Огляд криптовалюти Zcash (Зікеш)Що таке Zcash - портал Guland

З моменту появи Біткоіна з'явилося безліч криптовалют з копіями копій і багато інших, які фокусуються на поліпшенні функцій конфіденційності, пропонованих технологією Блокчейна. Багато з них виявилися трохи більше закритими, ніж оригінал, але деякі пропонують набір функцій, гідний визнання - як Zcash. У світі, де конфіденційність стає все більш рідкісним товаром, завдяки прогресивному оцифровування нашого життя, одна криптовалюта прагне повернути нам те, що ми ризикуємо втратити - свободу витрачати наші власні гроші в приватному порядку.

Вступ

Без конфіденційності ми не можемо бути по-справжньому безпечними, а без безпеки ми вразливі. Через це право на недоторканність приватне життя дійсно має бути захищене. Ви хочете, щоб вся ваша історія платежів була відкрита для громадськості?

Уявіть собі систему, в якій кожен відправлений вами платіж постійно реєструється, щоб всі могли бачити, в тому числі, скільки ви відправили, кому ви відправили і коли ви його відправили. Що ж, саме таким може бути Біткоїн, якщо багато компаній, що займаються аналізом ланцюжка блоків успішні.

В даний час робляться численні спроби зв'язати якомога більше адрес Біткоінів з їх реальними власниками, що буде ставати все більш точним і повним, оскільки у цих компаній з'являється все більше і більше даних для роботи.

Одна з таких компаній, Elliptic, прагне використовувати спеціалізовану криміналістичну технологію для відстеження транзакцій по всьому ланцюжку блоків, виявляючи взаємозв'язок між різними об'єктами, щоб створити список ідентифікаторів для мільйонів Біткоїн-адрес.

«Це дає правоохоронним органам і фінансовим установам впевненість, якої вони потребують, щоб розслідувати і оцінювати підозрілу активність в Блокчейні Біткоіна». - Elliptic.co

Іншими словами, чим більше ви взаємодієте з Біткоїн Блокчейном, тим більша ймовірність того, що ви потрапите в базу даних Elliptics, базу даних, яка, ймовірно, буде оброблятися урядами, правоохоронними та фінансовими установами.

Багато людей вважають, що якщо вам нема чого приховувати, то немає нічого поганого в тому, щоб ваші фінансові дані були видні всім, насправді все навпаки; було кілька випадків, коли власники гаманців були ідентифіковані – і вони або шахраювали, або грабували.

Один з таких прикладів - трейдер криптовалют, вимушений під дулом пістолета передати свої криптовалютні активи зловмисникам. У цих випадках кошти, як правило, ніколи не повертаються, і, оскільки програмне забезпечення для видалення ідентифікаційних даних Біткоїн продовжує розвиватися, ці інциденти, ймовірно, стануть більш поширеними.Zcash Церемонія

Zcash, нова криптовалюта, орієнтована на конфіденційність, яка покликана додати деяку непрозорість в наше, все більш прозоре життя. Zcash (ZEC) є децентралізованим відкритим вихідним кодом і в даний час є однією з найпопулярніших доступних монет конфіденційності.

Створена в жовтні 2016 року команда зірок, в тому числі знаменитим криптографом Zooko Wilcox (засновник і генеральний директор) і багатьма оригінальними творцями протоколів Zerocoin і Zerocash, команда, безумовно, має талант, щоб домогтися успіху. Один із засновників, Zooko Wilcox, має більше двох десятиліть досвіду роботи в області криптографії, стартапів і інформаційної безпеки.

За їх власними словами, команда Zcash «прагне встановити новий стандарт конфіденційності за допомогою використання революційної криптографії». Щоб зробити це, команда взяла кращі частини Біткоїна, що є тимчасовою криптовалютою, заснованою на Блокчейні з відкритим вихідним кодом, проте він також має декілька поліпшень, орієнтованих на приватні транзакції. За словами команди, ці поліпшення необхідні для збереження основних людських цінностей, таких як гідність, близькість і мораль.

Zcash є кульмінацією поліпшень двох послідовних протоколів анонімних платежів: zerocoin і zerocash. Zerocoin, був раннім Біткоїн-Форком, вперше запропонованим Метью Д. Гріном з університету Джона Хопкінса, і вперше представлений публіці Poramin Insom у вересні 2016 року в якості повноцінної криптовалюти, причому Роджер Вер був одним з перших інвесторів.

Zerocoin був першою криптовалютою, яка використовувала докази з нульовим розголошенням, щоб гарантувати повну фінансову анонімність. Протокол Zerocoin був поліпшений і використаний в якості основи протоколу Zerocash, який формує основу Zerocash, криптовалюти з меншими розмірами транзакцій і поліпшеними функціями конфіденційності.

Протокол zerocash дозволив створити новий тип транзакції, який приховує джерело платежу, відправника та суму, і існував у вигляді двох окремих взаємозамінних валют, нульової і базової валют. Цей протокол був використаний в якості основи для Zcash.

Спочатку Zcash почався з події, відомого як «церемонія генерації параметрів», коли 6 ключових осіб в окремих географічних точках створили фрагмент відкритого ключа, необхідний для функціонування Zcash, потім вони були об'єднані для формування остаточних відкритих параметрів, після чого кожна людина видалила свій ключ.

Ця система гарантує, що якщо хоча б одна людина на церемонії видалила свій відкритий ключ, то головний ключ не може бути зламаний. На сьогоднішній день п'ять з цих шести ключових власників були названі, а шостий залишається анонімним.

Єдиний спосіб, яким ця система може вийти з ладу, - це якщо всі шість власників ключів будуть нечесними, зговореними або скомпрометованими, що може дозволити створити головний пароль, який повністю порушить роботу системи Zcash.Zcash курс - зростання популярності і цінової історії

Незабаром після його випуску 28 жовтня 2016 року перший ZEC з блоку генезису з'явився на біржах і був відразу ж проданий за 3300 BTC, що коштувало 2 мільйони доларів. Незважаючи на несамовиту вартість генезису ZEC, надзвичайний ажіотаж навколо Zcash привів до пікової ціни в 5841 доларів на наступний день після його випуску, за якою послідувало поступове зниження до 500 доларів до 31 жовтня. У наступні дні ціна знову перевищила 1000 доларів.

Частина цього цінового вибуху сталася через спочатку низьку пропозицію ZEC, і тільки близько 1000 ZEC були здобуті протягом перших двох днів після запуску Zcash. З тих пір Zcash багаторазово перевищував 400 доларів протягом 2017 року. На початку 2018 року курс Зікеш стрибнув до 800 доларів, після чого, протягом року було падіння. 2020 рік ZEC зустрів з ціною в 50 дол. США. В середині 2020 року було підйом до $ 100, після чого знову було падіння. 2022 рік почався з серйозного росту до 115$.

З ростом популярності Zcash ринкова капіталізація зросла, досягнувши понад 2,5 мільярдів доларів в січні 2018 року, і в даний час вона становить трохи менше 1 мільярда доларів. Zcash є 25-ою за величиною криптовалютою за ринковою капіталізацією з поточною оборотною пропозицією в 3 492 356 ZEC.

В даний час існує великий список продавців, які приймають Зікеш і інші криптовалюти в якості оплати, і в день відбувається близько 43 000 000 (приблизно 5000 БТК) транзакцій, що є різким падінням з часу його попереднього максимуму в 500 мільйонів доларів США в день в січні 2018 року.

Оскільки велика частина спекуляцій навколо Zcash і його функціональності в якості анонімної платіжної системи згасла, ринок став все більш злагодженим, однак амбітна дорожня карта, встановлена ​​компанією Zcash, вказує на перспективне майбутнє для платформи приватних платежів.Визначальні риси Zcash

Зікеш відрізняється від інших криптовалют, приділяючи особливу увагу конфіденційності користувачів. Використовуючи розроблені принципи криптографії та криптографічні дослідження в своєму дизайні, Zcash дозволяє повністю зашифровані транзакції підтверджувати як дійсні, зберігаючи при цьому простий у використанні інтерфейс, що підходить як для новачків, так і для ветеранів.

Zcash безпечний?

Zcash дійсно безпечний, будучи повністю децентралізованим, ви повністю контролюєте свої кошти, ніхто, навіть уряд або банк не може диктувати, що ви робите зі своїми грошима. За словами команди Зікеш: «Якщо Біткоїн схожий на http для грошей, Zcash - це https - безпечний транспортний рівень».

Будучи відкритим вихідним кодом, основний код видно всім, щоб його можна було вивчити, гарантуючи, що ніяких помилок, запасних входів або недоліків безпеки не існує. Використовуючи розподілений консенсус для перевірки транзакцій, ніякий централізований орган не може перехоплювати або запобігати транзакції, а подвійні витрати можуть бути нейтралізовані. Це також означає, що після підтвердження транзакції вона стає практично незворотною, тому переконайтеся, що ви перевірили, а потім двічі перевірте правильність реквізитів перед вчиненням платежів.

Вибірково приватний

На відміну від багатьох інших криптовалют, орієнтованих на конфіденційність, конфіденційність, пропонована Zcash, є повністю необов'язковою. Zcash має два типи адрес: екрановані «s»-адреси і прозорі «t»-адреси. В цілому, більшість користувачів і бірж, як правило, використовують прозорі адреси, так як прозорі транзакції, як правило, мають набагато меншу плату.

В даний час тільки приблизно 0,8% ZEC зберігається в екранованих адресах, тоді як інші зберігаються в прозорих адресах, що вказує на те, що більшість його користувачів не використовують його функції конфіденційності. Засновник Zooko Wilcox зазначив, що в якийсь момент більшість ZEC було відфільтровано по екранованому адресу, в даний час потрібно більше хвилини, щоб отримати підтвердження захищеної транзакції.

Вибірково приватний - портал Guland

Транзакції між екранованими адресами є повністю приватними, в той час як транзакції між прозорими адресами є відкритими, тому ви можете вибрати тип використовуваної адреси.

Для підвищення анонімності створіть нову адресу для кожної транзакції і використовуйте плату за транзакцію за замовчуванням, щоб запобігти використанню аналізу Блокчейна для вашої ідентифікації.

«Кожна монета створена рівною».

Багато хто вважає, що грунтовність є однією з найважливіших характеристик, які криптовалюта повинна мати в майбутньому. Коротше кажучи, взаємозамінність означає, що одиниці ZEC взаємозамінні без будь-яких втрат або зміни вартості. Оскільки приватні транзакції приховують походження монет, це означає, що їх не можна піддавати дискримінації на основі їх історії.

Наприклад, якщо монета раніше була пов'язана з небажаною людиною або діяльністю, вона могла бути внесена в чорний список біржею або торговцем, таким чином втрачаючи або зменшуючи її цінність. Однак, оскільки Zcash є взаємозамінним, всі одиниці ZEC мають однакову цінність і не можуть бути занесені в чорний список на підставі її історії, оскільки цю історію не можна побачити, якщо вона отримана з екранованої адреси.

Ось як працює традиційна валюта, ви не очікуєте, що купюра в 10 доларів буде коштувати менше через її історію, криптовалюти повинні бути однаковими. У міру того, як популярність Зікеш зростає, його функціональність також збільшується, так як більша частина ZEC проходить через екрановані адреси.

Zcash має (надзвичайно) низькі збори.

Ще одна чудова особливість Zcash - це неймовірно низькі комісійні, а приватні і прозорі комісії за транзакції становлять лише частки відсотка. Так, ви правильно прочитали.

У порівнянні з Біткоін, коли комісійні досягли піку в 50 доларів за транзакцію в кінці грудня 2017 року, і з комісіями за міжнародні банківські перекази, які, як правило, починаються з 15 доларів, це робить Зікеш однією з найдешевших криптовалют з найменшою комісією, поєднуючи це з надзвичайно швидким часом підтвердження транзакцій, що робить Zcash грізної альтернативою Біткоіну.Механізм за маскою

Тепер, коли ми розглянули основні властивості Zcash, давайте трохи заглибимося в технічну основу Zcash. Щоб забезпечити конфіденційність, Zcash використовує новий, заснований на дослідженнях, криптографічний метод, відомий як zk-SNARKs (лаконічний неінтерактивний аргумент знання з нульовим знанням).

Механізм за маскою - портал Guland

Ось приклад того, як виглядає арифметична схема для обчислення виразу (a + b) * (b * c).

zk-SNARKs дозволяє вам довести, що певна інформація є правдивою, не розкриваючи саму фактичну інформацію. Наприклад, zk-SNARKs дозволяють вам довести, що ви відправили кошти на адресу, не розкриваючи адресу або відправлену суму, це дозволяє децентралізованому процесу майнінга перевіряти транзакції, при цьому окремі майнери не знають нічого про транзакції. Щоб довести, що транзакція дійсна без розкриття конфіденційної інформації, zk-SNARKs демонструє доказ побудови в такий спосіб;

Крім того, Зікеш дозволяє довести наявність невитрачених вихідних даних транзакції (UTXO), щоб продемонструвати, що у користувача досить ZEC для обробки транзакції. Це включає створення зобов'язання і виявлення анулюючого елемента, який перевіряється вузлом.

Вузли Zcash реєструють створені зобов'язання, а нульові значення відображаються у вигляді хешів, щоб уникнути розкриття зв'язку між конкретними зобов'язаннями і нульовими значеннями, вони приймають форму, як показано:

Однак через неефективні властивостей zk-SNARK генерація приватної транзакції вимагає, щоб користувачі запускали повний вузол, і на генерацію йде близько двох хвилин, в той час як прозорі транзакції набагато менш інтенсивні для обробки.

Як і у випадку з Біткоінами, загальний обсяг поставок ZEC обмежений 21 мільйонами одиниць, і частка монет в обігу з часом буде збільшуватися, оскільки нові ZEC видобуваються майнерами. Протягом перших 34 днів нагорода за блок поступово збільшувалася до 12,5 ZEC і має середній час блокування 2,5 хвилини в порівнянні з 10 хвилинами Біткоіна, а також має більший розмір блоку - 2 МБ.

Нагорода за блок зменшується вдвічі приблизно кожні чотири роки, зменшуючи кількість нових монет в міру наближення оборотного запасу до межі.Консенсусний механізм

На відміну від багатьох інших криптовалют, Zcash використовує протокол майнінгу Equihash для роботи, який пропонує безліч переваг в порівнянні з протоколом SHA256, використовуваним Біткоіном. Equihash має дуже ефективну перевірку, що робить його придатним для мобільних пристроїв. На відміну від SHA256, Equihash стійкий до ASIC, забезпечуючи більш рівномірний розподіл хешующих потужностей, а не управління в основному великими гірничодобувними фермами. Це направлено на зменшення централізації Zcash шляхом розподілу хешующих потужностей серед більшого числа людей, що істотно демократизує майнінг ZEC.

Еквіш - дітище професора Олексія Бірюкова керівника Cryptolux, дослідницької групи по криптології з Університету Люксембургу. Алгоритм еквішування вимагає набагато більше пам'яті, ніж SHA256, що робить його надзвичайно економічно неефективним для масштабування. Ви можете подумати, що це погано і збільшує загальну вартість майнінга, хоча насправді все навпаки. Збільшуючи вимоги до пам'яті, вона не дозволяє великим добре фінансованим організаціям просто створювати спеціалізовані машини, щоб витіснити окремих майнерів. Наприклад, для організації, що забезпечує хеш-потужність окремого комп'ютера в 1000 разів, це буде коштувати приблизно стільки ж, скільки 1000 комп'ютерів, що робить його поганим інвестиційним вибором, в результаті чого люди можуть продовжити майнінг на своєму звичайному комп'ютерному обладнанні загального призначення без витіснення тими , хто має великі капітали.

Порівняння

Bitcoin

Будучи форком Біткоїна, Zcash схожий на нього: у них обох є максимальна пропозиція в 21 мільйон одиниць, обидва видобуваються, і обидва з відкритим вихідним кодом. Однак, на відміну від Zcash, Біткоін не здатний на приватні транзакції і замість цього використовує алгоритм майнінгу SHA-256, тоді як Zcash використовує стійкий до ASIC алгоритм Equihash.

І Біткоїн, і Зікеш, мають загальнодоступний ланцюжок блоків, але розрізняються за інформацією, представленою в публічній книзі, оскільки Біткоін показує відправника, одержувача і суму транзакції, тоді як вони не вказані в книзі Zcash, яка тільки показує, що транзакція відбулася. Біткоїн недавно розщедрився на приватний Біткоін, який також використовує Zk-SNARKS, створюючи криптовалюту, дуже схожу на Zcash.

Підтвердження транзакцій Zcash за своєю природою вимагають великих обчислювальних ресурсів, ніж транзакції Біткоїн, і не підходять для пристроїв з низьким обсягом пам'яті, таких як мобільні пристрої, на відміну від Біткоіна, які мають численні мобільні гаманці.

Monero

Хоча і Monero, і Zcash рекламуються як криптовалюти конфіденційності, існує ряд відмінностей, які відрізняють їх. Для початку, Monero є примусово анонімним, використовуючи приховані адреси і дзвонить конфіденційним транзакціям (ringCT). Кільцеві конфіденційні транзакції приховують як відправника, так і одержувача, хоча вони маскують суму транзакції, це аналогічно приватним транзакціям в Зікеш, хоча методи, використовувані для її досягнення, сильно відрізняються, навіть з точки зору абсолютної безпеки.

Проте, Monero також має деякі функції прозорості, що дозволяють користувачеві розкрити свій прихований баланс, надавши свій ключ перегляду. Monero використовує кільцеві підписи для змішування транзакцій, змішуючи вхідні дані декількох транзакцій. Monero пропонує правдоподібне заперечення, якщо транзакція коли-небудь береться під сумнів.

Інші, в тому числі Dash і Verge

Приватний простір криптовалют стає все більш тісним, з десятками монет конфіденційності, що конкурують за увагу. Dash, Verge і DeepOnion, ймовірно, є найбільшими конкурентами Zcash, якщо не враховувати Monero. Незважаючи на те, що їх порівняння виходить за рамки даного керівництва, вам може знадобитися вивчити його далі, щоб вибрати, яка монета конфіденційності має набір функцій, найбільш підходящим для вашого варіанту використання.Zcash гаманець

Перше, що вам потрібно зробити, подумавши про придбання Zcash, - це завантажити відповідний гаманець. Найбільш часто використовуваний гаманець - це офіційний клієнт Zcash, який в даний час доступний для Linux, Windows і MacOS. Зверніть увагу, що вашому пристрою буде потрібно як мінімум 2 ГБ пам'яті для генерації екранованих транзакцій. Існує також ряд доступних гаманців третіх осіб, в тому числі:

У кожного з них є свої переваги, деякі підтримують кілька криптовалют, інші пропонують додаткові функції конфіденційності та додаткові послуги впродовж однієї секунди.

Якщо ви серйозно ставитеся до криптовалют і хочете максимально убезпечити свої монети, тоді розумно інвестувати в апаратний гаманець. Вони можуть бути придбані менш ніж за 100 доларів США і пропонують радикальні поліпшення в області безпеки, що особливо важливо при роботі з великими сумами ZEC. Двома найпопулярнішими апаратними гаманцями, що підтримують ZEC, є гаманці Trezor і Nano Ledger S. Вони забезпечують підвищену безпеку по відношенню до програмних гаманців, оскільки ваші кошти не можуть бути зламані або вкрадені через віруси, трояни або фішингові атаки, а також пропонують підтримку декількох інших криптовалют.

Наявність одного з них, ймовірно, гарантує, що ви не станете жертвою будь-якої спроби злому або крадіжки. Безумовно, вигідна покупка, якщо ви хочете втягнути себе в криптовалюти на тривалий термін. Ви також можете налаштувати гаманець відразу на багатьох біржах, які в даний час торгують ZEC, включаючи Binance, Bitfinex, Poloniex і Kraken, а також багато інших. На біржі ви просто реєструєте обліковий запис, і вашу адресу Zcash буде створено автоматично.Купівля / продаж Zcash

Існує кілька різних способів першої покупки ZEC, проте більшість з цих варіантів вимагають, щоб ви спочатку мали Біткоіни (BTC) для обміну. Далеко не всі веб-сайти продають ZEC безпосередньо для Paypal або VISA через ризики, властиві цим способам оплати (спори і зворотні платежі), якщо обмін приймає ці способи оплати, він зазвичай супроводжується великою перевіркою посвідчення особи і великими додатковими зборами.

Ви можете купити ZEC за допомогою кредитної картки на біржах, в тому числі EXMO, CEX.io, Coinbase, Coinmama і багатьох інших. Зверніть увагу, що обмінний курс відрізняється між сайтами, тому перевірте, щоб переконатися, що ви отримуєте кращий курс.

Якщо ви хочете придбати ZEC за готівку, ваш кращий варіант - використовувати Localbitcoins, де ви можете знайти продавця в вашому районі і виконати транзакцію готівкою. Ви також можете використовувати цей веб-сайт для покупки ZEC за допомогою кредитної карти, Paypal і інших способів оплати, але, як правило, плата значно вища.

Якщо у вас вже є інша криптовалюта, така як BTC, ETH або LTC, то отримати трохи ZEC досить просто. Просто внесіть вашу поточну криптовалюту в обраний сервіс, наприклад, Binance. Знайдіть правильну торговельну пару, таку як BTC / ZEC, виберіть кількість ZEC, яку ви хочете купити, і ціну за ZEC і відправте ордер на покупку.

Зверніть увагу, що вам потрібно буде ввести ціну, близьку до поточної ринкової оцінки (не надто низьку), в іншому випадку ваш ордер на покупку може бути не виконаний. Отримавши ZEC, ви можете або залишити його на своєму біржовій адресі, або вивести його на свою адресу гаманця, зазначену у вашому настільному або апаратному гаманці.

Якщо ви знаходите використання сервісу занадто складним або хочете повністю уникнути клопоту, ви можете просто використовувати shapehift або changelly, які дозволяють вам безпосередньо конвертувати ваші BTC або інші криптовалюти безпосередньо в ZEC за вказаним обмінним курсом. Тим не менш, ви майже напевно отримаєте менше ZEC, ніж отримали б за ту ж ціну при обміні.

Транзакції з Zcash

Тепер, коли ви успішно придбали кілька ZEC, вам потрібно знати, як здійснювати операції з вашими новими монетами. Як правило, більшість сторонніх гаманців і бірж допускають тільки прозорі транзакції, якщо ви хочете створити екрановану транзакцію, найкраще використовувати офіційний клієнт Зікеш. Ви можете глянути, чи використовуєте ви прозору адресу, якщо вона починається з «t», тоді як екранована адреса буде починатися з «s».

Як тільки ваш клієнт налаштований і на вашому балансі є кілька ZEC, вам просто потрібно ввести платіжний адреса вашого одержувача, вибрати суму для відправки, і все готово. Зверніть увагу, що найкраще використовувати комісію за транзакцію за замовчуванням, оскільки це підвищує конфіденційність транзакції.

Zcash крани

Крани криптовалюти Зікеш - це спеціальні сайти, на яких можна безкоштовно отримати монети за відвідування, введення каптчі або інші нескладні дії. Всі Zcash крани працюють за схожим принципом - вони обвішані рекламними банерами і видають відвідувачам гроші за відвідування через певний інтервал часу. У більшості випадків, щоб заробити монети, потрібно розшифрувати задану каптчу, вирішити простий приклад, вибрати відповідні картинки. Виконувати дію можна раз в 5-60 хвилин в залежності від крана.

Розрізняють Zcash крани з виведенням на Faucetpay і Expresscrypto:

Назва Коротка інформація Заробити
FireFaucet Цей веб-сайт схожий на автоматичний кран, який дозволяє автоматично запитувати кожну валюту відразу на одній сторінці, нічого не роблячи!

Faucetcrypto Faucet Crypto – це не просто звичайний сайт для заробітку. Він сповнений додаткових функцій та виконаний у стилі рольової гри!

Forumcoin Ще один безперервний сайт. Невелика винагорода в 200 satoshi, але і труднощів ніяких не виникає. За фактом виходить, що можна отримувати свою винагороду приблизно кожну хвилину - кілька секунд йде на розгадування каптчі. Миттєва виплата на Expresscrypto-аккаунт.

Queenfaucet Мультивалютний кран, на якому через кожні 5 хвилин можна отримувати до 1800 Zec. Сатоши виводяться на Expresscrypto-гаманець.

Claimfreecoins Отримуйте до 20 сатоші кожні 5 хвилин.

Coinpot CoinPot - одна з провідних безкоштовних платформ для заробітку на криптовалюті, де ви можете заробляти гроші, не виходячи з дому! З CoinPot легко заробляти гроші, тому що є багато варіантів заробити з дуже простими завданнями!

Чи є конфіденційність майбутнім криптовалют?

Дійсно, з додатковим регуляторним тиском, з яким стикаються криптовалюти, існує зростаюча тенденція до монет, орієнтованих на конфіденційність. Природно, що користувачі тяжіють до монет, керуючись своїми найкращими інтересами, а не тим, які найкраще відповідають вимогам регулювання.

Зрештою, криптовалютиа були засновані на ідеї самоврядування, конфіденційності та децентралізації, кожна з яких не обіцяє нічого хорошого для постійного корпоративного і державного контролю над грошима.

Однак шлях Zcash навряд чи буде легко пройдений, оскільки існує ряд потенційних перешкод на шляху, з якими необхідно буде впоратися, перш ніж Zcash буде готовий до прайм-тайм.

Наприклад, якщо була виявлена ​​помилка, яка дозволяла генерувати більше, ніж передбачалося, ця помилка може залишитися непоміченою, що дозволить тим, хто використовує експлойт, потенційно збільшити грошову масу і, мабуть, перевести в готівку гроші, навіть якщо ZEC належить іншим користувачам.

Цей тип експлойта може залишитися зовсім непоміченим, оскільки zk-SNARKs не дозволяють визначити певний дефіцит ZEC. Були приклади такого виникнення, такі як помилки переповнення Біткоїн-значення, яка генерувала більше 180 мільярдів нових Біткоінів, це було швидко виправлено через прозору природу ланцюжка Біткоїн, яку нелегко виправити в Zcash.

Крім того, в даний час flypool контролює понад 51% хеш-потужностей Zcash, і цей факт багато хто використовує для демонстрації того, що Zcash набагато більш централізований, ніж інші монети, орієнтовані на конфіденційність, і одночасно відкриває двері для потенційної атаки більшості на Блокчейн.

Це призвело до того, що кілька майнерів Zcash відійшли від Flypool, щоб урізноманітнити хешрейт. Цей тип проблеми централізації є поширеною темою зі зростаючими криптовалютами і має тенденцію усуватися у міру збільшення кількості доступних пулів.

Незважаючи на труднощі на цьому шляху, у Зікеш є, мабуть, одна з найсильніших команд, і сувора дорожня карта розвитку, спрямована на усунення багатьох її недоліків.

Криптовалюта Zcash - запуск мережі (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: