Огляд проекту The Sandbox (SAND)The Sandbox - це віртуальний світ у жанрі пісочниці. Метавсесвіт проекту нагадує Minecraft, в якому використовується «кубічна» графіка. Користувачі можуть вільно розвивати віртуальний світ, створювати нерухомість та об'єкти, переміщатися та брати участь у міні-іграх.

Проект побудований на блокчейні Ethereum. Гравці володіють ділянками метавсесвіту, які є незамінними токенами LAND. Користувачі створюють об'єкти віртуального світу, які представлені у вигляді NFT.

Торгівля цифровою нерухомістю та об'єктами здійснюється на The Sandbox Marketplace. Для взаємодії з метавсесвітом, розрахунків на платформі та інших цілей використовують utility-токени SAND.

Що таке The Sandbox - блог Guland

Хто та коли створив The Sandbox

The Sandbox заснували Артур Мадрид та Себастьян Борге у 2011 році. Попередниця гри розроблялася студією Pixowl Inc.

Мадрид є генеральним директором проекту. До створення гри він працював у компанії Eurogroup Consulting France. Борге до The Sandbox обіймав посаду керівника проекту у 1-Click Media.

Гру представили в 2012 році для операційної системи iOS, а пізніше і для Android. З 2015 року випускався Sandbox Evolution для мобільних пристроїв. Обидва продукти є попередниками сучасного рішення.

У 2018 році компанія Animoca Brands придбала студію Pixowl Inc. Після цього розробники запропонували сучасну реалізацію віртуального всесвіту, побудованого на блокчейні. Проект анонсували на конференції Pocket Gamer Connect.

Торговий майданчик з'явився на платформі у 2020 році. Віртуальний всесвіт доступний для геймплею з 2021 року. На момент написання проект перебуває на стадії доопрацювання, а частина функцій ще недоступна.

Платформа швидко розвивається завдяки партнерству з відомими організаціями та знаменитостями. The Sandbox співпрацює з американським репером Snoop Dogg, компаніями Adidas, Atari та іншими.

Проект залучив кошти через Binance Launchpad у серпні 2020 року. За підсумками токенсейлу, розробники отримали $3 млн.

У листопаді 2021 року платформа залучила $93 млн. від японської SoftBank та інших інвесторів.

Як влаштований метавсесвіт The Sandbox

Метавсесвіт The Sandbox реалізований у жанрі пісочниці - користувачі переміщаються віртуальним світом і беруть участь у міні-іграх. У подібних проектах гравці формують всесвіт і наповнюють його об'єктами. Вони є авторами контенту, що забезпечує повну свободу дій.

The Sandbox схожа на культову Minecraft.

Метавсесвіт розміщений на майданчику розміром 408 на 408 ділянок, а всього їх налічується 166 464.

Користувачі купують нерухомість із попередньо створеними об'єктами. Тільки власники можуть додавати контент та редагувати його.

Кожна ділянка має розмір 96 на 96 метрів. Метавсесвіт складається з вокселів (об'ємних пікселів). У віртуальному світі один кубічний метр розбито на 32 вокселі за трьома координатами.

Гравці можуть володіти територіями із кількома ділянками. Існує нерухомість різного розміру:Що можна робити у The Sandbox

The Sandbox є GameFi-проектом. Гравці мають можливість заробляти в рамках ігрового процесу.

Для взаємодії з віртуальним світом потрібна реєстрація. Нажаль, новачку почати грати стало невигідно, так як зі старту вже знадобляться вкладення коштів (орієнтовно $100 залежно від курсу ETH та SAND). Для користувачів, запрошених партнерами, надається можливість отримати стартовий бонус, який дозволить компенсувати початкові вкладення.

Для реєстрації потрібно підключити Web3-гаманець, а також ввести ім'я користувача та e-mail. Під час реєстрації можна використовувати обліковий запис Google, Facebook або Twitter.

До найпоширеніших платформ, що надають доступ до криптовалюти, відносяться:

MetaMask - досить популярний гаманець для крипти на блокчейні Ethereum, яка є ще й партнером «Пісочниці». Можна встановити розширення для браузера, додаток для смартфона, щоб забезпечити швидкий доступ до криптовалют з будь-якої точки планети.

Кожен учасник має аватар - можна використовувати готового персонажа або створити власного.

Користувачам надаються різноманітні можливості для творчості. Гравці можуть створювати віртуальні об'єкти, будувати будівлі або міняти рельєф ділянок, якими володіють.

Платформа надає два рішення, що дозволяють розвивати метавсесвіт.

VoxEdit - це програма для 3D-моделювання, яка дає можливість створювати об'єкти із вокселів. Елементи збираються в єдину композицію з різнокольорових кубиків подібно до конструктора LEGO. Програма призначена для реалізації статичних та анімованих об'єктів.

У метавсесвіті інструмент дозволяє створювати рослин, тварин, предмети та споруди. З його допомогою можна реалізовувати аватари та об'єкти, що носяться (наприклад, зброя або одяг).

VoxEdit - портал Guland

Створені об'єкти є незамінними токенами. Це дозволяє експортувати їх на торговий майданчик. Багато користувачів заробляють на продажі воксельних об'єктів.

Game Maker - це програмний комплекс для створення сценаріїв. Рішення призначене для наповнення метавсесвіту, реалізації міні-ігор та додатків. Інструмент може працювати зі статичними та інтерактивними об'єктами.

Для використання програми не потрібні глибокі навички програмування. Вона дозволяє працювати з об'єктами, отриманими за допомогою VoxEdit. За допомогою програми користувачі створюють інтерактивне оточення на власних територіях. Гравці також можуть ділитися сценаріями із членами спільноти.

Метавсесвіт The Sandbox побудований з об'єктів, представлених у вигляді NFT. До них відносяться будівлі, предмети та елементи, що носяться. Торгівля об'єктами та ділянками здійснюється на The Sandbox Marketplace.

Після покупки їх можна використовувати у метавсесвіті. Інструмент Game Maker дозволяє розміщувати об'єкти на своїх ділянках.

Власники нерухомості мають додаткові джерела прибутку. Вони можуть стягувати плату з відвідувачів, здавати ділянки в оренду та отримувати прибуток від міні-ігор. У разі оренди вони одержують дохід від презентацій, тренінгів чи інших подій, які там проводяться.Як улаштована токеноміка The Sandbox

У проекті використовуються активи SAND, LAND та ASSETS.

Засобом розрахунку є криптовалюта SAND - utility-токен стандарту ERC-20. SAND використовують на внутрішньому маркетплейсі для торгівлі ділянками та об'єктами. Граничний обсяг емісії становить 3 млрд. монет. Комісія платформи складає 5% - вона стягується при створенні ігрових об'єктів та сценаріїв. Частина зборів прямує на розвиток платформи.

Користувачам доступний стейкінг SAND. Вони отримують прибуток пропорційно до обсягу заблокованих активів. Якщо користувач вніс кошти в стейкінг, він має більше шансів знайти цінні ігрові ресурси GEM і CATALYST. Останні необхідні створення рідкісних об'єктів.

Ціна SAND не постійна - вона змінюється. Це впливає попит, пропозицію, інші чинники ринку. Актуальний курс криптовалюти SAND та прогноз щодо нього можна подивитися на інтерактивному графіку нижче.

Придбати SAND також можна на криптовалютній біржі. Розберемо на прикладі Binance.

  1. Увійдіть до свого облікового запису Binance, відкрийте вкладку [Торгівля] у верхній панелі та виберіть класичний або розширений інтерфейс. У прикладі використовується [Класичний] інтерфейс.

  2. У правій частині екрана введіть «SAND» у рядку пошуку, і ви побачите доступні торгові пари. Як приклад ми використовуватимемо SAND/BUSD. Натисніть на неї, щоб відкрити сторінку торгівлі.

  3. Перейдіть на вкладку [Спот] та введіть кількість SAND, яку потрібно придбати. Ви можете вибрати різні типи ордерів на покупку SAND (наприклад, ринковий ордер). Натисніть [Купити SAND], щоб розмістити ордер, і придбані монети будуть перераховані на спотовий гаманець.

LAND, незамінні токени стандарту ERC-721, є ділянками метавсесвіту. Торгівля ними здійснюється шляхом переказу NFT-токенів.

Максимальна емісія LAND відповідає кількості ділянок. Їх можна придбати на громадських аукціонах. Торгівля розпочалася у 2019 році, більшість ділянок вже розпродано. Список аукціонів доступний на Sandbox Gitbook. Усього було проведено 27 раундів продажу.

На момент написання в обігу знаходиться 104397 токенів LAND.

Розробники планують створити механізм участі у голосуваннях із використанням SAND та LAND. Користувачі зможуть керувати проектом за допомогою DAO, визначати напрями його розвитку та приймати рішення щодо виділення коштів розробникам, які пропонують покращення. Згідно з дорожньою картою, цю можливість додадуть у 2022 році.

ASSETS - це створювані користувачами NFT. Вони є воксельними активами, створеними за допомогою VoxEdit, які потім завантажуються на The Sandbox Marketplace і конвертуються в NFT для продажу.

ASSETS можна по-різному використовувати у грі. Зазвичай є об'єктами довкілля - будинками, тваринами чи машинами. Їх також можна прикріплювати до аватара у вигляді одягу чи зброї. Розробники ігор Game Maker використовують ASSETS для створення унікального ігрового досвіду.Як розвивається The Sandbox

Основний прибуток проект отримує від продажу ділянок, спрямовуючи його частину на розвиток платформи. У 2021 році надходження склали $80 млн. Продаж ділянок триватиме до 2023 року.

Згідно з дорожньою картою, на 2022 рік заплановано запуск мобільної версії The Sandbox. Надалі розробники покращать інструменти VoxEdit та Game Maker.

Значний вплив на просування The Sandbox мають знаменитості. У грудні 2021 року платформа продала 189 ділянок поруч із володіннями американського репера Snoop Dogg. Один із них реалізували за 70 903 SAND ($458 038 на той момент).

Низка компаній планує інтеграцію з The Sandbox. 2022 року Warner Music Group відкриє там музичний парк.

Італійський будинок моди Gucci планує реалізувати в Sandbox інтерактивний простір Gucci Vault. Придбані дизайнерські предмети можна буде використовувати у віртуальному всесвіті. Для цього Gucci вже придбала ділянку.

Огляд метавсесвіту Sandbox (відео)Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться: