Керівництво по Monero (XMR): повний оглядкриптовалюта Monero - портал Guland

У сучасному світі розвиненої цивілізаційної залежності від технологій навряд чи можна стверджувати, що сучасне суспільство, хоча і заявляє про свою повагу індивідуальним свободам, надає якесь значення одній з найважливіших людських потреб - конфіденційності.

Але чи є основні криптовалюти конфіденційними? Ні, Біткоін і Ефіріум, а також їх форки, псевдоанонімні. І тут на сцені з'являється Monero - повністю анонімна конфіденційна монета.

Блокчейни і анонімність

Почнемо з того, що Блокчейн - це постійно зростаючий список записів, званих блоками, які пов'язані один з одним і захищені криптографією. Вперше світ дізнався про технології Блокчейна з введенням Біткоіна, псевдоанонімної криптовалюти, що вперше потрапила в заголовки як гроші «Dark web».

Дійсно, Біткойн був «офіційною» валютою Шовкового шляху, ринку для всіх видів нелегальних товарів і послуг, включених в даркнет. У той час технологія була новою для всіх, і ви рідко могли знайти експерта, який по-справжньому її розумів. Люди часто помилково сприймають псевдоанонімність як анонімну тільки тому, що адреси гаманця не пов'язані з реальними ідентифікаторами.

Книга Блокчейна загальнодоступна і повністю прозора. Кожен, хто володіє копією бухгалтерської книги, може знайти її і відстежити всі транзакції, вчинені усіма користувачами в мережі, до самого початку протоколу криптовалюти. Немає сумнівів в тому, що прозорість може бути хорошою річчю, але іноді люди хочуть приховати свої транзакції з різних причин.

Уявіть, що ви бізнес, який отримує платіж від постачальника. Цей постачальник зможе знайти Блокчейн і дізнатися, скільки грошей у вашого бізнесу і як, коли і де ви їх витрачаєте. Крім того, вони можуть використовувати цю комерційно конфіденційну інформацію, щоб використовувати її проти вас і значно знизити вашу позицію в майбутніх переговорах.

У «перші дні» Біткоіна більш технічно підковані користувачі, які хотіли залишитися анонімними в мережі, використовували різноманітні технологічні рішення для обфускаціі інформації про транзакції, щоб ніхто не міг їх ідентифікувати. Такі сервіси, як VPN і Tor, були звичайною практикою, але люди також почали використовувати сервіси згинання або змішування, щоб виключити можливість відстеження будь-ким.

Однак кілька досліджень довели, що всі ці методи можуть виявитися марними завдяки ретельному аналізу Блокчейна фінансово переважаючими і технологічно просунутими агентами. З плином часу все більше і більше людей в криптографічному співтоваристві розглядали необхідність в простих, зручних для користувача сервісах, які гарантували б анонімність як варіант за замовчуванням.

Темні гаманці, приховані адреси, DASH і інші моделі були створені з метою забезпечення анонімних транзакцій для профанного користувача криптовалют. Всі вони мають свої переваги, але жодному з них не вдалося це здійснити.

Прямо зараз єдина дійсно приватна криптовалюта - це не Біткоін, а Монеро. Найприємніше те, що він з відкритим вихідним кодом, безпечний і не відстежується. Це найближча річ до повністю анонімних інтернет-грошей.Витоки Monero

Monero був запущений в 2014 році як проект на низовому рівні, коли він спочатку розщедрився на Блокчейн Bytecoin, і спочатку називався Bitmonero, а потім був перейменований в Monero, що означає «монета» на есперанто.

Прекрасною особливістю Monero є те, що він розроблений в дійсно відкритому і мерітократичному процесі. Проект є результатом величезної команди; 7 основних розробників, більше 30 постійних розробників і більше 240 програмістів, які внесли свій вклад з усього світу.

Дослідницька лабораторія Monero, група розробників ядра і розробники співтовариства постійно розширюють межі можливого з конфіденційністю і безпекою криптовалюти.

Спільнота, що обертає монету Monero, активна, приваблива і дуже вітає новачків, зацікавлених у приєднанні до «спілкування». Вони постійно задають і відповідають на питання в Reddit, поширюючи слово і філософію приватних криптовалют.

Згідно з офіційним сайтом, Monero (XMR) визначається як «безпечна, приватна, децентралізована і не відстежуєма криптовалюта, з відкритим вихідним кодом і доступністю для всіх. З Monero ви - ваш власний банк. Тільки ви контролюєте і несете відповідальність за свої кошти. Ваші рахунки і транзакції захищені від сторонніх очей».

Грошові характеристики

На думку команди розробників Monero, ідеальні «гроші в Інтернеті» повинні відповідати трьом вимогам: вони повинні бути електронними, децентралізованими і приватними. Проект виконує ці три вимоги за допомогою чотирьох різних функцій, які відрізняють Monero від інших децентралізованих криптовалют на ринку.

Перш ніж заглиблюватися в ці функції, давайте коротко пояснимо, як дійсно анонімна криптовалюта вирішує проблему подвійних витрат?Подвійна проблема витрат

Одна з основних проблем в світі криптовалют - це «подвійні витрати».

Подвійне витрачання монети в основному означає, що одна і та ж монета була витрачена на більш ніж одну транзакцію. Ця проблема вирішується за допомогою майнерів, чия роль в Блокчейні полягає в перевірці та підтвердженні транзакцій в блоках. Після перевірки блоку, що містить транзакцію, в якій спочатку була витрачена ця монета, всі наступні транзакції, що використовують цю ж монету, будуть визнані майнерами недійсними, що запобіжить використанню однієї і тієї ж монети більш ніж один раз.

Але для того, щоб це рішення працювало, і відправник, і вхідні дані транзакції повинні бути доступні для майнерів, і, як ми пояснимо пізніше більш детально, вся ця інформація прихована при використанні Monero. Отже, як Monero вирішує проблему подвійних витрат?

Відповідь - більш розумне використання криптографії.

Кожна транзакція Monero генерує ключове зображення. Якщо одне ключове зображення виявляється в Блокчейні більше одного разу, воно розглядається як транзакція подвійного витрачання і тому позначається як недійсне в усіх зроблених транзакціях, наступних за (першої) вихідної, яка була раніше ідентифікована і перевірена майнерами, оскільки вона раніше не з'являлася.

Це найважливіший спосіб відмінності Monero від інших криптовалют, але, щоб краще зрозуміти все це, давайте поглянемо на основи Monero і перейдемо до складніших речей.

Monero і безпека

Твої гроші - твої, а ти - сам собі банк.

Як децентралізована криптовалюта протокол Monero використовує алгоритми розподіленого консенсусу для перевірки і очищення транзакцій. Це означає, що третім довіреним сторонам, таким як банки і клірингові центри, немає необхідності перевіряти транзакції.

Звичайно, це також означає, що немає резервної копії і немає місця для помилки, так як ніхто не може куди-небудь подзвонити, щоб скасувати транзакцію, відправлену на неправильну адресу, або повернути ваші кошти, якщо ви втратите свої особисті ключі. При роботі з децентралізованими криптовалютами у вас є потенціал стати вашим найлютішим ворогом.Монеро є приватним і не простежується

«Monero використовує кільцеві підписи, конфіденційні транзакції і приховані адреси, щоб приховати походження, суми і місця призначення всіх транзакцій. Monero надає всі переваги децентралізованої криптовалюти без будь-яких типових поступок конфіденційності».

Конфіденційність є ключовою особливістю Monero, і на відміну від інших криптовалют, які стверджують, що є приватними і напівприватними, таких як Zcash, DASH і інші, конфіденційність Monero є «режимом за замовчуванням». Це означає, що замість того, щоб вибрати використання приватного режиму, Ви можете час від часу розкривати деяку інформацію про свою транзакції.

Монеро заявляє наступне: «Адреси відправника та одержувача, а також суми транзакцій за замовчуванням приховані. Транзакції на Блокчейні Monero не можуть бути пов'язані з конкретним користувачем або реальною особою».

Монеро є приватним - портал Guland

Монеро є замінним

Взаємозамінність означає, що дві одиниці валюти можуть бути взаємозамінними, а заміщена валюта дорівнює іншій одиниці такого ж розміру. Наприклад, можна обміняти дві купюри по 10 доларів США, і вони функціонально ідентичні будь-яким іншим купонам по 10 доларів США (хоча купюри по 10 доларів США мають унікальні ідентифікаційні номери і тому не є повністю взаємозамінними).

Золото, ймовірно, є більш близьким прикладом справжньої взаємозамінності, де будь-яка 1 унція золота будь-якого сорту має таку ж цінність, як і інша 1 унція із золота того ж сорту.

Monero є взаємозамінним з-за природи валюти, яка не дозволяє пов'язувати транзакції і відслідковувати історію якогось конкретного XMR. 1 XMR функціонально ідентичний будь-якого іншого 1 XMR.Технічні характеристики

З технічної точки зору, існує кілька основних відмінностей між протоколом Monero і криптовалютами, які є похідними від протоколу Bitcoin.

Перша ключова відмінність - алгоритм консенсусу. Monero використовує алгоритм хеша PoW CryptoNight (тільки для 64-бітових процесорів), заснований на протоколі CryptoNote, який відрізняється від протоколу PoW на основі SHA-256, який використовується більшістю криптовалют, отриманих з Біткоіна.

Другою ключовою відмінністю є той факт, що Monero розроблений так, щоб бути стійким до ASIC, що означає, що його можна досить ефективно видобувати на обладнанні споживчого рівня. Ця функція спрямована на додавання додаткового рівня децентралізації в процес видобутку.

Криптовалюти з узгодженими алгоритмами, сумісними з ASIC, мають тенденцію централізувати видобуток з плином часу. Щоб бути справедливим, ця ідея звучить розумно в теорії, але насправді, речі ніколи не йдуть, як очікувалося. У застосуванні майнерами Monero мають тенденцію групуватися в майнінг пули, щоб максимізувати прибутковість майнінгу, створюючи більш централізовану середу і створюючи і підживлюючи теоретичну можливість атаки в 51%, якщо один або декілька майнінгових пулів стають досить великими.

Проте, Cryptonight створює більш справедливу і більш децентралізовану валютну систему. Алгоритм побудований так, щоб бути дружнім до процесора і графічного процесора, і для його роботи потрібно 2 МБ швидкої пам'яті.

Третя відмінність - це рішення Монеро про проблему масштабованості. Коли розроблявся Біткоін, він ніколи не чекав такого масштабного прийняття, і через безліч рівнів консенсусу, необхідних для внесення змін до мережі, Біткойн зараз стикається з проблемами масштабованості.

Розмір блоку Біткоіна заздалегідь визначений в 1 МБ, що забиває мережу і призводить до повільним транзакціях на Блокчейні і високу плату. Спільнота «вирішило» цю проблему, перетворивши оригінальний Біткойн в нову криптовалюта під назвою Bitcoin Cash з розміром блоку 8 МБ, але, по суті, нічого не змінилося для «оригінального» протоколу Біткоіна.

Monero, однак, використовує те, що називається динамічною масштабністю. По суті, це означає, що блоки транзакцій, додані в Блокчейн Monero, не мають «встановленої» межі розміру. Щоб запобігти засмічення мережі непропорційно великими блоками погано розташованими майнерами, протокол застосовує розумне рішення: мережа вимірює середній розмір останніх 100 блоків, який називається M100. Скажімо, для простоти, що M100 = 10. Тепер припустимо, що майнери добувають новий блок, і він має певний розмір, який називається «NBS» або «Новий розмір блоку». Якщо NBS більше, ніж M100, то нагорода за блок зменшується в квадратичній залежності від того, наскільки NBS перевищує M100.

Це означає, що якщо вузол майнера спробує додати блок з NBS = 15 (на 50% більше, ніж M100), він буде оштрафований на 25% меншою винагородою за блок. Це створює достатній стимул для всіх майнерів для створення блоків приблизно однакового розміру по відношенню до решти блоків в Блокчейні.Дані облікового запису Monero

В екосистемі Monero терміни «обліковий запис Monero» і «гаманець Monero» вважаються синонімами. Однак варто зазначити, що команда розробників Monero воліє термін «обліковий запис Monero».

Обліковий запис Monero містить всі відправлені та отримані транзакції Monero, а також всю інформацію, необхідну для відправки та отримання Monero. Думайте про це як про банківський еквіваленті в світі криптовалюта. Однак, з одною величезною відмінністю - в разі облікових записів Monero обліковий запис є приватною, ви є єдиним власником свого облікового запису, і ви єдиний, хто може отримати до нього доступ.

Баланс вашого рахунку являє собою суму всіх отриманих вами монет за вирахуванням суми, яку ви відправили або «витратили». Нарешті, проста математика.

Оскільки ваш обліковий запис є приватним і повністю знаходиться під вашим контролем, вам необхідно дотримуватися надійного захисту. Коли ви в перший раз створите обліковий запис Monero, вам буде дано те, що називається «мнемонічним початковим числом». Мнемонічне початкове число - це фраза з 13 або 25 слів, використовувана для резервного копіювання облікового запису Monero, доступна на декількох мовах.

Ця фраза з 25 слів (13 слів у випадку з MyMonero) містить всю інформацію, необхідну для перегляду і витрачання коштів з рахунку Monero. Це мнемонічне початкове число - це, по суті, ваш «особистий ключ до витрат» (уявіть, що це ваш пароль для доступу до ваших коштів), представлений зрозумілою людською мовою замість 256-бітного цілого числа. Це мнемонічне насіння - ЄДИНА річ, з якою ви можете зробити резервну копію свого облікового запису, тому переконайтеся, що ви подбали про це.

Будьте обережні: якщо ви втратите його, ваші кошти Monero зникнуть назавжди. Якщо хтось добереться до нього, ваш аккаунт буде зламаний, і ніхто не зможе вам допомогти. Якщо ви володієте значною кількістю Monero, хорошою ідеєю буде записати своє мнемонічне насіння на аркуші паперу, зробити його копію і зберігати в сейфі. Ви також можете просто запам'ятати це і використовувати свій розум як найбезпечніше сховище, тобто, якщо ви довіряєте своїй пам'яті достатньо, щоб зберігати на ній свої кошти.Адреса Monero

Monero в значній мірі спирається на принцип криптографії, відомий як криптографія з відкритим / закритим ключем або асиметрична криптографія.

Для того, щоб Monero підтримувати конфіденційність, ваш обліковий запис заснований на двох наборів ключів: ключ витрат і ключ перегляду.

Ключ витрат - це пара ключів, яка складається з відкритого ключа витрат і особистого ключа витрат. Закритий ключ витрат використовується для підпису ключового зображення, коли власник хоче витратити кошти. Відкритий ключ витрат використовується мережею для перевірки підпису способу ключа і підтвердження транзакції. Пара ключів витрат, як випливає з назви, - зберігає все про відправника, і це єдиний ключ, необхідний для витрачання коштів Monero.

Пара ключів ключа перегляду також складається з відкритого і закритого ключів перегляду. Відкритий ключ відтворення встановлюється відправником для створення одноразової прихованої адреси, на який фактично будуть відправлені кошти. Закритий ключ відтворення встановлюється власником облікового запису для сканування Блокчейна Monero, щоб знайти кошти, відправлені на його адресу.

Спільне використання відкритого ключа спочатку було призначене для розкриття отриманих транзакцій по рахунку відправника з якої-небудь причини, але згідно Moneropedia «Однак вихідні транзакції не можуть бути надійно переглянуті станом на червень 2017 року. Отже, на баланс Monero, який показаний за допомогою ключа перегляду, не слід покладатися».

Необроблена адреса Monero - це набір з 95 символів, що починається з «4». Наприклад, адреса пожертвування Monero виглядає наступним чином:

44AFFq5kSiGBoZ4NMDwYtN18obc8AemS33DBLWs3H7ot

Xft3XjrpDtQGv7SqSsaBYBb98uNbr2VBBEt7f2wfn3RVGQBEP3A

Цей набір символів є єдиною інформацією, яку вам необхідно розкрити, коли ви хочете отримати кошти. Адреса в основному складається з відкритого ключа витрат (становить першу частину адреси Monero) і відкритого ключа перегляду (становить другу половину адреси Monero).Як Monero надає анонімність

Транзакції, зроблені з використанням Monero, є приватними; вони приховують відправника, одержувача, суму переказаних коштів, а також інформацію про те, що взагалі відбувається транзакція Monero. Це досягається за допомогою декількох технологій, кожна з яких відповідає за надання анонімності одному з чотирьох ключових аспектів транзакції Monero:

Як Monero надає анонімність - портал Guland

Відправник

Конфіденційність відправника в транзакції Monero підтримується за допомогою кільцевих підписів.

Щоб зрозуміти, що таке кільцевий підпис і як він зроблений, ми пояснимо його основи на прикладі. Припустимо, ви хочете зробити значне пожертвування на благодійність, але не хочете, щоб хто-небудь знав, що це були ви.

Таким чином, ви поєднуєте свій підпис на чеку з підписом 4 інших людей, тим самим засвідчивши, що коли люди дивляться на цей унікальний підпис на чеку, вони не можуть бути впевнені, хто з 5 з вас спочатку зробив пожертву.

Це, по суті, і є сенс кільцевих підписів. Анонімність відправника гарантується шляхом приховування так званих «витрачених ресурсів» (коштів на рахунку відправника, які витрачаються) у транзакції серед кількох інших входів, так що ніхто не може точно знати, який з них є джерелом грошей для даної транзакції. Отже, як механізм кільцевого підпису працює на практиці?

Перше, що потрібно зробити, щоб створити і використовувати кільцевий підпис, це визначити «розмір кільця». Розмір кільця відповідає загальній кількості тих, хто підписався в кільцевому підпису. У наведеному вище прикладі розмір кільця дорівнював 5, що означає, що на додаток до «реального» виходу є ще 4 зовнішніх виходи, також відомі як помилкові спрацьовування. Чим більше розмір кільця (або чим більше кількість помилкових спрацьовувань), тим нижча ймовірність того, що транзакція буде відстежена до фактичного відправника; розмір кільця 5 означає, що з однаковою ймовірністю 1/5 будь-яка з сторін, що підписали є фактичним підписником транзакції.

Однак великі розміри кільця означають, що загальна транзакція більша, отже, плата за проведення транзакції вища.

Принади - це вихідні дані минулих транзакцій (також відомі як відкриті ключі), взяті з ланцюжка блоків, в той час як фактичний відправник є ключем одноразової витрати, який відповідає висновку, що відправляється з гаманця відправника. Ці 5 виходів (фактична кнопка фактичних витрат відправника + 4 вихідних сигнали) створюють вхідні дані для цієї нової транзакції, де кожен вихідний сигнал з такою ж вірогідністю буде відправником, як і інші вихідні дані, тому анонімність відправника гарантується.

Одержувач

Як ми згадували вище, одноразові ключі витрат - це відкриті ключі, які відповідають висновку, що відправляється з гаманця відправника. Це випадкові адреси, створені відправником від імені одержувача та унікальні для транзакції.

Кожен обліковий запис Monero пов'язаний з особистим ключем витрат, особистим ключем перегляду і публічною адресою. Публічна адреса складається з відкритого ключа витрат і відкритого ключа перегляду і використовується для прийому платежів. Для кожного облікового запису існує тільки одна публічна адреса, проте всі вхідні платежі відправляються на унікальні одноразові адреси (створені відправником) в Блокчейні, які не можна пов'язати ні з публічною адресою одержувача, ні з адресами інших транзакцій.

Ці одноразові адреси називаються прихованими адресами, і вони гарантують, що відправник і одержувач - це єдині дві людини, які можуть визначити джерело і місце призначення платежу.

Іншими словами, прихована адреса - це випадково згенерований відкритий ключ, який вказує, хто може витратити вихідні дані даної транзакції. Він складається з відкритого ключа витрат одержувача, відкритого ключа перегляду і деяких випадково генерованих даних, які об'єднані таким чином, що ніхто не може зв'язати адресу з гаманцем одержувача, просто глянувши на Блокчейн.

Як тільки ця адреса згенерована і транзакція виконана, вихідні дані транзакції стають загальнодоступними в регістрі Блокчейна. Потім одержувач сканує Блокчейн за допомогою свого закритого ключа перегляду, щоб знайти призначену для нього транзакцію. Коли вихідні дані виявляються і витягуються гаманцем одержувача, він може розрахувати одноразовий закритий ключ, який відповідає цьому одноразовому відкритому ключу (прихована адреса), і надалі витрачати кошти, використовуючи свій закритий ключ витрат.

Весь цей процес заснований на невидимій адресі і тому факту, що він не може бути публічно пов'язаний з гаманцем одержувача, забезпечує повну анонімність.

Максимальна сума

Тепер, коли ми пояснили, як Monero зберігає анонімність відправника і одержувача, прийшов час пояснити, як самі транзакції зберігаються в секреті за допомогою функції RingCT.

Після вересня 2017 року використання протоколу RingCT стало обов'язковим для всіх користувачів Monero. Протокол RingCT заснований на новаторській роботі Грегорі Максвелла. RingCT - це в основному протокол, який запобігає витоку конфіденційності, приховуючи суми транзакцій в Блокчейні.

Як висловилася команда Monero: «Сьогодні з RingCT, недавно створений Monero спочатку знаходиться в результатах, які мають видимі кількості. Коли новий Monero передається в перший раз, генеруються виходи RingCT з замаскованими сумами. В результаті транзакції більше не потрібно розбивати на різні деномінації.

Це означає, що гаманець може вільно вибирати членів кільця з будь-яких виходів RingCT, що значно покращує конфіденційність. Слід зазначити, що сигнатури Monero Ring не можуть включати в себе як виходи pre-RingCT, так і замасковані виходи RingCT в одному кільці, тому, подібно новоствореному Monero, вихід pre-RingCT повинен бути спочатку перетворений в вихід RingCT, перш ніж він зможе включити в кільцевий підпис з іншими виходами RingCT».

IP-адреси і географічне положення

Kovri - це безкоштовна, децентралізована технологія анонімності, заснована на відкритих специфікаціях I2P. В даний час Kovri все ще знаходиться в розробці і ще не інтегрований з Monero. Ідея проекту полягає в створенні протоколу, який приховує з'єднання між користувачем облікового запису Monero або майнерами Monero з їх IP-адресою і географічним положенням. Для цього Kovri використовує шифрування і передові методи маршрутизації для створення приватної оверлейної мережі через Інтернет. Він заснований на невидимому інтернет-проекті (I2P), проект з відкритим вихідним кодом, який забезпечує стійкий до цензури одноранговий зв'язок.

Як пояснює команда Monero, «Kovri тунелює трафік через мережу I2P, використовуючи «шифрування часнику» і «маршрутизацію часнику». Інформація передається в приватній оверлейній мережі за допомогою повідомлень, які зашифровуються в шарах кожен раз, коли повідомлення передається через однорангові вузли в мережі, подібно ляльці Матрьошки.

Для кожної внутрішньої ляльки є замок і відкритий ключ для наступної ляльки. Однорангові вузли в мережі не можуть прочитати вміст повідомлень, що ретранслюються, тому інформація, що відправляється від відправника до місця призначення (і навпаки), захищена. Єдиною інформацією, видимою для піра, є інструкція по відправці повідомлень наступному піру.

Щоб забезпечити більшу конфіденційність при невеликому зниженні продуктивності, користувачі можуть підключатися до кількох партнерів. По суті, Kovri покриває інтернет-трафік додатки, щоб зробити його анонімним в мережі. З огляду на цю характеристику, Kovri є відмінним рішенням для анонімного спілкування по IRC, електронній пошті або доступу до прихованих сервісів».

Цінність Monero і чому ви повинні купити його

Прочитавши це досить обтяжливе керівництво, у вас може скластися враження, що Monero - сама анонімна форма грошей в світі. Але ви б зовсім не мали рації. Сама анонімна форма грошей в світі - готівка.

За деякими оцінками, кількість грошей в світі, що відмиваються, за один рік становить 2-5% світового ВВП, або 800-2 трлн. дол. США.

Уряди всього світу вже знають про це, і вони досить довго мовчазно ведуть війну за готівку. Європейський центральний банк оголосив, що ліквідує банкноту в 500 євро. Крім того, намагаючись боротися з корупцією, Індія заявила, що більше не буде розглядати банкноти в 500 і 1000 рупій в якості законного платіжного засобу.

Досить одного пошуку в Google по темі «війна за готівку». Уряди хочуть мати повний, безперешкодний контроль над грошовим потоком. Можливість «натиснути кнопку» і заморозити всі активи на вашому банківському рахунку жахлива, і цей антиутопічний сценарій йде швидше, ніж ви думаєте.

Тому, коли ми говоримо про значення анонімної криптовалюти, ми не просто говоримо про її ціну. Звичайно, Monero виріс з 13 доларів до більш ніж 350 доларів за один рік, а спекулянти криптовалюти заробили багато грошей, але чи дійсно це все, що потрібно?

Деякі теоретики змови кажуть, що криптовалюти не мають внутрішньої цінності, тобто вони нічим не підкріплені. Але це просто не точно; децентралізовані криптовалюти є формою товарної валюти завдяки методу, що використовується для їх випуску.

Навпаки, деякі стверджують, що їх цінність виникає з так званого «мережевого ефекту». По суті, це означає, що вартість певних товарів і послуг (т. е. Monero) зростає пропорційно кількості людей, які його використовують.

Наприклад, якби тільки 1000 чоловік використовували факс або Facebook, це не мало б ніякого значення. І це правильно, тому що все більше і більше людей починають використовувати Monero, вартість (і ціна) валюти зростає.

Але все це в кінцевому підсумку не відповідає на питання, чому ви повинні її використовувати? Тому що секрети мають цінність. Під час війни секрети можуть бути різницею між життям і смертю. Таємниці є невід'ємною частиною вашого суверенітету як людини. Ви відмовляєтеся від своїх секретів - Ви втрачаєте свій суверенітет.

Чи є таємність і безпека факторами успіху?

Придушення корпоративних і урядових заходів криптовалют, які не можуть запропонувати своїм користувачам конфіденційність і функціональність, підштовхне людей до криптовалют, які забезпечують захист в цьому відношенні. Тільки Monero може надати ці товари в даний час, і здається, що це не зміниться найближчим часом.

Таким чином, для людей цілком природно прагнути до найбезпечнішої, найбільш незалежної і найбільш анонімної з платформ, щоб забезпечити свою фінансову незалежність. Вся ідея криптовалют полягала в тому, щоб запропонувати альтернативний метод здійснення транзакцій без всеосяжних, штрафуючих, оподатковуючих урядів і банків, які стежать за вами на кожному етапі шляху.

У той час як у них був гарний початок, багато криптовалют показують потенційні проблеми, коли мова заходить про конфіденційність їх користувачів. Анонімність в Інтернеті - це не просто приховати своє ім'я та прізвище; для його досягнення потрібно безліч заходів і механізмів безпеки, багато з яких дуже складні для звичайних користувачів Інтернету.

Monero виводить онлайн-конфіденційність на новий рівень і гарантує, що всі транзакції є повністю анонімними і недоступними для відстеження кожної зі сторін.

Огляд криптовалюти Monero (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: