Огляд NEO (NEO) - повне керівництвоЩо таке криптовалюта NEO - портал Guland

Згідно з офіційним сайтом, Neo - це «некомерційний проект Блокчейна, заснований на співтоваристві, який використовує технологію Блокчейна і цифрову ідентифікацію для оцифровування активів, автоматизації управління цифровими активами з використанням розумних контрактів і реалізації «розумної економіки» в розподіленій мережі. Проект був спочатку представлений як AntShares (ANS) в лютому 2014 року і фінансувався двома масовими продажами.

Коротка історія

Початкова пропозиція монет (ICO) залучила понад 4,5 мільйона доларів. Перший масовий продаж відбувся в жовтні 2015 року, в ході якого було поширено 17,5 мільйона токенів, а ті що залишилися 22,5 мільйона токенів, виділених для продажу раннім інвесторам, були розподілені під час другого продажу.

В процесі створення і вдосконалення мережі Блокчейнів команда AntShares стикалася зі зростаючим попитом з боку бізнес-компаній на рішення, які включали технологію Блокчейна в специфічний галузевий клімат. Команда відповідала на ці запити в міру їх надходження, але з часом вони зрозуміли, що надання цих послуг повинно бути самостійним починанням.

Ця реалізація привела до створення Onchain, незалежної компанії, яка повинна була створити універсальну структуру Блокчейна. Іншими словами, не дивлячись на те, що обидва проекти спиралися (і реалізовували) технологію Блокчейна з відкритим вихідним кодом, AntShares і Onchain були двома незалежними підприємствами; перший - загальнодоступний Блокчейн загального призначення, а другий - створення архітектури Блокчейна, яка може бути відтворена для задоволення конкретних потреб галузі.

Після успішного ICO команда AntShares шукала спосіб звернутися до трейдерів на світовому ринку - і вони вирішили перейменувати мережу Блокчейн в Neo. Ребрендинг стався в червні 2017 року, після чого деякі з найбільших криптовалютних бірж в світі інтегрували підтримку торгівлі NEO. Через кілька місяців після ребрендингу Neo виявився в топ-10 криптовалют в світі.

Завдяки вражаючому зростанню вартості Neo в 2017 році, окупність інвестицій склала більше 30 000%. Neo - це перший Блокчейн-проект, підтриманий урядом Китаю, і він займає 8 місце в списку 100 кращих монет CoinMarketCap за ринковою капіталізацією.Китайський вбивця Ефіріума

Ethereum - криптовалюта, добре відома всім. Другий після Біткоіна, він встановив свій статус в світі криптографії з ринковою капіталізацією майже 50 мільярдів доларів. Насправді, Ethereum - це більше, ніж валюта, якщо взяти до уваги функціональні можливості, які він пропонує; це платформа Turing-complete, яка дозволяє користувачам створювати децентралізовані додатки (DApps), запускати розумні контракти, створювати різні маркери і організовувати ICO на своєму ланцюжку блоків. Неминуче виникає питання: що може загрожувати такій універсальній платформі?

Ну, у NEO є одна ключова перевага перед Ethereum - він значно знижує бар'єр для входу для розробників, тим самим прискорюючи інновації і, як наслідок, впровадження. А саме, розумні контракти і DApps на Ethereum кодуються з використанням рідної мови Ethereum - Solidity, що означає, що розробники, які хочуть внести свій внесок до спільноти або отримати прибуток, повинні спочатку вивчити абсолютно нову мову програмування.

Ця очевидна невдача відкрила можливість для криптовалют вирівняти ігрове поле - і NEO скористався цим. NEO дозволяє розробникам кодувати своє програмне забезпечення на багатьох мовах програмування: C#, F#, VB.NET, Kotlin, Python, Java. Вони планують підтримувати C, C ++, Golang і JavaScript в майбутньому.

Ця важлива відмінна риса NEO значно змінює значення криптовалют. Технології швидко розвиваються, і інженери і програмісти, які витратили чимало часу і зусиль на освоєння мови програмування, тепер можуть без зусиль впоратися з розумними контрактами.

Команда NEO

Команда NEO складається з більш ніж 100 розробників по всьому світу, 30 з яких працюють повний робочий день в штаб-квартирі проекту в Шанхаї. Керівник проекту - Da Hongfei, генеральний директор Onchain. Участь Хунфея в криптовалютах почалося в 2014 році, коли він заснував AntShares, і з тих пір він став провідною особою в китайській індустрії Блокчейнів. Іншими членами команди є Erik Zhang, технічний директор, головний розробник і співзасновник; Tony Tao, Генеральний секретар і Секретаріат Нео Ради; і основний розробник Li Jianying.

Команда Нео не так широко розрекламована, а інформація про членів команди мізерна. Це питання PR знову і знову доводив, що він є проблемою для розробників криптовалют, оскільки потенційні користувачі і інвестори люблять називати це ім'я, особливо коли в це залучені гроші.Мета NEO

Згідно їх технічного документу, метою NEO є досягнення розумної економіки з розподіленою мережею і цифровими активами з самостійним управлінням з використанням інтелектуальних контрактів і цифрових посвідчень. Іншими словами, як зазначено на їхньому сайті:

Цифрові активи + цифрова ідентифікація + розумний контракт = розумна економіка.

Цифрові активи

Цифрові активи - саме те, на що вони схожі: активи, які існують в цифровому, електронному форматі. Технологія Блокчейна забезпечує безпечну, надійну, прозору і децентралізовану оцифровку активів, а також їх торгівлю, реєстрацію та звернення. Цифрові активи можуть бути пов'язані з фізичними активами через цифрові посвідчення, а активи, які зареєстровані через перевірені цифрові посвідчення, підлягають правовому захисту.

NEO має дві форми цифрових активів:

Цифрова ідентифікація

Цифрова ідентифікація - це електронне подання ідентифікаційної інформації про осіб, організацій та інших суб'єктів. Neo прагне захопити світовий ринок, роблячи бізнес і великі корпорації своєю основною метою. Це пояснює, чому команда в першу чергу вкладає кошти у впровадження цифрових посвідчень, оскільки головна причина їх впровадження полягає у спрощенні взаємодії користувачів з мережею.

Перевірка користувача виконується з використанням набору стандартів цифрової ідентифікації, сумісних з X.509, рис обличчя, відбитків пальців, голосу, SMS і інших методів багатофакторної аутентифікації, а також протоколу статусу сертифіката в Інтернеті (OCSP), який використовується для отримання відгуку. Статус цифрового сертифікату X.509 буде замінений на ланцюжок блоків. Хоча на перший погляд це може здатися дивним, пам'ятайте, що Neo є бізнес-орієнтованою платформою Блокчейнів, тому проблеми анонімності замінюються проблемами перевірки особистості.

Розумний контракт

Інтелектуальні контракти - це цифрові, контракти, що самореалізуються, написані у вигляді коду. Вони дозволяють виконувати транзакції і угоди автоматично, без необхідності їх дотримання третьою довіреною стороною. Концепція розумних контрактів була вперше введена в 1996 році Ніком Сабо в його публікації під назвою «Розумні контракти: будівельні блоки для цифрових ринків», і з тих пір була визнана концепцією, яка змінює правила гри, яка могла б докорінно змінити спосіб взаємодії людей через Інтернет .

Neo розробила незалежну систему інтелектуальних контрактів під назвою NeoContract. Як вони описують в своєму офіційному документі:

«Система інтелектуальних контрактів NeoContract - це найбільша особливість безшовних інтеграцій існуючої екосистеми розробника.

Розробникам не потрібно вивчати нову мову програмування, використовуйте C #, Java та інші основні мови програмування в своїх звичних середовищах IDE (Visual Studio, Eclipse і т. д.) для розробки, налагодження і компіляції інтелектуальних контрактів».

На додаток до широкого діапазону мов програмування, які можна використовувати для їх написання, NeoContracts поставляється з декількома іншими перевагами, які розробники напевно оцінять. Одним з них є можливість посилання на тимчасову мітку, зареєстровану для кожного нового блоку, який генерується в ланцюжку блоків.

Новий блок додається в ланцюжок блоків кожні 15 секунд, що означає, що тимчасові мітки надають точні дані часу (з точністю до 15 секунд), які широко застосовуються для написання інтелектуальних контрактів. Іншим корисним доповненням є випадкове число, що вставляється в поле Nonce кожного нового блоку, який можна ідентифікувати по всій мережі і може використовуватися для різних цілей при розробці розумного контракту.

Нарешті, NeoContracts дозволяє користувачам зберігати дані в Блокчейні і отримувати до них доступ у відповідності з призначеними дозволами; дані можуть бути доступні для всіх договорів в мережі (загальнодоступних) або тільки для тих договорів, з якими вони пов'язані (приватними).Економічна модель

В екосистемі Neo є два нативних токена: Neo (NEO) і NeoGas (GAS). Обидва мають ринкову капіталізацію в 100 мільйонів токенів кожен, але розрізняються за своєю роллю в мережі.

NEO

NEO - це токен акції, який ви можете купити на біржі, і токен, який дає вам права на управління мережею, такі як голосування з основних питань, що стосуються Блокчейна. Оскільки в Neo використовується модель криптовалют, орієнтована на бізнес, токени NEO можна порівняти з акціями корпорації; вони неподільні, тобто ви не можете володіти частиною одного токена, а їх зберігання приносить дивіденди у формі GAS.

50 мільйонів NEO були розподілені під час первісного краудфандінга, а ті що залишилися 50 мільйонів були розподілені 16 жовтня 2017 роки після закінчення 1-річного періоду блокування після запуску основної мережі. Ця друга партія з 50 мільйонів токенів була розподілена таким чином: 10% акцій дісталося розробникам і членам ради Neo, 10% призначалися для розробників в екосистемі Neo, 15% використовувалися для інвестицій в інші Neo-орієнтовані Блокчейн-проекти, і 15% були зарезервовані на непередбачені витрати.

NeoGas

GAS - це службовий токен, який використовується для оплати бухгалтерських послуг і всіх інших дій, які виконуються на платформі, таких як створення смарт-контракту або реєстрація вузла бухгалтерії. Як випливає з назви, токени GAS є паливом мережі Neo; мережа стягує з користувачів плату за зберігання токенів і їх експлуатацію, і ці збори розподіляються між вузлами бухгалтерії в формі ГАЗ в якості винагороди за їх діяльність і вкладені ресурси, що служить економічним стимулом в екосистемі. Крім того, GAS автоматично створюється (видається) і розподіляється у вигляді дивідендів всім власникам токенів NEO пропорційно. На відміну від NEO, ГАЗ ділиться, і мінімальна одиниця становить 0,00000001 (одна мільйонна частина) ГАЗ.

Зі створенням платформи швидкість генерації GAS була встановлена ​​на рівні 8 GAS / блок, і на кожні 2 мільйони блоків, що генеруються швидкість генерації зменшується на один токен. Рівень зниження зупиниться, як тільки він досягне 1 ГАЗ на блок, і залишиться таким приблизно 22 роки. Виробництво ГАЗу припиниться, як тільки все 100 мільйонів токенів будуть в обігу, що очікується приблизно в 2040 році.DBFT - механізм консенсусу Нео

Коли ми говоримо про мережу Neo, ми говоримо про розподілену систему, що означає, що її складовими є мережеві комп'ютери, які обмінюються інформацією і координують свої дії шляхом передачі повідомлень. Тому, коли в мережі необхідно прийняти важливі рішення, виникає питання - як така децентралізована система, що складається з незв'язаних і ненадійних вузлів, досягає консенсусу?

Ця проблема досягнення угоди між кількома незалежними і автономними сторонами відома як проблема візантійських генералів. Вже існує кілька доступних рішень, найбільш популярним з яких є алгоритм консенсусу Proof of Work, схвалений Сатоши Накамото. Хоча рішення Proof of Work повністю функціонально, воно не є оптимальним. Інші рішення, такі як алгоритми «Доказ кола» і «Делегування доказа кола», добре відомі в співтоваристві, а інші, такі як «Практична візантійська відмовостійкість» і «Делегована візантійська відмовостійкість», до цих пір не відомі.

Отже, як Neo dBFT вирішує проблему візантійських генералів, одночасно покращуючи масштабованість і продуктивність?

Перш ніж ми відповімо на це питання, нам потрібно зробити коротку відмінність у ставленні вузлів в мережі Neo. А саме, в екосистемі є два типи вузлів:

Маючи на увазі цю інформацію, давайте продовжимо аналогію з візантійськими генералами; Група з 9 генералів, кожен з яких представляє жителів іншого муніципалітету в своєму рідному місті, повинна домовитися про те, чи збираються вони атакувати місто. Важливим є те, що всі генерали повинні домовитися про рішення, оскільки як нерішуча атака, так і неузгоджений відступ приведуть до провалу.

Алгоритм dBFT передбачає, що до тих пір, поки ⅓ генералів не діють зловмисно, можна досягти консенсусу. У цій аналогії це означає, що ⅔ генералів повинні домовитися про наступний крок, щоб прийти до вирішення. Генерали розумно віддалені один від одного, і через це вони не спілкуються безпосередньо. Замість цього всі повідомлення передаються через месенджери. Генерали обговорюють свої варіанти і вирішують провести голосування в такий спосіб:

Тепер замініть «люди» на «звичайні вузли», «генерали» на «вузли бухгалтерського обліку (консенсусу)» і «запропоноване рішення» на «запропонований блок» - і ось воно! По суті, в кожній ітерації один з вузлів бухгалтерії Neo пропонує блок для перевірки, а інші вузли бухгалтерії звертаються до своєї копії Блокчейна для перевірки. Якщо вузли бухгалтерії не можуть досягти консенсусу, обирається інший вузол, щоб запропонувати свій блок для перевірки.

Причина, по якій як мінімум ⅔ з вузлів бухгалтерії повинні бути узгоджені для досягнення консенсусу, є чисто алгебраїчним питанням, в який ми не будемо вдаватися. Ми також повинні згадати, що, хоча dBFT гарантує консенсус, якщо є зрадники-генерали (вузли бухгалтерії, які будуть голосувати таким чином, що це не вигідно для мережі), він не гарантує консенсусу в разі непорозуміння, викликаного мессенджерами, тобто в разі збою мережі.Початок роботи з Neo

Тепер, коли ми вивчили теоретичні та технічні аспекти мережі NEO, прийшов час зайнятися практикою. У цій частині керівництва ми проведемо вас через кроки, необхідні для отримання вашого першого NEO: вибір гаманця, покупка деякого NEO і безпечне зберігання монет.

Гаманець NEO

NEO надало своїм користувачам список доступних гаманців на їх офіційному сайті. Більшість гаманців або прості в установці, або поставляються з керівництвом по установці, тому ми не будемо витрачати час на пояснення окремих процесів установки для кожного гаманця. Замість цього ми пояснимо характеристики різних гаманців, щоб ви отримали уявлення про те, що ви будете отримувати з кожною конкретною альтернативою. Залежно від типу гаманця, який ви хочете, це ваші варіанти:

Що таке криптовалюта NEO - портал Guland

Веб гаманецьНастільний гаманець

Мобільний гаманець

Апаратний гаманець

Ledger Nano S - багатофункціональний апаратний мультивалютний гаманець з вбудованим OLED-дисплеєм і двома кнопками для управління пристроєм.

Паперовий гаманець

Ansy - простий, легкий у використанні паперовий гаманець, який гарантує, що ваш особистий ключ в безпеці, поки цей фізичний аркуш паперу не потрапить до чужих рук. Ви можете використовувати свій паперовий гаманець для відправки, отримання та зберігання NEO і GAS, але ви не зможете вимагати GAS. В даний час Ansy доступний англійською мовою для Chrome і Edge.

Примітка. Всі гаманці, перераховані в нашому керівництві, рекомендовані на офіційному сайті Neo. Будь ласка, постарайтеся обмежити свій вибір цими гаманцями, оскільки будь-яке інше програмне забезпечення, яке не схвалене Neo, може бути шахрайством. НЕ використовуйте випадкові посилання для скачування або URL-адреси для настройки гаманця, існує високий ризик незворотного витрачання коштів з вашого рахунку!Купити NEO

Найпопулярніший спосіб отримати NEO - через транзитну криптовалюту, тому що не так багато бірж, які підтримують прямі паперові покупки. Це тягне за собою реєстрацію на біржі, покупку Біткоіна, Ethereum або навіть Litecoin і переказ ваших коштів на біржу, яка дозволяє торгувати цією криптовалютою для NEO. Якщо це ваш метод вибору, переконайтеся, що ви вивчаєте біржу і транзитну криптовалюту з точки зору зборів, швидкості транзакцій і т. д. Звичайно використовувані біржі для покупки BTC, ETH і / або LTC включають в себе:

Обміни, які підтримують пари crypto / NEO:

Альтернативою є покупка Neo безпосередньо за фіатні гроші. Це біржі, які підтримують Fiat / NEO:

Незалежно від того, купуєте ви NEO за допомогою фіата або транзитної криптовалюти, ви, швидше за все, будете робити це через один або кілька обмінів. Є кілька речей, на які ви повинні звернути увагу, найбільш важливими з яких є збори, швидкість переказу і право вимагати ваш GAS.

Хоча існують деякі об'єктивні критерії, яким повинен задовольняти зручний обмін, кращий спосіб покупки NEO повністю суб'єктивний і залежить від того, де ви знаходитесь, ваших раніше існуючих активів і обсягу інформації, якою ви готові поділитися. Обов'язково ознайомтеся з досвідом членів крипто-спільноти на різних форумах.

Зберігайте свій NEO в своєму гаманці

Хоча біржі пропонують власні гаманці, які корисні для торгівлі на платформі, ви повинні зберігати свої активи в своєму власному гаманці, щоб здійснювати повний контроль над ними. Щоб перевести ваші кошти з біржі на ваш гаманець, скопіюйте публічну адресу вашого гаманця і використовуйте її в якості адреси для виведення коштів на біржі, де ви тримаєте Neo. Транзакція може зайняти пару хвилин, і після цього все готово! Ваші кошти повинні з'явитися в обраному вами гаманці, і ви зможете їх використовувати, а також збирати свій ГАЗ.

Майбутні поліпшення

Як зазначено в офіційному документі NEO, «система NEO буде використовувати DBFT, NeoX, NeoFS, NeoQS і багато інших оригінальних технологій в якості інфраструктури для інтелектуальної економіки майбутнього». Ми вже пояснили алгоритм консенсусу dBFT, але що таке NeoX, NeoFS і NeoQS? В офіційному документі дається нечітке, неясне пояснення цих понять, тому ми зробимо все можливе, щоб пояснити їх вам.

Угода про міжмережеву сумісність: NeoX

По суті, NeoX - це міжмережевий протокол, основною метою якого є забезпечення функціональної сумісності Блокчейна. Він складається з двох частин:

NeoX покликаний полегшити інтеграцію приватних, консорціумних і загальнодоступних ланцюжків блоків, створюючи тим самим можливість для перехресного співробітництва.

Протокол розподіленого зберігання: NeoFS

NeoFS (File Storage) - ще один перспективний ресурс, розроблений NEO, який покликаний надати своїм користувачам децентралізовану систему зберігання. Він заснований на технології DHT (Distributed Hash Table), яка індексує дані шляхом хешування їх вмісту, а не шляхи до файлу (URI).

Всі системи зберігання файлів стикаються з проблемою балансу між надмірністю і надійністю, і NeoFS не є винятком. Вони мають намір вирішити цю проблему за допомогою токенів і магістральних вузлів. Користувачі вибирають вимоги до надійності своїх файлів; Ті, у кого низька надійність, можуть зберігатися і мати доступ (майже) безкоштовно, але в свою чергу вони будуть менш надійними. Файли з більш високою надійністю, з іншого боку, будуть отримувати стабільні і надійні послуги за допомогою магістральних вузлів за певну плату. Введення плати за послуги зберігання файлів, призначено для того, щоб відмовити користувачів від безвідповідальної поведінки, яка призводить до надмірності і незайнятого простору зберігання. Що стосується розміру файлу, NeoFS буде зберігати файли, які занадто великі, щоб поміститися в одному вузлі, розділивши їх на блоки фіксованого розміру, і розсіювання цих блоків по різних вузлах. Цей протокол також призначений для розширення функціональних можливостей розумних контрактів. А саме, це дозволить смарт-контрактам зберігати великі файли в Блокчейні і отримувати до них доступ у відповідності з попередньо встановленими дозволами. На додаток до цих випадків використання команда NEO заявила, що в майбутньому протокол NeoFS буде використовуватися для зберігання старих блок-даних, щоб більшість повних вузлів могли їх звільнити, що призведе до кращої масштабованості і забезпечення безпеки і цілісності, зазначених історичних даних.

В цілому, NeoFS може внести істотні поліпшення в хмарне сховище і змінити спосіб зберігання наших даних в Інтернеті.

Механізм анти-квантової криптографії: NeoQS

NeoQS (Quantum Safe) - це криптографічний механізм на основі решітки, розроблений для забезпечення стійкості до атак квантових комп'ютерів.

Bitcoin, Ethereum і більшість криптовалют використовують криптосистеми ECC або RSA для забезпечення безпеки передачі даних. Шифрування в цих системах засноване на складності «проблеми факторингу» - проблеми факторизації двох великих простих чисел. І хоча «проблема факторингу» може стримувати спроби злому звичайних цифрових комп'ютерів, цього не можна сказати про квантові комп'ютери.

Це було доведено в 1994 році Пітером Шором, професором прикладної математики в Массачусетському технологічному інституті. Професор показав, що квантовий комп'ютер може вирішити «проблему факторингу» за поліноміальний час, а це означає, що поява квантових комп'ютерів ставить під загрозу всі криптовалюти, що використовують методи шифрування RSA і ECC. NEO вирішив цю проблему, ввівши дві постквантові обчислювальні задачі на основі решітки в свою систему криптографії: SVP (проблема найкоротшого вектора) і CVP (проблема найближчого вектора).

Іншими словами, NeoQS - це конструкція, призначена для забезпечення захисту даних від квантових комп'ютерів, які роблять існуючі механізми криптографії марними.

Висновок

У всякому разі, NEO - дуже в пізнаваний проект. З самого початку він дотримувався китайських законів і правил, що стосуються моделі управління, філософії та загального розвитку. Ці зусилля щодо дотримання правових рамок розглядаються як неминуча стадія розвитку індустрії Блокчейнів; NEO просто зробив їх рано в надії краще підготуватися до очікуваних випробувань. І хоча NEO, мабуть, знаходиться в хорошому положенні у китайського уряду, важливо провести межу - NEO - це громадський проект, який фінансується спільнотою, який не має прямого співробітництва з урядом Китаю. Onchain, приватна компанія, заснована Так Хунфеем, Еріком Чжаном і трьома іншими співзасновниками, щоб мати спільну компанію в Гуйяні. Так чи інакше, команда, що стоїть за NEO, досягла успіху в своїх спробах не хвилювати уряд і, схоже, ще на крок проклала місток між державою і вільним ринком криптовалют.

NEO доповнюється декількома технологіями і алгоритмами, починаючи з dBFT Еріка Чжана і закінчуючи NeoX, NeoFS і NeoQS. Проект вирішує відразу кілька проблемних аспектів існуючої криптовалютної технології і, схоже, успішно справляється з цим завданням. Але у кожної криптовалюти є дві сторони: багато членів криптовалюти активізували розмови, висунувши передбачувані проблеми на поверхню, деякі з яких не нові. Недавній FUD (страх, невпевненість і сумнів) навколо NEO, описаного тут, схоже, позначився на криптовалюті, так як ціна почала падати. В даний час NEO, вартість якого впала, перевіряє своїх найвідданіших інвесторів.

Чи витримає проект ця криза чи продовжить стрімко падати? З одного боку, є багато серйозних тверджень, які змушують команду виглядати безтурботною і безвідповідальною. З іншого боку, кожна велика криптовалюта стикається з проблемами, і важливо правильно їх вирішувати. У такі часи розробники повинні активізуватися і заспокоїти своїх користувачів, тому що, як би не була перспективна ця криптовалюта, ніщо не обходиться без підтримки її спільноти. На даний момент більшість членів спільноти, схоже, розглядають цей FUD як ще одну підніжку, тільки час покаже, чи праві вони.

Криптовалюта NEO - що потрібно знати (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: