Монеро і Зікеш: порівняльне дослідженняMonero проти Zcash - портал Guland

Активні розмови про правила і розслідування, що проводяться урядами у всьому світі, змусили користувачів криптовалют турбуватися про питання захисту їх конфіденційності за допомогою цих цифрових активів.

Широко відомий факт, що хоча відомі публічні Блокчейни, такі як Біткоін і Ефіріум, залишають поза передачею особисту інформацію своїх користувачів в мережі, інші деталі, такі як статистика транзакцій, є публічними.

Вступ

Описане вище робить користувачів уразливими для відстеження, якщо хто-то знає їх мережеву адресу разом з іншими відповідними даними, то ці транзакції легко відстежити до них.

З тих пір вищезгадані проблеми спонукали таких людей проявляти інтерес до «монет конфіденційності», криптовалют, заснованих на ідеї захисту конфіденційності своїх користувачів.

Цей зростаючий інтерес також означає, що все більше користувачів зараз намагаються оцінити, яка монета конфіденційності найкраще підходить для їх потреб.

Хоча є кілька монет, що служать цій меті, два імені, Monero і Zcash, залишаються переважаючими в таких обговореннях, і ці криптовалюти, орієнтовані на конфіденційність, які ми збираємося розглянути в цьому аналізі сьогодні.

Отже, без зайвих слів, давайте подивимося, яка з цих монет конфіденційності може стати переможцем з їх поточними пропозиціями і що вони можуть запропонувати в майбутньому. Але перед цим давайте проведемо невеликий урок історії для них обох!Що таке Монеро?

Монеро вперше побачив світ в першій половині 2014 року завдяки люб'язності користувача форуму Bitcointalk за допомогою поста «thankful_for_today». Реальна особистість користувача поки невідома.

Мережа була розгалужена з Bytecoin, але, на відміну від кількох таких форків, які намагаються зробити ставку на імені вихідної мережі, вона була перейменована і називалася «Bitmonero». Бітмонеро проіснував в якості свого імені тільки протягом дуже короткого періоду часу. Пізніше він був названий «Monero» і ця назва використовується і сьогодні. Криптовалюта також має тікер XMR.

Монеро і Зікеш - портал Guland

Посилаючись на проблеми з продуктивністю коду в Bytecoin як причину його розгалуження з мережі, команда Monero заявила, що виправила ці проблеми після завершення розгалуження.

Оскільки вона була розгалужена з Bytecoin, платформа Monero за замовчуванням була побудована на існуючому, орієнтованому на конфіденційність протоколі Блокчейна під назвою Cryptonote. З тих пір мережа вдосконалила його декількома власними оновленнями.

Говорячи про конкретні функції Monero, він пропонує своїм користувачам цікаві функції, які він прагнув додавати згодом.Кільцеві підписи

Щоб захистити конфіденційність відправників, Monero використовує функцію «Кільцеві підписи». Це значить, що кожна транзакція підписана кількома одержувачами. Для цього мережа Monero використовує ключ облікового запису відправника разом з декількома відкритими ключами з ланцюжка блоків.

Після завершення процесу обфускаціі деталі ключа відправник генерує одноразовий ключ, специфічний для транзакції, який потім відправляється одержувачу, який залишається єдиною стороною, яка може побачити цей одноразовий ключ і використовувати його.

Використовуючи ці механізми множинного підпису, де все ключі дійсні, Monero гарантує, що ніхто, хто переглядає транзакції, ніколи не зможе визначити, який ключ належав обліковому запису фактичного відправника.

Стелс-адреси

Це захищає конфіденційність одержувачів, коли відправники викликають «випадкові одноразові адреси» для кожної виконаної транзакції.

Ці приховані адреси залишаються недоступними для відстеження та унікальними. Хоча платежі можна відправляти на ці унікальні адреси по мережі, одержувачам як і раніше необхідно опублікувати тільки одну адресу для себе.

Цей процес гарантує, що транзакції ніколи не будуть пов'язані з одержувачами.

Ring Confidential транзакції (RingCT)

Щоб приховати інформацію про відправлену суму, Monero впровадила механізм RingCT в 2017 році.

RingCT просуває механізм «Кільцеві підписи» на крок вперед, щоб реалізувати його для відправленої суми. Новий механізм не тільки приховує суму, але і робить суму не пов'язану з транзакцією.

Кільце CT додає більше цінності процесу заплутування. Ring CT стежить за тим, щоб сума транзакції теж не відображалася, приховуючи всі деталі транзакції. RingCT допомагає завершити процес здійснення транзакцій Monero повністю анонімно.

Цей оригінальний дизайн робить Monero однієї зі стандартних монет конфіденційності в індустрії криптовалют.

Всі вищезгадані методології проектування в сукупності роблять транзакції Monero найбільш складними для розшифровки. Той, хто намагається відстежити такого роду транзакції, з великими труднощами дізнається деталі відправника, одержувача і суми транзакції.

Усі транзакції, що виконуються на Блокчейні Monero, є приватними за умовчанням і напівпрозорими за вибором сторони, що здійснює операцію.

Незважаючи на все це, Monero переживає важкі часи з точки зору вартості.Що таке Zcash?

Zcash - це зашифрований публічний ланцюжок блоків, що з'явився в 2016 році і який представив власну однойменну криптовалюту ZEC.

Монета конфіденційності була побудована на протоколі Zerocoin, де команда Zcash удосконалила оригінальний протокол і його функціональні можливості. Проект, яким керує засновник і генеральний директор Zooko Wilcox.

Zcash претендує на звання HTTPS-шару для Блокчейнів. Використовуючи свої унікальні рішення для забезпечення конфіденційності, він пропонує своїм користувачам дві адреси для використання в своїй мережі, надаючи їм можливість використовувати захищену адресу конфіденційності для забезпечення конфіденційності в мережі і можливість використовувати прозору адресу, яка відображає інформацію про транзакції публічно.

Zcash використовує нову технологію під назвою zk-SNARKS, що означає «лаконічний неінтерактивний аргумент знання з нульовим знанням».

Простіше кажучи, zk-SNARKS - це «підтвердження знання з нульовим розголошенням». Завдяки цій технології Zcash надає своїм користувачам впевненість в перевірці своїх транзакцій, просто зберігаючи конфіденційність даних.

Наприклад, коли транзакція повинна бути перевірена, механізм доказу знання працює, щоб сказати верифікатору, що інформація, що відноситься до транзакції, є істинною, без фактичного розкриття прямої інформації.

Це гарантує, що інформація для транзакцій, які були обрані як приватні, залишиться в безпеці.

І, здійснюючи ці заходи, щоразу, коли користувачі використовують можливість зробити свої транзакції приватними, Zcash гарантує, що дані про відправника, одержувача та сума транзакції залишаються в зашифрованому вигляді й не розголошуються.

Оскільки zk-SNARKS і основоположні докази з нульовим розголошенням є нові технології, команда Zcash забезпечує максимальну безпеку згенерованих параметрів, щоб доповнити їх, і продовжує руйнувати методи генерації, які використовуються для того, щоб ніхто не міг їх дістати.

Однак в даний час мережа Zcash містить дуже мало екранованих транзакцій, оскільки вона не надає цю можливість всім користувачам. Але це повинне змінитися з оновленнями, які Zcash запланував на майбутнє.Яка монета краще: Monero або Zcash?

Перш ніж ми зможемо дати вичерпну відповідь на це питання, давайте розглянемо деякі ключові чинники порівняння. Цей ретельний критерій повинен допомогти нашим читачам скласти посібник з оцінки монет в майбутньому.

Почнемо з особливостей кожної монети.

Функціональні можливості і функції Monero були протестовані використанням в реальних умовах. Навіть самі останні його функції були використані великою кількістю користувачів.

Можна зробити висновок, що функції, які пропонує Monero, дійсно працюють.

Zcash також надає те, що обіцяно, але його функціональні можливості не так широко використовуються в реальному світі або великою кількістю користувачів. Поки його заяви про те, що zk-SNARKS є криптографічною революцією, були перевірені тільки його обмеженою користувальницькою базою.

Що стосується швидкості транзакцій, Monero забезпечує швидкі транзакції навіть після того, як в Блокчейні присутня значна кількість користувачів. На сьогоднішній день Zcash досягає того ж, але на цей момент у нього обмежена кількість користувачів. Якщо у Zcash є які-небудь проблеми з масштабністю, такі як у Біткоіна, вони будуть відображатися тільки тоді, коли кількість користувачів збільшиться до певної точки.

Крім того, в той час як Monero пропонує повну прозорість, Zcash наразі коливається в цьому аспекті.

У Monero транзакції є приватними за замовчуванням і напівпрозорими за вибором; однак, це працює в зворотному порядку для Zcash, де транзакції є напівпрозорими для публічного відображення інформації за замовчуванням і є закритими тільки за вибором користувачів.

Це залишиться незмінним, принаймні, до тих пір, поки в Zcash не з'явиться оновлення Sapling. В даний час кількість користувачів, які можуть використовувати функцію приватних або екранованих транзакцій, залишається обмеженою.

Це також створює проблему конфіденційності для того, кому потрібні варіанти конфіденційності із самого початку.

Наприклад, коли хтось купує XMR на біржі і вже налаштував гаманець і адресу Monero, він може надати біржі адресу гаманця і відправити свій XMR на свій рахунок, що не відстежується.Але коли вони купують ZEC, вони (майже завжди) повинні надати публічну адресу свого гаманця Zcash з двох адрес, наданих їм мережею. Хоча прихильники Zcash кажуть, що це зроблено для того, щоб початковий рух Zcash залишався прослідковуємим, прихильникам максимальної конфіденційності не до душі така причина.

З іншого боку, цей, можливо, надмірний акцент на недоторканності приватного життя приніс Monero деякі суперечливі моменти.

Багато в чому як Біткоін, який колись вважався «не відслідковуємим» і використовувався у незаконних засобах для незаконного обігу товарів і відмивання грошей, Monero іноді використовується для тих же дій.

Зрозуміло, що це не вина технології Monero або її команди, а людей, які використовують її в злочинній діяльності, але це не зупиняє стигму, з якою Monero стикається через свій небажаний зв'язок з такою діяльністю.

Говорячи про негативні асоціації, Monero також був замішаний у скандалах з криптуванням, які з'явилися в 2017 році.

У цих випадках хакери захоплюють комп'ютери і сервери несприйнятливих організацій і приватних осіб і обережно починають майнінг Monero, який є однією з найпростіших криптовалют для майнінгу, оскільки для цього не потрібні спеціальні мікросхеми інтегральних схем (ASIC) для конкретних додатків або потужні машини для його видобутку.

Таким способом добувати Monero легко, тому що він використовує алгоритм доказу роботи (PoW), заснований на Cryptonote; який, як згадувалося вище, не вимагає важкої техніки для виконання своєї операції з видобутку.

Zcash також використовує механізм PoW, який стійкий до ASIC, і його Equihash PoW не вимагає чіпів ASIC для своїх операцій майнінга. Проте, Zcash вдалося уникнути феномена криптографії.

Ще одна річ, яка повинна бути прийнята до уваги, - це загальний запас для обох цих криптовалют.

У той час як загальний запас Zcash становить 21 мільйон, початкова межа Monero становить 18,4 мільйона, а додаткова і необмежена швидкість генерації становить 0,3 XMR в хвилину, коли розрахункова винагорода мережі падає нижче 0,3.

Там, де Zcash пішов традиційним шляхом, Monero застосував нестандартний підхід, аби продовжувати збільшувати пропозицію монет, навіть якщо воно йде повільніше.Так хто ж стане переможцем в цьому порівнянні?

Від того, як ситуація виглядає в даний момент, як монета конфіденційності, це повинен бути Monero, завдяки перевіреним методам забезпечення конфіденційності користувачів. Немає сумнівів в тому, що Zcash пропонує чудові функцій, але факт залишається фактом, що вони не використовувалися так ретельно, як Monero, і тому неясно, чи є які-небудь недоліки в нових технологіях, які пропонує Zcash.

З іншого боку, з поточними протиріччями, з якими Monero стикається з точки зору крипто-злому і його використання у злочинній діяльності, це може надати потенційний вплив на майбутню цінність. Беручи до уваги, що нинішня поблажливість Zcash до конфіденційності може зробити його централізованою установою привабливою альтернативою монетам конфіденційності, що може справити позитивний вплив на цінність ZEC.

Зрештою, все зводиться до того, який варіант користування ви хотіли б застосувати до нього. Якщо ви хочете зберегти конфіденційність і не турбуватися про ризики з цінністю, тоді переходите на Monero. З іншого боку, якщо ви хочете інвестувати у монету конфіденційності, яка все ще знаходить своє коріння і має потенціал для подальшого зростання, тоді вибирайте Zcash.

При цьому інвестиції в криптовалюти слід робити з обережністю. Хоча цей пост був написаний для забезпечення загального огляду, його не слід сприймати як остаточну інвестиційну пораду.Monero vs Zcash - на секретній службі анонімності (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: