Повний огляд протоколу Bancor для початківців

Банкор протокол - портал Guland

Банкор протокол являє собою метод, який був створений, щоб дозволити будь-кому швидко і легко конвертувати будь-які ERC-20 валюти безпосередньо один з одним, на відміну від використання обміну третьою стороною для виконання перетворення. В доповнення до чинного протоколу, який використовує розумні контракти для роботи, проект також має свою власну мережу, яка усуває необхідність в підборі покупців і продавців для створення ліквідності. У мережі використовуються розумні контракти і токени нового типу, звані «Smart Token».

Проблема, розв'язувана протоколом Банкор

Одним з основних питань, що розглядаються в протоколі Банкор, є неліквідність, яка спостерігається на ринках криптовалют. Найбільші монети, такі як Біткоіни і Ефіріум, очевидно, не страждають від проблем з ліквідністю, оскільки завжди є покупці і продавці для найбільших криптовалют. Однак з тисяч інших створених токенів більшість страждають від неліквідності. Це не тому, що ці жетони і монети погані, а тому, що вони просто ще не отримали достатньо уваги ринку, щоб стати ліквідними.

Ліквідність визначається обсягом монет, доступних для продажу і покупки, з метою забезпечення постійного постачання покупців і продавців певним активом або токеном. Будь-який токен з хорошою ліквідністю можна купити або продати в будь-який час, не турбуючись про затримки чи величезні цінові розриви. Токени, які страждають від низької ліквідності, як раз навпаки. Вони часто страждають від значних цінових розривів, і можуть бути випадки, коли неможливо купити або продати токен через відсутність контрагента.

Команда Bancor змусила б нас повірити, що, оскільки більшість токенів неліквідні і їх важко обміняти, вони також виключені з ціннісного Інтернету. Bancor Protocol намагається усунути проблеми з ліквідністю для всіх токенів ERC-20.

Кінцева мета команди Bancor - це світ, в якому ви могли б мати мільйони токенів, які використовуються або локально, або в нішевих проектах, але які все ще легко і швидко торгуються на глобальному рівні.

Огляд протоколу: Bancor і смарт-токени

Інтелектуальні контракти в протоколі Bancor створюють смарт-токени для використання в якості альтернативи типовому методу обміну криптовалют. Ключ до розумних контрактів полягає в тому, що вони позбавляють від необхідності мати контрагента в будь-якій угоді. Замість цього смарт-контракти перетворять будь-який токен ERC-20 в інший токен ERC-20. Ці перетворення відбуваються прямо в Блокчейні і без втручання будь-якої іншої особи або третьої сторони.

Смарт-токени, створені за допомогою смарт-контрактів, обробляють перетворення, утримуючи резерви кожного токена ERC-20 в рамках смарт-контрактів. Таким чином, вони можуть підтримувати ліквідність в будь-який час, торгуючи між резервами в міру необхідності на підставі запитів користувачів.

Один із способів думати про Smart Token - це те, що вони є типом грошей, які містять інші типи грошей. Хоча вони самі є валютами, вони також містять інші валюти, щоб вони могли здійснювати конвертації.

Протокол Bancor був розроблений для підтримки кожного токена ERC-20. Крім того, кожен створений Smart Token сумісний з ERC-20 і, отже, сумісний з усіма іншими токенами ERC-20. Смарт-токен не тільки може бути перетворений в будь-який інший токен, який він зберігає в резерві, але також може бути перетворений в будь-який інший токен, який зберігається в інших смарт-токенах. Таким чином, всі токени ERC-20 пов'язані між собою, що забезпечує швидке автоматичне перетворення.

Мережевий токен Bancor (BNT)

Для протоколу Bancor був створений власний токен, відомий як мережевий токен Bancor, або BNT. Це найперший смарт-токен, який також є резервним для всіх інших смарт-токенів. Оскільки BNT утримується всіма інтелектуальними токенами, це значно зменшує кількість перетворень, необхідних для отримання кінцевого токена.

Поставка токенів BNT постійно змінюється, оскільки смарт-токени постійно створюються і знищуються, щоб задовольнити вимогам мережі. В даний час загальний обсяг поставок становить 75 833 883 батів, а оборот - 51 162 724 батів. Транзакції BNT обробляються на рівні, окремому від первинного рівня протоколу Ethereum Casper Proof-of-Stake.

Отримати токени BNT просто. Їх можна перетворити з будь-якого іншого токена ERC-20 прямо через веб-додаток Bancor. Ви також можете знайти BNT на деяких біржах, таких як BitForex, LAToken, HitBTC, Binance, OKEx, Bittrex, UpBit, Liqui, COSS, Livecoin, Gate.io і Tidex.

Токени BNT можна зберігати в будь-яких гаманцях, сумісних з ERC-20, таких як MyEtherWallet, Parity і imToken.

Ліквідність мережі Bancor

Bancor покінчив з необхідністю для контрагентів надавати ліквідність мережі. Замість того, щоб підбирати покупців і продавців для забезпечення ліквідності, як це роблять біржі, мережа Bancor дозволяє користувачам в будь-який час легко здійснювати конверсії за допомогою розумних контрактів на Блокчейні.

Цей метод гарантує ліквідність для всіх токенов, програмуючи контракти Smart Token з постійним коефіцієнтом резервування. Це гарантує, що всі смарт-токени завжди підтримують мінімальну суму резерву.

У міру того, як конвертація токенів здійснюється за допомогою різних смарт-контрактів, ціни конвертації розраховуються в режимі реального часу. Розрахунки запрограмовані в Smart Tokens і були розроблені спеціально для максимізації коефіцієнта конверсії, а також для запобігання виснаженню.

Перетворення токенів в мережі Bancor

Щоб конвертувати токени, ви просто підключаєтеся до мережі через веб-додаток Bancor, щоб виконати ваші перетворення.

Процес конвертації насправді дуже простий з вашої точки зору. Припустимо, ви хочете конвертувати токен Basic Attention (BAT) в KIN.

У верхній частині веб-додатку ви можете змінити вибір «Оплатити за допомогою» на «BAT» і «Отримати» на KIN. Вам також необхідно буде вказати суму оплати або отримання, і веб-додаток розрахує конверсію. Потім натисніть кнопку «Конвертувати» (все це передбачає, що у вас вже є гаманець, пов'язаний з BAT, доступний для конвертації).

Як тільки ви натиснете «Перетворити», мережа Bancor почне обробляти запити до різних смарт-контрактів. Перший запит перетворює вашу BAT в Smart Token, який містить резерви BAT. Цей Smart Token потім ліквідується і обмінюється на інший Smart Token, в якому зберігаються резерви KIN. Після завершення ланцюжка конверсій ви отримуєте КІН в своєму гаманці.

Гіпотетичний реальний приклад використання

Ви знайомі з програмами по готелю? Припустимо, що Marriott і Hilton включили свої програми винагород в Блокчейн і почали використовувати маркери ERC-20. Використовуючи Bancor Protocol, ви можете в будь-який час обміняти свої нагороди Marriott на нагороди Hilton. Зробіть ще один крок вперед і уявіть, що United Airlines також має програму винагород з використанням токена ERC-20. Після цього ви зможете обміняти свої винагороди Marriott або Hilton на винагороди United Airlines в будь-який час і без участі контрагента в обміні.

Команда Банкора

Команду Bancor очолює Рада Фонду з чотирьох чоловік, яка базується в Цузі, Швейцарія. Існує також консультативна рада, яка надає поради та рекомендації. Чотири члени Ради Фонду є наступними:

Бернард Літаер - бельгійський інженер-будівельник, економіст, автор і професор, який спеціалізується на грошових системах і просуває ідею створення спільнотами своїх власних місцевих валют.

Еяль Герцог (Eyal Hertzog) - архітектор продукту проекту, який відомий як співзасновник компанії Metacafe з обміну відео. Херцог також став співзасновником Appcoin, проекту, схожого на Bancor, який використовує створені користувачем торгові майданчики і приватні валюти.

Гай Бенарці - співзасновник, який відомий як засновник ігрової компанії Mytopia. Бенарці також є співзасновником Particle Code, студії розробки в Тель-Авіві, Ізраїль.

Гвідо Шмітц-Круммахер - керівник фонду Bancor Protocol, що займається різними комерційними підприємницькими підприємствами в Швейцарії. Його участь в крипто-просторі включає в себе участь Банкор, а також керівну посаду в краудфандінговій мережі Tezos (XTZ).

Консультативна рада складається з 10 осіб, найбільш відомим з яких є венчурний капіталіст і прихильник криптовалют Тім Дрейпер.

Висновок

Банкор протокол був створений для видалення проблеми ліквідності з криптовалютної екосистеми. Це дозволить навіть самим маленьким нішевим монетам знайти глобальний ринок. В кінцевому підсумку це може дозволити обмін токенів, які пов'язані з широким спектром цілей і застосувань.

Bancor стане особливо корисним, якщо простір криптовалют буде розвиватися настільки, що буде використовуватися велика кількість нішевих та локально ефективних токенів. Це може привести до того, що Bancor стане ведучою «криптобіржею», а мережевий токен Bancor стане однією з найбільших монет за ринковою капіталізацією.

Тим не менш, до цих пір становлення було повільним: мережа Bancor в даний час знаходиться на 80-му місці за обсягом, а обсяг продажів за добу становить усього 6,8 млн. доларів. Якщо Bancor не зможе панувати над ринками криптовалют, він буде приречений залишатися нічим іншим, як нішею, що пропонує себе.

Що таке Bancor [субтитри] (відео)