Як відстежити транзакцію Лайткоін



Напевно, кожен, хто мав справу з Bitcoin, знає про його перший форк, який отримав назву Litecoin. Коли він тільки з'явився, мало хто сприймав його всерйоз. Але сьогодні це цілком міцна крипта.

Звичайно, світ не стоїть на місці, криптовалюти розвиваються, виходять нові форки, з'являються принципово нові мережі. Але LTC міцно закріпився в своїй ніші і складає гідну конкуренцію. У цій статті ми поговоримо про цей форк і дізнаємося, як підтвердити і перевірити транзакцію Litecoin.

Транзакції Litecoin - портал Guland

Про підтвердження транзакцій

Незважаючи на те, що криптовалюта використовує систему Блокчейн і є децентралізованою мережею, все ж є способи перевірки і підтвердження транзакцій. Суть в тому, що всі угоди фіксуються в елементах ланцюжка (блоках). І якщо провести аналіз даного ланцюга, то цілком можливо знайти потрібну інформацію. Більш того, можна дізнатися інформацію про всі угоди в даній мережі. Таким, на перший погляд, простим способом, можна відстежити транзакцію Лайткоіна.

Ця вся простота лише здається. Справа в тому, що перевірка угод LTC всередині мережі відбувається шляхом валідації в ланцюжку блоків. А сам Блокчейн, по своїй суті, це розподілена база даних, частини якої розташовані на тисячах комп'ютерів, які задіяні в мережі LTC. Тобто, всі, хто займається майнінгом (здобиччю токенів) на своїх ПК зберігають частини блоків, які окремо не несуть ніякої інформації, і лише з'єднуючись з іншими частинами, утворюють цілу мережу.

Як перевірити транзакцію Лайткоін

Часто у людей виникає питання, як і де перевірити транзакції Лайткоін. Для цього працюють різні сервіси, серед яких найбільшим попитом користується сайт Bchain.

Такі сайти підійдуть тільки тим, хто має справу саме з Bitcoin і його форком Litecoin. З їх допомогою можна легко і швидко перевірити хід виконання свого переказу. Як це робиться?

Для початку важливо відзначити, що токени LTC не є грошима або будь-якою фізичною купюрою. Тому, після продажу монет або виконання переказу користувач отримує електронний код, який складається з набору букв і цифр (аналог квитанції про оплату). Цей код і буде потрібен для перевірки угоди. Звичайно, можна використовувати і адресу свого ЛТС-гаманця, але краще все ж вказувати саме код, який видається при виконанні транзакції. Отже, щоб перевірити блокчейн транзакції LTC виконайте наступне:

перевірити транзакцію Лайткоін - портал Guland

Після цього вам відкриється повна інформація про переведення. Вище уточнювалося, що краще вводити саме код транзакції. Справа в тому, що якщо ви виконували кілька переказів і при перевірці ввели номер гаманця, то вам висвітиться вся інформація по вашому рахунку і переказах (вхідних і вихідних). Але, якщо вам потрібно перевірити одну конкретну операцію, то краще ввести саме код, завдяки якому ви зможете подивитися саме ту угоду, яку потрібно відстежити.

Коли транзакція вважається підтвердженою

Саме підтвердження транзакції здійснюється після її приєднання до всіх інших операцій, зафіксованих в Блокчейні. Після цього створюється новий блок в ланцюзі. І вже після підтвердження і завершення угоди відбувається оновлення гаманців у відправника і одержувача. Однак відбувається це з затримкою. Період затримки становить створення 6 блоків, поява яких і свідчить про те, що угода пройшла без помилок. Але, якщо під час перевірки станеться помилка верифікації (незалежно від причин), відправлені токени повертаються на рахунок гаманця платника.

Варто зазначити, що учасник мережі має право і можливість зменшити кількість перевірок. Це дуже актуально в тому випадку, якщо потрібно відправити невелику кількість токенів. В такому випадку перевірка і підтвердження транзакції LTC відбувається швидше. Але навіть якщо не зменшувати кількість перевірок, довго чекати не доведеться. Один блок відкривається протягом 2,5 хвилин. Тому, процедура повної перевірки займе близько 15 хвилин (в залежності від складності мережі на момент проведення операції).

Якщо справа стосується оплати товарів токенами, то час перевірки можна зменшити аж до 5 хвилин:

Кожен з перерахованих пунктів прискорює перевірку.

Особливості транзакцій після появи Lightning Network

Це нова технологія, яку з нетерпінням чекали всі власники LTC. Суть цієї ідеї полягає в тому, щоб створити платіжну систему, що оперує конкретно Лайткоінами. Це дозволило істотно знизити комісії на виконанні переказів токенів, не жертвуючи безпекою. Це і є основна особливість. Все це гідно окремої статті, але можна перерахувати деякі найбільш важливі механізми нової технології:

Звичайно, все це досить поверхово, але все ж дає деякі знання про роботу нової технології, яка дозволяє зрозуміти її принципи. Докладний огляд даної технології читайте в статті: «Lightning Network».

Криптовалюта Litecoin (відео)

Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Вам також буде цікаво: