Види Лайткоін гаманцівLitecoin гаманець - портал Guland

Лайткоін є п'ятою криптовалютою у світі по капіталізації і популярності. Обіцяє бути однією з найперспективніших криптографічних валют в майбутньому.

І як для кожної криптовалюти, для Лайткойна необхідно завести спеціальний Litecoin гаманець. Існує кілька варіантів створення гаманця. Далі розглянемо всі види Litecoin Wallet.

Види гаманців

Як і в звичайному житті, для зберігання своїх грошей потрібен портмоне, так і для віртуальних грошей необхідний цифровий гаманець. Як і у випадку з гаманцем Bitcoin, для Лайткоіна можна використовувати такі види гаманців:Холодні

Криптовалюту Лайткоін можна зберігати в «холодному» варіанті на спеціальних апаратних гаманцях. Схема використання всіх таких гаманців схожа: установка пароля, генерація seed для відновлення, підтвердження транзакцій через екран.

Зараз на ринку присутні 3 великі компанії, що виробляють USB-гаманці: Ledger Nano, Trezor і Keepkey. В основному вони схожі між собою: надійні, компактні, підтримують кілька криптовалют. Правда, варто виділити Ledger Nano, який трохи дешевше своїх конкурентів, при цьому підтримує більшу кількість коінів.

Холодні - портал GulandПрограмні

За назвою зрозуміло, що такі гаманці варто встановлювати на свій ПК або смартфон. Завантажити Litecoin Wallet потрібно тільки з офіційного сайту: litecoin.org.

Із запропонованих варіантів слід вибрати підходящу програму, відповідну до встановленої ОС на комп'ютері або мобільному пристрої.

Програмні - портал Guland

Важкий

Важкі програмні гаманці отримали свою назву в зв'язку з тим, що вони качають весь ланцюжок блоків, постійно оновлюючи їх. У цьому їх мінус, оскільки потрібно багато місця під програму. Але, в цьому ж і їх великий плюс, так як вони забезпечують найвищу безпеку - система може перевірити справжність кожного блоку.Легкий

Легкий Лайткоін гаманець не викачує цілий Blockchain, він тільки виконує синхронізацію з сервером, на якому розміщений важкий гаманець. Litecoin пропонує використовувати Electrum, ось як виглядає його інтерфейс:

Легкий - портал Guland

Правда, недавно хакери зламали Electrum і викрали чималу суму. Розробники швидко закрили вразливість і стверджують, що в подальшому подібне не станеться.

Мобільний

Програмні гаманці для ПК дуже гарні (особливо коли мова йде про тяжкі), але їх не можна постійно тримати при собі. Оскільки кожен вже має смартфон, то просто нерозумно не використовувати його для роботи з криптовалютами.

Всі мобільні гаманці є легкими - НЕ закачують весь ланцюжок блоків. Завантажити гаманець Litecoin для мобільного девайса слід з оф. ресурсу. Працює як додаток, що дозволяє з легкістю оперувати Лайткоінами де б ви не знаходилися.Гарячі

Отримали свою назву, тому що дають можливість користувачеві потрапити в свій гаманець з будь-якого пристрою, який підключений до інтернету. Для цього слід зареєструватися на одному з ресурсів, що пропонують можливість завести Litecoin wallet онлайн.

Працюючи з онлайн гаманцем, ви будете мати доступ до всіх необхідних функцій. До того ж, подібні гаманці мають кілька безперечних переваг:

 1. Реєстрація не займе багато часу;
 2. Немає необхідності встановлювати програму, виділяючи під неї великий шматок пам'яті;
 3. Створення та доступ до гаманця можливий з будь-якого пристрою, будь-якого куточка Землі.

Онлайн

Хоч криптовалюта LTC і досить популярна, на даний момент існує невелика кількість онлайн Лайткоін гаманців. Розглянемо найвідоміші з них:

Біржі

Криптобіржі також можна використовувати для зберігання монет. Головною перевагою криптобіржевих гаманців є можливість зайти в нього з будь-якого місця на планеті, з будь-якого пристрою.

Детальніше про те, на яких майданчик можна відкрити Litecoin гаманець онлайн, читайте в статті: «Litecoin біржі».Паперові

Багато хто недооцінює спосіб зберігання Літош на паперовому гаманці, але він має свої незаперечні переваги. З паперовим гаманцем ви ніколи не станете жертвою хакерських атак або недовговічності девайсів. Позбутися своїх монет можна тільки в разі втрати паперового гаманця.

Щоб створити паперовий Litecoin гаманець слід:

 1. Зайти на сайт liteaddress.org.
 2. Поводити мишею або ввести символи для рандомізації.

  Паперові - портал Guland

 3. Отримати Лайткоін адресу.

  Паперові2 - портал Guland

Слід відразу роздрукувати або записати отримані дані. Адреса Litecoin розташована зліва - її можна відправляти іншим людям, щоб отримувати транзакції або вказувати на сайтах кранах для заробітку. Приватний ключ (праворуч), розголошувати не можна.Як створити Лайткоін гаманець на комп'ютері

Звідки можна завантажити гаманець Лайткоін ми розібрали вище, зараз розглянемо установку Litecoin Сore на прикладі Windows:

 1. Клікнувши по відповідній кнопці, вискочить вікно з пропозицією завантажити програму.

  завантажити програму - портал Guland

 2. Після скачування файлу завантаження вам буде запропоновано встановити програму, для цього слід виконати ряд стандартних дій (установка нічим не відрізняється від установки будь-якої іншої програми на Windows).

  встановити програму - портал Guland

 3. По закінченню установки вам запропонують вибрати місце зберігання даних, після чого почнеться завантаження гаманця. Зверніть увагу, що місця для реєстрації Litecoin гаманця буде потрібно багато.

  завантаження гаманця - портал Guland

 4. Після закачування всього блокчейна, вас перекине в гаманець, в якому вже почався процес синхронізації з мережею. Дана процедура одноразова і може затягнутися до 20 годин.

  синхронізації з мережею - портал Guland

 5. Після завершення синхронізації, Ви можете повноцінно користуватися гаманцем. Для отримання адреси, слід натиснути на кнопку «Отримати» - «Запросити платіж».

  Отримати адрес - портал Guland

 6. Відкриється вікно з адресою, з якою можна виконувати транзакції.

  виконувати транзакції - портал GulandЯк бачите завести Лайткоін гаманець досить просто. І у такого гаманця є вагома перевага над іншими видами гаманців - це те, що Ви самі є хранителем всіх своїх заощаджень, розташованих в файлі вашого комп'ютера.

Правда, є і недоліки:

Тому краще зробити резервну копію і зберегти її на зовнішніх носіях та на декількох пристроях.

 - портал Guland

Як відновити гаманець Litecoin

Після того, як реєстрація Лайткоін гаманця завершена, слід зробити його резервну копію. Якщо при поломці комп'ютера така є, то доступ до гаманця, а значить і монетам можна відновити. Для цього слід:

 1. Заново встановити програму.
 2. Відкрити установчу папку гаманця.
 3. Замінити наявний файл wallet.dat на бекап-версію.

Якщо ви забули, де зберігаються основні файли гаманця, то спробуйте їх пошукати в папці C-Users-User-AppData-Roaming.

Як бачите, гаманців безліч і кожен має свої переваги і недоліки. Який же самий кращий Litecoin гаманець? Однозначної відповіді на це питання немає, тут кожен вирішує сам для себе.

Гаманець Litecoin (LTC) (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: