Керівництво для початківців по ЕОСКриптовалюта EOS (EOS) - портал Guland

Коли Біткоін дебютував в 2009 році як перша криптовалюта в світі, він вважався технологічним дивом завдяки використанню технології Блокчейна. Будучи першим у використанні Blockchain, Bitcoin зберіг свій статус стандарту в децентралізованих Блокчейнах на довгі роки.

Однак ми досягли точки, коли децентралізовані Блокчейни, сконцентровані на криптовалютах, здаються недостатнім варіантом використання, щоб використовувати весь потенціал Blockchain.

Вступ

Такі проекти, як Ethereum і NEO, були створені в останні кілька років і розсунули межі сприйняття. Ці проекти зарекомендували себе як повноцінні машини для розробки, що дозволяє використовувати більше варіантів і можливостей.

Однак прихильники Блокчейна не можуть не задатися питанням, чи можна просунути технологію далі, щоб принести більше інновацій і поліпшити варіанти використання.

Це занепокоєння і шалена енергія, яка дуже поширена в крипто-просторі, спонукали розробників створити щось нове - EOS.IO.

Представлена ​​світу як єдина в своєму роді платформа для розробки, EOS.IO заявляє, що забезпечує високу пропускну здатність, прогнозуючи виконання мільйона транзакцій в секунду.

Дійсно, мільйон транзакцій в секунду!

Для порівняння: Біткоін може виконувати близько 5-7 транзакцій в секунду, в той час як Ethereum, будучи платформою розробки, може виконувати близько 10-15 транзакцій за одну секунду.

Якщо ви думаєте, що це саме по собі відрізняє ЕОС від конкурентів, подумайте двічі. Ви будете здивовані, дізнавшись, наскільки чудово звучить весь проект на папері.

Так, на папері, тому що проект ще не запущений в своїй основній мережі і існує в тестовій мережі. Проте, про його потенційний успіх і про його поширення можна судити по тому факту, що EOS ще до того, як приступити до завершення своєї діяльності, на момент написання цієї статті мав ринкову капіталізацію в 6,3 мільярда доларів.

6 квітня 2018 року було випущено перший попередній випуск повної функціональності.

До попередньої версії проекту, недоступність кінцевого продукту, а також кілька змішаних заяв примушували деякі частини спільноти побоюватися ЕОС; однак новий випуск пролив світло на відчутність кінцевого продукту, який EOS пропонує своїм потенційним користувачам.Що таке EOS? - Короткий урок історії

EOS, запущений в червні 2017 року внаслідок первинного розміщення монет (ICO), що проводився її материнською компанією block.one, відрізняється від своїх аналогів в Блокчейні, таких як Ethereum і NEO. EOS є автономне рішення, подібне операційній системі, для розробки і розгортання Blockchain.

Початкова пропозиція монет EOS було заплановано на червень 2018 року, до того часу воно зібрало понад 1 мільярд доларів і роздавало токени EOS на основі Ethereum своїм інвесторам, щоб позначити свої володіння.

Однак сам EOS не ґрунтується на платформі Блокчейна. Замість цього він працює з програмним додатком, яке надає користувачам можливість розробляти і структурувати свої власні рішення для ланцюжка блоків.

Уривок з їх сайту говорить:

«Block.one створює програмне забезпечення EOS.IO, але не буде налаштовувати і / або запускати будь-яку загальнодоступну платформу Блокчейнів, що використовує програмне забезпечення EOS.IO з відкритим вихідним кодом (« Платформа EOS »). Будь-який запуск платформи EOS буде здійснюватися членами спільноти, не пов'язаними з block.one. Треті особи, які запускають Платформу EOS, можуть видаляти, змінювати або доповнювати Програмне забезпечення EOS.IO до, під час або після запуску Платформи EOS».

Програмне забезпечення EOS буде використовувати рішення як вертикального, так і горизонтального масштабування, які дозволять платформі виконувати прогнозовану кількість мільйона транзакцій в секунду (щонайменше, 100 000 транзакцій). Це також допоможе запобігти проблеми з масштабністю системи EOS, які можуть виникнути в майбутньому.

Програмне забезпечення EOS має намір стати універсальним рішенням для розгортання Блокчейна і децентралізованого додатки (DApp) на рівні галузі, надаючи необхідні кошти від розумних контрактів до обліку та від баз даних до асинхронного зв'язку. Він також може похвалитися унікальними функціями, такими як міжблоковий зв'язок і стиснення транзакцій.

Крім того, замість того, щоб використовувати одну мову для цілей розробки, EOS використовує мови WebAssembly (wasm), причому C ++ є найбільш підходящою мовою. Це може зробити EOS простим у використанні проектом з точки зору розробника.

Чому?

Розробники можуть вибрати програмування мовою на свій вибір замість того, щоб вивчати абсолютно нову мову програмування для роботи на платформі (наприклад, Solidity для Ethereum).

Завдяки своїм унікальним можливостям, ЕОС прагне стати основним рішенням для розвитку як для великих галузей, так і для малих підприємств. EOS надасть своїм користувачам можливість створювати власні Blockchain, а також децентралізовані додатки, які, як вважається, стануть наступною хвилею Інтернету.

Прямі вигоди для користувачів полягають в більш низькій платі за транзакції і більш швидкому часу транзакції, а також про функціональні можливості розробки, які в даний час не пропонуються іншими рішеннями.

Проте, не дивлячись на те, що проект звучить дуже добре, він викликав чимало сумнівів з боку гиків даних, спільноти криптовалют, шанованих новинних публікацій і Джона Олівера.EOS і шахрайські звинувачення

Сумніви, згадані вище, виникли з самого заснування EOS, оскільки у block.one, компанії, яка займалася проектом EOS.IO, був неоднозначний співзасновник.

Розглянутий співзасновник був Брок Пірс.

З тих пір згадку про Пірса в якості співзасновника було видалено з офіційного сайту, не дивлячись на те, що в минулому про це повідомляли великі видання, такі як New York Times.

Колишній актор, Пірс також відомий своїм підприємницьким досвідом, але більша частина його доходу походила з суперечливих місць, що, безумовно, не дуже хороший імідж для платформи.

Йдучи від звинувачень, Пірс знайшов розраду в світі криптовалют і став обраним директором Bitcoin Foundation, некомерційної організації, зосередженої на розвиток використання і обізнаності про Біткоін.

Проте, затьмарене минуле Пірса не зупинило block.one від того, щоб бути пов'язаним з ним, поки Джон Олівер не засудив проект в своєму телешоу за те, що він був пов'язаний з Пірсом і не мав «робочого продукту». Незабаром після того, як епізод вийшов в ефір, block.one розірвав свої зв'язки з Пірсом.

Ще один момент, який постійно піднімається, це те, як block.one і EOS стверджують, що у монет «немає мети».

Текст на сайті говорить:

«Токени EOS не мають ніяких прав, використання, цілі, атрибутів, функціональних можливостей або функцій, неявних або інших, включаючи, крім іншого, будь-яке використання, призначення, атрибути, функціональні можливості або функції на платформі EOS».

Проте, прихильники проекту завжди стверджували, що це було тільки використання юридичної мови в Block.one, що базується на Кайманових островах, щоб уникнути попадання під непотрібні правила в США.

Лідери block.one і EOS.IO завжди стверджували, що інвесторам буде надана символічна вартість при запуску проекту.

Але це те місце, де можна знайти іншу проблему. Block.one не взяв на себе відповідальність за запуск платформи Блокчейна EOS.IO, куди ці маркери будуть переміщені.

Невизначеність проекту щодо «реального продукту» породила багато проблем з довірою, і тільки після випуску робочої тестової мережі 9 лютого 2018 роки люди, які сумнівалися, поступово змирилися з тим, що EOS є реальним проектом.

У той час як питання про Пірса досі в деякій мірі стосуються ЕОС, твердження про те, що у них немає працюючого продукту, припинилися з випуском EOS його тестової мережі, а тепер і з попередньої версією його набору функцій.Переваги EOS - фокус на позитивному майбутньому

Після припинення співпраці з Пірсом, EOS також сконцентрувалася на тому, щоб представити два своїх стабільних об'єкта в якості головних осіб проекту. А саме, генеральний директор block.one Брендан Блумер, який також заснував платформу нерухомості okay.com, і технічний директор Ден Ларімер, який заснував платформу криптовалют BitShares і платформу обміну контентом, Steemit.

Ларімер, зокрема, є неоднозначною і відомою фігурою в технологічному секторі, головним чином завдяки його двом попереднім проектам. Він також розробив модель управління делегованим доказом кола (DPoS) для BitShares, яка також буде використовуватися в платформі EOS.IO. Проте, він, як відомо, раптово покинув проекти, над якими працював в минулому.

Завдяки цим зусиллям по PR і випуску продукту, EOS ухилилася від суперечливих вод всього за пару місяців до свого основного випуску, довівши, що краще запізнитися, ніж ніколи не досягти мети.

Венчурний капітал доповнить екосистему EOS

Block.one також заснував спеціальний фонд в розмірі 1,1 млрд. дол. США для організацій і приватних осіб, щоб представити їм особисту зацікавленість у використанні платформи EOS.IO для їх потреб в Blockchain і розробці DApp.

Названий фондом венчурного капіталу EOS (EOS VC), фонд об'єднався з відомими особами з галузі криптовалют для фінансування проектів, які шукають інвестиції.

Роблячи це, EOS прагне допомогти поліпшенню екосистеми і спонукати все більше і більше людей приєднуватися до платформи, використовуючи можливості таких організацій, як Galaxy Digital, банк крипто-активів, очолюваний Майком Новограцем, відомим інвестором в криптовалюти.

Платформа вже почалася з впровадження на їх платформу таких інтригуючих проектів, як «бандитська вікіпедія», офіційно відома як Everipedia.

Про код EOS

Компанія також опублікувала код EOS на GitHub у вересні 2017 року, але критики знову не помітили цей код через ту ж проблему відсутності працюючого продукту і з акцентом проекту на більш яскраві аспекти, такі як Пірс.

Відповідно до огляду декількох розробників і чільних членів крипто-спільноти, таких як Джексон Палмер, в коді є кілька проблем, які занадто заплутані, щоб дотримуватися їх відповідно до галузевих стандартів.

Незважаючи на цю помітну проблему, код виявляється цілком достатнім для того, що він має намір робити, і тому здається, що EOS може функціонувати належним чином за допомогою наданого коду.Партнерство Bitfinex з EOS для розвитку децентралізованої біржі

З урахуванням вищезазначених позитивних сторін згадується, що EOS.IO також планує представити кілька проектів, створених на його платформі, під час роботи з основним випуском програмного забезпечення в червні 2018 року.

Один з тих проектів, які вже були виявлені, належить до популярної біржі криптовалют Bitfinex, і він заслуговує на особливу згадку, про що ви дізнаєтеся, прочитавши наступні деталі.

12 лютого 2018 року Bitfinex оголосив, що вибрав EOS для розробки своєї децентралізованої платформи обміну, що отримала назву EOSfinex.

Це стало як позитивною, так і сумнівною подією, оскільки з усіх можливих бірж у всьому світі EOS був обраний тим, хто неодноразово опинявся на слуху з поганими фактами.

Будучи загартованою біржею, яка діє з 2014 року, Bitfinex зіткнувся з безліччю проблем за останні пару років.

Після злому, який був названий другою за величиною крадіжкою криптовалют, Bitfinex повідомив в серпні 2016 року, що він втратив більше 119 000 Біткоінів. Однак замість того, щоб безпосередньо компенсувати постраждалим клієнтам, Bitfinex вирішив випустити власний токен з ім'ям BFX і видав їх постраждалим особам, щоб викупити їх за ціною 1 долар за штуку.

Після того, як цей складний процес був завершений, Bitfinex оголосив, що, слідуючи цій процедурі, він відшкодував всім постраждалим клієнтам. Але була широко поширена думка, що Bitfinex обробив процес відновлення після злому досить сумнівно.

Однак битва Bitfinex з протиріччями на цьому не закінчилася.

Потім обмін був залучений в ще один скандал, коли відносини Бітфінекса з нібито підтримуваною доларом криптовалютою Tether були допитані ніким іншим, як Комісією з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) після того, як з'явилися повідомлення про те, що Бітфінекс використовував криптовалюти в незаконних цілях, наприклад, щоб підвищити ціну Bitcoin.

На додаток до цього анонімні джерела повідомили про декілька звинуваченнях, а також про видного користувача Twitter в Bitfinex.

EOS, можливо, вибрав не найгіршу біржу для співпраці, але відчувається, немов протиріччя, здається, знаходять EOS в найнесподіваніших місцях, навіть з зазвичай доброзичливих фігур в індустрії криптовалют.Еос проти Ефіріума

З урахуванням всіх питань і порівнянь, що стосуються EOS і Ethereum, і визначення того, яка з них є «найкращою» платформою, здається, що жар цих аргументів поширюється на вищі місця, ніж інтернет-форуми, де ніхто інший, як співзасновник і головний вчений Ethereum Віталік Бутерін і технічний директор block.one Ден Ларімер продовжують «стріляти» один в одного.

Еос проти Ефіріума - портал Guland

Будь то на перший погляд випадковий випад Бутеріна на питання про те, що у EOS відсутні функції, і Ларімер відповідає на нього по пунктам.

Після того, як перші особи продовжили дебати, вони написали докладний аналіз того, чому модель EOS (яка буде використовуватися) з делегованим управлінням доказом зацікавленості (DOS) здається несправедливою по відношенню до інших користувачів мережі.

Після чого була відповідь в аналогічному пості Ларімера. Схоже, що суперництво між цими двома проектами обмежується не тільки їх відповідними спільнотами прихильників, але і їх керівниками.

Коли ви об'єктивно порівнюєте ці два проекти, стає ясно, що проблеми масштабованості Ethereum і його більш повільний час транзакцій виросли через його ширшу адаптацію. Однак, якщо і коли EOS почне свої повноцінні операції, у нього буде перевага в тому, що у нього буде не перевантажена платформа, яка може надати більше можливостей, ніж Ethereum, з точки зору масштабування і пропускної здатності транзакцій.

Крім того, EOS прагне до зручності використання і виразності для творців, а також розробляє простір для користувачів, щоб насолоджуватися платформою з мінімальним тертям.

Ще невідомо, чи зможе EOS зберегти цей більш блискучий край над Ефіріумом з віком; однак, нічого не можна сказати напевно, поки EOS не продемонструє свої справжні можливості після запуску.

Але для того, щоб все це було можливо, EOS повинен запуститися - так, щоб це могло використовуватися його цільовим сегментом.Про жетони EOS - курс криптовалюти

Незважаючи на те, що block.one згадує, що токени EOS, які в даний час поширюються, «марні», вони є єдиним засобом отримання токенів EOS, коли вони будуть перетворені для використання в програмному забезпеченні EOS для доповнення мережевих операцій.

Це означає, що якщо ви хочете отримати їх, ви можете придбати їх через біржі, які їх торгують: EXMO, Binance, Kraken, Poloniex.

Однак, який би метод ви не використовували для отримання токенів EOS, пам'ятайте, що вам потрібно пройти через процес, щоб вони з'явилися в програмному забезпеченні EOS після його запуску.

Потенційний покупець повинен знати, що йому доведеться створити нову пару закритих і відкритих ключів EOS з адресою Ethereum і вжити додаткових заходів, щоб переконатися, що вони включені в знімок EOS.

Висновок

Проект показав величезний потенціал навіть після сумнівних цифр і практик, які були пов'язані з ним.

Якщо EOS дійсно зможе виконати свої обіцянки і вигоди, то цілком може стати наступним Ethereum з точки зору розвитку, можливо, він навіть зробить крок вперед.

Цікаво, чи буде EOS знову робити Блокчейни чудовими, або у власників токенів EOS залишаться мрії і потенційний відчай?

Якщо EOS не виправдає галас, це не буде найбільшим розчаруванням в індустрії криптовалют. Завдяки присутнім претендентам, таким як Ethereum, Stellar, NEO, Waves і QTUM, серед іншого, якщо один проект провалиться, співтовариство може просто перейти до наступного відповідного гравця.Огляд EOS (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: