Як грати і заробляти в Axie InfinityAxie Infinity - децентралізована гра у якій користувачі розводять та колекціонують істот «Axie». Одним із джерел натхнення для проекту послужила франшиза Pokemon, проте механіки в Axie Infinity все ж таки відрізняються.

Геймплей проходить у віртуальному середовищі. Платформа дозволяє схрещувати їх, створюючи нових персонажів. Гравці заробляють при перемозі у битвах та продажу віртуальних істот.

Що таке Axie Infinity - блог Guland

Що являє собою

GameFi-проект Axie Infinity будувався поверх Ethereum. Повноцінну екосистему розгорнули на сайдчейні Ronin.

На платформі використовуються два токена стандарту ERC-20: Axie Infinity Shards (AXS) та Smooth Love Potion (SLP). Розробники анонсували випуск монети Ronin (RON).

Axie, віртуальні території та предмети існують за межами ігрового простору. Всі об'єкти представлені у вигляді NFT на базі Ronin. Вони торгуються на майданчику Axie Infinity Marketplace. Для переміщення активів між Ronin та Ethereum використовується кроссчейн-міст.

Платформа дозволяє вносити AXS у стейкінг. Обмін токенів стандарту ERC-20 у мережі Ronin здійснюється за допомогою DEX Katana. Біржа дозволяє взаємодіяти з AXS, SLP, USDC та WETH, а також вкладати кошти у пули ліквідності.

Хто створив Axie Infinity?

В'єтнамська студія Sky Mavis представила концепцію гри у грудні 2017 року. Засновник та генеральний директор компанії Трунг Тхань Нгуєн також є співзасновником соціальної мережі Lozi. Під час запуску команда отримала підтримку від 500 Startups Vietnam.

Торговий майданчик працює з березня 2018 року. Розробники додали можливість розводити Axie у травні того ж року.

У жовтні 2018 року з'явилися віртуальні битви, які дають змогу отримувати нагороди. На наступному етапі з'явилися віртуальні землі, що надаються користувачам.

У листопаді 2019 року проект залучив $1,5 млн посівних інвестицій від компаній Pangea Blockchain Fund, Hashed, ConsenSys та Animoca Brands. Токенсейл Axie Infinity запустили на Binance Launchpad у жовтні 2020 року, що принесло проекту $2,97 млн. На той момент ціна AXS складала $0,1.

У рамках раунду фінансування Серії А, що проходив у травні 2021 року, проект зібрав $7,5 млн. Інвесторами виступили Libertus Capital, Collaborative Fund, мільярдер Марк Кьюбан та співзасновник Reddit Алексіс Оганян.Як грати та заробляти в Axie Infinity?

Основними персонажами онлайн-ігри є істоти Axie. Їх можна схрещувати, що робить Axie Infinity схожою на CryptoKitties. Істоти поділяються на кілька класів: звір, рослина, водоплавна, птах, комаха та рептилія. До додаткових типів відносяться сутінки і світанок. Визначити клас можна за кольором істоти.

Axie мають різні характеристики: здоров'я, швидкість, досвід і моральний дух. Класи відрізняються сильними та слабкими сторонами. Наприклад, птахи характеризуються високою швидкістю, а рослини мають значне здоров'я.

Істоти мають шість частин тіла. До них відносяться очі, вуха, рот, ріг, спина та хвіст. Кожен Axie характеризується набором елементів, що робить персонажів неповторними.

Як виглядають Axie - портал Guland

Індивідуальні риси істоти визначають його бойові показники. Чим вони кращі, тим більше шансів на перемогу у битвах. Високу цінність мають істоти з певним набором показників.

При схрещуванні двох Axie можна отримувати потомство. Для виключення надмірного зростання популяції здатність до розмноження обмежена. Кожна із істот може давати потомство не більше семи разів. Розмноження вимагає сплати SLP, причому на кожному наступному етапі необхідно витрачати більшу суму.

Розмноження Axie - портал Guland

При схрещуванні використовуються випадкові величини, що виключає попереднє визначення показників потомства та її цінності. Частини тіла передаються дитинчаті з певною ймовірністю. Шанси формування визначається спадковістю.

Батьки мають домінантний (D), рецесивний (R1) і малий рецесивний (R2) гени. Найвищий шанс передачі відповідає домінантному гену. І тут ймовірність успадкування становить 37,5%. Для R1 та R2 шанси передачі частини тіла 9,375% та 3,125% відповідно. Оцінити можливість отримання особини з певними характеристиками можна за допомогою калькулятора.

Процес розвитку Axie потребує часу. Для досягнення зрілості істоті потрібно 5 днів. Після цього можна дізнатися про його характеристики. При розведенні виходять унікальні персонажі різного ступеня рідкості. Як правило, незвичайні істоти мають кращі бойові характеристики і більше цінуються. Незрілі Axie також продаються, проте їхня вартість нижча.

Розвиток Axie - портал Guland

Існують додаткові обмеження під час розведення істот, що перешкоджають надмірному зростанню популяції. Наприклад, немає можливості схрещувати батьків і потомство, а також братів і сестер.

Axie можна використовувати у віртуальних битвах. Для участі у змаганнях необхідно мати три істоти. За перемогу гравці одержують винагороди у токенах SLP. Виграш також приносить бали, що підвищують рейтинг користувача. Високе його значення дозволяє отримувати великі нагороди, проте доведеться боротися із сильними суперниками.Початківцям доступні битви з монстрами, які нападають на віртуальні землі. За перемогу вони одержують нагороди в utility-токенах. Користувачі мають високий шанс виграти у подібних битвах, проте це приносить невеликий прибуток. У битві із сильним суперником новачкові складно перемогти.

Крім битв передбачена можливість геймплею у метавсесвіті під назвою Lunacia. Остання складається із земель, на яких можна шукати віртуальні предмети та ресурси. Там також можна знайти токени AXS.

На своїх ділянках можна проводити збір ресурсів і крафт:

Ваша ділянка - портал Guland

У метавсесвіті існує 90601 ділянка, представлені у вигляді NFT. Землі поділені по регіонах. Лише частина дільниць належить гравцям.

Ділянки в Axie Infinity - портал Guland

Користувачі мають кілька способів отримання доходу. Одним з них є розведення та продаж Axie. Друге джерело заробітку - нагороди за перемогу у віртуальних битвах.

Користувачі можуть продавати знайдені предмети. Ігрові об'єкти можна придбати для подальшої реалізації за більшою ціною. Торгові операції здійснюються на Axie Infinity Marketplace.

Axie Infinity Marketplace - портал Guland

Axie Infinity може давати гравцям дохід. Середній заробіток геймера складає $500. Особливою популярністю Axie Infinity користується серед філіппінців, багато хто з яких навіть залишив роботу заради гри. Влада Філіппін навіть заявила про необхідність оподаткування геймерів.Як працює токеноміка Axie Infinity?

Спочатку токени стандарту ERC-20 та NFT розміщувалися на блокчейні Ethereum. На момент написання активи випускаються на сайдчейні Ronin. Останній підтримує токени AXS, SLP, USDC та WETH (обернений ETH). На сайдчейні випущені NFT, що представляють Axie, землі та ігрові предмети.

Основним токеном екосистеми є AXS. Монети SLP використовуються в геймплей для виплат нагород і при розведенні Axie. Їхня максимальна емісія обмежена 3,2 млрд, причому всі токени знаходяться в обігу. Для виплат винагороди в екосистемі розробники планують використовувати монети RON.

Максимальна емісія AXS складає 290 млн. Випуск токенів здійснюється поступово. Активи направляються команді проекту на реалізацію програми Play-to-Earn, на виплату нагород за стейкінг, а також на вирішення інших завдань.

За розробниками зарезервовано 21% токенів AXS. Команда проекту зацікавлена ​​у розвитку Axie Infinity, оскільки розблокування їх активів здійснюється за графіком. Для виплат за програмою Play-to-Earn використовується 20% емісії AXS. Ці кошти можна розглядати як маркетинговий бюджет Axie Infinity. Актуальний графік випуску активів представлений у white paper.

На платформі функціонує казначейство, яке розпочало повноцінну роботу у 2021 році. До нього надходять збори від торгових операцій (4,25% від кожного продажу NFT). Також туди прямує частина коштів, отриманих при розведенні Axie.

В White paper заплановано регулювання кількості Axie за допомогою поглиначів. Це рішення спрямоване на зменшення чисельності популяції та обмеження вартості віртуальних істот.Як влаштовано екосистему Axie Infinity?

Axie Infinity запускалася як онлайн-гра, яка використовує блокчейн-технологію. Подальший розвиток платформи зробив її передовим GameFi-проектом, що надає фінансові можливості.

Axie Infinity дозволяє вносити AXS у стейкінг. На майданчику представлено аналітичну інформацію: сумарний обсяг заблокованих коштів, добові нагороди та прогнозована річна дохідність.

Функціональність проекту розширилася після переходу на сайдчейн Ronin. Блокчейн-браузер дозволяє відстежити транзакції та отримати іншу інформацію про мережу. Для використання сайдчейну потрібен Web3-гаманець Ronin Wallet. На момент написання інші рішення не підтримуються. Кожному користувачеві доступно 100 безкоштовних транзакцій.

Для введення та виведення активів у сайдчейн використовується кроссчейн-міст Ronin Bridge, який взаємодіє лише з мережею Ethereum. Рішення також дозволяє депонувати кошти у фіатній валюті.

Екосистема включає децентралізовану криптобіржу Katana. Торговий майданчик реалізований на базі Ronin. Вона дозволяє обмінювати токени AXS, SLP, USDC та WETH.

Криптобіржа Katana - портал Guland

При обміні використовуються пули ліквідності, в які користувачі можуть вносити кошти і отримувати винагороди. Комісії постачальників ліквідності становлять 0,3%.Як розвивається Axie Infinity?

Функціональні можливості екосистеми розширюються, а в ігровий процес вносяться поліпшення. У дорожній карті на 2022 рік заплановано реалізацію геймплею на землях Lunacia, а також запуск альфа-версії Lunacia SDK. Це редактор карт, що дозволяє власникам територій створювати міні-ігри та віртуальну нерухомість. З 2021 року геймплей доступний користувачам iOS та Android, що розширює аудиторію проекту.

Спочатку ігрові активи розміщувалися на Ethereum, проте з 2020 року NFT перенесли на Ronin. Творці планують використовувати сайдчейн як GameFi-орієнтовану платформу. Ronin дозволить стороннім розробникам запускати ігри та децентралізовані програми.

Ronin (RON) - портал Guland

На момент написання Sky Mavis координує роботу компонентів екосистеми. Це створює ризики для користувачів. Заявленою метою платформи є перехід до децентралізованої моделі керування. Важливим кроком у цьому напрямку стане можливість голосувати за допомогою AXS. Цю функцію планують додати у 2022 році.

Наприкінці 2021 року запущено DEX Katana. Розвитку екосистеми сприяло додавання на біржу WETH та стейблкоїнів. Можливість швидкої конвертації токенів проекту у «стабільні монети» дозволяє гравцям зберігати кошти на платформі. Це знижує курсові ризики, спричинені високою волатильністю цін на токени GameFi-проекту.Які проблеми були виявлені

Спочатку гра побудована на системі play-to-earn (грай, щоб заробити). Але для того, щоб почати в неї грати, користувачеві потрібно було купити три стартові персонажі (вартість кожного стартує в середньому з $15).

Це ставить певне протиріччя. Співробітники Sky Mavis спробували його вирішити, додавши до Axie Infinity систему оренди персонажів. Завдяки їй гравці могли не купувати, а брати в оренду перших трьох Axie від інших гравців. Натомість ті просили відсоток від майбутніх доходів.

Така опція допомагала зайти в гру тим, хто не міг собі дозволити купити Axie. Також варто враховувати, що на старті Axie Infinity вартість внутрішньоігрової валюти була нижчою, ніж, наприклад, на піку популярності гри.

У результаті, ігровий процес сформувався наступний: гравець отримує трьох стартових персонажів, розвиває їх, щоб перемагати у PVP- або PVE-битвах. За це він отримує нагороду SLP, яку або відкладає у свій гаманець, або витрачає на розмноження персонажів.

Відповідно, SLP та Axie - два ресурси, які постійно та безконтрольно відтворюються у грі. І це зростання, позбавлене стримувальних факторів, якраз і стало однією з ключових проблем економіки Axie Infinity.

Проект по суті не мав систем, що регулюють обсяг циркулюючої валюти.

У випадку з Axie Infinity, користувачі завжди мали два варіанти: продавати SLP, що повертало валюту назад в екосистему гри, або використовувати її для розведення, що збільшувало кількість Axie. А основна функція Axie - видобуток SLP.

У результаті гравці так чи інакше створювали більше ресурсів та знижували цінність всього придбаного у грі.

Mihai Gheza, співзасновник та CEO консалтингової компанії Machinations, назвав цей процес петлею позитивного зворотного зв'язку і заявив, що подібний підхід до внутрішньоігрової економіки гарантує інфляцію.

Петля позитивного зворотного зв'язку - замкнутий ланцюжок взаємодії, який пов'язує вихідну дію з його результатом. Gheza має на увазі, що Axie Infinity створила замкнене коло ігрових дій, яке не має стримуючих сил.

Інфляція - одвічна проблема великих, розрахованих на багато користувачів, ігор. Alexander King, гейм-дизайнер та консультант з ігрової економіки, прокоментував ситуацію Axie Infinity так: «Їхня проблема - класичний сценарій краху ігрової економіки. Гравцям потрібно здобути якийсь ресурс, щоб продати його. Продаж відповідно знижує ціну, що призводить до необхідності видобувати більше. Це ще більше знижує ціну».

В результаті постійного зростання пропозиції SLP, курс валюти до травня 2021 року впав з піку в $0,3645 до мінімуму в $0,0094. Виявилося, що для підтримки високого попиту на SLP та Axie потрібна нескінченна кількість нових реєстрацій, тобто гравців, у яких немає ні того, ні іншого.

Також на грі негативно позначилася система оренди персонажів. Вона призвела до виникнення групи гравців, зацікавлених лише у щоденному заробітку SLP. Що не дивно, адже гравці-орендарі заробляли не лише для себе, а й для своїх партнерів.

Jon Jordan, один з перших гравців Axie Infinity і консультант з блокчейн-ігор, заявив, що подібна модель лише посилила економічні проблеми. «Axie Infinity стала жертвою свого успіху», - прокоментував Джордан. - «Існувала економіка, яка, можливо, була погано збалансована, але й не йшла в крайнощі. А потім вона втратила весь тендітний баланс, що в неї був».

Ще одним ударом по економіці гри стала велика атака хакера 23 березня 2022 року. Невідомий хакер вкрав $620 млн із рахунків користувачів (точні цифри варіюються). Злом не призвів до прямої крадіжки токенів, проте Sky Mavis довелося тимчасово заморозити всі рахунки гравців. Компанія заявила, що відшкодує збитки за допомогою нових інвестицій.Що було зроблено для вирішення цих проблем

Розробники студії внесли зміни до ігрового процесу та самої економіки. Також вони почали перебудовувати фокус на «внутрішньогрову цінність», тобто на змагальний, соціальний та розважальний досвід, який може запропонувати Axie Infinity сама по собі.

З ключових змін розробники прибрали SLP з режиму пригод, а також з нагород за щоденні завдання. Єдиним способом здобувати валюту стали перемоги на PVP-арені, але й там знизили суму виграшу за бій.

Розробники попрацювали не лише над економікою. Вони вирішили переосмислити сам геймплей, систему бою, крафта та кастомізації. Наприклад, у грі з'явилися унікальні аксесуари та скіни для Axie. Так вони розраховували привернути увагу до ігрового наповнення, а не лише до фарма SLP.

До того ж, Sky Mavis прибрали систему оренди і зробили вхід у гру безкоштовним. Тепер користувачам не потрібно платити за три стартові Axie.

Оновлену версію назвали Axie Infinity: Origin. До кінця неясно, як позиціонують цей проект. З нього прибрали ключові елементи, на які робили ставки розробники. При цьому Sky Mavis стверджують, що це та сама гра, що стала більш доступною.

Таке рішення було досить ризикованим для гри, чия основна суть полягала у заробітку грошей. За одним із останніх опитувань, проведених у Twitter, 48% гравців Axie заявили: вони грають насамперед заради прибутку.

Однак за кілька років на ринку у Axie Infinity сформувалося віддане співтовариство. Багатьох із них гра врятувала у складних життєвих ситуаціях. Тому більшість користувачів висловила готовність грати за новими правилами.

Незважаючи на всі кризи, що трапилися з грою, експерти вважають, що Axie Infinity все ж таки має майбутнє, або як play-and-earn, або як класична free-to-play гра.

Axie Infinity Origin - як грати (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: