільнота зростає з кожним днем, з'являються нові інвестори. Завдяки цьому вдалося створити власну концепцію хардфорка. Однак повернемося до витоків, і дізнаємося, звідки бере початок ця валюта. А почалося все в не такому далекому 2015 року, коли відомим російським розробником і програмістом Віталіком Бутеріним була створена децентралізована платформа Ефіріум.

В наслідок деяких подій табір Ефіру розділився на дві точки сторони. Одні хотіли випустити хардфорк для усунення багів, що з'явилися і стабілізації системи. І більшість голосів все ж схилилися до цього варіанту. Інші ж (залишившись в меншості) взялися за розробку нової крипти, вільної від зовнішнього впливу, але яка мала зберегти риси оригінальної мережі. Так і з'явився класичний Ефіріум. І не дивлячись на те, що він зберіг вигляд оригінальної валюти, все ж має кардинальні відмінності від неї і є цілком самостійною мережею. Саме тому даний проект ніяк не можна назвати хардфорком. Більш того, оригінальний Ефір має свій хардфорк, який називається EthereumZero.

До особливостей ETC можна віднести:

Така історія появи даної мережі, яка на даний момент користується попитом.Переваги форка

Як і будь-яка інша крипта ETC має свої переваги і недоліки, які слід вивчити в першу чергу. До переваг, якими володіє даний coin, можна віднести:

  1. Збереження принципів децентралізації. Це основна причина, по якій і стався розкол в групі оригінального Ефіру, в результаті чого і була створена нова криптовалюта.

  2. Високий рівень захисту і стійкість до атак. Це так само важливий фактор, яким володіє Ether Classic. Варто зазначити, що за час існування, мережа неодноразово була атакована, але кожен раз атаки були відбиті і система продовжувала свою діяльність.

  3. Відмінна ліквідність - це один з найважливіших показників для користувачів. При цьому ETC неодноразово перевершувала свого прабатька за обсягами торгівлі.

  4. Залучення великих інвесторів, які готові взяти участь у розвитку крипти.

Важливо відзначити, що на початку свого шляху, мережа відчувала деякі труднощі з залученням інвесторів. Однак, це в минулому і зараз таких проблем немає. Проте, є і зворотна сторона медалі, а саме, недоліки мережі:

  1. Перший і найбільш важливий недолік більше стосується майнерів, так як він полягає в методі видобутку. Вся проблема в тому, що спочатку для майнінга криптовалюти потрібно досить потужне обладнання, яке буде здатне проводити складні обчислювальні операції.

  2. Другий недолік, яким володіє Ефір Класик, полягає в тому, що «монета» абсолютно не підкріплена і нічим не забезпечена. Це істотно ускладнює можливість прогнозування на ринку цифрових активів коливання курсу цієї крипти.

  3. У гонитві за високим ступенем захисту з'явився і зворотний ефект. І полягає він у тому, що якщо пароль від гаманця буде загублений або рахунок зламають, то доступ до наявної в гаманці валюті буде закритий назавжди без можливості відновлення. І це при тому, що повністю виключити можливість злому і захистити мережу від хакерських атак неможливо.

Крім усього перерахованого вище, завжди існує ризик не отримати очікуваного прибутку або піти в мінус, як в процесі майнінгу, так і при спробах грати на біржах. Однак, всі ці недоліки притаманні практично будь-якій криптовалюті.Чим відрізняється Ефіріум Класик від оригінального Ефіріума

Люди, які починають вивчати Ethereum, стикаються з таким питанням, у чому різниця між Ефіріум і Ефіріум Класік. Справа в тому, що ці мережі були створені практично одними і тими ж розробниками, мають дуже схожу структуру і практично копіюють один одного. Однак, все ж вони мають певні відмінності.

В цьому і є відмінність Ethereum від Ethereum Classic. В іншому ці мережі практично копіюють один одного. Варто також відзначити, що блок експлорер Ефіріум Класик так само доступний і легко читаємий. Це означає, що ви легко зможете ознайомитися з досить важливою інформацією, що відображає статистику мережі.Гаманець для зберігання Класик

Почати варто з самої важливої ​​інформації - не можна створювати в одній і тій же операційній системі одночасно гаманці ETC і ETH. Це важливо розуміти. Краще використовувати два різних пристрої, щоб гаманці ні при яких обставинах не перетиналися. В іншому процедура створення гаманця і зберігання токенів схожа з усіма іншими криптовалютами. З моменту створення мережі працює офіційний сайт ETC, на якому ви зможете знайти всю необхідну інформацію. Якщо ви всерйоз зацікавилися питанням створення гаманця, то цей процес детально описаний в статті «Створити гаманець Ефіріум Класік».

Будь-яка інформація, що стосується даної мережі, міститься на офіційних джерелах:

Як отримати ETC

Як і будь-яка інша криптовалюта, Класик можна заробити трьома способами:

Кожен із способів має свої переваги і недоліки. Тому, давайте зробимо короткий огляд варіантів видобутку ETC.Майнінг

Що таке майнінг, ви вже, напевно, знаєте. Суть цього процесу в проведенні обчислень транзакцій. Тобто, ваша ферма, по суті, просто обробляє інформацію про всі транзакції в мережі. Мережа оплачує дані дії внутрішньо валютою (так звані маркери) ETC. І начебто все досить просто. Але, є свої тонкощі. По-перше, існує можливість майнінга в групі і соло. Звичайно, в групі один блок розкривається набагато швидше, так як використовується сумарна потужність ферм декількох користувачів (чисельності може досягати сотні, а іноді і тисячі людей в одному пулі). Кожен пул має свій оглядач блоків. Тобто, ви в будь-який момент можете дізнатися про те, який блок був розкритий, який хешрейт був витрачений, і яку винагороду отримано. Крім цього, загальний оглядач блоків є на офіційному сайті.

До слова про винагороду. Якщо ви працюєте в групі, то винагорода ділиться між усіма учасниками пулу в залежності від наданої потужності (хешрейта). Чим могутніша ферма, тим більшу винагороду отримаєте. Більш докладно про процедуру майнінга, винагороди та алгоритмах видобутку ви зможете дізнатися зі статті «Як майнити Ефір Класик».

Біржі

Алгоритм заробітку «монет» на біржах полягає в тому, щоб спрогнозувати курс валюти. Коли курс істотно просяде (впаде), ви купуєте монети. Коли курс виросте до свого пікового значення монети треба продавати. І вся складність полягає саме в тому, щоб передбачити подальший розвиток подій, зрозуміти, коли і як буде коливатися курс, вгадати момент продажу і покупки крипти за найбільш вигідним курсом.

І тут вам буде потрібна серйозна аналітика ринку криптовалют. Причому не тільки ETC, а й інших «монет». Адже все це пов'язано, і знання крипторинку дасть вам загальне розуміння того, як себе поведе та чи інша криптовалюта. Статистика токена завжди відображається на всіх біржах. Тому дізнатися її не складе труднощів. Більш докладно про це ви зможете дізнатися зі статті «Біржі криптовалют ETC».Крани

Крани - це такі собі сайти (сервіси), які безкоштовно або за певні дії нараховують на рахунок абонента невелику кількість токенів (в даному випадку мова піде про Ethereum). Суть в тому, що багато хто з подібних кранів не виконують свої зобов'язання (просто кидають людей). Інші ж дозволяють виводити зароблені кошти тільки на певні біржі або сервіси. Тому варто уважно вивчити обраний кран, перш ніж переходити до роботи з ним.

Так само ви повинні розуміти, що таким способом ви не зможете багато заробити. Правда, багато користувачів використовують відразу декілька кранів, хоч це і вимагає вкладення певного часу, але за рахунок зростання вартості монет, в майбутньому, накопичена крипта може виявитися серйозною сумою. Вибирати, займатися такою діяльністю чи ні, виключно особисте рішення. І якщо ви зацікавилися, то докладніше про це ви зможете дізнатися, прочитавши статтю «Заробіток ETC на кранах».

Прогнози на майбутнє

Для того, щоб зробити якісь прогнози на майбутнє, для початку слід дізнатися, яка емісія даної криптовалюти. Емісія - це випуск грошових коштів в обіг. У нашому випадку це кількість монет, які передбачені мережею Ефіріум Класик. За деякими даними, емісія ETC складе 210-230 мільйонів токенів. Це загальна кількість «монет», яка буде випущено даною мережею. Це в значно мірою вплинуло на курс Ефіріума Классік.

Крім цього, при спробах прогнозування слід враховувати хешрейт, який потрібно для обчислення блоків і видобутку криптовалюти. Цей параметр постійно змінюється, тому його потрібно своєчасно відстежувати. Актуальний хешрейт відображається на всіх пулах для майнінга.

Ще один важливий параметр - це капіталізація. І кажучи про Ethereum Classic можна спостерігати значний ріс капіталізації. Уже в середині 2017 року капіталізація досягла 1,3 мільярда доларів. Це так само впливає на подальші прогнози. Крім цього до уваги слід приймати активність майнерів, бірж і інші фактори. Тільки так можна зробити хоч якісь прогнози. Детально про це ви зможете дізнатися з поста «Перспективи Ethereum Classic на 2021 рік».

Обмін

Отже, ми розібрали основні положення і досить багато дізналися про нову криптовалюту: як працює ця мережа, в чому її відмінності від прародителя - оригінального Ефіріума і як заробляти монети. Але, як же виконати обмін даних токенів, вивести їх з мережі і перевести в готівку, або обміняти на інші «монети». Це досить важливе питання, в якому так само потрібно розібратися. І в цьому вам допоможе стаття «Як обміняти ETC».Огляд криптовалюти Ефір Класик (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Додати коментар: