Нові монети, які вийшли з хард-форка Monero



У той час як Біткоіни і майже всі в індустрії криптовалют звикли до таких подій до такої міри, що їх більше не вважають ненормальними, інші монети не були такими досвідченими на цьому фронті розгалуження.

Ось чому, коли з'явилися новини не про одну чи дві, а про чотири нових монети, що походять з Monero одночасно, це викликало почуття подиву в Monero і загальному співтоваристві криптовалют.

хард-форк Monero - портал Guland

Як називаються ці розгалужені монети?

Довгоочікуваний хард-форк Monero, нарешті, стався в п'ятницю, 5 квітня 2018 року. Тепер Блокчейн Monero знаходиться на версії 12 свого протоколу. Однак, схоже, що не всі члени спільноти були згодні з деякими умовами жорсткого форка. В результаті 4 нових проекти з'явилися після форка. Монети називаються Monero 0 (XMZ), Monero Classic (XMC), а потім ще одна з тим же ім'ям Monero-Classic (XMC) і Monero Original (XMO). Якщо ітерація здається вам дещо заплутаною, це, звичайно, не ваша вина.

Розробка цих нових монет виникла в результаті жорсткої розвилки Monero, після чого деякі частини існуючої спільноти Monero вирішили не переходити з оновленої версії Блокчейна, а залишитися і працювати так само, як працювала стара мережа.

Це схоже на те, як з'явився Ethereum Classic, коли Ethereum, як ми його знаємо, жорстко розгалузився і вийшов з важливим оновленням для відновлення вкрадених коштів в DAO.

Ті, хто був проти переїзду, вирішили залишитися в старій мережі і почали працювати як Ethereum Classic.

У випадку з Монеро був проведений хард-форк для реалізації кількох важливих оновлень в мережі.

Детальна інформація про Monero Hard Fork

Як зазначалося вище, у випадку з Monero був реалізований хард-форк для реалізації кількох важливих оновлень в мережі.

6 квітня 2018 року мережевий протокол був оновлений до версії 12, що проклало шлях до декількох важливих реалізацій для майбутнього Monero.

Monero, який сам по собі був розгалужений Bytecoin, вважається однією з кращих - і, можливо, кращою - криптовалютною мережею, коли мова заходить про проведення безслідних і конфіденційних транзакцій.

Monero не новачок, коли справа доходить до реалізації власних хард-форків.

Фактично, мережа використовується для виконання жорстких форків кожні 6 місяців, щоб бути в курсі останніх тенденцій і вимог галузі. Хард-Форки також спрямовані на те, щоб Monero міг надавати найкращі можливі послуги своїм цільовим користувачам, для яких конфіденційність і децентралізація залишаються найбільш актуальними проблемами.

Ось чому, коли Monero анонсувала цей конкретний хард-форк для версії 12, щоб використовувати наступний набір оновлень, ніхто не очікував, що він створить фундаментальні проблеми.

Мабуть, ці фундаментальні проблеми були досить серйозними, і це призвело до того, що ці нові монети Монеро вийшли з хард-форку.

Перш ніж говорити про технічні оновлення, давайте розглянемо, як Monero працює для підтримки приватних транзакцій в своїй мережі, щоб ви могли точно зрозуміти, як поновлення в версії 12 вплинуть на мережу.

Що привело до хард-форка

Тверді вилки стали повсюдною частиною процесу ланцюжка блоків Monero. Monero прагне до виконання жорсткої вилки раз в 6 місяців з різних причин. Цей конкретний хард-форк був націлений на ряд реалізацій протоколів, які включають в себе функціональність multi-sig, підтримку гаманців для апаратних гаманців Ledger Nano S, більший розмір кільця для приватних транзакцій і оновлення до підтвердження роботи Блокчейна (POW) алгоритму. Це останнє оновлення є основною причиною розколу в мережі.

Monero постійно заявляє, що не бажає надавати підтримку майнеру ASIC. Група розробників вважала, що ризик централізації та монополізації хешующих здатностей Блокчейна, яку представляють майнери ASIC, занадто великий. Головною частиною хард-форка було оновлення алгоритму CryptoNight POW, використовуваного на Блокчейні Monero, щоб зробити ASIC застарілим.

Подробиці про нові монети Монеро

Схоже, що ряд учасників мережі були не згодні з цим рішенням і тому вирішили продовжити протокол Блокчейна Monero до жорсткого форка. Всього з'явилося 4 нових проекти, які виглядають наступним чином:

Monero Classic

Цей Monero Classic (XMC) (без дефіса) очолює група ентузіастів з Сінгапуру. Бенто Тан, представник групи, виступив із заявою, в якій говориться, що поява ASIC вигідна для ринку, оскільки вона приносить конкуренцію і зростання. Група також стверджує, що постійні жорсткі форки для запобігання впровадження ASIC більш небезпечні, ніж самі ASIC в довгостроковій перспективі.

Monero-Classic

Інший Monero-Classic (XMC) (з дефісом) висловлює аналогічні погляди через свого засновника під назвою «PZ», чиє уявлення включає в себе те, що він був раннім євангелістом Біткойн. Очевидно, PZ вважає, що поява майнерів ASIC - хороша річ для ринку.

У заяві на сайті говориться: «Ми розглянули питання про те, чи варто змінювати алгоритм на спеціалізовані майнінг-машини ASIC чи ні. Однак після обережного і серйозного обговорення ми вважаємо, що для будь-якого цінного алгоритму поява машини для майнінгу є лише питанням часу».

Потім сайт продовжує згадувати, що зміна PoW, яке заважає криптодобуваючим компаніям виробляти і використовувати чіпи ASIC, несправедливо по відношенню до екосистеми.

Проект активно просувається AntPool, майнінг пулом, що належить Bitmain, найбільшим світовим виробникам крипто-майнінга ASIC. Дехто припускає, що Bitmain має інтереси в проекті, але Bitmain спростовує це твердження.

Monero 0

Прихильники проекту Monero 0 (XMZ) відчувають себе позбавленими права голосу через постійну жорстку розв'язку Блокчейна Monero. Вони були визначені як максималісти і посилаються на свій проект не як на розгалуження, а на законну Блокчейн Monero. Група вважає, що POW - кращий консенсусний механізм для децентралізованої мережі, і звинуватив Bitmain в спробі знищити Monero.

Беручи до уваги, що Monero0 дотримується більш суворого підходу і згадує, що рішення Monero про безперервний хард-форк не уявляє стратегію, яку в будь-якому випадку можна назвати «осудною», а зміна PoW позбавляє моделі децентралізованого консенсусу.

«Так звані «оновлення мережі», які централізовано передбачені проектом Monero, є троянським конем, покликаний поставити під загрозу ефективність Proof of Work в мережі Monero».

Monero Original

З 4 нових проектів Monero Original (XMO) має найменший обсяг інформації. У проекта є сторінка GitHub, а також кілька опублікованих заяв, але вони не проливають більше світла на природу проекту. Однак є заява від когось, хто нібито заявляє, що він є провідним розробником проекту. У заяві йдеться про свободу і різноманітність Monero і про те, що проект залишиться вірним оригінальній філософії Блокчейна Monero.

Згідно з повідомленням HitBTC, платформи обміну криптовалют, вона планує запропонувати баланс XMO всім власникам XMR. Проте, біржовою платформою не було сказано, чи буде вона розміщувати XMO на своїй платформі для торгівлі.

Розгорнутий Хард-Форк

12-я версія Monero була запущена разом з оновленнями, що відносяться до алгоритму хешування.

У той час як ці нові монети обговорювали дії Monero зі зміни хеша PoW, співтовариство, яке перейшло на версію 12 після хард-форка, заявляє, що мережа прийняла правильне рішення, зробивши можливим свої операції з видобутку монет, як для великих, так і для дрібних майнерів.

На думку людей, що підтримують рішення Monero проти ASIC, цей крок фактично утримає Блокчейн на шляху до децентралізації, оскільки пули майнінга ASIC, керовані такими організаціями, як Bitmain, більше не зможуть брати більшу частину операцій майнінгу.

«В цілому, ми твердо віримо, що корисно зберігати опір ASIC», - йдеться в заяві.

Дотримуючись своєї політики і виступаючи проти операцій майнінга ASIC, Monero створила прецедент для інших мереж Блокчейнів, таких як Біткоіни, які в значній мірі сприяли зростанню виробництва майнінг ASIC і наступних пулів майнінга, які контролюються великими корпораціями.

Команда Monero також засудила існуючі хард-форки через твіт, заявивши, що ніхто не повинен підтримувати ці нові монети.

Хардфорк Monero привів до різкого зниження хешрейта мережі (відео)

Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Вам також буде цікаво: