Керівництво по Ripple (XRP) для початківцівЩо таке Ripple (XRP) - портал Guland

У світовому фінансовому секторі існує екосистема, яка займається транскордонними платежами і грошовими переказами. Вони традиційно обробляються на рівні комерційних банків і сторонніх компаній по переказу грошей. Однак ця система глобальних грошових переказів і платежів пов'язана з конкретними проблемами. Саме ці проблеми призвели до концептуалізації криптовалюти, відомої як Ripple (XRP). Ripple - це корпоративне Блокчейн-рішення, створене для здійснення міжнародних транскордонних платежів.

Походження Ripple

Ripple - дітище Ripple Labs, компанії з Сан-Франциско, заснованої в 2013 році Бредом Гарлінгхаусом, який, як виявилося, є генеральним директором. Інші представництва компанії знаходяться в Сіднеї, Нью-Йорку, Сінгапурі, Лондоні, Люксембурзі та Індії.

Компанія Ripple отримала інвестиції від кількох провідних венчурних капіталістів, таких як Andreessen Horowitz, CME Ventures, Accenture, Core Innovation Capital, Seagate, Google Ventures, Santander InnoVentures і SBI Group.Проблеми сучасних систем грошових переказів

Звичайні транскордонні платіжні системи, які були в експлуатації протягом десятиліть, не встигають за мінливими технологіями 21-го століття. Це створює такі проблеми для користувачів цих глобальних платіжних систем:

Валютні ризики

Щоб мати можливість здійснювати будь-які транскордонні платежі, необхідно зробити певний рівень конвертації валюти. У країнах, валюта яких не є міжнародно-конвертованій, іноземна валюта-посередник повинна бути куплена і використана для транзакції, а одержувачу доведеться конвертувати валюту-посередник в місцеву валюту в пункті призначення, щоб використовувати її.

Цей процес являє декілька валютних ризиків. По-перше, доступ до валюти-посереднику може виявитися скрутним, особливо якщо існують обмеження в іноземній валюті. По-друге, зазвичай існує стеля для суми транзакцій по транскордонним платежах.

По-третє, існує дуже високий ризик коливань вартості валюти, що може знизити початкову вартість переказаної суми. Це особливо важливо для підприємств, які повинні максимально скоротити витрати.

Низька швидкість транзакцій

Грошові перекази відомі своєю повільністю і громіздкістю. Процес гарантує заповнення бланків і іноді може зайняти до 7 днів. У світі, де швидкість транзакцій стає все більш бажаною, такі затримки стають неприпустимими.

Висока вартість

Транзакційні витрати звичайних транскордонних платежів дуже високі. За оцінками СОТ, більше 1,6 трлн дол було витрачено в якості транзакційних витрат при транскордонних платежах. Це робить цей варіант переказу грошей дуже непривабливим.

Ризик втручання фіата

Ви коли-небудь чули про Закон про фінансування прикордонної стіни, який був запропонований конгресменом США Майком Роджерсом і представлений в палату для обговорення 30 березня 2017 року? У цьому законопроекті пропонувалося ввести спеціальний податок у розмірі 2% на всі грошові перекази з США в Мексику, Латинську Америку і всі країни Карибського басейну, щоб зібрати гроші на будівництво амбітної прикордонної стіни президента США Дональда Трампа.

Якщо цей законопроект стане законом, відправка грошей з США в постраждалі країни буде коштувати дорожче. Це ясно показує, як виконавча влада може легко збільшити витрати на транскордонні платежі, і це не єдиний приклад. У деяких країнах вже стягується податок на додану вартість (ПДВ) для всіх операцій з іноземною валютою.Рішення в Ripple

Ось тут і вступає в силу рішення Ripple - введення нової криптовалюти, яка не має централізованого управління, доступна кожному і має майже миттєву швидкість транзакцій. Ripple - це ідеальне рішення проблем, перерахованих вище, і представляє це рішення у вигляді трьох продуктів, що працюють в мережі Ripple (RippleNet).

RippleNet буде служити об'єднуючою мережею, яка з'єднає банки, платіжні системи, корпоративні організації і біржі цифрових активів, які будуть функціонувати, використовуючи валюту RippleNet, яка є Ripple. Ripple пропонує наступне:

Ці характеристики хороші, але достатні вони, щоб дати Ripple перевагу при заміні традиційних методів транскордонних платежів? Щоб відповісти на це питання, була вдосконалена технологія Блокчейна Ripple, щоб дати їй перевагу над іншими існуючими на ринку рішеннями Блокчейн. Він безпечний, масштабується і може взаємодіяти з різними мережами.

Потрійна пропозиція Ripple

Рішення Ripple призначене для трьох основних учасників глобального процесу платежів: банків, підприємств і постачальників платежів.

xCurrent: рішення для обробки платежів для банків

xCurrent - це корпоративне програмне забезпечення Ripple для банків, яке дозволяє їм виробляти миттєві міжнародні платежі. Він також поставляється з розширеною здатністю відстежувати транзакції від точки ініціації до точки завершення.

xCurrent містить рішення для обміну повідомленнями, що дозволяє різним банкам, які беруть участь в транзакції (який ініціює банк, банк-посередник і банки-одержувачі), обмінюватися даними один з одним в режимі реального часу, щоб отримувати платіжні реквізити відправника і одержувача, отримувати інформацію про вартість , виконувати перевірки відповідності, і підтвердити доставку грошових коштів з розрахунку.

Платежі можуть бути попередньо перевірені навіть до переміщення коштів. Потік коштів координується з використанням регістрів IOP беруть участь фінансових установ, що призводить до одночасного вивільнення коштів на рівні кожного банку.xRapid: джерела ліквідності для постачальників платежів

Частина процесу транскордонних грошових переказів включає в себе залучення іноземної валюти від постачальників ліквідності. Це також пов'язано з деякими витратами з боку банків і платіжних систем. Щоб забезпечити доступ до ліквідності на вимогу при низьких витратах, був розроблений xRapid.

xRapid - портал Guland

xRapid - це рішення Ripple для банків і платіжних систем, які хочуть знизити вартість доступу до ліквідності, зберігши при цьому основні елементи, що забезпечують безперебійність процесу переказу.

Транскордонні платежі з або на ринки, що розвиваються часто включають фінансування в місцевій валюті. Отримання ліквідності від різних глобальних постачальників ліквідності з використанням місцевої валюти є дорогим.

xRapid розгортає Ripple, щоб пропонувати ліквідність на вимогу, різко скорочуючи витрати для постачальників платежів (які в кінцевому підсумку переносяться на споживача). xRapid - це корпоративне рішення, створене для банків і провайдерів платежів по всьому міжнародному платіжному ланцюжку.xVia: інтерфейс для міжмережевих платежів

xVia - це програмний інтерфейс, який дозволяє постачальникам платежів, банкам і корпоративним організаціям відправляти платежі по мережах. Використовуючи xVia, користувачі можуть відправляти платежі в будь-яку точку світу. Це також дозволяє збирати інформацію для належного документування таких платежів.

xVia - портал Guland

Користувачі можуть обробляти платежі і відслідковувати весь процес від початку до завершення. xVia також підтримує звірку платежів, використовуючи такі документи, як рахунки.

Ripple як актив фінансового ринку

Як і у випадку з іншими криптовалютами, Ripple був зареєстрований на багатьох біржах і не продається як фінансовий актив. Він пов'язаний з іншими криптовалютами (Bitcoin, Ethereum) на різних майданчиках (EXMO, Binance), а також з фіатними валютами, такими як долар США (XRP/USD), євро (XRP/EUR).

Тому для тих, хто вважає за краще використовувати Ripple як торговий актив в своїх портфелях, можна купувати і продавати Ripple безпосередньо на біржах або торгувати контрактами на різницю (CFD) на Ripple.

Коли торгуєте Ripple як CFD, трейдер в основному спекулює на русі ціни базового активу Ripple, фактично не володіючи самими монетами Ripple. Обговорення того, як торгувати Ripple на фінансових ринках, читайте в даній статті.Випробування

Ripple був задуманий як криптовалютний актив, який дозволить банкам і постачальникам платежів здійснювати транскордонні платежі на частку від тієї, яка в даний час стоїть для виконання тих же транзакцій з використанням традиційних засобів.

Було задумано, що масовий попит і прийняття Ripple фінансовими інститутами підвищать ціни і зроблять Ripple цінним крипто-активом в майбутньому.

З мінімуму в 0,0057 дол. США в липні 2016 року ціна Ripple різко зросла до 3,16 дол. США за монету 4 січня 2018 року. Однак Ripple сильно постраждав, впавши протягом 2-ох років до 18 центів за монету станом на момент написання статті. В кінці 2020-го року відбулось тимчасове зростання до 60 центів.

Це просто корекція ринку або це вказує на більш серйозну проблему?

Конкуренція

Конкуренція може бути великою проблемою для Ripple, і ця конкуренція не може бути занадто далеко. Ніхто не сумнівається в цінності, яку Ripple додасть в екосистему грошових переказів. Але питання в тому, що заважає появі кращої технології через кілька місяців.

Мережа Lightning вже розробляється як система, яка буде збільшувати швидкість транзакцій в Біткоін до такої міри, що вона може бути такою ж ефективною і швидкою, як Ripple.

Схвалення використання центральними банками

Центральні банки в усьому світі функціонують як регулятори банківських систем в своїх країнах. Основна проблема, з якою зіткнеться Ripple, полягає в тому, чи будуть центральні банки всього світу колективно схвалювати використання цієї технології для заміни існуючих систем транскордонних платежів SWIFT / SEPA, які служать екосистемі протягом десятиліть. Ripple Labs ясно дала зрозуміти, що Ripple має намір доповнювати, а не замінювати існуючі системи.

Але що заважає мережі SWIFT створити власну мережу, еквівалентну Ripple? Ripple був впроваджений в менш ніж 800 фінансових установ. SWIFT в даний час використовується в 11 000 установ!

SWIFT вже має галузеві відносини, і якщо б він створив продукт, альтернативний тому, що пропонує Ripple, теоретично було б простіше впровадити ці рішення в глобальній банківській мережі набагато швидше, ніж Ripple Labs могла б досягти.Чи є Ripple децентралізованою криптовалютою?

Ripple Labs зберігає за собою мажоритарний контроль над RippleNet з часткою 62% у всьому проекті. Централізовані криптовалюти уразливі для регулювання. Успіх Біткойна як криптовалюти полягає в тому, що жоден центральний об'єкт не контролює контрольний пакет акцій проекту.

Переважний контроль Ripple Lab є фактором, який як і раніше турбує інвесторів. Якщо проблема виникне з Ripple Labs, це може негативно вплинути на Ripple.

Висновок

У Ripple є концепція, яка є революційною, але їй потрібно виконати велику роботу, щоб повністю досягти своїх стратегічних цілей. Основна проблема полягає в тому, що він стикається з SWIFT, установою, яке працює в цьому просторі протягом 45 років і яке може легко розробити власну технологію, подібну Ripple, для швидкого розгортання в своїй мережі клієнтів.

SWIFT вже використовується 11 000 фінансових установ. Ripple необхідно збільшити існуючу мережу в 100 раз, щоб навіть почати конкурувати зі SWIFT в глобальному масштабі. Ripple стикається з важким завданням захоплення значної частки цього ринку.

Можливо, інший рівень конкуренції прийде за межами банківської екосистеми. Деякі нові криптовалютні проекти, які мають намір використовувати телекомунікаційні компанії в якості засобів для здійснення грошових переказів і транскордонних платежів з використанням смартфонів, вже знаходяться в стадії розробки.Огляд Ripple (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: