Криптовалюта Shiba Inu: історія створення та відмінність від DogecoinShiba Inu - це децентралізована екосистема, ключовим елементом якої є мем-токен SHIB стандарту ERC-20. Проект на базі Ethereum включає некастодіальну кріптобіржу ShibaSwap. Функціональність останньої реалізується з використанням токенів BONE та LEASH.

Спільнота проекту налічує понад півмільйона учасників. Наявність згуртованої групи послідовників є ключовою особливістю Shiba Inu. У співтоваристві немає лідера, а його учасники називають себе ShibArmy.

Що таке Shiba Inu - портал Guland

Хто та коли створив Shiba Inu?

Проект стартував у серпні 2020 року. Його творцем є людина чи група осіб під псевдонімом Ryoshi. Свою особу він/вони не розкривають. Метою проекту був експеримент із формування спонтанної децентралізованої спільноти. Автор порівнює Shiba Inu з Bitcoin.

Проект відзначився неординарними подіями. Наприклад, його організатор відправив 505 трлн SHIB Віталіку Бутерину. В White paper вказано, що таким чином монети спалили.

Решту токенів заблокували на Uniswap в пулі ліквідності з ETH. Такий крок надав можливість вільної купівлі токенів для будь-якого учасника ринку, включаючи самого творця.

Згідно із заявою Ryoshi, для створення пулу було використано 10 ETH, виділені одним із його друзів на потреби проекту. Після цього ключі, які дають змогу отримати заблоковані в смарт-контракті кошти, знищили.

Біля витоків проекту стояла принаймні ще одна людина. Ryoshi зустрівся з ним на конференції Devcon в Осаці у 2019 році. Відомо, що він є успішним підприємцем, для якого зазначена сума незначна.

У ком'юніті є свої правила. Згідно з ними, проект має створюватися з нуля та залишатися децентралізованим. Відповідно до white paper, від кожного учасника спільноти потрібно знайти застосування своїм талантам та навичкам з метою просування Shiba Inu.

Символом проекту є собака породи сіба-іну. У цьому Shiba Inu схожа на Dogecoin. Проте проект суттєво відрізняється від ідейного натхненника щодо технічної реалізації.

Чим Shiba Inu відрізняється від Dogecoin?

Талісманом обох проектів є собака. Незважаючи на однотипну символіку, вони суттєво відрізняються.

Dogecoin - це криптовалюта, яка створювалася спонтанно. З технічної точки зору вона подібна до Litecoin. Відомі особистості, що стоять біля витоків проекту і покращують її. Розвитком криптовалюти займається команда розробників. Своїм ціновим успіхам Dogecoin багато в чому завдячує твітам Ілона Маска.

Shiba Inu побудований на базі токена SHIB, випущеного у мережі Ethereum. Для Shiba Inu характерна деяка закритість. Детальна дорожня карта засекречена. Лідери спільноти відомі лише за псевдонімами. Комунікація відбувається у групах з обмеженим доступом. Вступити до них можуть лише реальні люди після проходження перевірки.Як влаштовано екосистему Shiba Inu?

Ключовий елемент екосистеми - токен SHIB. Початкова емісія склала 1 квадрильйон монет, але значну частину вже спалили. На момент написання в обігу перебуває менше 60% токенів.

В екосистемі також використовуються монети Leash Dogecoin Killer (LEASH) та Bone ShibaSwap (BONE). Вони з'явилися значно пізніше за SHIB. Пропозиція LEASH складає 107647 монет, причому всі вони знаходяться в обігу. Емісія BONE складає 250 млн токенів. На момент написання циркулює понад 6 млн. монет.

BONE - токен управління. Його задіють для голосування за пропозиції ShibArmy у 2022 році. Вага кожного голосу визначається кількістю наявних монет.

Переваги Ethereum дозволили забезпечити високий рівень децентралізації ShibaSwap. Над платформою працювали спеціалісти з різних областей. Розробники планують зробити її найпопулярнішою та найбільшою за обсягом торгів у мережі. Для взаємодії з некастодіальним торговим майданчиком підійде Web3-гаманець на кшталт MetaMask.

На майданчику представлені такі розділи - портал Guland

На майданчику представлені такі розділи:Нагороди на платформі виплачуються кожні 14 днів одним блоком. Розподіл виконується між постачальниками ліквідності відповідно до параметра BBP (BONE Per Block). Спочатку винагорода становила 1000 ВРБ. Згодом воно зменшується згідно з графіком нижче.

Нагороди Shiba Inu зменшується згідно з графіком - портал Guland

Частина токенів BONE прямує на гаманець з мультипідписом, формуючи спеціальний фонд. Кошти надходять у розпорядження групи OG admins. Ці учасники - «ветерани» ShibArmy. Вони сприяли розвитку проекту та захищали його від загроз. Адміністратори є керуючими команди розробників. Вони взаємодіють через різні канали та формують безпечне середовище, в якому будується комьюніті.

Кошти з фонду підуть на винагороду тих учасників спільноти, які доклали зусиль для розвитку проекту. Останні також отримають оплату за внесок у розвиток екосистеми. Частину коштів виділять на маркетинг.Хто сприяв успіху Shiba Inu?

У white paper проекту сказано, що Віталік Бутерін є другом Shiba Inu. Творець дотримується такої точки зору: «немає величі без уразливої ​​точки, і доки Віталік Бутерін нас не скривдить, SHIBA зростатиме і виживатиме». Тому половину емісії відправили у розпорядження Бутерина. Завдяки цьому мем-токен здобув популярність.

У травні 2021 Бутерін відправив 50 трлн SHIB на благодійність. Трохи згодом він з міркувань безпеки спалив 410 трлн SHIB, вартість яких на той момент становила понад $6,5 млрд. Це скоротило загальну пропозицію більш ніж на 40% і позитивно вплинуло на ціну.

2021 року Ілон Маск не раз впливав на ринок своїми твітами. Його увага зосереджена на мем-монеті Dogecoin. Саме це і спричинило виникнення схожих проектів. Монети, які використовують символіку Dogecoin, позитивно реагують на твіти Ілона Маска.

Спочатку SHIB не мав великого попиту, але після кількох згадок Ілоном Маском, інтерес до монети значно зріс.

Які існують проекти-клони Shiba Inu?

Успіх Shiba Inu перевершив усі очікування. За 2021 рік вартість активу зросла у 777 тисяч разів. У певний момент капіталізація SHIB, за даними CoinGecko, перевищила показник Dogecoin. Це стимулювало появу безлічі проектів-клонів.

З'явилися токени, в назвах яких є імена Ryoshi, а також відсилання до Ілону Маску. Деякі проекти намагаються скопіювати запропоновану концепцію.

Дорожня карта Shiba Inu засекречена, що породжує спекуляції щодо подальших шляхів розвитку.

На момент написання популярні такі мем-криптовалюти:Що таке криптовалюта Shiba Inu (SHIB) (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: