Керівництво для початківців по IOTA (Йота)Криптовалюта IOTA (MIOTA) - портал Guland

Деякі криптовалюти вирішують мирські проблеми, але інші є революційними і беруть на озброєння самі передові технологічні розробки. IOTA - один з таких проектів, розроблений спеціально для Інтернету речей (IoT). Це унікальний проект, і іншого такого проекту не існує. Якщо IOTA буде успішним, він цілком може стати транзакційним паливом, яке дозволить мільйонам підключених до Інтернету пристроїв працювати і нормально функціонувати.

Один із способів зрозуміти напрямок, в якому рухається IOTA, - це подумати про еволюцію ліній контролю в супермаркетах. Додавання самообслуговування може дратувати деяких людей, але не можна заперечувати, що воно зробило процес оформлення замовлення більш ефективним і більш прибутковим для супермаркетів в порівнянні з наймом касирів. Підніміть це на наступний рівень і уявіть, що ви могли б сканувати предмети, коли проходите через супермаркет, і що там будуть роботи, які потім зберуть ваше замовлення, і він буде доставлений прямо до вашого автомобіля після того, як ви пройдете процес оформлення замовлення.

Ці типи транзакцій і багато іншого будуть можливі в Інтернеті речей (IoT), і IOTA працює над рішенням, яке з'єднає всі вузли безлічі мереж, щоб дозволити автоматиці відбуватися за лаштунками.

Що таке IOTA

IOTA - це криптовалюта, але вона також є засобом миттєвої видачі мікроплатежів без будь-яких мережевих зборів, пов'язаних з платежами. Це значно відрізняє її від інших монет, а відсутність мережевих зборів дозволяє здійснювати транзакції на суму 0,0001 дол. США або менше, якщо це необхідно. Це прорив, тому що вона гарантує, що навіть найменші мережеві завдання можуть бути виконані в мережі. У міру того, як все більше і більше пристроїв будуть підключатися до мережі, ця функціональність буде ставати все більш важливою і дозволить нам контролювати все, що пов'язано з широкою мережею.

IOTA почалася з ICO ще в 2015 році, яка зібрала всього 1337 Біткоіна. У порівнянні з більш пізніми ICO це дійсно невелика кількість монет, але ми повинні пам'ятати, що ICO були незвичними в 2015 році. Проте, до червня 2017 року IOTA (або, скоріше, MIOTA) була додана до найбільшого в світі обміну криптовалютами того часу - Bitfinex. Згодом восени 2017 року IOTA почала співпрацювати з великими корпораціями, і були укладені угоди з такими компаніями, як Volkswagen, Samsung, Microsoft, Deutsche Telecom і Fujitsu. IOTA була на шляху до масового впровадження.Як працює IOTA

Незважаючи на те, що IOTA є криптовалютою, вона сильно відрізняється від інших проектів Блокчейнів, тому що це зовсім не Блокчейн. Замість цього вона використовує щось, зване The Tangle, а саме спрямований ацильний граф (DAG). У Блокчейнах кожна транзакція перевіряється учасниками мережі і потім записується в блоки. IOTA's Tangle не має блоків. Замість цього інформація про транзакції перевіряється попередніми транзакціями. Це працює, коли кожна нова транзакція (назвіть цю транзакцію A) підтверджує дві старіші транзакції (транзакції B і C). Перевірка також може відбуватися побічно - наприклад, транзакція D, яка підтвердила A і умовне Z. Але побічно вона також підтвердила B і C.

Така система створює величезну мережу перевірок, яка допомагає захистити мережу від проблеми подвійних витрат, а також забезпечує підвищену ефективність. З IOTA Tangle, чим більше транзакцій відбувається в мережі, тим безпечнішою і швидшою стає мережа.

IOTA також відрізняється від більшості Блокчейнів, тому що майнінг неможливий. Всі жетони, які коли-небудь будуть існувати, були негайно випущені в походження. Це приблизно 2,8 трильйона монет, але в JavaScript воно визначено як значення MAX_SAFE_INTEGER. У торгівлі на біржах використовується більша MIOTA, що означає 1 мільйон IOTA.

Інтернет речей і IOTA

Перспективи успіху IOTA безпосередньо пов'язані з перспективою успіху для більш широкого Інтернету речей - або глобальної мережі, в якій більшість фізичних об'єктів підключені до Інтернету і можуть взаємодіяти один з одним за допомогою вбудованих технологій. В даний час у нас є тільки невеликі кишені мережевих пристроїв, але шлях до повноцінної глобальної мережі продовжує зростати.

Наприклад, розглянемо сучасну квартиру, яка тепер може використовувати такі речі, як технологія NEST для автоматичного регулювання опалення, використання електрики та освітлення, серед іншого. Ці окремі квартири можуть бути об'єднані в більш великі багатоквартирні будинки, які самі створюють міста і селища, і міста об'єднаються в глобальну мережу.

З IOTA можна пов'язати практично всі функції або процеси в екосистемі Інтернету речей. Це досягається шляхом настройки ланцюжків транзакцій таким чином, щоб мікротранзакції могли відбуватися в великих кількостях і без витрат. Платформа також була розроблена таким чином, щоб безперебійне підключення до Інтернету не потрібно для участі в мережі. Для деяких пристроїв досить підключення один раз в рік, що економить електроенергію і пропускну здатність.Переваги і недоліки

Як криптовалюта, IOTA має певні переваги. Очевидною головною перевагою є відсутність мережевих зборів або комісій, які забезпечують мікротранзакції і високу швидкість транзакцій. Плутанина враховує всі ці переваги. Однак, оскільки Інтернет речей все ще розвивається, важко оцінити майбутній успіх IOTA. Це як коли Інтернет був випущений для широкої публіки. Багато людей бачили, що існує величезний потенціал, але без будь-яких реальних прикладів було важко зрозуміти, як це в кінцевому підсумку буде успішним.

Поки IoT продовжує розвиватися, використання IOTA буде рости. Також обнадіює активний розвиток проекту і партнерські відносини з деякими з найбільших світових компаній. IOTA має стрибок щодо інших потенційних застосувань IoT, і це перевага першопрохідця, безумовно, є перевагою. Це надає проекту додаткову вагу і має сприяти підвищенню вартості монет. Зрештою, монети IOTA повинні служити паливом для платформи, що швидко розвивається.

Безпека вважається одним з недоліків IOTA, оскільки деякі побоюються, що атака в 51% може бути можливою до того, як мережа стане досить великою, щоб боротися з такою атакою просто за рахунок її розширення. IOTA зайнялася проблемою за допомогою того, що вона називає Координатором - спеціальним вузлом, який підписує цифрові транзакції, які вона видає в Клубку, а також їх місце розташування. Координатор видає транзакції тим же методом, що і будь-який інший вузол, з тією лише різницею, що він також підписує розташування, щоб згодом їх можна було приєднати до іншого місця перебування. У той час як недоброзичливці говорять, що цей координатор робить IOTA централізованим, його планується видалити, як тільки мережеві транзакції досягнуть рівня, який унеможливить атаку на 51%.

Висновок

IOTA було потрібно близько 2 років від її ICO, щоб дебютувати на біржах криптовалют, але всього 6 місяців довше, щоб захопити приблизно 3% ринкової капіталізації всіх ринків криптовалют. Пізніше цей показник знизився приблизно до 1% ринку, але IOTA залишається в першій десятці всіх криптовалют.

Якщо Інтернет речей продовжить розширюватися і рости, IOTA може надати величезний вплив. Проект уже заклав міцну основу і продовжує домагатися позитивних результатів, так що це може бути той випадок, коли йому просто потрібно достатньо часу для правильної зрілості.

Проект також працює над приватними транзакціями, новим методом створення миттєвих транзакцій і використанням IOTA як платіжний інструмент на додаткових платформах обробки.

Терпіння може бути ключем до IOTA, і інвесторам, можливо, доведеться чекати стільки ж часу для розвитку Інтернету речей, скільки і для розвитку IOTA.Максимальний огляд криптовалюти IOTA (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: