Як майнити Ефіріум Класик на відеокартіМайнінг Ethereum Classic - портал Guland

Сучасне життя все глибше занурюється в цифровий світ і в цьому немає нічого страшного. Криптографічна валюта - це новий вид цифрових грошових коштів, які можна добувати, заробляти і витрачати на необхідні товари або послуги.

У даній статті ми поговоримо про те, що таке майнінг Ethereum Classic (ETC), як налаштувати програмне забезпечення, створити ферму, розрахувати прибутковість і багато іншого.

Коротко про валюту і гаманці

Як і годиться, давайте спершу в двох словах поговоримо про те, що ж таке ETC (Ефір Класик). З'явилася вона не так давно, але з огляду на попередника, Ефіріум Класик в момент свого «народження» вже не потребував в рекламі. По суті, це хардфорк мережі Ethereum, що вже отримала популярність, який відбувся в 2016 році. Детальніше про токен і саму мережу ви зможете дізнатися зі статті «Огляд криптовалюти ETC».

Як і годиться, для роботи з будь-якими токенами або віртуальними валютами вам буде потрібно цифровий гаманець. І якщо говорити про звичайні платіжні системи, то з ними все зрозуміло. Кожна з них має свій сайт, що надає можливість реєстрації особистого рахунку. Але з криптовалютами все трохи складніше. Але, створити гаманець все ж не так складно. Головне, знайти потрібний перевірений сервіс. Більш того, існує кілька різних видів і типів гаманців для криптовалют (апаратні, програмні або онлайн-сервіси). Детальніше про це ви зможете дізнатися зі статті «Створити гаманець Ефір Класик».Чи можна майнити

Часто задаючи питання, чи можна добувати ту чи іншу крипту, люди мають на увазі рентабельність. Тобто, питання має звучати так - чи варто майнити. І в цьому питанні важливо враховувати безліч факторів:

Крім цього варто враховувати і інші менш важливі, але фактори, що все ж впливають на підсумковий результат:

Щоб розуміти, яке обладнання придбати, як майнити ETC (соло або в групі), що таке волатильність валюти, що на це впливає і так далі, потрібно детально вивчити питання. Всього описати в одній статті просто неможливо, але ми розглянемо основні моменти.

Якщо упустити описане вище і відразу відповісти на питання, чи варто займатися видобутком, то на момент написання цієї статті - варто. Причому вигода вельми не погана. А обладнання окупається протягом 3-7 місяців (в залежності від потужності і вартості електроенергії в вашому регіоні). Давайте розберемося, що ж для цього буде потрібно.

Чи можна майнити - портал GulandЩо потрібно, щоб почати майнінг

Майнінг Ефіріум Класік не відрізняється від інших криптовалют. Тобто, по суті, всі налаштування практично однакові, з тією відмінністю, що ви налаштовуєте видобуток на інший pool, інші маркери і інший гаманець. Тобто, просто вказуєте відповідні адреси сайтів і гаманців. Якщо ви не стикалися раніше з подібними питаннями, то давайте розглянемо все по порядку. Щоб добувати токени ЕТС вам буде потрібно:

  1. Доступ до мережі електроживлення.
  2. Устаткування - тут у вас є вибір:
    • Зібрати ферму на відеокартах - перевага в тому, що ви можете продати куплені карти і відбити більшу частину витраченого. Зробити це можна в будь-який момент.

    • Купити готове обладнання - перевага в тому, що спочатку воно буде розроблено для ефективного видобутку, але з підвищенням складності мережі такий гаджет буде втрачати свої переваги. А після того, як пристрій відпрацює свій ресурс, ви не зможете його продати.

    На щастя, на даний момент для видобутку Ефіріума Класик не потрібно спеціалізованих станцій або надпотужних збірок. Досить однієї ферми на декількох відеокартах.

  3. Програмне забезпечення - програми для видобутку, так звані майнери. В Інтернеті повно подібного софта, який вже налаштований. Вам потрібно лише вбити адресу свого гаманця і вказати pool, на якому будете добувати токени. Найпоширеніший miner Ethereum Classic на сьогоднішній день - це Claymore. Але важливо розуміти, що є й інші не менш гідні аналоги.

  4. Знайти відповідний пул.

Це все, що вам потрібно для початку майнінга. Тепер давайте розглянемо деякі моменти докладніше.

Ферма Ефіріум Класік - портал GulandПули для видобутку

На даний момент існує досить багато груп (так звані pool), на яких можна займатися видобутком. Вибрати кращий pool досить складно, особливо враховуючи, що вони дуже схожі один на одного. Відмінності якщо і є, то дуже незначні. Тим не менш, давайте розглянемо, які пули можна використовувати:

Назва Коротка інформація
Ethermine Це один з перших пулів, який взяв на себе основний удар, коли інші сервіси вже не справлялися через високе навантаження. На сьогоднішній день він найпопулярніший. Однак не все так гладко. В Інтернеті є досить неоднозначні коментарі користувачів. На захист можна відзначити, що це одна з найнадійніших груп. Саме з цієї причини вона має широку популярність.
Nanopool Нанопул - це новий проект, який має досить великі амбіції. Незважаючи на те, що сервіс новий, все ж за короткий термін свого існування він побив всі рекорди популярності і обігнав вищевказаного конкурента. Тут запропоновані досить низькі комісії і вигідні умови співпраці. Однак, є і зворотна сторона медалі - в разі будь-яких проблем, не варто покладатися на технічну підтримку сайту. Всі питання вирішувати доведеться самостійно.
P2pool Один з найнадійніших пулів, конкуренцію яким здатні скласти тільки такі групи як Eligius і BitPenny. Група підтримує можливість, як групового видобутку, так і майнінгу в соло режимі. Крім цього варто відзначити вигоду цього сервісу. Завдяки рівню децентралізації та іншим факторам, користувачі можуть отримувати понад 100% від очікуваного доходу.
ETC 2miners Професійний пул для досвідчених майнерів. Підтримує видобуток широкого списку криптовалют. Група зовсім нова (відкрилася в 2017 році), але вже має досить широку популярність. Багато в чому таке поширення вона набула завдяки низьким комісіям - 1% (за користування сервісом).
Flypool До особливостей даного пулу можна віднести простоту використання. Тобто, вам не потрібно створювати аккаунт і використовувати свій пароль для початку майнінга. Ніякої реєстрації. Просто вбиваєте номер свого гаманця і можна починати. Крім цього, на сайті Флайпул представлені одні з найнижчих комісій в розмірі 1%.
SuperNova Дана група відома в колах шанувальників Біткоіна, зокрема його форком Лайткоіна. Однак віднедавна пул включив підтримку Ефіріума і всіх його форків. Для роботи з сайтом потрібно пройти реєстрацію. Але, натомість ви отримуєте зручний інтерфейс, високий рівень безпеки та якісне обслуговування.
DwarfPool Ще один ветеран серед пулів, який був створений в далекому 2013 році. Незважаючи на те, що інтерфейс повністю англійською мовою, багато майнерів воліють Дварф через його незаперечні якості: надійності, простого інтерфейсу, прибутковості і низьких комісій. Має хорошу підтримку.
MinerGate Досить хороший пул, який має широкий список мов для перекладу інтерфейсу. Це означає, що він орієнтований на користувачів з різних країн. Мінергате - це зручний pool, який вже давно працює і встиг завоювати довіру користувачів.

Це список основних пулів для групового майнінгу. Варто відзначити, що деякі з них дозволяють здійснювати видобуток в режимі соло. Важливо знати алгоритм майнінга – це EtHash. Використовуючи свій комп'ютер (або ферму) обробляєте дані в мережі ЕТС, створюєте нові блоки і розкриваєте старі. За це мережа виплачує винагороду у вигляді токенів Ефір Класик. Але, перш, ніж це здійснити, потрібно налаштувати систему.Програми та налаштування майнера

Йтиметься про майнінг на відеокартах, так як це найбільш вигідний варіант. І на сьогоднішній день існує два конкуруючих виробника:

У зв'язку з цим розділилися і майнери. Вийшло два табори - зелений і червоний. І суперечки про те, які відеокарти краще не вщухають вже багато років. Спершу суперечки велися про ігри, тепер про те, який виробник краще для видобутку крипти. У цьому пості ми не будемо міркувати на цю тему. Ви самі вирішите для себе, що вам більше підійде. Але, щоб зробити правильний вибір і видобуток був прибутковим, слід враховувати такі параметри:

Чим краще співвідношення (менше споживання і більше потужності на виході), тим вигідніше буде відеокарта. Ну а чим нижче ціна, тим швидше ви відпрацюєте витрати. Якщо говорити про «зелені» карти, то тут оптимальним буде рішення nVidia 1060 GTX, так як ця картка має оптимальне співвідношення між продуктивністю і споживанням, а так само вартості на ринку. Якщо ж говорити про «червоних», то тут очевидно, що краще вибрати топове рішення - Radeon RX 580, хоча, багато хвалять і попереднє покоління RX480 (і 470), які не всім поступаються новій серії і все ще більш ніж актуальні для Майнінг.

Варто зазначити, що для програм, за допомогою яких ви здобуваєте токени, абсолютно все одно, якій стороні ви віддасте перевагу - нВідіа або АМД. Налаштування залишиться однаковим в обох випадках. Однак, перш, ніж переходити до налаштування софта, вам буде потрібно завантажити і встановити оновлення для драйверів під обрані відеокарти. І варто зазначити, що AMD вже випустили спеціальний драйвер саме для майнінгу. Його і бажано встановлювати. У випадку з nVidia таких драйверів не передбачено.

Крім драйверів, існують і інші способи оптимізувати видобуток і збільшити продуктивність відеоадаптерів. Найбільшою популярністю користуються такі програми як MSI Afterburner. Це програма для розгону (Overclocking) і контролю над оборотом кулерів і температурою. Відразу потрібно розуміти, що після закриття цієї програми всі налаштування по розгону і оборотам вентиляторів скидаються.

Отже, після того, як ви налаштували систему і встановили потрібні драйвери, слід завантажити майнер Ефір Класик, це можна зробити тут. Як вже говорилося вище, подібних програм досить багато, але більшість «видобувачів» воліють Клеймор, завдяки його простоті і надійності. Його легко налаштувати на будь-який пул, він не витрачає ресурси комп'ютера і є одним з найбільш ефективних.

По суті, це і є відповідь на питання, як майнити Ефіріум Класік на відеокарті. Ви просто качаєте Клеймор, налаштовуєте його і запускаєте. Після цього завантаженість вашої відеокарти підніметься до 100%. І тут важливо стежити за температурою, щоб вона не перевищувала критичної позначки. Як правило, інструкція по налаштуванню додається до програми. Але, давайте розглянемо її коротко:

Налаштувати ферму зможе навіть новачок. Детальна інструкція та опис програми буде в статті «Claymore».Прибутковість

Важливо розуміти, що для того, щоб заробляти токени Ethereum Classic вам не обов'язково збирати потужну ферму і витрачати купу грошей. Можна налаштувати майнінг Ефір Класика на комп'ютері, використовуючи свою систему. Звичайно, краще, якщо в системному блоці буде встановлена ​​потужна відеокарта останнього покоління (nVidia 10-серії або Radeon RX 570 \ 580). При цьому ви з легкістю зможете розрахувати прибутковість. Звичайно, у випадку з фермою, окупність і прибутковість буде краще, так як це обладнання використовується тільки для видобутку токенів і всі ресурси (в тому числі і електроенергія) спрямовані на те, щоб фармити монети.

Домашній ПК більше призначений для роботи або ігор. У будь-якому випадку співвідношення споживання і потужності на виході буде значно гірше. Такі компоненти, як потужний процесор, великий обсяг ОЗУ і так далі, будуть споживати електроенергію, але для майнінга вони не потрібні. Але, все ж налаштувати систему і почати видобуток можна.

Прибутковість мережі можна досить легко вирахувати, але до цього питання ми повернемося пізніше. А зараз варто обговорити таке важливе питання, як нагорода за блок, відкритий в мережі ETC. Саме цей показник, в купе зі складністю мережі, і визначає прибутковість. Він відображається в кожній групі. І на момент написання статті ми маємо такі показники:

Знаючи продуктивність своєї системи не складно підрахувати, чи варто здобувати Класичний Ефіріум.

Прибутковість - портал GulandКалькулятор дохідності

Розрахувати прибутковість досить легко і самостійно без будь-яких калькуляторів. Робиться це так:

Це найбільш точні підрахунки. І тут важливо знати, скільки споживає ваше обладнання. Для цього буде потрібно провести деякі виміри. Щоб самостійно не морочитися і не вираховувати всі показники, ви можете скористатися калькулятором, який є практично в кожному пулі.

Розрахунок майнінга за допомогою такого калькулятора зводиться до того, що вам буде потрібно виконати кілька простих кроків:

В результаті система автоматично розрахує прибутковість майнінгу для конкретно вашої системи. Варто відзначити, що багато калькуляторів вираховують і споживання електрики. У такому випадку потрібно просто вказати, які відеокарти і, скільки встановлено у вашій фермі. Один з найбільш потужних і зручних калькуляторів ви зможете знайти на сайті.Складність мережі

Вище, ми вже згадували такий параметр, як складність мережі. Однак ви повинні розуміти, що цей параметр постійно змінюється в залежності від багатьох факторів. Графік складності мережі Etherem Classic знайти не складно. Він є практично в будь-якій групі. Більш того, графіки розраховуються і на майбутнє. Тобто, вже сьогодні можна подивитися приблизні показники складності на 2021 року. Якщо подивитися графік, то можна помітити тенденцію до зростання складності.

Ще один важливий параметр, який ми згадали вище, але вимагає більшої уваги - час знаходження блоку. Це той час, за який в середньому в групі відкривається один блок. І за це група майнера або один «старатель» отримують відповідну винагороду. Знову ж, показник постійно змінюється. Тому існують спеціальні графіки, які відображають повну картину.

Варто зазначити, що хоч складність мережі і зростає, час знаходження блоку так само трохи збільшується, все ж прибутковість від цього страждає не сильно. Справа в тому, що при збільшенні цих параметрів зростає і вартість токенів.

Складність мережі - портал Guland

Чи вигідно соло

Багато починаючих майнерів задаються питанням, як краще добувати - соло або в групі. І у випадку з даною мережею, можна сказати, що соло майнінг ETC може бути дуже вигідним. Але тільки при дотриманні певних умов. А вірніше умова одна - збалансована ферма (мінімальне споживання електроенергії і висока потужність). Багато примудряються знайти доступ до безкоштовної електроенергії, але ви повинні розуміти, що це карається законом досить високими штрафами.

Але, на даний момент Solo Mining ще актуальний, але тільки якщо у вас досить потужна система. На виході швидкість майнінга повинна становити близько 100 Mhash / s. У такому випадку за добу ви зможете здобувати 0,22ETC, що в перекладі в долари складе трохи більше 4 доларів. Тепер підрахуйте вартість електрики, кількість кВатт, які ви накрутите за добу, і отримаєте чистий прибуток.

Чи можливий майнінг на процесорі

Щоб розібратися в цьому питанні, вам потрібно розуміти, що таке ЦП, і що таке відеокарта. По суті, в картах так само використовуються процесори. Це схоже обладнання, але має різні цільові призначення. Тому і виходить різниця в ефективності при майнінгу. Звідси можна зробити висновок, що ви можете налаштувати видобуток крипти на CPU, але ефективність такого майнінга буде в рази гірше, якщо порівнювати з відеокартами. При цьому вам буде потрібно досить потужний процесор, з максимальною кількістю ядер і потоків. А це не найвигідніше захід.

Крім цього, відеокарти об'єднуються в мости, створюючи цілі ферми, чого не можна зробити з процесорами. У випадку з видобутком Etherium Classic ви можете налаштувати майнінг на ЦП тільки в якості допоміжного інструменту, який додасться до видобутку на відеокартах.

Майнінг Ефір Класик на комп'ютері (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Додати коментар: