Причини і наслідки поділу EthereumПричини поділу Ефіріума - портал Guland

У наш час криптовалютою вже нікого не здивуєш. Часи Біткоіна вже позаду, і його місце займають все нові і нові віртуальні «монети». Однією з таких монет є Ефіріум і його форки. Останнім часом саме ця мережа має найбільше поширення.

Але, не все так гладко. Проект Ethereum мав деякі недоліки, в результаті яких мережа розділилася на два табори, а підсумком всього стала поява нової криптовалюти. Саме про це і піде мова далі - ми розглянемо причини поділу Ефіріума.

Ситуація навколо The DAO

Щоб зрозуміти, що таке «The DAO», а також, що з ним сталося, необхідно зазирнути в минуле, а саме в процес появи і розвитку крипти ETH. Ні для кого не секрет, що Ethereum практично з самої своєї появи викликав серйозний інтерес з боку інвесторів, причому досить великих. Більш того, сама мережа мала швидке зростання. На тлі такого успіху паралельно був створений проект, який отримав назву The DAO. Це якийсь інвестиційний фонд, який працював автономно і мав свої маркери, які використовувалися всередині мережі. Працювала ця мережа на платформі Ethereum, а це означає, що вона так само підтримувала децентралізовану модель управління.

Займався створенням цього фонду стартап Slock.it, співзасновником і операційним директором якого був Стефан Туаль. Справи фонду йшли досить добре, спостерігалася тенденція постійного зростання. А сам засновник мережі Ефіріум стояв за цей проект горою. Однак, в коді мережі був один недолік, яким в наслідок скористалися хакери. За кілька днів до атаки 13 червня 2016 року журнал Forklog написав наступне:

«Протягом останньої доби в The DAO спостерігався інтенсивний ріст практично на 16% по відношенню до американського долара, а також більш ніж на 5% по відношенню до Ethereum».

Однак, виявилося, що не все так гладко. Ще раніше, за два тижні до падіння мережі редакція того ж журналу Forcklog опублікувала серію статей, які розкривають декілька вразливих точок проекту The DAO. Сам Стефан Туаль тоді заявив:

«Я повністю спокійний щодо майбутнього проекту. Все, що сталося за останній час, зробило його найбільш великим інвестиційним фондом, який фінансується за рахунок краудфандінга. По суті, вийшов найбільший венчурний проект. Проект The DAO дає можливість появи таких компаній, які в іншому випадку ні коли не змогли б існувати».У той же момент інвестори і учасники проекту почали бити на сполох, з приводу серйозної атаки на мережу. Як виявилося в наслідку, один з хакерів знайшов вразливе місце в коді мережі і «викрав» десятки мільйонів доларів (якщо бути точним, то 3 641 694 ETH, що за тодішнім курсом становило близько 50 млн доларів). Природно, це спровокувало сильну паніку на ринку криптовалют. Разом з обвалом The DAO звалився і курс Ethereum. Під гарячу руку потрапили і розробники ETH, разом з Віталіком Бутеріним. Однак кульмінацією найсильнішої полеміки стало без перебільшення епічна поява того самого хакера, який використовував уразливість мережі, який заявив буквально наступне:

«Після уважного вивчення коду The DAO я знайшов функцію, при використанні якої поділ винагороджується додатковими токенами, і вирішив взяти участь. Я використовував цю функцію і абсолютно законно отримав винагороду в розмірі 3 641 694 ефіру. Приношу подяку The DAO за цю винагороду. Я залишаю за собою право приймати будь-які легальні і законні заходи проти всіх співучасників незаконних крадіжок, заморозок і вилучень моїх законно отриманих ETH. Сподіваюся, що це стане цінним досвідом для мережі Ethereum і спільноти розробників».

Втім, варто зауважити, що сам Віталік Бутерін говорив, - «Код - це закон». Це була політика мережі Ефіріум. І раз код дозволив отримати таку винагороду, отже, все законно. І саме з цього моменту і почався розкол в суспільстві ETH і поділ Ethereum.

Народження Ефіріум Класік

Відразу ж після атаки хакер, який отримав великий куш не міг скористатися отриманими коштами, так як смарт-контракт дозволяв використання токенів тільки по закінченню 28 днів. У зв'язку з цим було запропоновано декілька варіантів вирішення даної проблеми:

І з цього моменту табір розділився на два фронти. З одного боку група розробників виступала за заморожування рахунку «хакера» і скасування транзакцій для повернення вкладів інвесторам, і простим користувачам. Що було грубим порушенням всієї філософії даної мережі і взагалі всіх криптовалют. При цьому для усунення вразливості планувалося випустити форк, на тій же платформі, але з виправленнями. І більшість голосів схилилися саме до цього варіанту, тому було прийнято рішення випустити софтфорк.

По інший бік «барикад» виявилася група розробників, яка виступала за законність дій зловмисника і продовження політики - «Код - це закон», і раз в ньому знайшлася лазівка, то ніяких порушень немає. Багато підтримали цю ідею і збереження децентралізованої мережі. Таким чином, відбувся поділ Ефіру і народження нової криптовалюта, яка отримала назву Ethereum Classic.Ідеї та принципи нової валюти

Філософія нової криптовалюта досить проста - не дивлячись ні на що, збереження принципів блокчейна. Децентралізована система без скасування транзакцій. По суті, підтримка філософії блокчейна і будь-якої криптовалюти, не порушуючи цих законів ні за яких обставин.

Слід зазначити, що більшість інвесторів і розробників все ж залишилися прихильниками оригінального Ефіріума. Це в свою чергу, суттєво уповільнило комерційний розвиток ETC (Ethereum Classic). Однак, все ж ETC розвивається (хоч і не так швидко, в порівнянні з ефіром) і має певні перспективи на майбутнє. Вже сьогодні багато бірж працюють з цими токенами. Більш того, великі інвестори звернули на неї увагу, а капіталізація перейшла межу в 1 мільярд доларів.

Ідеї та принципи Ethereum Classic - портал GulandПричини розколу Ефіру (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Додати коментар: