Що таке криптовалюта ТезосКриптовалюта Tezos (XTZ) - портал Guland

Tezos - це заснована на Блокчейні розумна контрактна платформа, яка працює за моделлю самоврядування і саморозвитку.

Якщо слова «Блокчейн» в поєднанні з «розумними контрактами» поєднуються у вас з популярними платформами Ethereum і NEO, то, ви не самотні. На щастя, команда Tezos, схоже, знає про цей факт, оскільки обіцяє, що Тезос дійсно має істотну диференціацію в порівнянні з іншими платформами Блокчейна. Команда в першу чергу вказує на самовідтворюванні властивості своєї платформи.

Проблеми, з якими стикаються криптовалюти і рішення, які Tezos привносить в світ

Згідно Tezos, платформа має можливість пропонувати постійні зміни в своїй кодовій базі на постійній основі. Ця ідея регулярної еволюції є переконливою, оскільки вона буде означати, що якщо Блокчейн Tezos зіткнеться з проблемами, то платформа буде працювати над її вирішенням і просуватися більш впорядкованим чином.

Це також означало б, що Tezos зможе запобігти виникненню такої ж масштабованості і оновити проблеми, з якими стикаються популярні платформи, такі як Bitcoin і Ethereum.

Якщо ідея постійного поліпшення в кодовій базі може бути реалізована правильно, то Tezos зможе вивести щось на ринок і подолати проблеми, з якими стикаються інші Блокчейни. Це включає в себе такі проблеми, як відсутність своєчасних оновлень, які потрібні ринку для ефективної зміни роботи Blockchain.

Ще одною серйозною перешкодою, з якою стикаються вищезгадані платформи Блокчейнів в плані оновлень, є досягнення консенсусу в суспільстві щодо реалізації зазначених оновлень. Можливість Tezos самостійно управляти платформою допоможе вирішити цю проблему і значно спростить процес прийняття рішень.

Користувачі, пов'язані з криптовалютним простором, занадто добре знають, як будь-який розрив у прийнятті рішень про оновлення призводить до жорстких форків, які послаблюють потенціал призначеної для користувача бази платформи, розділяючи її на кілька частин. Використовуючи систему управління Tezos, ці користувачі будуть поважати рішення, прийняте більшістю криптовалютної платформи.

Ще одна важлива особливість - здатність Tezos самостійно перевіряти розумні контракти. На даний момент будь-які розумні контракти, створені на більшості підтримуваних платформ, не підтверджуються Блокчейном, поки вони не будуть розгорнуті. Якщо є які-небудь проблеми або якщо контракт потребує будь-яких фундаментальних змін, то розробники повинні знову пройти через процес створення і розробки контракту з нуля. Але Tezos дозволяє своїм користувачам самостійно перевіряти контракти на своїй рідній мові, заощаджуючи дорогоцінний час розробників, які вони можуть витратити на те, щоб зробити Blockchain Tezos ще кращим місцем для роботи.

Як зазначалося вище, Tezos вирішує ці нагальні проблеми за допомогою спеціальних функцій, які відрізняють його від інших платформ Блокчейна, вирішуючи проблему запізнілої продуктивності і досягнення консенсусу в суспільстві.Як працює самоеволюція і самоврядування Tezos?

Як зазначалося раніше, Tezos має можливість реально розвиватися, вносячи поправки в свій власний код. Щоб зробити це в першу чергу, Tezos починає з «прототипу насіння». Цей початковий протокол визначить процедури, які повинні бути затверджені зацікавленими сторонами на платформі. Цей процес буде здійснюватися через платформу самоврядування.

За запропоновані зміни потім голосують зацікавлені сторони на платформі, які будуть зобов'язані приймати рішення, які сприяють зростанню мережі через зацікавленість в проекті. Право голосу вимагає від зацікавлених осіб зарезервувати певну кількість своїх монет.

Як тільки рішення прийнято, платформа рухається вперед з необхідними діями. Однак через те, як побудована система голосування, всі зацікавлені сторони погоджуються з її остаточним рішенням, яке не дозволяє процесу привести до жорсткої розвилки.

Те, як він планує виконати ці дії ефективно, через його класифікацію загального протоколу ланцюжка блоків.

Тезос визначає, що протокол ланцюжка блоків заснований на трьох підпротоколах, які об'єднуються в загальну мережу ланцюжка блоків.

  1. Мережевий протокол в Блокчейні відповідає за передачу інформації, включаючи, крім іншого, мережеві транзакції. Одна з його важливих, інших завдань включає в себе виявлення блоків. В цілому, ви можете думати про мережевий протокол як про локальну WiFi-мережу вашого будинку або офісу, яка є джерелом життєвої сили вашої інфраструктури.

  2. Протокол транзакцій для Blockchain є те саме, що програмне забезпечення для бухгалтерського обліку або аудиту для офісного середовища. Цей протокол відповідає за перевірку інформації про транзакції в Блокчейні.

  3. Консенсусний протокол працює над отриманням підтверджень з мережі. Завдання протоколу консенсусу полягає в тому, щоб сформувати консенсус протягом усього часу. Думайте про це як про платформу для голосування на локальному порталі вашого офісу, або з точки зору персоналу, голови правління, чия робота полягає в тому, щоб знати, що інші члени думають про конкретну ідею.

Тепер, коли ви знаєте про ці протоколи на реальних прикладах, давайте подивимося, як вони збираються разом, утворюючи інтегральні функції Блокчейна Tezos.

Щоб об'єднати всю інформацію, Tezos використовує мережевий механізм, званий «універсальна мережева оболонка». Хоча транзакція і протокол узгодження обробляються цієї мережевою оболонкою однаково, він розрізняє підхід до мережевого протоколу і працює як міст між протоколами транзакції і узгодження на одній стороні і мережевим протоколом на інший.

Коли всі ці протоколи об'єднуються, вони виводять на поверхню такі можливості, як безвідкличні тимчасові мітки в кожному блоці, і алгоритм автоматичного вибору ланцюжка, який працює на підтримку єдиного ланцюжка і запобігає атаки типу «відмова в обслуговуванні», що виконуються за допомогою низьких, але дійсних форків на Блокчейн.

Ці протоколи також служать джерелом життєвої сили для системи самозміни і самоврядування Tezos, де такі завдання, як надання інформації з мережі відповідним вузлам і отримання голосів від обраних вузлів, виконуються цілісним образом.

Беручи до уваги, що для досягнення того, що він обіцяє своїм користувачам, Tezos також пояснює правила свого Seed Protocol, який допоможе планам еволюції платформи розвиватися без особливих перешкод.Насіннєвий протокол

Замість того, щоб надавати загальний хеш своїм користувачам, Tezos використовує розвинену економіку за допомогою свого Протоколу насіння. Частина цієї економіки має справу з монетами, з якими вона працює, які були названі «Tezzies» (XTZ), на превеликий жаль деяких її користувачів.

Крім незвичайної назви і самого тікера (який за логікою міг би бути TEZ), маркери зібрали рекордні 232 мільйони доларів в своїй первісній пропозиції монет ще в липні 2017 року. В результаті загальний обсяг поставок Tezzies склав понад 763 мільйонів XTZ (точніше, 763,306,930 XTZ).

Тепер це джерело може бути використане зацікавленими особами в якості зацікавлених сторін на платформі Tezos. Дія працює так само, як і інші Блокчейни, засновані на доказі кола і управлінні. Люди, які зацікавлені в тому, щоб мати право голосу в Blockchain Tezos, можуть «спекти» свої монети (це термін Tezos для розміщення), і звідси вони можуть користуватися правом голосу і працювати над підтримкою Блокчейна для отримання винагород.

Це також відноситься до осіб, які хочуть почати майнінг на платформі. На відміну від Біткоіна, не кожен, у кого є майнінг-установка, зможе взяти участь в механізмі майнінга. Замість цього претендентам на видобуток Тезоса необхідно поставити певну суму в якості «облігації» всередині платформи. Зв'язок зберігається з платформою до закінчення терміну її дії, після чого майнер і його індосант (той, хто направив їх в Блокчейн Tezos) отримують винагороду понад свого прибутку, отриманої протягом періоду облігації.

Доцільно зазначити, що період облігації спочатку згадувався як рік, але потім замість цього він перетворився в «цикл» з відповідними поправками до технічного документу Tezos. Новий текст з документа тепер читається так:

«Ми припускаємо, що безпека будь-якої децентралізованої валюти вимагає стимулювання учасників грошовою винагородою (в даний час ми знаходимося в процесі завершення графіка винагород). Як пояснюється в документі з викладом позиції, покладаючись тільки на транзакційні витрати, страждає трагедія загального надбання. У Tezos ми покладаємося на комбінацію зв'язку і винагороди. Облігації розраховані на один рік (облігації тепер будуть тривати тільки один цикл, з огляду на високу альтернативну вартість і незначну вигоду для забезпечення продовження періоду облігацій після одного циклу), гарантійні депозити, що купуються майнерами (індосанти також будуть зобов'язані купувати облігації). У разі подвійних підписів ці облігації втрачаються.

Через рік (цикл) майнер (і індосанти) отримують винагороду разом зі своєю облігацією, щоб компенсувати свої альтернативні витрати. Безпека в основному забезпечується вартістю облігації, і винагорода повинна складати лише невеликий відсоток від цієї вартості».Система Proof-of-Stake

Як зазначалося вище, Tezos використовує механізм доказу участі, щоб доповнювати свої повсякденні операції і підтримувати стабільність ланцюжка блоків. Система доказу частки залишається здебільшого звичайною, при цьому кількість і період розміщення як і раніше обговорюються і допрацьовуються після переходу від цілого року до певного «циклу».

У консенсусі Tezos про підтвердження кола шахтарів просять довести сумлінність, поставивши певну кількість монет за допомогою Блокчейна. Те ж саме відноситься і до тих, хто хоче взяти участь в моделі самоврядування і голосувати за постійні пропозиції, висунуті Блокчейном для його вдосконалення, - людям, яких називають «пекарями» через рішення Tezos змінити пов'язані терміни на ставку.

Механізм Tezos відрізняється тим, що він ставить свої власні класичні механізми, такі як процедура «слідуй за Сатоши», яка позначає серійні номери системи для набору монет для відстеження їх джерела. Однак, оскільки ця інформація може викликати запізнілі інциденти і привести до проблем з масштабністю, якщо генерується в великих кількостях, Tezos переглядає механізм самостійно.

Це досягається шляхом введення алгоритму «кидка монет», в якому один кидок монет складається з 10000 XTZ. Замість фрагментованих шматків монет, яким присвоєні серійні номери, система очікує, поки адреса не отримає конкретну кількість монет. Після цього їм присвоюється серійний номер, і лічильник скидається для вказаної адреси, і так далі, і так далі. Це один з багатьох аспектів, які можуть врятувати Blockchain від проблем масштабованості в майбутньому.

Що таке криптовалюта Тезос - портал GulandРозумні Контракти

Інтелектуальні контракти на платформі Tezos дозволяють виконувати самоперевірку смарт-контрактів, що є дуже корисною функцією, особливо для тих, кому необхідно підтримувати свої смарт-контракти бездоганними, коли вони виходять на реальний рівень прийняття та використання. Ця функція працює через реалізацію Tezos в OCaml, мовою програмування, який забезпечує чіткий механізм кодування. Це повинно полегшити перехресну перевірку правильності смарт-контракту з точки зору оптимальної функції.

Тепер, це не означає, що ви можете зробити контракт технічно бездоганним, але в підсумку він нічого не робить; інструмент тільки для того, щоб ви могли перевірити, чи схильна ваша робота до збою чи ні, а не виконати всю роботу за вас.

Ви можете подумати про це як про звернення до вчителя під час написання вашої статті в певному форматі. Вони можуть сказати вам, чи правильний формат чи ні, але зміст вашої статті - це те, за що ви самі несете відповідальність в довгостроковій перспективі. В основному це робиться для того, щоб в розробці розумного контракту не було недоліків, які могли б привести до таких невдалих інцидентів, як злом DAO.

Хоча деякі Блокчейни використовують невитрачені результати при розробці коду, Tezos робить цей процес більш «брендовим» і замість цього використовує облікові записи з контролем стану замість цього терміна. І коли ці облікові записи зі станом призводять до виконуваного коду, вони відомі як розумні контракти. Всі ці контракти мають «менеджера» (який в разі контракту є просто його власником), який може бачити, чи був контракт позначений як витрачається, а потім може витратити кошти, пов'язані з контрактом, якщо вони хочуть зробити так. Проте, є деякі збори за зберігання, щоб відстежувати з кожним розумним контрактом. Ви можете думати про цю плату за зберігання як про газ, який розробники розумних контрактів повинні витрачати на Blockchain, такі як Ethereum і NEO.

З запуском Betanet і планами на запуск Mainnet в найближчі місяці, платформа буде розвиватися, щоб залучити більше користувачів і виконати більше транзакцій через кілька місяців після її запуску. Саме в цей час йому буде потрібно стійка модель функціонування, яка не вимагає великого втручання для забезпечення дійсно бездоганного досвіду для своїх користувачів.

Ви можете думати про це, як про те, як Ethereum був ініціатором створення Блокчейна без затримок, у якого не було проблем з масштабністю на початку, але з ростом потреб і споживання користувачів у нього почали повільно виникати проблеми з масштабністю, аналогічні Біткоіну. Мережа в її метафорично блискучому «я» може працювати дуже добре, але це справжній тест, коли її строго використовують клієнти, і те ж саме можна сказати і про Tezos.Гаманець Tezos

Володіння токенами Tezos (tez) дозволяє взаємодіяти з Блокчейном Tezos. Існує безліч гаманців, в яких можна зберігати і використовувати tez. Наведені нижче гаманці зазнали щонайменше однієї незалежної зовнішньої перевірки безпеки:

Курс Tezos

Вартість Tezos (XTZ) на сьогодні можна подивитися на графіку. Зараз в обігу: 705,00 мільйонів, загальна кількість монет: необмежено. Найактивніша біржа, на якій йде обмін Tezos - Coinbase.Достаток суперечок

Якщо ви цікавилися криптовалютами протягом останніх років, то, можливо, ви знаєте, що в минулому у Tezos була своя частка протиріч.

Як цитувалося в різних повідомленнях цифрових видань, таких як Reuters і Bloomberg, у платформи були різні проблеми, коли їй доводилося боротися за власні кошти. З проблемами зіткнулися генеральний директор і співзасновник Кетлін Брейтман і її чоловік Артур Брейтман, який також є технічним директором проекту.

Місіс Брейтман працювала в таких поважних організаціях, як R3 і Bridgewater Associates. Пан Брейтман має досвід роботи з Morgan Stanley, а також відомий тим, що написав ряд документів в 2014 році. Ці документи вказують на майбутні недоліки Блокчейна, включаючи прогнозування проблем масштабованості, з якими стикаються популярні Блокчейни, такі як Bitcoin і Ethereum.

Історія про Брейтманів - це історія, яку потрібно читати як сагу, але заради стислості, наскільки ми можемо, давайте пройдемося по найважливішим аспектам їхнього життя, які фактично вплинули на широку публіку навколо них.

У 2015 році пан Брейтман заснував компанію в штаті Делавер, США, під назвою Dynamic Ledger Solutions, яка в підсумку стала компанією, під прапором якої був розроблений код Tezos компанією Breitmans. Однак, коли прийшов час реєструвати Tezos в країні з більш м'якими правилами щодо цифрових фінансових транзакцій, Брейтмани в результаті вибрали Швейцарію в якості своєї штаб-квартири.

Для роботи в Швейцарії вони повинні були вибрати третю сторону, яка приєдналася б до них в раді директорів, щоб задовольнити вимоги про наявність особистої зацікавленості нейтральної сторони в їх тодішньому регульованому сім'єю бізнесі.

Нейтральною стороною був Йоганн Геверс, який був президентом Фонду Тезоса.

Спочатку все було гладко. Брейтмани працювали над розвитком, наступним збором коштів і потім запланованим запуском їх дітища, в той час як Геверс займався питаннями офісу.

До тих пір, поки він не звинуватив пару в діях проти інтересів Тезоса і всього, за що він виступав.

Результат? Ефект доміно, який привів до безлічі групових позовів, які на диво не були представлені Геверсом. Після кількох місяців скандалів, Геверс нарешті пішов зі свого поста президента Фонду Тезоса, що в підсумку призвело до запуску бетанет-платформи проблемної криптовалюти.Чи варто очікувати чогось від Тезоса?

Завдяки тому, що він обіцяє на папері, Tezos вважається одним з найбільш підривних проектів в індустрії криптовалют, оскільки він прагне революціонізувати роботу платформ криптовалют.

Він не тільки використовує розумні контракти, так як Ethereum і NEO, але також використовує ідею самоврядування в таких мережах, як Dash. Це робить Tezos «кращим з обох світів» свого роду варіантом для своїх інвесторів, що зовсім не погано.

Це досить унікальна система, яка працює з безперервними оновленнями, блоками майнінга і підпису, а також використовує бонди і винагороди, щоб допомогти підтримувати його в робочому стані і запобігти атакам. Крім того, підтримуючи тільки один ланцюжок за раз, система може працювати швидше і ефективніше і, знову ж таки, може бути краще захищена від інших зловмисників.

Коли ви додаєте функції самоперевіряючих розумних контрактів в суміш, це тільки збільшує здатність платформи бути прийнятою в якості основного рішення.

У своїй нинішній ситуації Тезосу вдалося заразити інтересом кожного, але не по всім правильним причинам.

Після довгих суперечок і спроб подолати проблеми, з якими він стикався останнім часом, Тезосу потрібно щось дуже відчутне, щоб представити те, що він дійсно здатний здійснити. Він уже встав на цей шлях, запустивши Бетанет, але йому потрібно дотримуватися цього курсу, якщо йому доведеться все змінити.

Очевидно, що цей блокчейн-проект намагається досягти мети стати першою в світі «самокорегуючою криптовалютою». Але це не простий подвиг сам по собі і майже неможливий, коли ви намагаєтеся конкурувати з гучними іменами в галузі.

Ось чому Тезос повинен пробитися крізь минулі суперечки, щоб встановити своє ім'я в просторі криптовалют. На папері у нього є те, що потрібно, щоб стати відмінним проектом. Залишається тільки подивитися, чи зможе він відчутно наслідувати цьому успіху там, де він найбільше необхідний.

Для Tezos досягнення поважної ринкової капіталізації в 1 мільярд доларів було легким завданням. Тепер потрібно обережно йти вперед і повторити той же рівень успіху в іншій обстановці.

Огляд платформи Tezos (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: