Повне керівництво для початківців по NEMКриптовалюта NEM (XEM) - портал Guland

Зараз існує кілька тисяч Блокчейн-проектів, що дивно, якщо врахувати, що перший, Біткоін, був створений лише 10 років тому. З цих тисяч деякі піднялися на вершину, і NEM, що означає Рух за нову економіку, є одним з тих кращих альткоінів.

Мало того, на відміну від багатьох проектів, які були розгалужені з іншої монети або побудовані на платформі існуючого Блокчейна, NEM був створений з нуля. Розробники мають намір зробити його корпоративним рішенням для майбутньої революції Блокчейнів.

Огляд NEM: система інтелектуальних активів NEM

Оригінальна ідея для NEM вперше з'явилася на форумі BitcoinTalk в повідомленні користувача UtopianFuture. У той час NEM не планувалося будувати з нуля, а висували як розвилки Блокчейна NXT. В кінцевому підсумку творці вирішили використовувати власну вихідну кодову базу, і з 25 червня 2014 року було випущено альфа-версію, написану на Java. Знадобилося ще 9 місяців для випуску стабільної версії Блокчейна.

Одним з ключів, який робить NEM унікальним серед проектів, є їх система Smart Asset System. Ця система була розроблена як настроюване Блокчейн-рішення, яке використовує десятки простих, але потужних викликів API. Це дозволить використовувати величезну кількість варіантів використання, а децентралізований характер мережі означає, що глобальна мережа вузлів NEM виступатиме в якості шлюзу API для платформи.

Цей дизайн зробив NEM простим для розробників, і вони зможуть створювати потужні програми без необхідності в спеціалізованому програмному забезпеченні. Замість цього всі необхідні функції будуть надані NEM API Gateway.

Це рішення елегантне в тій мірі, в якій воно дає платформі NEM максимальну ступінь свободи і гнучкості, коли мова йде про проектування системи і типах додатків, які можуть бути створені. Крім прямого доступу до API, dApps може також звертатися до інших серверів на додаток до виконання запитів до NEM API Gateway. Фактично, розробники зможуть адаптувати сервери для використання API NEM в фоновому режимі.Механізм консенсусу Важливості

Найпершим і найбільш широко використовуваним механізмом консенсусу був «Proof-of-Work». Використовується Біткоінами і багатьма іншими криптовалютами. Інший консенсусний механізм, званий Proof-of-Stake, також досить популярний і використовується багатьма криптовалютами.

NEM не використовує жоден з них.

Замість цього він створив власний унікальний алгоритм під назвою Proof-of-Importance, який він використовує для досягнення консенсусу з Блокчейну.

Механізм узгодження доказу важливості дає користувачам стимул брати участь у захисті мережі, призначаючи кожному вузлу оцінку важливості. Цей показник важливості є визначальним фактором того, як часто вузол може «збирати» або отримувати нагороди за токен XEM. Погана поведінка знижує оцінку важливості, тому воно дозволяє створити децентралізовану мережу, в якій всі учасники демонструють хорошу поведінку.

У певному сенсі система PoI схожа на систему PoS, але у випадку з монетами PoI потрібен час, щоб отримати їх, перш ніж вони будуть зараховані в оцінку важливості вузла.

Монети завжди починаються як не вкладені, коли вони вперше поміщаються в гаманець. Кожен день 10% монет у гаманці будуть належати вам, і щоб отримати право на отримання бала важливості, вам необхідно мати 10000 вкладених монет в своєму гаманці. Таким чином, ця частина схожа на ставку в системі PoS, але є лише частиною розрахунків NEM.

Інша частина взята з графіка мережевих транзакцій NEM. Це постійно контролюється і аналізується і визначає, які вузли забезпечують найбільший внесок в мережу. Через цей розрахунок найбільш часто використовуються ті вузли, які використовують мережу. Це стимулює користувачів до активної участі, а не просто зберігати монети у гаманці.

Комбінація оцінки права доступу і аналізу мережевих транзакцій використовується для створення оцінки важливості, і вузли з найбільшою оцінкою важливості також мають найбільші шанси отримати XEM, хоча це ніколи не є гарантією.

Механізм узгодження PoI має перевагу, що полягає в тому, що він взагалі не вимагає великих ресурсів, тому будь-хто може запустити вузол на своєму комп'ютері. Це допомагає підвищити децентралізацію і уникнути створення шахтних ферм і використання потужних установок ASIC.

Це також дозволяє уникнути ситуації, коли люди з найбільшою кількістю грошей можуть контролювати мережу, просто купуючи найбільшу кількість монет XEM. Оскільки є компонент часу і компонент використання мережі для оцінки важливості, менші користувачі завжди можуть підвищити свою значимість в мережі і закріпитися, щоб отримувати солідний дохід.

NEM запускає як мережеві, так і майнінгові вузли на одному і тому ж програмному забезпеченні, яке відрізняється від поділу, використовуваного Біткоінами і іншими Блокчейнами Proof of Work. Таке об'єднання мережевих операцій і операцій майнінга дає користувачам стимул для запуску повного вузла. Це важливо, тому що узгодженій системі PoI потрібно якомога більше вузлів. У міру того, як все більше користувачів приєднуються, щоб пожинати плоди все більш прибуткової монети XEM, мережа також стає все більш децентралізованою.

До сих пір PoI представляється багатообіцяючої альтернативою більш популярним системам PoW і PoS, хоча пройде деякий час, поки NEM зможе довести, що це правда.Мозаїка і Адреса

Адреси NEM є основними контейнерами для зберігання активів і можуть бути такими ж простими, як гаманець, і такими ж складними, як повна система торгівлі активами. Адреси також можна оновлювати і змінювати, що робить їх більш гнучкими.

Після визначення «Адреса» розробники можуть створювати «Мозаїки». Мозаїка - це ідентичний актив, що передається, який представляє актив, що міститься в адресі. Ця гнучка система адресації / мозаїки дає NEM можливість бути корисною в незліченній кількості випадків використання. Але випадки використання NEM стають дійсно цінними, коли API додаються до функціональності мозаїки. Цей елегантний дизайн дозволяє будь-кому легко створити будь-який додаток і підключити його до NEM API Gateway.

Інші особливості NEM

NEM має додаткові унікальні функції. По-перше, він використовує власний алгоритм, відомий як Eigentrust ++. Цей унікальний алгоритм служить системою репутації для вузлів в мережі NEM. Це дозволяє кожному вузлу відстежувати дані, отримані від кожного іншого вузла (блоки, транзакції і т. д.), і створює незалежні перевірки для всіх переданих даних.

Поки передається інформація, що є дійсною, вузол, що відправляє інформацію, отримує підвищення своєї репутації. Ці репутації постійно передаються по мережі і оновлюються кожним вузлом, що бере участь. Це відмінний засіб для видалення зловмисників і шкідливих вузлів, а також для балансування навантаження всієї мережі для забезпечення її ефективної роботи.

Додаткові функції NEM:

Публічний і приватний Блокчейн

NEM дозволяє будь-кому створювати нові додатки в своєму ланцюжку блоків, використовуючи свої API. У разі, якщо додаток або організація вимагає більшої конфіденційності, ніж передбачено в загальнодоступному ланцюжку блоків, може використовуватися приватна внутрішня реалізація NEM. Ця внутрішня мережа і Блокчейн можуть бути запущені на внутрішніх серверах, а вузли можуть бути попередньо визначені користувачем або організацією. А оскільки установка є внутрішнім рішенням, деякі функції безпеки, які забезпечують захист від зловмисників, можуть бути деактивовані, що значно підвищує продуктивність і швидкість мережі.

Такий закритий Блокчейн має безліч застосувань. Логістика, програми лояльності, медичні карти і багато інших галузей могли б отримати вигоду з такого рішення. І компанії зможуть побачити безпрецедентний рівень швидкості і безпеки, навіть не піддаючи свої дані загальнодоступній мережі. Це рішення, яке буде працювати для будь-якої компанії, яка хоче використовувати технологію Blockchain без витрат на загальнодоступний ланцюжок блоків.Вартість і покупка XEM

Купити XEM не складно, оскільки його торгують на декількох найбільших біржах, таких як Binance, Bittrex, Poloniex, EXMO.

Нижче наведено графік ціни XEM в реальному часі.

Coincheck XEM Hack

Були деякі коливання в покупці і утриманні XEM у інвесторів через злом Coincheck, який стався в січні 2018 року. Цей злам привів до втрати приблизно 523 мільйонів XEM, що на момент злому склала 530 мільйонів доларів. Це була, звичайно, сумна подія, але не було жодного відображення безпеки платформи NEM. Coincheck ніс повну відповідальність за злом, тому що тримав монети в гарячому гаманці і робив їх уразливими. Coincheck пообіцяв, що відшкодує всім 260 тисячам осіб, які постраждали від злому, і ця компенсація триває.Зберігання XEM

Для зберігання NEM вам необхідно завантажити фірмовий NEM Nano Wallet. Гаманець має версії для Windows, OSX і Linux і надає користувачам повну функціональність без необхідності запуску повного вузла. Також доступна мобільна версія гаманця для пристроїв Android і iOS.

Тим, хто хоче наділити свій XEM і отримувати прибуток, потрібно буде запустити клієнт повного вузла, який можна завантажити з сайту NEM тут.

Огляд NEM - портал Guland

Висновок

Екосистема Блокчейнів поліпшена за рахунок додавання NEM, оскільки це унікальна і багатообіцяюча платформа. Рішення корпоративного рівня на Блокчейні NEM стали реальністю після виходу оновлення Catapult. Майже напевно, що більше розробників досліджуватимуть можливості NEM, бачачи, як легко вони обіцяють зробити це для розробки нових рішень. Крім того, механізм консенсусу Proof-of-Importance і гнучкість Блокчейна, безсумнівно, стануть реальною перевагою для розробників як публічних, так і приватних Блокчейнів.

Хоча немає способу гарантувати прийняття технології NEM, схоже, що проект сам по собі набирає обертів і зможе витримати випробування часом. Ціни на токени NEM залишаються низькими, і, якщо вам здасться, що проект цікавий, саме час почати або збільшувати свою частку в проекті.NEM Fondation (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: