Що собою являє Лайткоін і як його отримати



Що таке Litecoin - портал Guland

Litecoin - це альтернативна криптовалюта, в основі, якої лежать принципи і програмне забезпечення Bitcoin.

ПО Лайткоіна поширюється з відкритим вихідним кодом, тому кожен може перевірити принципи його роботи. Біткоін називають «електронним золотом», а Лайткоін в свою чергу отримав позначення «електронне срібло», на що, в принципі, натякає сріблястий колір логотипу даної валюти. У цій статті ми і розберемо Litecoin - що це таке і як виходять монети.

Що таке Litecoin

Слово Litecoin складається з двох слів: lite - «легкий» і coin - «монета». Він є форком Bitcoin, тому також заснований на Блокчейні.

Таким чином, криптовалюта Лайткоін - це «найближчий родич» Біткоіна. Розроблена за образом і подобою BTC є фактично «резервною криптовалютою». Тому не дивно, що так само як і Біткоїн, валюта Litecoin має абревіатуру LTC, а монети діляться на дрібні частини з назвою Літоші (у Біткоіна - це Сатоши).

Отже, 1 Litecoin = 100 000 000 Літош.

На даний момент майнери за розгаданий блок отримують 25 монет. Дане число скорочується в два рази кожні 4 роки (при розгадуванні 840 000 блоків). Максимально можлива кількість монет в мережі Лайткоін становить 84 000 000 одиниць (в 4 рази більше ніж у Біткойнів).

Спочатку мережа Litecoin будувалася з урахуванням більшої пропускної здатності. Внаслідок чого, Blockchain Litecoin здатний справлятися з більш високим обсягом транзакцій, ніж «золотий брат». Це дає можливість мережі підтримувати більше число транзакцій, що, безумовно, буде величезним плюсом в майбутньому, коли криптовалюта стане невід'ємною частиною кожної людини.



Історія

Криптографічна валюта вийшла в світ восени 2011 року, а її творцем є Чарльз Лі. Як вже говорилося вище, має відкритий вихідний код, який розташований на інтернет-хостингу GitHub. Функціонує відповідно до ліцензії MIT / X11, дозволяючи кожному бажаючому виконувати, змінювати, і копіювати ПЗ.

У листопаді 2013 року був перший стрибок курсу, а капіталізація валюти перевищила один мільярд доларів.

В травні 2017 року було запроваджено рішення для масштабування SegWit і Lightning Network. Останнє дозволило виконати транзакцію в розмірі 0.00000001 LTC з Цюріха в Сан-Франциско менш ніж за одну секунду. В тому ж році Чарльз відвідав кілька конференцій по криптовалютах. Все це дозволило Litecoin показати зростання більш ніж на 2000%, піднявшись практично до 100 $ за монету.

Правда, не всі експерти позитивно відгукуються про дану валюту. Деякі відгуки про Litecoin і зовсім песимістичного характеру.

Відмінності Litecoin від Bitcoin

Ми вже з'ясували, що Лайткоіни були розроблені на основі Біткоїна, але при цьому були враховані деякі недоліки останнього. Зараз розглянемо, які все ж між ними відмінності:



Злом Лайткоіна

Криптовалюта може піддатися атаці, якщо стороння особа зможе отримати темп рівний або більший, ніж темп хешування мережі. Подібна дія називається «атака 51%». Правда запустити її і підтримувати з кожним днем ​​все важче, оскільки йде постійне зростання темпу хешування мережі.

З іншого боку Litecoin розроблений таким чином, що не може бути ефективним на всіх стандартних комп'ютерних компонентах. А це, в свою чергу, призводить до того, що злочинцю достатньо створити маленький пакет спеціалізованого / стандартного апаратного забезпечення для того, щоб захопити і об'єднати всі системи видобутку.

Гаманець

У мережах Біткоін і Лайткоін транзакції виробляються за адресами, які формуються на однакових принципах - на основі відкритого ключа із застосуванням хешування SHA-256. Тільки адреса Bitcoin складається з 27-34 символів і починається з 1 або 3. А Litecoin address має 33 символи і починається з букви L або з 3.

Офіційний гаманець Лайткоіна можна скачати з офіційного сайту розробників проекту litecoin.org (litecoin.net). Також можна скористатися і онлайн гаманцями. Більш докладно про всі види гаманців і їх установці читайте в статті: «Litecoin гаманець».

Заробіток Лайткоінів

Криптовалюта вже давно себе зарекомендувала в якості високого заробітку, кардинально змінивши життя не однієї людини. Новини швидко поширилися по світу і люди все з більшим бажанням шукають інформацію про неймовірний засіб збагачення. Тому не дивно, що з'являються все нові способи видобутку Litecoin.

Методи отримання LTC діляться на 2 підвиди: з вкладенням і без вкладення коштів. Нижче будуть представлені три найбільш популярних способи заробітку Лайткоіна.

Майнінг

Mining - це необхідна частина підтримки всієї мережі будь-якої криптовалюти. Без майнінга просто б не було видобутку нових блоків і можливості виробляти транзакції.

На даний момент складність генерації нових ланцюжків блоків зросла настільки, що звичайні процесори або відеокарти вже не підійдуть для майнінгу. Щоб створити свою ферму для видобутку Лайткоінів, необхідно мати спеціалізовані пристрої (ASIC і зразок Antminer).

Більш докладно про те, як виходять Лайткоіни, читайте в статті: «Майнінг Litecoin».



Крани

Litecoin-крани - це сайти, що роздають Літоші абсолютно безкоштовно. Багато новачків недовірливо ставляться до подібних ресурсів, вважаючи, що вони ненадійні. Але насправді, такі проекти дійсно пропонують отримати криптовалюту безкоштовно. Правда, отримати відразу 1 Лайткоін ви не зможете, оскільки сума видається не дуже велика, але роздача відбувається регулярно, так що набрати більш-менш істотну суму можна.

Детальніше дізнатися про такі проекти і познайомитися зі списком сайтів, що роздають ЛТС, ви можете зі статті: «Litecoin крани».

Торги

Перш ніж приступити до вибору криптовалютної біржі для інвестицій і торгів, необхідно врахувати кілька суттєвих чинників:

Звичайно, розділяти торгові майданчики на хороші і погані не зовсім правильно, оскільки у кожної з них є свої переваги і недоліки, але, тим не менше, потрібно ретельно підходити до їх вибору.

Які бувають біржі і як обмінювати криптовалюту на фіатні гроші ви дізнаєтеся зі статті: «Litecoin біржі».

Курс LTC до BTC і обмін

Щоб перетворити Лайткоін в Біткоін можна скористатися біржами, які працюють з обома криптовалюта, або звернутися до обмінників, для цього можна скористатися моніторингом обмінних пунктів bestchange.ru.

Кожна біржа і обмінник пропонує свій курс, за яким буде відбуватися конвертація, тому слід докласти зусиль для пошуку найбільш відповідного майданчика.

Більш детально про курс Лайткоіна до основних валют.



Криптовалюта Litecoin (Лайткоін) простими словами (відео)



Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: